By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Dżihad 10 tys to może mieć, ale euro

Tylko 10? ;)

$$$, dziwki i koks!

giphy.gif
 
Last edited:
Rozmyslal ktos miedzy budowa domu murowanego, a drewnianiego i wszedl glebiej w temat? Jakies mocne plusy/minusy czy raczej na to samo wychodzi? Moze ktos siedzi w budownictwie i stawia takie domy zawodowo? Wiem, ze cenowo wychodzi to mniej wiecej to samo, ale drewniany idzie postawic w mig, co jest bardzo duzym plusem dla mnie.
 
Rozmyslal ktos miedzy budowa domu murowanego, a drewnianiego i wszedl glebiej w temat? Jakies mocne plusy/minusy czy raczej na to samo wychodzi? Moze ktos siedzi w budownictwie i stawia takie domy zawodowo? Wiem, ze cenowo wychodzi to mniej wiecej to samo, ale drewniany idzie postawic w mig, co jest bardzo duzym plusem dla mnie.
Tez mnie to pytanie interesuje wiec jakby ktos odpowiadal to prosze o oznaczenie!
 
Jest tutaj ktoś ogarniający statystyke?

Wpiszę się dlatego, aby uprzedzić oznaczenie mnie w tym temacie przez @kaczka41 i nie dać mu tej satysfakcji :D

I z czym masz problem? Z podstawami pokroju średnie, korelacje i indeksy powinien pomóc etrapez, przynajmniej mi pomagał.
 
Wpiszę się dlatego, aby uprzedzić oznaczenie mnie w tym temacie przez @kaczka41 i nie dać mu tej satysfakcji :D

I z czym masz problem? Z podstawami pokroju średnie, korelacje i indeksy powinien pomóc etrapez, przynajmniej mi pomagał.
Chodzi mi dokładnie o zadanie nr.4 (patrz spoiler). Wszystko inne już umiem.
13516271_1099821640064737_5742940789000168224_n.jpg
 
Chodzi mi dokładnie o zadanie nr.4 (patrz spoiler). Wszystko inne już umiem.
13516271_1099821640064737_5742940789000168224_n.jpg


Z tym Ci niestety teraz nie pomogę. Może w czerwcu coś bym popróbował, jak jeszcze byłem na świeżo ze statystyką, jednak trzy miesiące opierdalania robią swoje, bo dość szybko zapominam i wiem, że tego raczej teraz nie policzę. Ale są tutaj ludzie lepiej zaznajomieni ode mnie ze statystyką, oni powinni dać radę :)
 
problem? Z podstawami pokroju średnie, korelacje i indeksy


Z tym Ci niestety teraz nie pomogę. Może w czerwcu coś bym popróbował, jak jeszcze byłem na świeżo ze statystyką, jednak trzy miesiące opierdalania robią swoje, bo dość szybko zapominam i wiem, że tego raczej teraz nie policzę. Ale są tutaj ludzie lepiej zaznajomieni ode mnie ze statystyką, oni powinni dać radę :)
:DC::DC::mamed:
 
Rozmyslal ktos miedzy budowa domu murowanego, a drewnianiego i wszedl glebiej w temat? Jakies mocne plusy/minusy czy raczej na to samo wychodzi? Moze ktos siedzi w budownictwie i stawia takie domy zawodowo? Wiem, ze cenowo wychodzi to mniej wiecej to samo, ale drewniany idzie postawic w mig, co jest bardzo duzym plusem dla mnie.
Ja nie
@Mnichu
 
Chodzi mi dokładnie o zadanie nr.4 (patrz spoiler). Wszystko inne już umiem.
13516271_1099821640064737_5742940789000168224_n.jpg
1) Obliczasz estymator stężenia wg podanego wzoru dla każdego punktu
2) Obliczasz różnice między rzeczywistą wartością stężenia a estymatorem dla każdego punktu
3) Każdą z różnic podnosisz do kwadratu
4) Sumujesz uzyskane kwadraty różnic
5) Dzielisz przez liczbę obserwacji (7)
6) Wyciągasz pierwiastek kwadratowy
7) Uzyskany wynik to RMSE

:tiphatb: za ewentualne błędy Zioło Dziekan nie ponosi odpowiedzialności
 
1) Obliczasz estymator stężenia wg podanego wzoru dla każdego punktu
2) Obliczasz różnice między rzeczywistą wartością stężenia a estymatorem dla każdego punktu
3) Każdą z różnic podnosisz do kwadratu
4) Sumujesz uzyskane kwadraty różnic
5) Dzielisz przez liczbę obserwacji (7)
6) Wyciągasz pierwiastek kwadratowy
7) Uzyskany wynik to RMSE

