By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Że niby on wygrał ..? :benny:
Miał byc koniec OT, ale otwieram jeszcze. Wspomniałem o tej gadce przed chwila głównemu spawalnikowi.
Tak zareagował: :siara:

Reasumując: niewykluczone, że Scurvol to też scurvol spawalnictwa i (pewnie ) sobie poradzi wszędzie ((WIELU INNYCH TAKŻE). U nas też stoczniowi spawacze nadal pracują a tylko kilku wykopaliśmy. Aczkolwiek wymogi wobec prac spawalniczych na konstrukcjach offshore , szczególnie tych jadących pod wodę do systemu poboru z platformami, a remonty statków, to PRZE-PAŚĆ
:homer:
sluchaj ty sie kurwa zajmujesz BEZPIECZENSTWEM przy miedzy innymi spawaniu nie spawaniem wiec przestan bredzic facet bo to dwie rozne sprawy. Se mozesz gadac ze spawalnikiem ale o BEZPIECZENSTWIE przy spawaniu nie o samym spawaniu.
Z reszta gadam z gosciem, ktory siedzi gkeboko w temacie a nigdynie spawal:facepalm: rzeczywiscie gleboko fchuj
 
Co do tych ekranów też masz rację typowe zabezpieczenie reszty agregatów przed naświetlaniem, aby umożliwić wytworzenie odpowiedniej spoiny w wietrznych warunkach, najczęściej stosuje się tzw namiot.
w wietrznych warunkach czesto stosuje sie jedna czesci tego ekranu, moze to nie jest glowne jego zastosowanie ale tak sie robilo i robi na stoczniach. nie zabierasz calego kwadratu tylko jedna scianke
 
sluchaj ty sie kurwa zajmujesz BEZPIECZENSTWEM przy miedzy innymi spawaniu nie spawaniem wiec przestan bredzic facet bo to dwie rozne sprawy. Se mozesz gadac ze spawalnikiem ale o BEZPIECZENSTWIE przy spawaniu nie o samym spawaniu.
Z reszta gadam z gosciem, ktory siedzi gkeboko w temacie a nigdynie spawal:facepalm: rzeczywiscie gleboko fchuj
:kis:

Ja o niebie, Ty o chlebie...

Nie dogadamy się
:fjedzia:
 
  • Like
Reactions: cRe
w wietrznych warunkach czesto stosuje sie jedna czesci tego ekranu, moze to nie jest glowne jego zastosowanie ale tak sie robilo i robi na stoczniach. nie zabierasz calego kwadratu tylko jedna scianke
Wiele rzeczy ma inne zastosowania, natomiast ekran ma dosyć dużą powierzchnię i trzeba pamiętać aby jako osłona przed wiatrem nie zrobił więcej szkody niż pożytku.
sluchaj ty sie kurwa zajmujesz BEZPIECZENSTWEM przy miedzy innymi spawaniu nie spawaniem wiec przestan bredzic facet bo to dwie rozne sprawy. Se mozesz gadac ze spawalnikiem ale o BEZPIECZENSTWIE przy spawaniu nie o samym spawaniu.
Z reszta gadam z gosciem, ktory siedzi gkeboko w temacie a nigdynie spawal:facepalm: rzeczywiscie gleboko fchuj
kaczka nie sprecyzował, bo pomieszał 2 kwestie, remontówkę i offshore. Zwykle remontówka żyje własnymi zasadami :), natomiast offshore to specyficzny statek mający utrzymać się w danym miejscu, każda instalacja co najmniej zdublowana, to pływające miasto, rafineria i mikro port w jednym. Przy produkcji nowych jednostek pływających trzeba spełnić szereg przepisów i zwykle nikt za darmo nie narzuca większych norm. Dlatego wspomniał o specjalnym typie statku który ma odpowiednie wymagania, podobnie z chemikaliowcami itp. Jest różnica w spawaniu stali na kadłub, a np. przy tzw walczakach gdzie ciśnienie jest X razy wyższe niż atmosferyczne, nie wszędzie można tak łatwo uzupełnić ubytki w spawie, wyszlifować wszelakie wtrącenia czy zostawić zagazowany spaw (nie wspomnę o naprężeniach i zmianie w strukturze krystalograficznej)

Mimo, że behapowiec i prawi czasami o wyidealizowanych warunkach, to jak ruszy dupsko to widzi, czasami spawają ludzie bez przyłbic (Panie tylko smarknąć), bez wyciągów (Panie po co mnie wycionk jak muszę przejść za min 200metrów, a przez ten czas zrobię to). Zdarzyło się też w jednej remontówce cięcie palnikiem elementów nadbudówki izolowanych styropianem :joe:.

