"moje" miejsce gdzie chadzam na piwo w piątek ma premierę swojego piwka:

12346407_457532941106438_99663729704073047_n.jpg
browarprzekupka.jpg
 
beer_295962.jpg

Gościszewo "Darz Bór" (Lager Wędzony) - słód wędzony drewnem bukowym robi robotę, bo mamy w smaku mocne nuty szynkowo-kiełbasiane. Do tego wyczuć można nieco karmelowości. Goryczka praktycznie na niskim poziomie. Barwa wchodząca w ciemny bursztyn. Piana szybko znikająca, więc o lacingu nie ma mowy. Dla fanów wędzonek, idealne. Dla mnie - bardzo dobre piwo!
 
beer_295962.jpg

Gościszewo "Darz Bór" (Lager Wędzony) - słód wędzony drewnem bukowym robi robotę, bo mamy w smaku mocne nuty szynkowo-kiełbasiane. Do tego wyczuć można nieco karmelowości. Goryczka praktycznie na niskim poziomie. Barwa wchodząca w ciemny bursztyn. Piana szybko znikająca, więc o lacingu nie ma mowy. Dla fanów wędzonek, idealne. Dla mnie - bardzo dobre piwo!
Jeden z moich ulubionych wędzonych, zwłaszcza za te pieniądze :beer:
 
Czyli w cenie pierwszej pomocy, biere to.
Będziesz pan zadowolony!
Może po nowym roku uda mi się powtórzyć warkę wędzonego Pale Ale, które strasznie mi smakowało, ale niestety 40 butelek rozeszło się w ekspresowym tempie.
 
  • Like
Reactions: mat
Nabyłem dziś w pobliskim Globi. Przyznaje, że skusiła mnie cena niższa niż inne krafty (6,80 + kaucja). Miałem obawy bo butelka od Jakubiaka, ale daje rade. Smakuje jak lekko goryczkowa ipa/apa.
20151211_005810.jpg
 
Kończąc 3 Heinekena naszła mnie refleksja - dla mnie (może dlatego, żem młody i niezaprawiony w boju) piwo to piwo, byleby sponiewierało. Tu sobie tak czytam i czytam i myśle "konesery je*ane" ;-)) Ile jeszcze piw muszę wyciurkać, żeby tak jak wy, rozpoznawać gorsze i słabsze browary ? ;-)
 
Kończąc 3 Heinekena naszła mnie refleksja - dla mnie (może dlatego, żem młody i niezaprawiony w boju) piwo to piwo, byleby sponiewierało. Tu sobie tak czytam i czytam i myśle "konesery je*ane" ;-)) Ile jeszcze piw muszę wyciurkać, żeby tak jak wy, rozpoznawać gorsze i słabsze browary ? ;-)
Im mniej, tym lepiej.
Chyba trzeba będzie sporządzić małe Piwne Vademecum, bo jakieś zapotrzebowanie na to jest.
W wolnej chwili postaram się coś sklecić :)
 
Naprawdę nie czujesz różnicy pomiędzy specjalem, harde, tyskie, heinekenem, a żywe, zywiec saison czy inne "koneserskie" co wyżej opisują? Mi te 3 pierwsze komercyjne szczochy przez gardło by już nie przeszły. W gimbazie/szkole średniej to się piło bez umiaru takie gówna, ale im starszy tym wolę kupić 2 porządne piwa niż 6 ścierw w promo z kerfura.
 
Tego roku podczas dni mojego miasta piłem piwo marki TESCO, na początku nie wchodziło, po pewnym czasie zaczęło wchodzic niesamowicie, co wywołało jedynie chodzenie do toitoia co 10 minut. Mam 19 lat, przejdzie mi to ? ;-))
 
Tego roku podczas dni mojego miasta piłem piwo marki TESCO, na początku nie wchodziło, po pewnym czasie zaczęło wchodzic niesamowicie, co wywołało jedynie chodzenie do toitoia co 10 minut. Mam 19 lat, przejdzie mi to ? ;-))
Znam gościa, który do dzisiaj sprzecza się ze mną, że jedyne chmielone piwo w Polsce, to Tyskie Klasyczne, a te warzone przeze mnie, są perfumowane.
Także sam sobie odpowiedz na pytanie, czy Ci przejdzie.
 
  • Like
Reactions: mat
Ja tam uważam, że niektórzy mają ogólnie ograniczone łby do pewnych rzeczy. Uwielbiam np typów którzy zejdą całe osiedle żeby znaleźć k(l)urewskie. Wg mnie zwyczajnie warto próbować różnych rzeczy, podniebienie też się wyrabia i łatwiej dostrzegać różnice.
 
Przekupka w wersji z kija jak i przepuszczonej przez Randall bardzo dobra. Polecam chodź zapewne nie będziecie mieli okazji.
 
Tego roku podczas dni mojego miasta piłem piwo marki TESCO, na początku nie wchodziło, po pewnym czasie zaczęło wchodzic niesamowicie, co wywołało jedynie chodzenie do toitoia co 10 minut. Mam 19 lat, przejdzie mi to ? ;-))
Na poczatek kup sobie takiego zubra czy warke, a do tego zywiec apa. Juz ZAPA zostawia w tyle te reszte gowna, a co dopiero kraftowe.
 
Back
Top