@Shajs kiedy zdecydować o przelaniu na cichą? sweet stout 14*
Masz dwie opcje:
1)Mierzyć balingomierzem do ilu odfermentowało i rozlać przy 2 stopniach
2) Poczekać 6-7 dni aż fermentacja mocno zwolni/ustanie
Ja na początku przygody mierzyłem przed rozlewem, teraz fermentuje około tygodnia i przelewam. Problemów jeszcze przez to nie miałem.

@zoom
Z tej gazetki piłem Darz Bór i Komtur.
Darz bór bardzo fajne, wędzone piwo, natomiast Komtur to taki słodkawy Schwarzbier.
Za 5 zł można spróbować :)
 
Zmierzylem. 8 blG. Mało zeszło jak na 8 dni. TemP fermentacji 17-19 stopni. Zostawię jeszcze na tydzień i wtedy zmierze
 
Hmm może zbyt słabo napowietrzyłeś brzeczkę przy przelewaniu do fermentora?
Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to zamieszanie brzeczki, aby łapła trochę powietrza.
Lanie do butelek to duże ryzyko granatów.
 
Mam w domu dwa, dodatkowo Sunny Ipa, Molly Ipa i Summer Ale ;) wszystko z dr brew. Oczywiście na razie stoją na ołtarzyku, bo żona krzyczy, ale przyjdzie na nie czas:)
 
Jankesa w końcu przetestowałem. Konkret naprawdę. Dużo goryczy, cytrusy w zapachu i wyraźnie w smaku. Deliszys.
Lw%C3%B3wek-Jankes-ikona.jpg
 
moje dzisiejsze menu, kupiłem na chybił trafił - powiem tak - nie moja bajka, jako zwolennika rześkich piw w stylu APA, oba mocne w smaku z palonymi nutami, z czego ognie szczęścia mają wytrwawny finisz, co kto lubi...
122kpjl.jpg
 
doctor brew sunny ale ale to jest kurwa gorzkie :(((((

pierwsza pomoc dobra piłem ostatnio..... u mnie cena 8,50 -.-
 
doctor brew sunny ale ale to jest kurwa gorzkie :(((((

pierwsza pomoc dobra piłem ostatnio..... u mnie cena 8,50 -.-
Jeżeli sunny ale jest dla Ciebie gorzki, to spróbuj American Ipa z Podróży Kormorana, wyrwie Ci ryja i przemieli:)
 
Sunny ale jestbw pytke.
@cRe
W przyszłym tygodniu warze apa z 200g chmielu (100g chinooka i 100g equinox). Całość na słodzie pale ale z dodatkiem karmelowego ( jakieś 7%).
 
@Shajs
Mam kurde dylemat wielki. Już dwa razy mieszałem piwko żeby się natleniło. Całe czas bulga (powoli ale bulga) a blg nie schodzi. cały czas takie samo. Mimo że na burzliwej było chyba 3 dni dłużej niż powinno + zamieszałem. To przelałem na cichą mimo to żeby mi trupami nie przeszło i przy przelewaniu się napowietrzyło więc zostawiłem je już chyba będzie z tydzień. Dzisiaj wyjeżdżam, zmierzyłem blg i dalej tyle samo. Cały czas bulga (powoli ale bulga) a nic nie spada. Zostawie je do końca tygodnia bo i tak mnie nie ma, no ale kurwa jak ma mi piwnicę wysadzić to trochę się boję :p
 
@cRe
Potrzymaj na cichej dluzej, tak jak mowisz. Lanie do butelek 8blg to praktycznie pewne granaty. Jeśli jednak i to nie pomoże, to bedziesz musial oblozyc folia skrzynki z piwami i nasluchiwac czy nie wybuchaja.
 
Kormoran jasny
ALE Krajan
Nelson - IPA
i EB :D
Jeszcze spróbowałem piwka znajomego, 33 butelki zrobił, wyśmienite.
 
Właśnie kończę. Nie pamiętam jaki smak miało dekadę temu, ale da się wypić :D
Jeszcze 3 tatry i duży Heineken ale tym nie ma się co chwalić :D

Słabiutkie, gaz jakis taki drobny i smak mi się zawsze oleisty wydawał. Ogólnie nawet w wieku 13-14 lat wydawalo się wodniste. Ale wtedy piwa byly chyba bardziej gorzkie ogólnie.
 
Back
Top