Na dzisiejszy wieczór :)
21amidw.jpg
Zdaj recke.

Ja wczoraj pilem Kormoran - Cofee Stout. Jak ktos lubi ciemne piwa o smaku kawy to na bank mu podejdzie:)
 
@zoom
Raciborskie raczej ciężko będzie dostać poza południową Polską, ale pozostałe powinieneś znaleźć w dobrze zaopatrzonych slkepach :)
Z tych 5 piw nie piłem tylko 2: Duby Smalone i Haka. Dam znać potem jak się spisały.

@TheChosen1
Coffe Stout z Kormorana faktycznie jest bardzo przyjemny, Stout to świetny styl piwny!
 
U mnie nie było żadnych problemów ze smakiem. A jesteś w stanie jakoś bardziej opisać smak niż "chemiczny"?

"Chemiczny" tak na prawdę jest sumą trzech charakterystyk tego piwa. Po pierwsze mocno wyczuwalny smak alkoholu, po drugie bananowo-kolendrowy (nie wiem czy byla uzyta tam kolendra ale smak wyczuwalem podobny do witów) posmak i na końcu uczucie szczypania w język. Piwo przypominało mi w smaku lek na kaszel dla dzieci, jaki kiedyś był dostepny w aptekach, do tego stopnia, że wylałem je po 3-4 łykach.
 
Mój brat "chemiczne" mówi na ajpy:bayan:
Sporo osób tak mówi. Wynika to w głównej mierze z wieloletniego urabiania ludzi przez koncerny, które serwują nam bezsmakowe eurolagery.
Co ciekawe chyba 2 lata temu ktoś z kompanii piwowarskiej rzucił hasłem, że Polacy chcą jeszcze bardziej delikatnego piwa (czyli pewnie jeszcze mniej chmielonego). Wyobrażacie sobie coś bardziej nijakiego, niż tyskie, lech itp?
 
a na dzisiejszą galę w Orange Sport- MMA TFL 6 - PLMMA 46 w Lublinie, zakupiłem sobie coś takiego...

40903.jpg
 
Gdzie kupiłeś PEJE? Ja piłem jedynie na Bałkanach.

Szału niestety nie robi. Są lepsze albańsko-kosowskie piwa.
 
ja nie wiem, jak niektorzy znajomi mowia mowic, ze "za gorzkie"
no karwasz twarz, musi byc goryczka
 
2 . Pondro.

E: Przed całą akcją 6 kasztelanów, żeby offa nie było.
Zwykłego to ja w ogóle nie ruszam, to już wolę Warkę czy Żubra. A APA to mi bardzo smakuje, mogę pić i pić ;)


Została skonponowana "dla każdego" I dobrze, nie dość że cena fajna to jeszcze do tego więcej ludzi przekona się że Tyskie to nie szczyt.
 
Na to to patrzeć nie mogę. Jak piwo może się tak popsuć. I to od kiedy metal w Londynie dostali :P

Piwo musi być gorzkie. I chmielowe i APA :)
Właśnie pozwoliłem sobie 1 butelkę napocząć, no cudo.

jak to mowio najstarsi gorale, piwo musi byc gorzkie, a wodka musi jebac w czerep, czy jakos tak...
 
Ogólnie tureckie raki to się wodą rozcieńcza wg ich tradycji (robi się wtedy białe jak mleko). Ale niektórzy strzelają szoty jak lubią, np Sambuca jak najbardziej wchodzi, chociaż też są różne techniki picia tego. Kwestia gustu w sumie, choć tradycja zwykle ma jakieś uzasadnione podłoże;)
 
Na pierwszy ogień tego wieczoru ( no może drugi, bo pierwszy był domowy Witbier :P) idzie Raciborski Pils.
28tdrip.jpg


Ekstrakt 12/Alkohol 4,5%/Data ważności 02.06.2015
Musiałem sporo pomóc pianie, aby osiągnęła taką wysokość. Po około 2 minutach była już minimalna.
Barwa piwa złota, aromat raczej słodowy. Po pierwszym łyku od razu rzuciło się na pierwszy plan żelazo. Test na ręce tylko to potwierdził i niestety pijąc piwo ma się w ustach posmak gwoździ.Goryczka niska, próżno szukać tutaj jakichś wyszukanych nut chmielowych
Wysycenie średnie, pijalność też. Piwo ogólnie takie sobie, można spróbować, ale pewnie wrócą do niego tylko nieliczni.
 
Back
Top