:tiphatb: za ewentualne błędy Zioło Dziekan nie ponosi odpowiedzialności
Dzięki wielkie, ułatwiłeś mi sprawę! :pray: Co do oznaczeń mam tylko jeszcze takie banalne pytanie. Mogę sobie w tej tabelce "stężenie" dać jako literkę przykładowo "z", CPS jako "x", a podany wzór na równanie krzywej jako literę "y"? Wtedy by to wyglądało tak jeśli się nie mylę:
1) liczę y
2) z-y
3)(z-y)^2
4)suma((z-y)^2)
5) sume/7
6)pierw. z sumy/7
7) Gotowe.
 
Dzięki wielkie, ułatwiłeś mi sprawę! :pray: Co do oznaczeń mam tylko jeszcze takie banalne pytanie. Mogę sobie w tej tabelce "stężenie" dać jako literkę przykładowo "z", CPS jako "x", a podany wzór na równanie krzywej jako literę "y"? Wtedy by to wyglądało tak jeśli się nie mylę:
1) liczę y
2) z-y
3)(z-y)^2
4)suma((z-y)^2)
5) sume/7
6)pierw. z sumy/7
7) Gotowe.
Jasne tylko, że będzie yi oraz zi, gdzie i to każda kolejna obserwacja. Jeszcze co do dzielenia przez liczbę obserwacji - tu zależy czy masz dane dla całej populacji statystycznej (wtedy dzielisz przez n (tu 7)) czy dane z próby (wtedy przez n-1 (tu 6)), ale w inżynierii to nie mam pojęcia co może być populacją a co próbą...
 
Jasne tylko, że będzie yi oraz zi, gdzie i to każda kolejna obserwacja. Jeszcze co do dzielenia przez liczbę obserwacji - tu zależy czy masz dane dla całej populacji statystycznej (wtedy dzielisz przez n (tu 7)) czy dane z próby (wtedy przez n-1 (tu 6)), ale w inżynierii to nie mam pojęcia co może być populacją a co próbą...
Raczej mamy liczyć dla całej populacji statystycznej. Wielkie dzięki jeszcze raz! :beer:
 
Rozmyslal ktos miedzy budowa domu murowanego, a drewnianiego i wszedl glebiej w temat? Jakies mocne plusy/minusy czy raczej na to samo wychodzi? Moze ktos siedzi w budownictwie i stawia takie domy zawodowo? Wiem, ze cenowo wychodzi to mniej wiecej to samo, ale drewniany idzie postawic w mig, co jest bardzo duzym plusem dla mnie.
Tez mnie to pytanie interesuje wiec jakby ktos odpowiadal to prosze o oznaczenie!


Mam plana postawic sobie taki dom




Nie brałem pod uwagę żadnych wyliczeń. poprostu podaba mnie sie taki dom


Po prostu podoba mnie sie drewniany dom


( Drewno tak jakby kupie sam, zapłacę tylko za wyrobienie i postawienie)
-Projekt mam
-Kase mam
-Działke Mam
-Pozwolenie- niemam ( długa historia )

ale plan jest taki żeby postawić dom w przyszłym, roku
Wiec bede modrzejsy w przyszłym roku o duzo spraw w tym temacie


Ale jak by nie patrzec
Samo drewno jakies +-
30.000pln
wyrobienie 40.000
Plus dach drewno na dach ( samo drewno jakies 10 tysi + Blacha tyle samo
Liczęze 100 tysi trza dac jak splunąć za sam dom w surowym stanie, Plus oczywiste piwnica i podmurówka



Za taki sam dom jak chce ,na alledrogo , trza dac 200 tysi, ale ze swierka albo jodły, ja jebne z Modrzewia

jak cos to Jutro walne skrobne wiecej bo dzisiaj:beer:
 
@Rycho Dom za 200tyś?

Nawet jeśli będziesz budował systemem gospodarczym, to nie wydaje mi się to możliwe, a jedyne domy za 200tys na allegro jakie widziałem, to tylko stare budownictwo popadające w ruinę.

@kokaina Znam temat od podszewki, ponieważ sam mam zamiar za x lat wziąć się za budowę domu. Rozmawiałem już na ten temat ze znajomymi, którzy się pobudowali, jak i ze swoim ziomkiem, który ukończył budownictwo i generalnie lepiej wybrać technologie murowaną.

