Ciekawe filmy dokumentalne na YT

Z mojego punkty widzenia jego status materialny, brak żony, dzieci na utrzymaniu umożliwił podjęcie tak radykalnej decyzji jak porzucenie kariery, dostatniego życia. Trudniej jest to zrobić jeśli jest się obarczonym odpowiedzialnością za inne osoby. Nie wyobrażam sobie aby teraz wyszedł z domu, zostawił żonę z dziećmi, rzucił dobrze płatną pracę i zaczął żyć jak niebieski Ptak. Sytuacja trochę jak z filmu "Mniejsze niebo" z tym że tam kończy się tragicznie...

To wszysko co ten czlowiek mial , nie spadlo mu z nieba , on ciezko musial na to pracowac , do tego byl dobry w tym co robil , to nie jest latwy krok zeby zdecydowac sie porzucic dorobek zycia I zaczac zyc w"totalnie innym swieie"
Gdyby byl szczesliwym czlowiekiem , napewno nie zdecydowal by sie na takie posuniecie .
Ja jestem pod ogromnym wrazeniem takich ludzi , ktorzy maja na tyle odwagi I determinacji zeby pozucic wszystko I "zaczac zyc od nowa"
I jak widac takie zycie mu sprzyja , wyglada swietnia jak na siedemdziesiecioletniego kolesie :-)
Mam nadzieje ze tak wlasnie bedzie wygladala przyszlosc , opuscimy wkoncu" swoje klatki "I zaczniemy zyc na luzie , nie bojac sie co przyniesie kolejny dzien , tylko wyczekiwac go z niecierpliwoscia.

Peace !!
 


Jeszcze nie widziałem, ale Werner Herzog kręci same wielkie dzieła, czy to dokumentalne, czy fabularne

Polecam też znaleźć dokumenty, wywiady , bardzo długie i wstrząsajace z różynych lat, z Icemanem, najwiekszym seryjnym mordercą, polskiego pochodzenia, który wymordował najprawdopodobniej kilkaset osób. Świetne są te rozmowy.
 
Last edited:


Stare ale jare :)

Opis z YT

Bardzo ciekawy film dokumentalny pokazujący kontrasty pomiędzy pojmowaniem Brytyjczyków a przebywających na Emigracji Polaków i innych nacji, grupka bezrobotnych Brytyjczyków przez pewien czas będzie wykonywała te same zadania co Imigranci. Jak im pójdzie? Warto zauważyć mocno krzywdzące podejście wielu Brytyjczyków na zasadzie "Jestem Brytyjczykiem i tylko Brytyjczyk powinien tłumaczyć mi co mam robić"
 
tez bym byl wkurwiony jakby Ukraincy cala robote zajebali i obnizali place do minmium
 
tez bym byl wkurwiony jakby Ukraincy cala robote zajebali i obnizali place do minmium

Obejrzyj zanim skomentujesz. W filmie fajnie pokazali właśnie jak takie podejście nijak się ma do rzeczywistości.
 
No właśnie tyrają za wiecej niż mają zasiłku, dlatego Polacy tam pracują, a nie siedza na zasiłku.
z tego co wyczytalem to z zasilku przy kilku dzieciach to 20 tysięcy funtów, a minimalna to 14 tysięcy
więc więcej z zasiłku
Polacy pracowali jedynie przy zbiorach i szczerze wyglądało to jak obóz pracy, warunki fatalne, płaca fatalna, jakiś janusz biznesu pewnie ich w barakach ulokował i są szczęśliwi, że mają 20zł/h
 
M
z tego co wyczytalem to z zasilku przy kilku dzieciach to 20 tysięcy funtów, a minimalna to 14 tysięcy
więc więcej z zasiłku
Polacy pracowali jedynie przy zbiorach i szczerze wyglądało to jak obóz pracy, warunki fatalne, płaca fatalna, jakiś janusz biznesu pewnie ich w barakach ulokował i są szczęśliwi, że mają 20zł/h
Przy kilku dzieciach może i tak. Lecz większość i tak więcej zarobi niż ta minimalna. Przy zbiorach to raczej w niemczech. W Angli nie znam nikogo kto przy zbiorach robi. To zablokowanie głównie muslimow dotyczy. Zwłaszcza jak mają nawet po 8ro dzieci
 
Polacy pracowali jedynie przy zbiorach i szczerze wyglądało to jak obóz pracy, warunki fatalne, płaca fatalna, jakiś janusz biznesu pewnie ich w barakach ulokował i są szczęśliwi, że mają 20zł/h
Ja byłem w Anglii, pracowałem na polu. W 2008 r. zarabiałem na nasze 30zł/h na rękę. Średnio 168 h w miesiącu (to przy pracy 8h dziennie, tam pracowało się około 10 h dziennie) wychodzi 168*30=5040 zł/msc co dzisiaj jest prawie dwukrotną średnią (średnią, której nie osiąga dzisiaj 70% pracujących). Co do warunków to nie byłem tam na all inclusive ale warunki były ok.

Więc albo tam nie byłeś i rozmawiałeś z jakimś Januszem bez języka, albo byłeś tym Januszem.
 
Ja byłem w Anglii, pracowałem na polu. W 2008 r. zarabiałem na nasze 30zł/h na rękę. Średnio 168 h w miesiącu (to przy pracy 8h dziennie, tam pracowało się około 10 h dziennie) wychodzi 168*30=5040 zł/msc co dzisiaj jest prawie dwukrotną średnią (średnią, której nie osiąga dzisiaj 70% pracujących). Co do warunków to nie byłem tam na all inclusive ale warunki były ok.

