Kupiłem cały zestaw wraz z 100g środka do dezynfekcji. Nie wiem dokładnie co to ale wierzę im że nie wybucha i nie umrę od tego :p

Wiesz taki gotowy domowy browar. Fermentatory, mierniki itd.

Spoko, sam od takiego zaczynałem. Można wiedzieć z jakiego sklepu?
 
Spoko, sam od takiego zaczynałem. Można wiedzieć z jakiego sklepu?
twojbrowar.pl - pierwszy jaki wyskoczył w google. W ogóle te zestawy wszędzie są podobne jeżeli chodzi o to co w nich jest i cenę.
 
No to udanego warzenia. Domowe piwo to świetna sprawa, tylko w razie niepowodzenia się nie zrażaj. Trzeba do tego trochę cierpliwości. Kwas i granaty mogą się zdarzyć każdemu :)
 
Zamiast carrefour odwiedziłem dziś auchan i kupiłem takie piwo za 3,88 zł.
DSC_0083-450x600.jpg

Zdam relacje po wypiciu :D
 
Okej, po mocniejszych trunkach przyszedł czas na piwo, zacząłem od:
trybunal-export.png

5%, 12% ekstraktu, data ważności: 20.10.2015r (dane podaje ala @Shajs stajl ;) )
Lekko goryczkowe, kosztowało bodaj 2,89 zł. Całkiem przyzwoite, lepsze jak złoty denar z wczoraj. Jako, że cena dość przystępna to @Orest jak będzie okazja, to możesz spróbowac :)

Następnym piwem będzie wąsosz 15 stopni, myślę, że koło 24 wrzuce coś o nim.
 
Nikt nic nie napisał więc muszę strzelić dubla, tak jak obiecałem przyszedł czas na;
wasosz15.png

Alkohol: 7.8%, ekstrakt początkowy: 15,1%
Piwo pasteryzowane
Skład: woda, słód pilznerski, słód monachijski, słód karmelowy, chmiel marynka, drożdze.
Data ważności: 09.07.2015
Na etykiecie wyczytamy: treściwe, mocen piwo o delikatnym charakterze. Dobrze skomponowany smak, lekka słodycz, sprawia, że piwo to szybko zdobędzie Twoją sympatię.
Cena: ok. 4,50 zł.


W smaku rzeczywiście słodycz jest wyczuwalna, jednak nie jest to smak, którego jestem fanem. Osobiście jestem zwolennikiem "piwnych" smaków więc 2gi raz raczej tego browaru nie kupie, ale jak ktoś lubi takie eksperymenty to może spróbować.
Piwo % jest dość moce, ale nie czuć tego podczas spożywania.
 
@zoom
Piwo jest całkiem wysoko odfermentowane (prawie 8% alkoholu z 15% ekstraktu początkowego), więc słodkie aromaty pochodzą z użytych słodów karmelowych.
Pamiętaj,że piwne "smaki" to właśnie w głównej mierze aromaty słodowe, bo chmiel jest tylko (i aż!) przyprawą tak jak pieprz czy sól.
Przykładowo w warunkach domowych do uwarzenia 20l pale ale zużyjesz około 5kg słodów, natomiast do nachmielenia jakieś 100 g chmielu ( oczywiście jest to wartość zaokrąglona, zależy jaki efekt chcemy uzyskać, podaję ją tylko do przykładu, aby zobrazować skalę :) )
 
Ja również zacząłem się bawić w domowe warzenie. Na obecna chwilę pierwsza uwarzona warka leży juz sobie na cichej. Styl piwka to APA, warzyłem z ekstraktów a do chmielenia na goryczkę użyłem Iunge. Poza tym dodałem Citre, Cascade, Mosaic i Rakau. Chciałem uzyskać efekt podobny do Pacifica z Artezana ale zobaczymy niebawem jak to wszystko wyszło. Tak jak wcześniej pisano sterylne warunki warzenia i fermentacji to chyba najważniejsza część tej całej zabawy.

@Shajs małe pytanko co do refermentacji. Ile dodać cukru przy wyżej opisanym stylu, początkowe BLG było około 13 i odfermentowało do 2,5. Napisz z doświadczenia swojego ile tego cukru zazwyczaj dodawałeś bo akurat granatów to się najbardziej obawiam. Cała robota może pojść na marne:)
 
@pitir85
Myślę,że 110 g będzie ok. Sam tyle dodaję i tylko raz miałem partię granatów (na jakieś 18 warek). Granaty raczej były wynikiem zakażenia :)
 
@Shajs do dezynfekcji można używać środków do czyszczenia przyrządów medycznych? Bo mam dostęp do takich ze szpitala i się zastanawiam czy to jest ok.
 
Amber-Chmielowy1-e1400955580173.jpg


Panowie piłem dzisiaj to cudo. Jako, że jestem fanem chmielowych, goryczkowych piw to jak tylko zobaczyłem w sklepie to od razu się zdecydowałem zakupić. Długo szukałem piwa na wzór Pilsnera Urquella. Uwielbiam delikatną, ale jednak wyczuwalną goryczkę w piwie. Amber chmielowy spełnił moje oczekiwania, do teraz czuję posmak goryczki i jestem zachwycony. Polecam fanom gorzkawego piwa.

