35zl
IMG_20220812_210440.jpg
 
5461833727_01f6048527.jpg


W tym temacie będziemy mogli pogadać o napojach z procentami, ich smaku, ich ceny, dostępności w sklepach, itp. itd.



Na początek jestem ciekaw jak jest u Was z dostępnością i ceną Ciechana Miodowego ?

137px-Ciechan_Miodowe.jpg


W Toruniu:

Piotr i Paweł - 4.59 zł
Tesco - 5.99 zł
Real - 5.99 zł
Obecny Ciechan miodowy to jest gówno kompletne. 1% miodu , sztuczne aromaty i syrop glukozowy. Dramat
 
Rycerz- browaru Gościszewo.
Podobno najstarszy prywatny Kraft w Polsce (1991 rok. ).
Pomorskie, okolice Malborka. Kupiony w gminie Szczytowo.

Rycerz - to ich flagowy produkt, od 1991 roku Gościszewo produkowało tylko ten napój typu pilznerskiego.
Jak dla mnie- czuć w nim pilznerski typ tylko w 30 % - reszta to takie blonde w stylu Leffe z kwasowa nutka. Dużo nut owocowych.
Słód: jęczmienny pilznerski i zakwaszajacy, chmiele: lubelski, Martynka.

IMG_20220829_135805.jpg
 
Rycerz- browaru Gościszewo.
Podobno najstarszy prywatny Kraft w Polsce (1991 rok. ).
Pomorskie, okolice Malborka. Kupiony w gminie Szczytowo.

Rycerz - to ich flagowy produkt, od 1991 roku Gościszewo produkowało tylko ten napój typu pilznerskiego.
Jak dla mnie- czuć w nim pilznerski typ tylko w 30 % - reszta to takie blonde w stylu Leffe z kwasowa nutka. Dużo nut owocowych.
Słód: jęczmienny pilznerski i zakwaszajacy, chmiele: lubelski, Martynka.

View attachment 44330
W każdym kerfurze na półce to stoi.
 
U mnie na szczycie jest Don Papa ale to wyższa półka cenowa ok 200 cebulionów trzeba położyć, chyba że jest promka na winnicy libla to czasem za ok 150 złapiesz
:antonio:
Plantation XO jest dużo lepszy od Don Papy, no ale XO to z założenia wyższy poziom. Zwykły plantation cenowo tańszy od Don Papy, ale nie jestem przekonany czy gorszy. Tak czy owak lubię oba.
 
Plantation XO jest dużo lepszy od Don Papy, no ale XO to z założenia wyższy poziom. Zwykły plantation cenowo tańszy od Don Papy, ale nie jestem przekonany czy gorszy. Tak czy owak lubię oba.
Niebawem okrągłe urodziny to chyba będzie trzeba głębiej do skarbonki zajrzeć i zrobić sobie dzień dziecka
:lizoremotmaly2:
 
Plantation jest zacny jak na to co dostepne u Nas. Ale niestety Malo dobrych rumow w tym kraju a zdobycie rumu agricole jest prawie niemizliwe.
 
w biedrze 05.11 znowu promka na browary 12+12
ostatnim razem wyszedł mnie pilsner urquell realnie po 1,90zł (standardowa cena 5zł/2 minus kaucja za butelki oddane w Czechach) :cool:
 
Back
Top