Więc albo tam nie byłeś i rozmawiałeś z jakimś Januszem bez języka, albo byłeś tym Januszem.
no dobra dostają te 6 funtów/h przy tempie, którego normalny anglik by nie zniósł
to pokazuje jak Polacy są traktowani, minimalna krajowa, fizycznie człowiek szybko się wykończy i nie ma co się dziwić, że Anglicy nie chcą takiej pracy, kto u nas chciały za 6zł/h robić i zapierdalać jak pojebany przez 10h?
jeszcze rozumiem na jakieś produkcji człowiek stoi i macha ręką, ale tam jak widzę jak Polacy zapierdalają za te grosze to nie ma co się dziwić, że Anglicy mają do nich pretensje
w Polsce te 5 tysięcy to dużo, ale 1000 funtów to jak u nas 2 tysiące
tak samo Ukrainiec tu przyjedzie i będzie tyał za 5zł/h jak murzyn dostanie te 1,5 tysiąca i powie, że to 8x tyle ile minimalna na Ukrainie bo tam jest 200zł
 
Last edited by a moderator:
no dobra dostają te 6 funtów/h przy tempie, którego normalny anglik by nie zniósł

Nie do końca wiem co to znaczy.Nie zniósł?
Za 10 by dał radę?

tak samo Ukrainiec tu przyjedzie i będzie tyał za 5zł/h jak murzyn dostanie te 1,5 tysiąca i powie, że to 8x tyle ile minimalna na Ukrainie bo tam jest 200zł

Jest 2015.
Jest wolny rynek.
A jak ktoś się wkurwia to niech podniesie swoje kwalifikacje.
 
Nie do końca wiem co to znaczy.Nie zniósł?
Za 10 by dał radę?



Jest 2015.
Jest wolny rynek.
A jak ktoś się wkurwia to niech podniesie swoje kwalifikacje.
wolny rynek w Polsce? troche przesadziles
a czemu mialby sie nie wkurwiac, wczesniej zyli na wysokim poziomie, pracowali jak normalni ludzie, przyjechali Polacy i teraz musza robic za murzyna w wlasnym kraju, kto by sie nie wkurwil?
 
wolny rynek w Polsce? troche przesadziles

W Europie.

a czemu mialby sie nie wkurwiac, wczesniej zyli na wysokim poziomie, pracowali jak normalni ludzie, przyjechali Polacy i teraz musza robic za murzyna w wlasnym kraju, kto by sie nie wkurwil?

Czyli myślisz że gdyby nie emigranci, to ta sortownia ziemniaków płaciła by im kokosy ?
 
W Europie.



Czyli myślisz że gdyby nie emigranci, to ta sortownia ziemniaków płaciła by im kokosy ?
nie wiem czy więcej, ale przy normalnym tempie zarobili 2x mniej niż Polacy , a Polacy zarobili na minimum to pokazuje jaka stawka tam jest
maksymalne tempo jakie człowiek może znieść to minimalna płaca
wcześniej nigdy by u takiego januszabiznesu się nie zatrudnił, pewnie gdzieś na polu od razu ściąga od Polaków hajs za nocleg w jakiś tragicznych barakach i dlatego Anglika też nie zatrudni
czemu nie wpuścimy tu wszystkich Ukraińców, tylko nadal są wizy? sam widziałem jak Ukraińcy mieszkają w pięciu na jednym pokoju i praca za minimum, oni przeszczęśliwi bo jak wrócą do kraju to haj się zgadza, a tutaj żyją jak szczury
teraz już widać w ogłoszeniach o prace zatrudnie Ukraińców, bo pewnie żadnej umowy i ubezpieczenia nie dostaną 5zł/h i wszyscy szczęśliwi
większość Polaków by wyśmiało takie ogłoszenie, dlatego Ukraińców szukają
 
Widzieliście Człowieka z blizną? ten film był zakłamany.
W rzeczywistości w Miami było jeszcze brutalnie, ostrzej i bardziej kokainowo niż w filmie.
kto nie widział tego kutowego filmu niech nadrobi.

 
Widzieliście Człowieka z blizną? ten film był zakłamany.
W rzeczywistości w Miami było jeszcze brutalnie, ostrzej i bardziej kokainowo niż w filmie.
kto nie widział tego kutowego filmu niech nadrobi.


to klasyk, mysle, ze wiekszosc widziala. Jest czesc druga rownie dobra
 
Widzieliście Człowieka z blizną? ten film był zakłamany.
W rzeczywistości w Miami było jeszcze brutalnie, ostrzej i bardziej kokainowo niż w filmie.
kto nie widział tego kutowego filmu niech nadrobi.



Polecam książkę / biografię Prawdziwy Gangster - główny bohater to jeden z tych szmuglerów koki.
 
Historia Pablo Escobara


musze dokonczyc Narcos, duzo mi nie zostalo. Boje sie, ze sobie zaspojleruje ten jakze udany serial, mimo tego, iz wiem jak skonczyl Pablo, tyle, ze szczegolow juz nie pamietam , troche
 
Można spokojnie obejrzeć większość dokumentu. Ja wyłączyłem na tym jak Pablo wyszedł z więzienia :lol:
 


Ciężki materiał do oglądania o tym jak szkoli się dzieciaki w Syrii do walki z zachodem
 
Dokument o Legii Cudzoziemskiej zrealizowany w czerwcu 2015. Niestety tylko po francusku ale niektóre rzeczy z kontekstu można zrozumieć.

 
Harris przeszedl samego siebie, jak ktos lubi samochody i cierpi z powodu braku TopGear

 
Back
Top