Singleton 12yo (z kauflanda)

Single malcik, taki sobie, gorzkawy, a to za sprawą orzechów laskowych i kawy espresso.
Dłuższy finish.
Zamykany korkiem.

drugi raz bym nie kupil, bo wole slodkawe whiskacze :D
 
Singleton 12yo (z kauflanda)

Single malcik, taki sobie, gorzkawy, a to za sprawą orzechów laskowych i kawy espresso.
Dłuższy finish.
Zamykany korkiem.

drugi raz bym nie kupil, bo wole slodkawe whiskacze :D
Tullamore, Dewar's testowane? :redford:
 
Tullamore, Dewar's testowane? :redford:

kiedyś przetestuję, ogolnie nie mam wiekszych zastrzezen do gorzkich whiskaczy, ale sa jednak takie, ktorych juz nie tkne czyli jack daniels single barrel i gentleman jack :confused:

i jak Ci smakuje ten tullamore dew 12yo ?
 
kiedyś przetestuję, ogolnie nie mam wiekszych zastrzezen do gorzkich whiskaczy, ale sa jednak takie, ktorych juz nie tkne czyli jack daniels single barrel i gentleman jack :confused:

i jak Ci smakuje ten tullamore dew 12yo ?
Co myślisz o bourbonach?
 
Co myślisz o bourbonach?

są dla mnie zagadką. . . dojrzewające w nowych, dębowych beczkach wszystkie więc jakość dobra mimo, ze ich minimalny okres lezakowania wynosi tylko 2 lata czyli o rok mniej niz w whisky szkockich, ktorych (blendy) sa lezakowane w starych beczkach m.in po bourbonach

z bourbonow to JACK DANIEL'S OLD NO.7 jest nawet dobry, malo tych bourbonow ogolnie wypilem
 
Last edited:
są dla mnie zagadką. . . dojrzewające w nowych, dębowych beczkach wszystkie więc jakość dobra mimo, ze ich minimalny okres lezakowania wynosi tylko 2 lata czyli o rok mniej niz w whisky szkockich, ktorych (blendy) sa lezakowane w starych beczkach m.in po bourbonach

z bourbonow to JACK DANIEL'S OLD NO.7 jest nawet dobry, malo tych bourbonow ogolnie wypilem
maker's mark testuj, tam to jest korek:heart:
 
Sprawniej od zwykłego :)
Przynajmniej ja nie odczuwam w żadnej innej marce takiej różnicy między wersją "bazową" a "lepszą".


Czekamy na recenzję Bulleit :)

a to Bulleit kojarzę z kauflanda, czemu one nie mają wgl oznaczen wiekowych te whiskey z Ameryki ?
 
Tak sobie myślę. . .

Chce być koneserem i odkrywać wciąż świat whiskaczy, tylko w dobie internetu raczej chyba nie musze kupowac kazdego co jest w kauflandach i innych sklepach dyskontowych single maltów skoro moge wejsc w internet i polowe z nich odrzucic, bo po opisie juz wiem ze mi nie bedzie smakowal bo np. jest napisane smak espresso badz gorzkiej czekolady

Wiec chyba zaprzestane troche i przed zakupem najpierw przeczytam opis w internecie :watchingyou:

Z colą już mam wytestowane i jak chce aby dziewczyna się ze mna napiła drinka to po prostu biorę taniego Johnnie Walkera Blender's Batch Red Rye Finish, bo jej bardzo smakuje jak i mi również i po kłopocie :fjedzia:
 
Last edited:
Tak sobie myślę. . .

Chce być koneserem i odkrywać wciąż świat whiskaczy, tylko w dobie internetu raczej chyba nie musze kupowac kazdego co jest w kauflandach i innych sklepach dyskontowych single maltów skoro moge wejsc w internet i polowe z nich odrzucic, bo po opisie juz wiem ze mi nie bedzie smakowal bo np. jest napisane smak espresso badz gorzkiej czekolady

Wiec chyba zaprzestane troche i przed zakupem najpierw przeczytam opis w internecie :watchingyou:

Z colą już mam wytestowane i jak chce aby dziewczyna się ze mna napiła drinka to po prostu biorę taniego Johnnie Walkera Blender's Batch Red Rye Finish, bo jej bardzo smakuje jak i mi również i po kłopocie :fjedzia:
Koneserzy wyrabiaja sobie sami opinie probujac wlasnie roznych smakow a nie czytajac opinie.
 
Koneserzy wyrabiaja sobie sami opinie probujac wlasnie roznych smakow a nie czytajac opinie.

Mam juz wyrobiony smak gorzkiej czekolady / orzechow / espresso w whisky i wiem ze za tym nie przepadam.

Natomiast tam gdzie wanilia, miod, karmel, tofii to smakuje.
 
giphy.gif
 
Wódkę na prezent polecacie jakąś? Tak do ~100?
Sprawdzalem u Milera, ale jest niedostepna :(
 
W maju będzie nowy rozlew. Mi dobrze wchodził biały bocian, a z racji że ja wódki nie lubię to w sumie dobry znak.
W sumie mam tak samo mam z białym boćkiem.
Wódkę na prezent polecacie jakąś? Tak do ~100?
Sprawdzalem u Milera, ale jest niedostepna :(
Jak ten któremu kupujesz chodzi w bluzach śmierć wrogom ojczyzny to kupuj Husarie. Nie wiem jak smakuje ale na pewno będzie się cieszył. A i trochę grosza oszczędzisz.
 
Wódkę na prezent polecacie jakąś? Tak do ~100?
Sprawdzalem u Milera, ale jest niedostepna :(
Idź do dużego marketu i dobierz według wyglądu. Nie licząc tych tańszych flaszek to prawie każda wódeczka smakuje tak samo dobrze. Wydaje mi się, że w tej sytuacji wygląd butelki, nazwa itp grają największą rolę jeżeli chodzi o prezent. Jeszcze wydaje mi się, że za ok. 100zl kupisz też bardzo fajne wersje Dębowej na stojakach drewnianych itd. Ja to dostałem na prezent i bardzo mi się podobało.
 
Back
Top