Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Ashton cos tam ostatnio powygrywal wiec mozesz miec racje. Obstawialbym ze jesli on dostanie to i Sawicki tez.
 
Jak już spekulujemy to ja właśnie bym obstawiał Kubę Sawickiego, srebro na Euro, brąz w Abu Dhabi i generalnie wydaje mi się, że zapracował już na czarnucha.



Okaże się we wtorek, niestety nie będę świadkiem, wyjazd "służbowy" ehhhh :/
 
Kron pięknie Shinye poddał. Szkoda, że Aoki się zagapił przy drugiej próbie gilotyny, bo zawsze mu kibicuję czy to w MMA czy w graplingu.







Dzięki Raphaelius za wrzutę.
 
mam pytanie po jakim czasie mozna sie jakichs belek na bialym pasie spodziewac??? chodze 4-5 razy w tygodniu juz sporo czasu i nic sie nie dorobilem :)
 
Może nadal nic nie umiesz :-)


Może twój trener nie nadaje belek, ja ćwiczę w dwóch klubach, w jednym ludzie śmigają z belkami a w drugim najwyżej ci, co je zrobią w innych sekcjach noszą jakieś belki, a tak to można awansować tylko kolorami, bo mistrz nie uznaje belek :)
 
Orientacyjnie to skup sie na niebieskim pasie:> Serio ja wiem, że pierwsze belki robią wrażenie i człowiek się jara itd. ale szybko przekonasz się, że belki nie mają żadnego znaczenia. I co trener to inna filozofia ich nadawania. No ale skoro Cie to tak męczy to ja np dostałem 3 na bialy po ok. roku trenowania
 
mnie tam belki nie jaraja wogole, ja wole miec czysty pas a poddawac tych co juz maja jakies belki :-) jak jest okazja to walcze z niebieskimi i mi dobrze idzie. dla mnie te belki to tylko taka troche wieksza motywacja ze cos juz potrafie
 
mma candy dla miłośników bjj? To tak jak byś polecał taniego jabola miłośnikom wina :-)







niezły hajlajcik - ponad 14min akcji na najwyższym poziomie
 
Belki są złe bo nic tak na prawdę nie dają a szpaler musi być :-)



Sam w życiu nie dostałem belki. Od razu niebieski po około pół roku trenowania w kimonach.
 
Od noszenia przez pół roku poprzedniego koloru pasa jeszcze nikt nie został mistrzem świata, tak samo jak od nieprzyklejania lub nienadawania belek. Widać to zresztą w topowych klubach GB, Alliance, Atosu i innych, gdzie trenują legendy BJJ i te belki są nadawane. Dla mnie to dobra informacja i naprawdę czuć różnicę między świeżym niebieskim pasem, a gościem, który jest krok przed purpurą. Oczywiście każdy może robić w swoim klubie, co chce, ale ten czarny pagon na pasie to nie jest wynik ostatniego krzyku mody.
 
Imho trudno traktować belki jako dobrą informację bo kryteria ich przyznawania nie są w żaden sposób ujednolicone. Skoro nawet w kwestii pasów jest tak że bywają pasy "przeciagniete" tudziez dawane "nie wiadomo za co" to przy belkach różnice między dwoma np. niebieskimi z dwoma belkami mogą być gigantyczne. Jesli dany klub ma tradycję nominacji w określonym momencie roku (np. po MP albo jak Berserkerzy na obozie) to spoko taka belka jest na pewno docenieniem pracy i wysiłku włożonego w treningi.



Ale generalnie uważam że nie ma się co patrzeć na belki trzeba się bić:)
 
Franek jest niebieski z tego co mi wiadomo.. chyba, że dostał już purpure ;d
 
Co do tych pasów to ja podchodzę delikatnie, pas pasowi nierówny. Sąsiad nie ma żadnego, pojechał na zawody do Lubonia nigdy nie ćwicząc w Gi, pierwszy raz miał w sumie na zawodach : ) i wpadło srebro. Niebieskie pasy składa, na treningu zdarzyło się nawet, że purpurowe też padały, a w rzeczywistości jak chcesz pas to się płaci : ) taka sytuacja
 
Back
Top