Wielu spawaczy, nie lubi tych automatów i nadal bazują na standardowych , ze stałym ściemnieniem.
Dodtakowo zgaduję, że też ważne jest dobra firma owych przyłbic, bo jak jakaś podróbę dasz do użycia, to potem pewnie częsciej dochodzi do tych opisanych przez Ciebie zdarzeń.
Ps. Kiedys @Scurvol pisał także o naświetlaniu oczu. Pewnie to co rado pisałeś, mo niewątpliwy wpływ na tę przypadłość.
Scurvol dodał także lokalizacją stanowiska w rejonie prac innych spawaczy. I to faktycznie jest spory problem.
Automatyczne przyłbice miałem na stanie tak do około 400 euro, żadna nie nadawała się do długotrwałej pracy, wszystko co było w ofercie po kilku dniach pracy w jakimś stopniu łapie podobne dysfunkcje. Jak wspomniałem zwykle opóźnienie przy ściemnianiu, rozregulowanie samoczynne - skacze z DIN 9 na 13, objawy takie następowały po złapaniu "temperatury w miejscu pracy" i do mniej wymagającego spawania się nadają.
 
Wiele rzeczy ma inne zastosowania, natomiast ekran ma dosyć dużą powierzchnię i trzeba pamiętać aby jako osłona przed wiatrem nie zrobił więcej szkody niż pożytku.
no ja nie mam na mysli huraganu :wink: tylko np przeciagu na hali, ktory wywiewa Ci gaz spod dyszy gazowej. Czesto tak bywa jak spawasz na, w miare odslonietej powierzchni.
Mimo, że behapowiec i prawi czasami o wyidealizowanych warunkach, to jak ruszy dupsko to widzi, czasami spawają ludzie bez przyłbic (Panie tylko smarknąć), bez wyciągów (Panie po co mnie wycionk jak muszę przejść za min 200metrów, a przez ten czas zrobię to).
ha, jak robilem na Stoczni Gdynia to trafil sie nam taki jeden ancymon, monter kadluba, zoltodziob, ktory twierdzil, ze nie potrzeba mu maski do heftowania bo co to tam chwila smarknac. Chcial byc twardy czy ja sam nie wiem co on chcial. Mimo tego, ze wszyscy mu powtarzali, zeby jednak chronil te slepia. Tak naswietlil sobie morde, ze dostal trzy dni zwolnienia od lekarza i mu "twardosc" przeszla. :lol: Beke byla z niego do samego konca, ksywka "Kamikaze-boski wiatr":smile:
 
kaczka nie sprecyzował, bo pomieszał 2 kwestie, remontówkę i offshore.
Nigdzie nie pomieszałem.
Offshore to chodzi mi głównie o konstrukcje ( poza lądowe) nie koniecznie statki, choć takowe też remontowalismy, takie stojące w Afryce 30 mil od brzegu wręcz fabryki, to tam to jest nacisk na bhp dopiero. A co do porównania remontówki i wymaganych badań a niektórych konstrukcji, to np. Aw remontówce należało zbadać ok 20 % krzyżówek, a na konstrukcjach ponad 20%.... Ale długości wszystkich spoin!
To jest Panie różnica dopiero.
 
Nigdzie nie pomieszałem.
Offshore to chodzi mi głównie o konstrukcje ( poza lądowe) nie koniecznie statki, choć takowe też remontowalismy, takie stojące w Afryce 30 mil od brzegu wręcz fabryki, to tam to jest nacisk na bhp dopiero. A co do porównania remontówki i wymaganych badań a niektórych konstrukcji, to np. Aw remontówce należało zbadać ok 20 % krzyżówek, a na konstrukcjach ponad 20%.... Ale długości wszystkich spoin!
To jest Panie różnica dopiero.

Trzeba ci zmienić NoLife fc na Welding Master:applause:
 
A co do porównania remontówki i wymaganych badań a niektórych konstrukcji, to np. Aw remontówce należało zbadać ok 20 % krzyżówek, a na konstrukcjach ponad 20%.... Ale długości wszystkich spoin!
To jest Panie różnica dopiero.
wszystko fajnie, tyle, ze to nie Ty sie tym zajmujesz. To nie pan od BHP przyjmuje wszystkie konstrukcje/spoiny bo pan od BHP zajmuje sie bezpieczenstwem i higiena pracy PRACOWNIKA. Pilnuje zeby wypadkow nie bylo i zeby byly zachowane normy bezpieczenstwa przy pracy a nie normy bezpieczenstwa wykonanego dziela. Od tego sa inni ludzie, spawalnicy, inzynierowie itp itd. Pana od BHP nie interesuje wyglad spoiny, pana od BHP interesuje zeby czlowieczek, ktory ja wykonuje nie zrobil sobie w trakcie jej wykonywania krzywdy. Suma sumarum piszesz o rzeczach, ktore nie sa Twoja dzialka. Przestan fantazjowac
 
wszystko fajnie, tyle, ze to nie Ty sie tym zajmujesz. To nie pan od BHP przyjmuje wszystkie konstrukcje/spoiny bo pan od BHP zajmuje sie bezpieczenstwem i higiena pracy PRACOWNIKA. Pilnuje zeby wypadkow nie bylo i zeby byly zachowane normy bezpieczenstwa przy pracy a nie normy bezpieczenstwa wykonanego dziela. Od tego sa inni ludzie, spawalnicy, inzynierowie itp itd. Pana od BHP nie interesuje wyglad spoiny, pana od BHP interesuje zeby czlowieczek, ktory ja wykonuje nie zrobil sobie w trakcie jej wykonywania krzywdy.
 