W dodatku to ekonomiczne piwo ambera, w Kauflandzie za jakieś grosze :)
 
Pamiętaj,że piwne "smaki" to właśnie w głównej mierze aromaty słodowe, bo chmiel jest tylko (i aż!) przyprawą tak jak pieprz czy sól.
Przykładowo w warunkach domowych do uwarzenia 20l pale ale zużyjesz około 5kg słodów, natomiast do nachmielenia jakieś 100 g chmielu
Spoko, ja tam nie jestem w tym temacie znawcą, co kupie to smakuje i tyle :D

Swoją drogą kupiłem za niecałe 4 zł te warmińskie rewolucje dziś, wieczorem spróbuje.
 
Wczoraj piłem Black Boss z browaru Witnica
Niestety nie zrobiłem foty a butelka poszła już do szkła, więc nie znam terminu ważności.
black_boss.png

Ekstrakt 18,1/Alkohol 8,5%
Piwo moim zdaniem rewelacyjne, nie czuć w nim alkoholu (nie cierpię tego w niektórych porterach), co może być trochę zdradliwe, jeśli postanowimy sięgnąć po kolejne butelki ;)
Black Boss jest pijalny, ma niskie wysycenie a przeważają w nim nuty karmelowo-czekoladowe. Ceny nie pamiętam, ale oscylowała koło 5zł. Jak najbardziej polecam!
 
Sporo piszecie o ciemnych piwach, więc postanowiłem jakiegoś spróbować, w sklepie wybór padł na:
Herrnbrau-Ko%C5%BAlak.jpg

Alk. 7,8%, ekstrakt nie podany.
Skład: woda, słód jęcznimenny, słód karmelowy, chmiel
Data ważności: 30.10.2015
Cena ok. 4,30 zł.

Nie mam porównania do żadnych innych piw tego typu, więc ciężko mi ocenić jego jakość w porównaniu do konkurencji. W smaku dość słodkawe (karmelowe?) jednak po przełknięciu czuć lekką goryczkę. Nie pije na codzień takich piw, ale szybko zamknąłem butelkę. Alkohol nie jest jakoś wyczuwalny , ale ze względu na swoją specyfikę dużo butelek, w porównaniu do jasnego pełnego, bym nie wypił :)
 
Koźlaki to dość ciężki (przynajmniej dla mnie) styl. Piję je bardzo rzadko, ostatnio próbowałem Rauchbocka (koźlak wędzony) z kormorana i był bardzo dobry (lubię wędzone piwa, więc miał na starcie łatwiej :) )
 
Koźlaki to dość ciężki (przynajmniej dla mnie) styl. Piję je bardzo rzadko, ostatnio próbowałem Rauchbocka (koźlak wędzony) z kormorana i był bardzo dobry (lubię wędzone piwa, więc miał na starcie łatwiej :) )
Wędzone piłem tylko jakieś od Pinty, specyficzne doznania:) Polecasz jakieś szczególnie tego typu?
E :Konkretnie to:
2855fd3dbbab30f9e6ca57dee847d90aa4ad566a.jpg
 
Last edited:
Grodziskie robi robotę. Idealne na lato, niski ekstrakt, mało alkoholu. W sam raz, na letnie popołudnie :)
Z takich ogólnodostępnych niestety nie ma za dużego wyboru (przynajmniej w moim rejonie).
W dobrej cenie i całkiem niezłe jest Dymione z browaru Zwierzyniec.
 
@Shajs

Dzisiaj okazało się że mam w lodówce to:


ekstrakt 14 alko 4,5

woda, słód jęczmienny, sok jabłkowy, chmiel, mięta, aromat naturalny
data do 24.02

kupione z 2 miesiące temu? może dawniej razem z zestawem wiśnia i gruszka chyba. Tamte dwa wypite od razu mi nie smakowały. Za to jabłko które stało w lodówie jest dobre tyle że w ogóle nie czuję mięty tylko miód i to zdecydowanie miód. Jabłka delikatnie, taki smak jak cydr. Czy ten miód to jest to pozytywne ?utlenienie?. Piwo idealnie klarowne, raczej nieprzejrzyste, kolor miodowy/złocisty. Piana drobno-pęcherzykowa i obfita, nawet się nieźle trzymała.
 
Może tak być, że to efekt utlenienia. Niby piwo nie jest po terminie, ale mogło być nasłonecznione, co też może doprowadzić do takiego efektu.
 
Poszedłem do osiedlowego sklepiku, a tam bum jest APA. Właśnie kosztuję. Wyborne mości Panowie.
 
Mi się nie chciało nigdzie iść, ale od biedy zalegający od dłuższego czasu w szafie Specjal też dobry. ;)
 
Ja dzisiaj odkryłem, że 300 metrów ode mnie jest całodobowy alkoholowy. Zaszedłem tam, a tam wynalazki z praktycznie wszystkich lokalnych browarów. Będę regularnie odwiedzał ten monopol, co zbliży mnie do alkoholizmu.

Co do APA, to jedyne co bym mu zarzucił, to że w połowie picia piwa, goryczka chmielowa ustępuje nucie cytrusowej, wolałem ten pierwszy aromat.
 
Back
Top