Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Dzieki za odpowiedzi będę się zastanawiał między Manto a GG. Macie może jeszcze jakieś sklepy internetowe z których mogę zamówić bo na stronie manto i gg ciężko jest z rozmiarami
 
fajne promo obozu dla bab.



http://vimeo.com/51046613



z główną prowadzącą trenowałem przez jakiś czas na sekcji :) Niestety, mimo że cały czas dawałem jej zakładać trójkąty, nie poddała mnie ;)
 
jakie ćwiczenia na siłowni polecacie do bjj ? albo najlepiej w ogóle jakie ćwiczenia żeby się lepiej kręcić, byc bardziej zwinnym i gibkim a przy tym nie wyzionąć ducha :)
 
Na siłowni się robi krzepę, jak chcesz być gibki to idź na gimnastykę bo sztangą się raczej nie rozciągniesz :-) Z siłowych treningów poleca się wolne ciężary -



http://cohones.mmarocks.pl/topic/trening-silowy-pod-mmabjjsporty-walki-wstep
 
noodles nie mam w pracy dostępu do yt. musisz sam poczytać, ale niech przemówią zdjęcia.



images




Po treningu od Alvaro Romano będziesz jak Nino, albo...



ninostretch.jpg




Rickson Gracie Yoga Beach Stretch.jpg
 
@Keylock



ale siłą w parterze też się przydaje i ciekawy jestem jakie partie ćwiczyć i jakie ćwiczenia wykonywać. Dzięki Perfumiarz, też nie mam YT jak wrócę do domu to poprzeglądam ;)
 
Najlepiej wszystkie, ale ćwiczenia złożone, bo w grapplingu trzeba mieć silne CAŁE ciało.
Ja robię FBW gdzie podstawą są przysiady (przednie i zwykłe), martwy ciąg, wiosłowanie, podciąganie na drążku, wyciskanie na ławeczce i pompki na poręczach - pozostałe ćwiczenia (bicek, łydki, kaptury) są raczej pod kątem sylwetki bardziej niż siły. Z wyjątkiem allahów na brzuch nie robię ćwiczeń na wyciągach - wolne ciężary.
Rozciąganie na gibkość to osobno, obok treningu siłowego :-)
 
wiem mi chodzi o kilka czynników przydających się do bjj jak siła, gibkość itd i jak to poprawiać.



tak czy inaczej, dzięki ;)
 
noodles,



zacznij robić z kettlami, tabatę (np sprawl i wyskok), ćwiczenia plyometryczne i wspomnianą ginastice oraz dużo strechingu. Nie ma jednego vademecum.
 
Czy są jakieś przeciwwskazania dla picia białka po treningu BJJ? Na logikę nie ma, ale może ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia?
 
polecam serie, The Next World Champion, Lloyda Irvina. Takie a la reality show, dzięki któremu możemy się przyjrzeć treningom w topowym teamie nastawionym na produkcję amerykańskich mistrzów świata BJJ.

W środku między innymi

- Keenan Cornelius, który zdominował totalnie dywizje purpur, teraz zaczął dominować w brązach (wczoraj złoto No Gi w kategorii i Absoluto) a ostatnio na trialsach do world pro wygrał dywizje brązowych/czarnych pokonując między innymi Cybrga,
- DJ Jackson, czarny pas w cztery lata u Lloyda Irvina, wczoraj złoto na worldsach No Gi, wcześniej złoto na trialsach do world pro.
- JT Torres, kolejny liczący się na świecie czarny pas pod Irvinem, wczoraj srebro w kategorii, gdzie został przekręcony decyzją.

i wielu innych mocnych zawodników, którzy mocno mieszają w swoich kategoriach.

Warto obejrzeć, bo z spod ręki Irvina wychodza naprawdę mocni zawodnicy, gdzie kwestią czasu wydają się być złote medale na worldsach Gi.

Gdyby wczoraj JT Torres nie został przekręcony w finale, to Team Lloyd Irvin wygrałby drużynówkę na worldsach No Gi, tak druga pozycja za Alliance,

https://www.youtube.com/watch?v=IdqzLR6VVwc
 
Mort, ja bym robił w innej kolejności i bez tej przerwy 10s a ćwiczenie myślę, że są okej ale znawcą nie jestem.
 
Typowa wydolnościówka beztlenowa. Tabata (w wersji przysiady z uniesieniem sztangielek nad głowę) wydaje mi się być mniej skomplikowaną opcją a cechy treningu prawie takie same.


@Sajd wagi aktualnie nabieram. Mam też BCAA ale raz, że to droższe, a dwa, że gorzej rozpuszczalne i gorzej smakuje, dlatego myślę nad przerzuceniem się na białko również po BJJ jak już zużyję zapas aminokwasów.
 
Jak ktoś ma ochotę na trochę hazardu to w ten weekend mamy mistrzostwa polski, proponuję obstawić drużynowego mistrza. Przegrany/ni ubierają się w karnego avatara, są chętni? :-)
 
Besrerkerzy :)

Czy są jakieś przeciwwskazania dla picia białka po treningu BJJ? Na logikę nie ma, ale może ktoś ma jakieś negatywne doświadczenia?


nie ma. stosuj zarówno białko jak i bcaa.
 
Samo białko po treningu bjj zostanie zmienione w źródło energii a nie budulec (deficyt glikogenu) więc sensu picia go nie widzę dużego, co innego wypić BCAA + węglowodany a po 20-30 min białko.







Marcin, u nas gość ćwiczy w Tatami.
 
Back
Top