:kis:
Dodam ,że siedzę w systemach zarządzania jakości i bhp i środowiska, to ja mam spotkania z klientami z Norwegii , Anglii i Holandii (nie tylko o sprawach bhp, ale i jakości) i to ja gadam z Głównym Spawalnikiem i uczestniczę w wewnętrznych posiedzieniach, gdzie analizujemy, sytuacje, gdy spawacze stricte okrętowi nie radzą sobie w konstrukcjach o innych wymogach /specyfice.
I niby kiedy to robisz skoro cały czas na Cohones siedzisz? :deniro:
 
Pytanie: ile moze zarabiac psycholog szkolny? Z jakiejs luznej rozmowy wyniknelo, ze niby 1500-2000zl brutto na reke przy 40h/tydzien. Az mi sie wierzyc nie chce... Toz to 12,5zl brutto na godzine wychodzi?
 
Wybralibyscie prace w delegacjach z lepszym hajsem, czy na miejscu z mniejszym? Obydwie bardzo rozwojowe i ciekawe
 
Pytanie: ile moze zarabiac psycholog szkolny? Z jakiejs luznej rozmowy wyniknelo, ze niby 1500-2000zl brutto na reke przy 40h/tydzien. Az mi sie wierzyc nie chce... Toz to 12,5zl brutto na godzine wychodzi?
2k netto (na rękę, bo piszesz jakbyś nie bardzo ogarniał:lol:) w małej miejscowości.
 
Brutto, to na reke bylo na poczatku ale (nie) wykasowalem.
2K netto to spora roznica, wlasnie mi nie pasowalo brutto za pelen etat
 
Brutto, to na reke bylo na poczatku ale (nie) wykasowalem.
2K netto to spora roznica, wlasnie mi nie pasowalo brutto za pelen etat
Teraz płaca minimalna wynosi 2000 zł brutto, więc niemożliwe, żeby pracując na pełen etat dostawać 1500 zł brutto.
 
Nie wiem czy to dobry temat, ale w sumie dotyczy to studiów więc napiszę tutaj. W zagadnieniach na egzamin natknąłem się na "trzy podstawowe rodzaje polityki pieniężnej". Ale do głowy przychodzą mi tylko dwa. Ba, większość źródeł utrzymuje, że istnieją dwa podstawowe rodzaje polityki pieniężnej: ekspansywna i restrykcyjna. Ktoś ma pomysł, jaki może być trzeci? Cele są trzy, ale to wtedy nie trzyma się kupy te zagadnienie, bo co innego cele, co innego strategie, agregaty czy instrumenty kreowanie tejże polityki (w przypadku wszystkich wymienionych można podać więcej niż trzy), a co innego rodzaje.
 
Jakieś prognozy na EUR?
upload_2017-5-30_16-0-36.png
 
@cRe
co za czasy, nawet na własnym forum człowiek usłyszy: idź poguglaj :) hehehe #beczunia
EDIT:
samoprzepowiadacze trochę te analizy iykwim
 
Taka refleksja: zaloze sie ze algorytmy coraz dokladniej przewiduja. Z dwoch powodow:
1. Wiekszej ilosci danych i lepszego ich przetwarzania.
2. Coraz wiecej rynkowych graczy to automaty, algorytmy maja coraz wiekszy wplyw na swiat realny, wymuszajac na nim to, co zaprogramowane.
 
branżowa anegdotka
"przychodzi analityk wielkiego funduszu do szefa i mowi - analizowałem wiele miesięcy wszystkie wskaźniki dolar-jen będzie rósł , na co prezes wykonuje jeden telefon, dolar-jen zaczyna leciec na pysk, a prezes pyta analityka - i po co ja ci płacę za te wszystkie analizy jak są gówno warte"

Tak wygląda forex, automaty automatami ale są zdarzenia wywołujące ruchawkę, której nikt nie umie przewidziec.

tak przy okazji - teraz jest niezła rozpierducha na bitcoinie, można dużo zarobić i dużo stracić

jak ktoś chce sobie poczytac mądre rzeczy o finansach www.independenttrader.pl



Kulczykowie inwestują w startupy
http://www.money.pl/gospodarka/wiad...lczyk-startupy-incredibles,208,0,2326736.html
 
Back
Top