By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Do jakiej kwoty ubezpiecza oszczednosci/kapitał fundusz bankowy gdy bank spada z rowerka?
Czy jest roznica dla kont firmowych (w roznych formach prawnych), osobistych itp?
 
Do jakiej kwoty ubezpiecza oszczednosci/kapitał fundusz bankowy gdy bank spada z rowerka?
Czy jest roznica dla kont firmowych (w roznych formach prawnych), osobistych itp?
Dla normalnej osoby starczy, dla zamoznej mało. Bodaj do 100k Euro.

Konta - koszta. Na firmę zwykle większe plus różne opłaty. W praktyce do znalezienia bez opłat, zwłaszcza jak są duże obroty. Sporo/trochę różnic jak jest zajęcie komornicze.
 
Bodaj do 100k Euro.
No właśnie coś mi dzwoni że nie 100k, ale 10k?

Nie chodzi mi o komornika, tylko konkretnie bank upada, wszyscy do bankomatów, nie ma pieniedzy, itp. Każdy bank jest ubezpieczony, i o te kwoty mi chodzi. Waluta ma znaczenie?
 
No właśnie coś mi dzwoni że nie 100k, ale 10k?

Nie chodzi mi o komornika, tylko konkretnie bank upada, wszyscy do bankomatów, nie ma pieniedzy, itp. Każdy bank jest ubezpieczony, i o te kwoty mi chodzi. Waluta ma znaczenie?
100k eur
 
Kwota objęta gwarancją (stan prawny do 9.10.2016 r.)
Wysokość gwarancji

Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Zasady obliczania kwoty gwarantowanej
  1. kwota gwarantowana obliczana jest od sumy środków pieniężnych ulokowanych na wszystkich rachunkach (np. lokatach terminowych, rachunkach bieżących, rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych) jednej osoby w danym banku,
  2. w przypadku rachunku wspólnego każdemu ze współposiadaczy przysługuje odrębna kwota gwarancji.
dokladnie o to chodzilo, dziekować.

Tylko skąd mi dzwoniło, że ludzie w 2008 potracili z dużo mniejszych oszczednosci? Moze SKS.

Thx.
 
Moglem to tez slyszec od innych nacji, prawda. Nie pamietam dokladnie.

Artykuł z 2012 roku ale w większości nadal aktualny. Opisane warunki oraz limity gwarancji w kilku krajach

https://gospodarka.dziennik.pl/twoj...bankowych-w-polsce-i-w-wybranych-krajach.html

Kwestia jest taka, ze cześć banków traciło płynność finansowa ale całe postępowanie upadłościowe trwało długo w wypłata następuje dopiero po oficjalnym ogłoszeniu upadłości danego banki. Pamietam tez, ze Grecy mieli ogromne problemy z odzyskaniem swoich pieniędzy z racji na, w zasadzie, upadłość finansowa państwa.
 
Male miasto ma wszystko tj. Żłobki, przedszkola, szkoły, kino i inne cuda potrzebne do życia. Właściwie do czasów studiów i rozpoczęcia pracy nie ma potrzeby z niego wyjeżdżać. Jedynym mankamentem jest odległość od pracy. Nienawidzę robić przy domu i dlatego cały czas się bije z myślami.


Przeprowadź się do Elbląga, dom w centrum kupisz za 500 k (można i za więcej, jak chcesz). Samochodem 30 minut do Trójmiasta do roboty S7, a w mieście gdzie mieszka 100 000 ludzi masz wszystko co potrzebne do życia.

PS. Mieszkam w Elb od 4 lat, wcześniej przerabiałem Olsztyn i Gdańsk.
 
Przeprowadź się do Elbląga, dom w centrum kupisz za 500 k (można i za więcej, jak chcesz). Samochodem 30 minut do Trójmiasta do roboty S7, a w mieście gdzie mieszka 100 000 ludzi masz wszystko co potrzebne do życia.

PS. Mieszkam w Elb od 4 lat, wcześniej przerabiałem Olsztyn i Gdańsk.
Ja mógłbym mieszkać w niemal każdym miejscu w PL. Powiedz to mojej żonie :D
 
Przeprowadź się do Elbląga, dom w centrum kupisz za 500 k (można i za więcej, jak chcesz). Samochodem 30 minut do Trójmiasta do roboty S7, a w mieście gdzie mieszka 100 000 ludzi masz wszystko co potrzebne do życia.

