Wybiera się ktoś? Ja z żoną już przygotowałem stylizacje (moją mogę zdradzić: białe asicsy, granatowe spodnie i szara bluza Reserved) i twardo obstaje przy założeniu że w niedzielę jedyny mój posiłek będzie się składał z piw.



 
1796543_739658029445894_2388786866211449082_n.jpg
 
Wczoraj odebrałem zamówienie. SłodY, chmiel i reszta sprzętu. Prawdopodobnie jutro będę warzyl. Jak coś to zdam relację.
 
@zoom 47,70zl za 40 butelek 0,5 litra


Różne rodzaje piwa to różne koszty składników. To wyżej to koszt tej Warki co będę robił teraz.
 
W USA jest najwięcej na świecie browarów kraftowych. To stolica światowego piwowarstwa,która jest mylnie kojarzona z sikaczami typu buldight itp.
Z USA pochodzą również najbardziej cenione za swój aromat chmiele, więc lepiej nie opowiadać tutaj na ten temat bzdur :)
Ile razy to już słyszałem od ludzi, że w Ameryce same gówniane sikacze płyną. Ci sami ludzie w barach zachwycają się najgorszymi, u nas dostępnymi AIPA :D
 
Najgorszymi? Powaznie bym sie zastanowil co to znaczy. To ze polskie piwo smakuje inaczej niz prekursorzy danego stylu wcale nie znaczy, ze gorzej. Wole Naszego Kormorana i Ciechana niz piwa takiego Anchora z USA.

Rozumiem o co chodzi w Twojej wypowiedzi ale to ogolna dygresja do ponoc "okropnych polskich AIPA" co czesto sie slyszy.
 
Postanowiłem warzyć dzisiaj bo jutro idę do teatru wieczorem i nie wiem o której wrócę do domu bo może później gdzieś skoczę jeszcze. Już po filtracji. Brzeczka teraz jest na gazie i czeka na chmielenie a później drożdże. BLG 12 czyli tak jak ma być. Kolorek też taki jak ma być. Do północy powinienem skończyć. Dobrze się przygotowałem i jeżeli nie popełniłem gdzieś błędu przy przerwach podczas warzenia to wszystko powinno być idealnie. Oby tylko infekcji jakiejś nie było bezsensownej i wszystko spoko.
 
@Masu Daj znać,jak wrażenia po imprezie.

@cRe Infekcja jest jak Hiszpańska inkwizycja, nikt się jej nie spodziewa.
Miałem już sytuację,że cała partia poszła w kanał i za cholere nie wiem co nawaliło. Innym razem przy warzeniu sporo popiliśmy i potem działy się już cuda, a piwo wyszło udane. Co ciekawe był to Witbier, więc nie był zabezpieczony dużą dawką chmielu.
 
@Grzechu special for U info.
Żywiec APA w auchanie 2,59 zł/butelkę + 0,35zł kaucja.

Swoją drogą skorzystałem z promocji i wypiłem jedną butelkę w drodze ze sklepu do domu :)
Piwo całkiem spoko, orzeźwiające, wydaje się być dobre na lato, w smaku czuć jakieś cytrusy, drzewa iglaste i goryczkę.
 
@Grzechu special for U info.
Żywiec APA w auchanie 2,59 zł/butelkę + 0,35zł kaucja.

Swoją drogą skorzystałem z promocji i wypiłem jedną butelkę w drodze ze sklepu do domu :)
Piwo całkiem spoko, orzeźwiające, wydaje się być dobre na lato, w smaku czuć jakieś cytrusy, drzewa iglaste i goryczkę.
Nie mam auchan w pobliżu...
Pomyśleć, że muszę kupić po 5 złotych za butelkę :(
 
Kraft BeerWeek niestety mi się nie udał. Wybrałem sie z żoną i dwiema znajomymi i okazało się ze impreza jest swietna, tylko lokal za mały. Klub Fabryka ma chyba ponad 2000mkw, ja byłem o 21 i w środku był chyba cały Kraków. Dosłownie tysiące ludzi zajawionych piwem od brodatych informatyków po modelki. Ludzie naprawdę chcą pic dobre drogie piwo. Ja szybko uciekłem bo picie w tlumie na stojąco z plastikowego kubka jest męczące ale myślę ze festiwal będzie cykliczny. Widze w tym niezla kasę:)
 
beer_317822.jpg

BOJAN "Szwejk" czyli pilsner od Bojana, robiony tylko i wyłącznie dla sieci Żabka (i chyba jeszcze jakieś innej jak dobrze pamiętam). Chmiele magnum oraz żatecki robią robotę, bo z jednej strony piwo to smakuje jak pils, ale z drugiej nie do końca. Mi w każdym bądź razie smakowało, jednak wyżej od "Szwejka" stawiam "Toporka" oraz "Czarne" (aka "Black IPA") z piw Bojana dostępnych w Żabce. Cena w miarę przyzwoita, bo akurat zapłaciłem 3,29zł za butelkę (butelka chyba jest bezzwrotna, bo rzeźbione to cudo jest), co dla jednych może być kwotą wysoką jak za pilsnera a dla kogoś innego jak najbardziej ok.

Jeżeli chcecie więcej posłuchać o tym piwie. to Kopyr w jednym z ostatnich videoblogów zamieścił jego recenzję.
 
Wild Turkey z Biedry jest bardzo solidne. Taki ugladzony Jim Beam z waniliowymi nutkami. Wchodzi satynowo i grzeje jak bimber, czyli tak jak Bourbon grzac powinien.
 
Ja też nie oddaje, tylko wymieniam;)

Kiedy przestałem w ogóle spożywać piwa w bezzwrotnych to nabrało to sensu:)
 
@Shajs Jak w piątek późnym wieczorem, można powiedzieć że w sobotę :p zadałem drożdże do tego pszenicznego to po prostu po tygodniu rozlać czy mierzyć blg na przestrzeni kilku dni i patrzeć czy spada ?
 
Butelkujesz je jakos? Ile takie piwo ma trwalosci po rozlaniu, tj. przykladowo takie APA?
Są zabutelkowane dokładanie tak samo jak każde inne piwo które kupujesz - butelka i kapsel. Trwałość piwa zależy od jego stylu i czystości wykonania (% alko, poziomu cukru) czasem może leżeć długo, czasem lepiej wypić dość szybko żeby nie straciło pożądanych cech stylu.
 
Dużo zależy od stylu. Piwa pszeniczne z czaczasem tracą aromaty bananowe, natomiast mocno chmielone tracą aromat chmielu. Z drugiej strony portery lub risy zyskują na długim lezakowaniu.
 
Back
Top