Minusy:
- słaba akustyka (jeśli to dom piętrowy to wszystko słychać z góry, a także z zewnątrz jeśli ekipa nie przyłoży się i źle położy wełnę mineralną na ściany)
- jeśli ekipa spartoli coś podczas stawiania ścian, to może się pojawić problem z grzybem, wilgocią itd.
- dom szkieletowy szybko akumuluje ciepło, które bardzo szybko traci, gdy nie jest ogrzewany na bieżąco
- domy szkieletowe są nie wiele tańsze od murowanych, więc lepiej wybrać "pewną" cegłę

Oczywiście jeśli mowa o domach szkieletowych, bo np. domy z bali są fajną opcją, tyle że znacznie droższą od cegły.
 
@Rycho Dom za 200tyś?

Nawet jeśli będziesz budował systemem gospodarczym, to nie wydaje mi się to możliwe, a jedyne domy za 200tys na allegro jakie widziałem, to tylko stare budownictwo popadające w ruinę.

@kokaina Znam temat od podszewki, ponieważ sam mam zamiar za x lat wziąć się za budowę domu. Rozmawiałem już na ten temat ze znajomymi, którzy się pobudowali, jak i ze swoim ziomkiem, który ukończył budownictwo i generalnie lepiej wybrać technologie murowaną.

Minusy:
- słaba akustyka (jeśli to dom piętrowy to wszystko słychać z góry, a także z zewnątrz jeśli ekipa nie przyłoży się i źle położy wełnę mineralną na ściany)
- jeśli ekipa spartoli coś podczas stawiania ścian, to może się pojawić problem z grzybem, wilgocią itd.
- dom szkieletowy szybko akumuluje ciepło, które bardzo szybko traci, gdy nie jest ogrzewany na bieżąco
- domy szkieletowe są nie wiele tańsze od murowanych, więc lepiej wybrać "pewną" cegłę

Oczywiście jeśli mowa o domach szkieletowych, bo np. domy z bali są fajną opcją, tyle że znacznie droższą od cegły.

Sory ale chyba ci sie cos pojebało.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6436056097
Masz podobny projekt do mojego
Mowie oczywiscie o stanie surowym
I z innego drzewa,
dom z bali a nie szkielet
Dodaj do tego piwnice i reszte i masz duzo wiecej
Napisalem tylko ile trzeba zaplacic firmie i za ile ja +- wybuduje
Wiadomix dojda koszty inne ale jak wszedzie
 
Sory ale chyba ci sie cos pojebało.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6436056097
Masz podobny projekt do mojego
Mowie oczywiscie o stanie surowym
I z innego drzewa,
dom z bali a nie szkielet
Dodaj do tego piwnice i reszte i masz duzo wiecej
Napisalem tylko ile trzeba zaplacic firmie i za ile ja +- wybuduje
Wiadomix dojda koszty inne ale jak wszedzie

No to nie pojebało, tylko nie napisałeś dokładnie co się mieści w tej cenie. Skąd mam wiedzieć, czy mowa o SSO, SSZ, czy developerski?
 
@Rycho Dom za 200tyś?

Nawet jeśli będziesz budował systemem gospodarczym, to nie wydaje mi się to możliwe, a jedyne domy za 200tys na allegro jakie widziałem, to tylko stare budownictwo popadające w ruinę.

@kokaina Znam temat od podszewki, ponieważ sam mam zamiar za x lat wziąć się za budowę domu. Rozmawiałem już na ten temat ze znajomymi, którzy się pobudowali, jak i ze swoim ziomkiem, który ukończył budownictwo i generalnie lepiej wybrać technologie murowaną.

Minusy:
- słaba akustyka (jeśli to dom piętrowy to wszystko słychać z góry, a także z zewnątrz jeśli ekipa nie przyłoży się i źle położy wełnę mineralną na ściany)
- jeśli ekipa spartoli coś podczas stawiania ścian, to może się pojawić problem z grzybem, wilgocią itd.
- dom szkieletowy szybko akumuluje ciepło, które bardzo szybko traci, gdy nie jest ogrzewany na bieżąco
- domy szkieletowe są nie wiele tańsze od murowanych, więc lepiej wybrać "pewną" cegłę

Oczywiście jeśli mowa o domach szkieletowych, bo np. domy z bali są fajną opcją, tyle że znacznie droższą od cegły.


Szkieletowego nie biore pod uwage, tylko bal albo cegla. Z tego co czytalem to domy z bali wychodza jakies 15-20% drozej od murowanego (wiec nie jest tak zle). Caly czas jednak postawienie domu z bali jest terotycznie duzo krotsze niz murowanego.
 
Back
Top