PS. Mieszkam w Elb od 4 lat, wcześniej przerabiałem Olsztyn i Gdańsk.
Drugi reprezentant ziemi elbląskiej się odnalazł!
Uszanowanko:tiphatb:
 
Wie ktoś z Was jak ogarnąć Multisport ? Nie mam opcji w robocie a chętnie bym przytulił, może się da jakoś ?

Ogarnąłeś może? Też bym przygarnął kartę multi, albo innego oksystem czy co tam jeszcze jest. Pojawiła się opcja w moim obiekcie i jestem ciekaw jak by to indywidualnie wyszło...
 
Ogarnąłeś może? Też bym przygarnął kartę multi, albo innego oksystem czy co tam jeszcze jest. Pojawiła się opcja w moim obiekcie i jestem ciekaw jak by to indywidualnie wyszło...
Multisport nie oferuje kart dla użytkowników indywidualnych. Ale każdy pracownik objęty programem multisport/fitprofit itp. może zgłosić jedną osobę towarzyszącą i trójkę dzieci. Miesięczna opłata za multisport dla osoby towarzyszącej to 150 zł (full pakiet). Trzeba wypełnić oświadczenie, które pracownik składa u pracodawcy.
 
Miesięczna opłata za multisport dla osoby towarzyszącej to 150 zł (full pakiet).
Tak jak w różnych firmach są różne ceny za kartę dla pracownika (W zależności od tego, ile dofinansowuje pracodawca), tak różne są ceny za osobę towarzyszącą. U mnie to 130 PLN.
 
Multisport nie oferuje kart dla użytkowników indywidualnych. Ale każdy pracownik objęty programem multisport/fitprofit itp. może zgłosić jedną osobę towarzyszącą i trójkę dzieci. Miesięczna opłata za multisport dla osoby towarzyszącej to 150 zł (full pakiet). Trzeba wypełnić oświadczenie, które pracownik składa u pracodawcy.
Oświadczenie, albo bez oświadczenia - podajemy tylko imię i nazwisko osoby, na którą będzie wystawiona karta (zależy od firmy). Koszt różni się w zależności od firmy - tak samo, jak różne firmy różnie kasują za multisporta dla pracownika, dla osoby towarzyszącej i dzieci. Mam nadzieję, że cośkolwiek pomogłem.

Przykładowo - za multisporta dla mnie (w najlepszej wersji) płaciłem od 22 do 70ciu pln. Za multisporta w wersji full dla osoby towarzyszącej płaciłem (bodajże, bo nie pamiętam dokładnie konkretnych kwot) - od około stówki, poprzez 120, 150 aż do (znów bodajże) 180 pln. Jak napierdala (więcej niż jedną dyscyplinę, i każdą dwa razy, lub częściej w tygodniu), to może się opłacać. To moje pobieżne obliczenia, i inny efekt opłacalności uzyskiwałem przy każdej z firm, i każdej z opcji.

Edit: u osoby, dla której kupiłem multisporta - siłka, joga i/lub basen, po dwa razy w tygodniu pozwalają już trochę zaoszczędzić. Jak robiłem kilka analiz kosztów, to mi w obecnej ofercie wyszło, że osoba towarzysząca "musi" pójść na siłkę i w drugie miejsce trzy razy w tygodniu, żeby się zwróciło.
 
Last edited:
Noooo, mordeczko, jednak jesteś dowcipniś - a to dobrze, bo rówieśnicy w większości ponuraki!

No, ale koniec chwalenia - będzie grane w pubg online teraz, ino muszę się trochę zintoksykować, najlepiej mocną nocną machorką prosto z NL, ale uprawianą u mnie, w górach, w tym kurwa bezkrólewiu. Z czego się zaraz zaśmieję. O - właśnie śmiechłem krótszą salwą, bo to śmieszne dla mnie (ale to raczej prywatny żart, jak nie skumacie, to olejcie). Może jedynie @respect 'a bezkrólewie rozbawi...
 
Macie jakiś dobry tutorial do Excela jak się nauczyć robić skomplikowane obliczenia w jednej komórce? Coś w stylu pierwiastek z dwóch pierwiastków razy jakaś potęga podzielona jeszcze przez coś itd.
 
Miałem niedawno szkolenie w robocie z excela robione przez firmę zewn. zajmującą się tylko excelem. Zapytałem prowadzącego o najlepszy na rynku podręcznik i bez zastanowienia polecił mi Biblię. Ja nie kupiłem, ale może tam znajdziesz odpowiedzi na Twoje problemy.

 
Back
Top