Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Są tu jacyś spece od zapasow? W stylu wolnym, po udanych obaleniach za jedną noge w jakich pozycjach zazwyczaj lądują zawodnicy? :)

-żółw
-"boczna"

Co jeszcze?
 
W zapsach w stylu wolnym, jesli jeden zawodnik uzyska przewage 10 punktow to wygrywa caly mecz(wikipedia). To sie liczy tylko przewaga w aktualnej rundzie, czy wliczone sa tez punkty z poprzedniej rundy?
 
Mam małą prośbę, znacie może ciekawe analizy podstaw bjj. Chodzi mi o elaboraty na temat np. utrzymywania pozycji będąc w gardzie z góry (układ rąk, nóg), czy poprawnego skręcania się do podstawowej balachy, itp.
Z góry dzięki za odpowiedź.
 
utrzymywania pozycji będąc w gardzie z góry


nigdy nie utrzymujesz gardy z góry, zawsze przechodzisz :-)



co do analiz to tylko analizy poszczególnych technik na instruktażówkach
 
Napotykam dwie sprzeczne informacje. Jedna mowi, ze w zapsach w stylu wolnym przy przewadze 6 punktow sedzie konczy runde. Druga z kolei mowi, ze przy przewadze 10 punktow sedzia konczy mecz.



Edit.



Znalazlem chyba, 10 punktow, bo zmienili zasady.
 
W zeszłym roku było na pewno 6 albo 7, bo kibicowałem czasem na zawodach zapaśniczych, ale chyba zmienili zasady i właśnie możliwe, że teraz jest 10 :)
 
Oficialnie: Chael Sonnen vs Andre Galvao główną walką wieczoru Metamoris 4 - 9 sierpnia !



https://twitter.com/FrontRowBrian/status/479589147217121280







Prawdopodobne walki podczas tej gali

Kron Gracie vs Benson Henderson ( tutaj sytuacja jest skomplikowana, ponieważ Brazylijczyk przygotowuje się do swojego debiutu w MMA )



Saulo Ribeiro vs Rodrigo Comprido



Dean Lister vs Josh Barnett



Keenan Cornelius vs Kevin Casey



Orlando Sanchez vs Vinny Magalhaes






za grapplerinfo
 
Bez sensu, nie widzę szans na prawdziwą walkę w zestawianiu Chaela z Galwałą. Ale Barnett-Lister może być bardzo ciekawe.
 
Nie wiem czego Sonnen szuka na Metamoris , chyba że chce zaprezentować różne sposoby odklepywania to ok
Podejrzewam, że został zaproszony, a on nie odmawia walki ;)
 
Ciężko mówić już a zawodnikach walczących typowo z góry i z dołu, ale do tych pierwszych akurat bezsprzecznie można zaliczyć Rodolfo Vieire: mocne judo, potężne przejścia.
 
Wiadomo kto z zawodnikow startujacych w MMA, poza Gamerem, Oskarem i Narkunem bedzie startowal w Bulgarii oraz czy wiadomo cos o jakiejs transmisji ?
 
Info i zaproszenie dla okolic Słubic i Zielonej Góry. Można jeszcze się zgłosić na seminarium z Bagim



1535526_10152415214757992_4701772538680716546_n.jpg
 
Zajebiście napisany artykuł :-)


http://www.bjjee.com/articles/aleksandr-karelins-amazing-work-ethic/
 
Ja mam pytania co do go ,jak oceniacie te 5 :
-ground Game tutaj energy
-manto x
-manto 4.0
-manto diamond
-manto val finaliza
Które najlepsze z tych , jaki rozmiar nosicie przy jakich gabarytach (ci co mają A1 lub A2) ,bo ja nie wiem jaki rozmiar na mnie (174cm/~80kg) na mnie lepszy tu też można doradzić.Cięzka sprawa ,bo nie wiem jaki rozmiar nie wiem czy nie poczekać czy jeszcze nie zejdę z wagi itp.
 
Ja raczej nie, ewentualnie jeśli dostanę stypendium to może sobie zafunduję wycieczkę do Łodzi.
 
Kilka pytań:
-macie linki do jakiś niezbyt zaawansowanych,ale skutecznych często stosowanych przejść zamkniętej gardy
-jak to jest z pomarańczowymi pasami w bjj?Bo czytałem że one są do 16 lat ,jakiemu one odpowiadają pasowi u starszych
-oceńcie które z tych gi najlepsze:
-ground Game titan energy
-manto x
-manto 4.0
-manto diamond
-manto val finaliza
 
michl972, jeśli zaczynasz przygodę z bjj, to na pewno złym pomysłem jest rozpoczynanie jej od zakupu gi. Najpierw idź na trening, reszta sama z czasem się wyjaśni.
 
Back
Top