Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Od razu po treningu Carbo + BCAA. Białka nie ma sensu. Godzine po treningu już normalny posiłek.
 
Mnie akurat uczono żeby nie pić podczas treningu, ale jeśli masz taką możliwość i chcesz to rzeczywiście.
 
@amen



możesz go podpytać czy to dobry zakup, bo widziałem, że jest najtańsze, a czasem jakość jest chujowa w takich przypadkach
 
Piłbym białko razem z carbo. Na razie BCAA przed, carbo po BJJ.
Samo białko po treningu bjj zostanie zmienione w źródło energii a nie budulec (deficyt glikogenu) więc sensu picia go nie widzę dużego, co innego wypić BCAA + węglowodany a po 20-30 min białko.
To przypadkiem nie tak, że NADMIAR aminokwasów we krwi jest przerabiany na ketokwasy, które następnie mogą być zamienione w cukry? Biorę też pod uwagę, że WPC które piję ma 20% BCAA (czyli w zażywanej przeze mnie dawce potreningowej wychodzi ~12g) no i parę gram węgli też w tym jest. Pytam tak dla ścisłości.

@Karas na jakiej podstawie stwierdzasz, że białko bez sensu bezpośrednio po treningu?
 
Od 8 do 11 listopada w Mińsku będą odbywały się 36 Mistrzostwa Świata w Sambo. Rosję w supercięzkiej + 100 reprezentuje Kiril Sidelnikow, a w - 90 Wieczysław Vasilewski. Polskę reprezentować ma około 10 osobowa ekipa, wiem tylko, że w kategorii Sidelnikowa bić się będzie Bartłomiej Nagórski z Białegostoku. Powodzenia
 
Siemanko. Ogarnia ktos gdzie w Gda jest BJJ godne polecenia? Bo przymierzam sie do podjecia treningow
 
@Marcin



Raczej same pozytywne opinie aczkolwiek używają dopiero od września więc nie wiem jak z wytrzymałością na dłuższą metę, jest lekkie więc ułatwia trening ale może się szybciej rozpaść. Kołnierz git, sam sprawdzałem i ogólnie jak na tą cenę jest dobrze.







@Keylock



Pisałem Ci czemu samo białko bezpośrednio po treningu jest bez sensu, to BCAA co masz w porcji jest wchłaniane równorzędnie z resztą białka które zamiast jako budulec jest używane na zaspokojenie potrzeb energetycznych organizmu a kilka gram węgli NIC nie da. Najpierw carbo i bcaa, pozniej białko. Trenujecie to podpytajcie trenera bo to totalne podstawy i aż wstyd pytać o takie rzeczy.
 
niby dlaczego wstyd ? Forum sluzy do wymiany opinii. Zreszta ja po treningu bjj/mma nie pilbym szejka bialkowego 80/20 bialko wegle, tylko carbo a do tego BCAA ale nie zeby budowac miesnie, a aby przede wszystkim powstrzymac katabolizm miesniowy. Nastepnie po powrocie do domu normalny posilek potreningowy ze zbilansowanym skladem. Ewentualnie jakis stack potreningowy bialko, wegle, aminokwasy.



Oczywiscie jest 500 teorii na temat tego, co pic po treningu i w jakim celu, jedni zalecaja nie przyjmowac wegli bo przyblokuja dzialanie hormonu wzrostu ( przez insuline ), ale to ma sens bardziej po treningu silowym/masowym, inni zeby bialko aby jak najszybciej wykorzystac okno anaboliczne. Ja uwazam ze trening bjj/mma jest na tyle wyczerpujacy i zorientowany bardziej na wydolnosc ze wegle sa wskazane zeby nie wpasc w katabolizm, tak samo bcaa- ktore zreszta powinno sie tez przyjmowac przed treningiem aby oslonic miesnie. Tylko ze tablety bcaa sie dlugo trawia i sie po nich moze paskudnie odbijac :D
 
BCAA jest dostępne również w prochu i ja nigdy nie miałem problemów z "odbijaniem". Co prawda nie pije shitu tylko sprawdzone przez naszego ludka od suplementacji :) ( w niektórych tabsach bcaa jest 60-70 % bcaa, masakra)
 
Mam pytanie bo gdzieś wyczytałem o takiej możliwości. Czy jeżeli posiada się np. niebieski pas w judo bądź w tradycyjnym jiu-jitsu można startować w zawodach bjj?



Pytam bo widziałem informacje o zawododach w których dopuszczano taką możliwość i odpowiednio kwalifikowali zawodników z judo i tradycyjnego jiu-jitsu do odpowieniej kategorii w zależności od tego jaki pas posiadali.



Słyszał ktoś kiedyś o czymś podobym?
 
Ta, powszechnie stosowane. Niebieski judoka może często startować z białymi w bjj






Niebieski judoka bez podstaw BJJ w dywizji białych niewiele zdziała, często też czarne paski mają wielkie problemy z białymi.



Z tego co mi się obiło o uszy, to czarny pas Judo na zawodach BJJ powinien walczyć w dywizji niebieskich.
 
czarny Judo walczyć powinien w elicie.






Serio? Myślałem, że na MP jest umownie przyjęte, że Judo czarnuchy z niebieskimi walczą, co ma sens bo wrzucanie ich do purpur to już spisanie na straty raczej.
 
czarne judo powinny od purpur startować według przepisów.



spisanie na straty ? ostatnio na rangaroku anonimowy ( dla mnie) zawodnik judo jakoś sobie poradził z Maćkiem Linke ( który ma 2/3 ? dan w judo i czarny w bjj), wbrew pozorom jest kilka czarnych pasów w judo, które pewnie by poskładały czesc elity w bjj.



przeciez w judo też jest parter i wątpie, żeby biale pasy bjj poddawaly czarne w judo.
 
Siemanko. Siegnelibyscie pamiecia wstecz i opowiedzieli jak wygladaja treningi BJJ dla poczatkujacych. Co wchodzi w zakres cwiczen?
 
Back
Top