By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Owszem. Jak gość mi pracę w tym zawodzie w Polsce zaproponował, i usłyszałem stawkę, to wymiękłem. Zwłaszcza że w takich zawodach się czasem ginie, i to nawet nie z własnej przyczyny...
Rozumiem, że wykształcenie kierunkowe, świadectwa kwalifikacyjne i lata praktyki w energetyce masz?
 
Rozumiem, że wykształcenie kierunkowe, świadectwa kwalifikacyjne i lata praktyki w energetyce masz?
Nie, i właśnie to też był jeden z powodów, dla których ja olałem tę ofertę - co nie znaczy, że bym się nie dostał... Bo jakieś dziwne pseudosztuczki były grane, i szemrane pozwolenia, etc. :facepalm:
Żal mi ludzi, którzy się na to godzą. Zresztą kilka dni temu coś się jakiemuś gościowi od wysokich napięć przytrafiło... Sądząc po tej podejrzane posadzie, nie dziwi nic. :brainoverload:
 
Nie, i właśnie to też był jeden z powodów, dla których ja olałem tę ofertę - co nie znaczy, że bym się nie dostał... Bo jakieś dziwne pseudosztuczki były grane, i szemrane pozwolenia, etc. :facepalm:
Żal mi ludzi, którzy się na to godzą. Zresztą kilka dni temu coś się jakiemuś gościowi od wysokich napięć przytrafiło... Sądząc po tej podejrzane posadzie, nie dziwi nic. :brainoverload:
Nie słyszałem by do energetyki trafiał ktoś z łapanki.
 
Nie słyszałem by do energetyki trafiał ktoś z łapanki.
No jak się dowiedziałem, to mi mina zrzedła. Jak mi gość zaproponował stanowisko, to jeszcze bardziej, a pajęczy zmysł kazał spierdalać. Dopilem piwo, i poszedłem :beer:
 
:beczka:
Znaczy ze ci zaproponowali robote do ktorej masz ZERO pojecia i uprawień
I chcieli ci załatwic lewe Papiery?:lesnarhappy:

Ja rozumiem ze wszedzie byłes i wszystko widziałes:beczka:
ale nawet w brnieciu w Bajere trzeba miec jakis Umiar:śmiech::śmiech::śmiech::śmiech::śmiech::śmiech::śmiech::śmiech:
Ty to mogłeś temu ziomkowi o bajerze i brnieciu w absurd powiedzieć. Coś tam o mnie już wiesz, więc powinieneś też wiedzieć, że piwa nie odmawiam. To był chyba pierwszy raz, o którym wiem...:jon:
 
Ogarnia ktoś ekonomię? Potrzebuję dwie definicje, a w necie nie znalazłem nic satysfakcjonującego.

  1. Przykładowe mierniki rynku pracy
  2. Jak zmierzyć udział państwa w gospodarce
 
  • Przykładowe mierniki rynku pracy

Potrzebujesz stricte definicji czy opisać to mniej więcej i z czego się to składa? Bo ciężko stworzyć definicję do tych zagadnień, które opisałeś, bo "przykładowe" brzmi bardziej jakbyś miał wymienić te mierniki.

Z tego co pamiętam to @Szady kończył ekonomię, może Ci pomoże. Ja mogę spróbować, ale nie chce tego Ci spieprzyć.
 
Potrzebujesz stricte definicji czy opisać to mniej więcej i z czego się to składa? Bo ciężko stworzyć definicję do tych zagadnień, które opisałeś, bo "przykładowe" brzmi bardziej jakbyś miał wymienić te mierniki.

Z tego co pamiętam to @Szady kończył ekonomię, może Ci pomoże. Ja mogę spróbować, ale nie chce tego Ci spieprzyć.
Potrzebuję wymienić i opisać te mierniki ( pięć przykładów).
 
Potrzebuję wymienić i opisać te mierniki ( pięć przykładów).

Tak z głowy to klasyczne:
- stopa bezrobocia
- wskaźnik zatrudnienia
- przeciętne wynagrodzenie w głównych działach gospodarki (handel, usługi, przemysł itd.)
- wskaźnik aktywności ekonomicznej
- miernik efektywności pracowników (ale nie wiem czy to się nada, bo to zazwyczaj wewnętrzne w firmach)
Jak zmierzyć udział państwa w gospodarce

A co do tego to: udział państwa w redystrybucji dochodu narodowego (u nas jest to ponad 40% chyba, jak nie więcej, bo pamiętam takie dane jeszcze za czasów poprzednich rządów, a teraz możliwe, że to wzrosło). Też to jak państwo wpływa na alokację czynników produkcji ma znaczenie. Również ilość wydatków publicznych się kwalifikuje do udziału państwa w gospodarce (chociaż to można podciągnąć pod redystrybucję dochodu narodowego).
 
Tak z głowy to klasyczne:
- stopa bezrobocia
- wskaźnik zatrudnienia
- przeciętne wynagrodzenie w głównych działach gospodarki (handel, usługi, przemysł itd.)
- wskaźnik aktywności ekonomicznej
- miernik efektywności pracowników (ale nie wiem czy to się nada, bo to zazwyczaj wewnętrzne w firmach)


A co do tego to: udział państwa w redystrybucji dochodu narodowego (u nas jest to ponad 40% chyba, jak nie więcej, bo pamiętam takie dane jeszcze za czasów poprzednich rządów, a teraz możliwe, że to wzrosło). Też to jak państwo wpływa na alokację czynników produkcji ma znaczenie. Również ilość wydatków publicznych się kwalifikuje do udziału państwa w gospodarce (chociaż to można podciągnąć pod redystrybucję dochodu narodowego).
Dzięki może tyle wystarczy.
 
Ogarnia ktoś wymiarowanie rysunków technicznych?

Mam taki badziew zwymiarować:
rysd.jpg
 
Jak bardzo jesteś pewny, że to jest dobrze?
Jak oddajesz to do jakiegoś doktorka od PKM to pewnie się do czegoś przyczepi, bo mają to w naturze:D Wymiarów raczej nie brakuje, kardynalnych błędów też nie ma. Bazy wymiarowe jakoś technologicznie może powinny zostać inaczej dobrane, ale tragedii raczej nie ma
 
Ogarnia ktoś wymiarowanie rysunków technicznych?

Mam taki badziew zwymiarować:
View attachment 14466
Ciężko tu coś doradzać, trzeba wrzucić sporo wymiarów i tyle, jak będziesz miał pierwszy szkic, to podeślij i Ci powiem czy sam bym coś dodał. Konstrukcja prosta, więc nie ma tu specjalnie nic skomplikowanego.
 
Back
Top