Całkiem przyzwoity pszeniczniak, 7% mi nie przeszkadzało, dosyć treściwy, może trochę przy słodkawy.
alter_beer_kozle_bydle_pszeniczne.jpg


Bardzo fajny świeży zapach, bardzo nachmielony, jak dla mnie za bardzo, pod koniec męczy. Za 2,50 dobra opcja jak ktoś lubi dużo goryczy.
polski_chmiel1-450x600.jpg
to w zabce takie cuda mozna dostac?
 
Masta przez ciebie żona mnie goni żebym poszedł po tego weizenbocka :( Może ją przekonam że zgrubnie od tego bo do żabki mam aż 200 metrów :boystop:
To Ci powie, że Ty trochę schudniesz jak się poruszasz:D

@mat01 tak freshmarket/żabka, tanie więc żadna strata
 
  • Like
Reactions: mat
:boystop:
200 metrów? Weź wode na drogę, żebyś się nie odwodnil:)
Taksówkę niech zamówi, chciałbym zobaczyć minę taksówkarza :D
Swoją drogą chyba nie podziękowałem za polecenie icara. Naprawdę zacna i tania firma.
 
:boystop:
200 metrów? Weź wode na drogę, żebyś się nie odwodnil:)
Samochód stoi w połowie drogi a pod żabką jest miejsce parkingowe. No ale żabka jest jakieś 15 metrów za bramą osiedla i szlabanem...
 
Samochód stoi w połowie drogi a pod żabką jest miejsce parkingowe. No ale żabka jest jakieś 15 metrów za bramą osiedla i szlabanem...
No to ciężka decyzja. Przemysl wszystkie za i przeciw, trudna sprawa.
 
Piłem dziś:

Piwo Naturalne o smaku czarnego bzu
Bernardyńskie
Piwo z Grodziska

Dla mnie 3x TAK. Prezentują się one tak:

grodziskie.jpg
 
Tak jak jakiś czas temu wspominałem, poniżej zdjęcia moich 3 pierwszych warek które można sobie porównać jeżeli chodzi o barwę piwka :)

O65saxC.jpg

dfCWu6Q.jpg

Ln0h4yC.jpg
 
Tak jak jakiś czas temu wspominałem, poniżej zdjęcia moich 3 pierwszych warek które można sobie porównać jeżeli chodzi o barwę piwka :)

O65saxC.jpg

dfCWu6Q.jpg

Ln0h4yC.jpg
Widzę pełna profeska:) wyglądają jak ze sklepu:)
Na robieniu piwa niestety się nie znam, choć mam ochotę spróbowac. Jak na razie robię już kolejne litry wina;) ale nie wiem czy ten temat też o winach, bo w kwestii robienia chętnie podyskutuję;) ogólnie największa satysfakcja z picia to ta, którą się ma pijąc zrobiony przez siebie alkohol:)
 
  • Like
Reactions: cRe
Widzę pełna profeska:) wyglądają jak ze sklepu:)
Na robieniu piwa niestety się nie znam, choć mam ochotę spróbowac. Jak na razie robię już kolejne litry wina;) ale nie wiem czy ten temat też o winach, bo w kwestii robienia chętnie podyskutuję;) ogólnie największa satysfakcja z picia to ta, którą się ma pijąc zrobiony przez siebie alkohol:)
Pewnie że można o winach. Przecież to się zalicza do "innych towarów". Ja wino robiłem tylko 2 razy ale go nie piłem bo nie lubię ale rodzice i znajomi szybko obalili wszystkie butle. Ale pewnie jest ktoś tutaj kto winko robi :)

A teraz będę się zabierał za 4 warkę i będzie to APA chmielone 130g cascade.
 
Winko to ja produkuje w baniaku 25l z winogron co roku, raz czerwone raz białe;) rzeczywiście daje w beret bo ma ok 18%. Nawet jakbym chciał nie daje rady zrobić lżejszego, ale w sumie nie potrzebuję;P a w mniejszych baniakach robię eksperymenty czyli wina z owoców nie zawsze typowo winiarskich czyli: agrest, tarnina, dzika róża. Teraz stoi i robi się typowy jabol:D a jak się już tak chwalę to mam na koncie jeszcze miód pitny, jednak jeszcze nie wiem jak smakuje bo narazie dojrzewa;)
 
Nie wiem jak powinno smakować Belgian Wit Ale, ale Valkiria Alter Beer z żabki smakuje jak oranżada...

W sumie fajne na lato ale wielbiciele goryczki nie mają tu czego szukać.
 
Winiacze praktycznie co roku nastawiam z ojcem od dobrych kilku lat. Duży gąsior mi się stłukł w tamtym roku, aktualnie mam tylko 2 takie 5l, ale przynajmniej mozna eksperymentowac :D
 
dziś polecą u mnie same pszeniczniaki.... zaczynając od Ambera pszenicznego, czyli no1, wśród tego typu piw.
 
Wczoraj pilem Polka pils z browaru wąsosz.
9 ekstraktu, 4.1 alkoholu. Piwko za niecale 4 zl. Chmielone sybillą i marynką. Powiem tak, jest bardzo orzezwiajace a dzieki niewielkiej zawartosci alkoholu mozna wypic kilka i byc na chodzie. Bedzie u mnie czesto goscic.
 
3,20-3.70 za 400ml
zrobiłem fotkę ale tak ciemno mam w chałupie że nic nie widać.
W zabce jest promocja na nie i kosztuje 2,99 (Grodziskie) i 3,49 (pozostale). Na razie tylko jedno "smakowe" pilem i bylo nawet pijalne.
 
Kulturalnym forumowiczom, w kategorii tanio i dobrze proponuję tę o to butelkę z bied(nej)ronki.
Sporo owocu, mineralne, trochę cukru resztkowego. 12,99 bang, boom, tadam tsss!
terras-do-po-branco-big.jpg

Polecam pod wiosenne porządki (osobiście na trzeźwo - pierdolę nie robię).
 
Back
Top