Ciekawe filmy dokumentalne na YT

Mark Kerr to postać, o której pewnie już niewielu pamięta, ale w ramach edukacji o MMA z końca lat 90-tych polecam dokument o w.w. zawodniku. Szczerze mówiąc nie znałem dobrze jego historii, ale po obejrzeniu muszę przyznać, że jest ciekawa, ale jednocześnie smutna i przytłaczająca. (Uprzedzając pytanie. Tak, dowiedziałem się o tym dokumencie z podcastu Rogana :D)



 
Mocny politycznie, odważny i kontrowersyjny dokument nagrany przez Ukraińców o zbrodnii na Wołyniu, ukazujący strzępek historii tamtych czasów. Naprawdę warto obejrzeć i poznać historię ludobójstwa Polaków, dokonanego przez wielbione dzisiaj za wschodnią granicą UPA.
W najbliższym czasie ma być wyemitowany w Rosji na RT.

 
Mistrzostwa Świata w Brazylii z innej perspektyw. Vice jak zawsze daje radę :)

https://www.youtube.com/watch?v=PdUuae1xR5o

https://www.youtube.com/watch?v=fnHSFPYAi0Y


https://www.youtube.com/watch?v=ZUlY9azsDsQ
 
"Everybody has the capacity to dream up and believe anything he wants to"



Polecam :)
 
No właśnie nie wiem czy tak łatwo opuścić tą złotą klatkę jak masz tyle kasy, i coraz więcej kasy i coraz więcej. Wielu ludzi wpada w te trybiki na zawsze :)
 
No właśnie nie wiem czy tak łatwo opuścić tą złotą klatkę jak masz tyle kasy, i coraz więcej kasy i coraz więcej. Wielu ludzi wpada w te trybiki na zawsze :)
Z mojego punkty widzenia jego status materialny, brak żony, dzieci na utrzymaniu umożliwił podjęcie tak radykalnej decyzji jak porzucenie kariery, dostatniego życia. Trudniej jest to zrobić jeśli jest się obarczonym odpowiedzialnością za inne osoby. Nie wyobrażam sobie aby teraz wyszedł z domu, zostawił żonę z dziećmi, rzucił dobrze płatną pracę i zaczął żyć jak niebieski Ptak. Sytuacja trochę jak z filmu "Mniejsze niebo" z tym że tam kończy się tragicznie...
 
Mocny politycznie, odważny i kontrowersyjny dokument nagrany przez Ukraińców o zbrodnii na Wołyniu, ukazujący strzępek historii tamtych czasów. Naprawdę warto obejrzeć i poznać historię ludobójstwa Polaków, dokonanego przez wielbione dzisiaj za wschodnią granicą UPA.
W najbliższym czasie ma być wyemitowany w Rosji na RT.


Dzięki @Wewiur , bardzo ciekawy dokument.
 
Dzięki @Wewiur , bardzo ciekawy dokument.
Ze strony naszych władz to na co pozwolono w sprawie wyjaśnienia problemów Wołynia to po prostu skurwysyństwo, które za kilka lat odbije nam się czkawką.
Zgadzam się bardzo dobry ten dokument, szkoda że w Polsce nikt nie odważył się nagrać takiego materiału. Wstyd dla naszego kraju.
 
To jest bardzo skomplikowany temat, dużo o tym czytałem, sprawa ma swoje tło historyczne, społeczne i polityczne. Jest chyba zbyt wcześnie, żeby normalnie o tym dyskutować z Ukrainą, oni sami są bardzo podzieleni, szukają fundamentów własnej państwowości.

Wydaje się, że powinniśmy to ocenić jednoznacznie jako ludobójstwo bo taka jest prawda, jednak trzeba pamiętać, że i my i oni jesteśmy rozgrywani przez wielkiego brata, który ma na Ukrainie swoje media. Myślę, że decyzja o nazwaniu tych wydarzeń "czymś o znamionach" była taktycznym unikiem, ta sprawa potrzebuje czasu i stabilnej sytuacji na Ukrainie.
 
Ja z chęcią obejrzę dokumenty o różnych środowiskach przestępczych z całego świata :)
Serie ,,Ross Kemp on gangs'' widział?
@lemmy @Wewiur
Ja może wsadzę kij w mrowisko, ale czym się różni stawianie pomników banderowcom a np. pomników dla Józefa ,,Ognia,, Kurasia?
Oczywiście poza skalą zbrodni.
Temat stanowiska naszego rządu jeżeli chodzi o tą kwestie był już przerabiany.Szkoda gadać.
 
Back
Top