brak sił, zmeczenie, wyczerpanie

curtis-07

Oplot Challenge
Lightweight
Witam wszystkich Fighterów!



Od jakiegoś czasu (dokladnie kilka miesiecy ) chodze na treningi mma. W sumie od samego początku, odkad zaczęłem trwnować nie mam kompletnie sił, zle sie czuje fizycznie a co za tym idzie i psychicznie. Uwielbiam ten sport i chce sie w nim szkolic i trenować. Ale przez to zmeczenie, ciągły zły nastój i zawroty w głowie, trace checi zeby pojsc na zajęcia. A juz na pewno nie robie tego z checia, jak na początku...czy wiecie co to może być? czy brak witamin, zła dieta, przetrenowanie ( treningi sa tylko 2 razy w tyg) czy cos innego? Moze tez ktos tak ma/lub miał? Pozdro dla kumatych i witam wszystkich, to mój pierwszy wątek na forum...
 
Zadaj to pytanie na SFD - Scena MMA i K1, bo tutaj fajterów to pewnie na palcach jednej ręki wyliczysz
 
hahaha za to tam sa fajterzy, ktorzy mysla, ze po silce jestes niezniszczalny



kazdy organizm jest inny, inaczej reaguje na trening. mozliwe, ze brakuje ci witamin, czesto z ich braku czlowiek czuje sie oslabiony
 
@bulletskater - Zbanujcie tego kretyna, bo mnie coś trafi.Miałeś się tu nie udzielać, więc jazda.







A teraz odpowiem na pytanie: To moze być brak odpowiednich składników odżywczych, zła dieta. Próbowałeś pić multiwitaminy, magnezy itd.? Zadbales o dobrą regeneracje,dobry sen? Trenowałeś coś wcześniej?
 
Kretynie to sobie możesz mówić do swoich kumpli 15 latków piłkarzyku. Na żartach się nie znają nawet.


Hubi internetowy łorior!
 
@curtis powodow moze byc wiele.Na Twoim miejscu zrobilbym sobie jakaies badania krwi, morfologia OB itp itd.Nie jest to az takie drogie mozesz zrobic na wlasny koszt i zapewniam Cie,ze kazdy lekarz na samym poczatku od razu zaleci to samo. mialem podobnie i okazalo sie,ze moje migdalki nadaja sie tylko do wyciecia bo rozsiewaly mi zarazki po calym ciele--zawroty glowy,wiecznie zmeczony,oslabiony itp itd po wycieciu problem zniknal jak za dotknieciem magicznej rozdzki
 
na moje oko jakies odzywki by Ci sie przydały, albo cos czym testosteron zwiekszysz, moze kardio siada? :3
 
Zła dieta, słaba regeneracja, byc może szok organizmu ( nie wiem jakie sporty uprawiałeś przed mma). Zadbaj o regenerację i będzie dobrze.
 
Za mało informacji podałeś. Na tej podstawie mogę Ci tylko powiedzieć, że się przetrenowałeś i powinieneś zmienić/ zrobić zbilansowaną dietę. Z doświadczenia wiem, że najprecyzyjniejszy jest wzór:



((waga*9,99 + wzrost*6,25 - wiek*4,92 + 5) + (ilość dni treningowych w tygodniu * ilość minut jednego treningu * 9kcal / 7) + budowa ciała)*1,1



Budowa ciała:


  • ektomorfik (700-900kcal)- osoba mająca problemy z przybraniem na wadze

  • endomorfik (200-300kcal)- osoba mająca problemy ze zrzuceniem wagi

    mezomorfik (400-500kcal)- osoba, która łatwo przybiera oraz zrzuca wagę


W diecie ilość gram białka powinna oscylować w granicach 2-3g na kilogram masy ciała, tłuszcz 1-1,5g/1kg, reszta, w większości, węglowodany złożone.



Do tego, jak już wcześniej wspomniał Amen20, zwróć uwagę na regenerację (odpowiednia dieta, sen 7-9h, rozciąganie, masaż, regularna kąpiel :D)



Resztę już chyba znajdziesz sobie w internecie. :P
 
Zadbaj o konkretną miche, kup sobie jakieś witaminy w aptece i zadbaj o regeneracje. Na tych 3 rzeczach powinieneś się skupić. Jak palisz/pijesz/palisz coś mocniejszego także bym sobie odpuścił.
 
Weź sobie do serca radę Bronsona i zacznij od lekarza i badań. Po 2 treningach w tygodniu na pewno sie nie przetrenowałeś. Olej odżywki i mięso (co za bzdura) najwyżej weź witaminy w stylu body max ale to może pomóc troszkę na zasadzie efektu placebo. W każdym razie jeśli nie masz innych promlemow życiowych które sprawiają źe nic ci sie nie chce to marsz do lekarza. Powodzenia.
 
brak sensu brak udźwigu brak kondychy? Udaj się do lekarza albo chociaż stosuj się do powyższych rad dotyczących odżywiania czy regeneracji.Wiadomo że czasem po ciężkim treningu aż kręci się w głowie ;)
 
koledzy już praktycznie wszystko napisali, ale ja od siebie dodam jeszcze parę uwag:



1) organizm nieprzystosowany do treningu zazwyczaj reaguje znacznym osłabieniem. Ja zawsze jak po przerwie zaczynam siłownię, to przez ok. miesiąc jestem strasznie rozbity - łatwo się przeziębiam i najchętniej bym cały czas spał. Z czasem mija.



2) Oczywiście dieta jest tutaj bardzo ważna, ale może być też tak, że Twój organizm jest atakowany przez jakieś infekcje. Coś na wzmocnienie, nawet jeżeli w tym przypadku nie jest konieczne, to na 100% nie zaszkodzi - tran z rekina albo jeżówka. Jak już uzupełniać mikroelementy, to lepiej sobie zrobić herbaty z miodem, pyłkiem pszczelim i cytryną, niż faszerować się śmiesznymi zestwami witamin - witaminy najlepiej przyswajają się oddzielnie i jak już ma się jakieś niedobory, to trzeba brać to, czego brakuje, a nie wszystko na raz. Poza tym te suplementy z witaminami lub minerałami mają bardzo wątpliwą jakość medyczną - bierzesz tabletkę z witaminą C, w której jest 10% witaminy, a reszta to jakiś cukier. Dlatego lepiej po prostu spożyć naturalne źródła potrzebnych mikroelementów.



3) Wizyta u lekarza też nie zaszkodzi. Jeżeli faktycznie masz jakieś niedobory, to może Ci powie co powinieneś uzupełnić. Problemy ze zdrowiem też są możliwe.



4) Powtórzę to co już napisano - sportowiec potrzebuje odpowiedniej diety, dostosowanej do treningu. Poczytaj sobie dokładnie co powinieneś jeść przed i po treningu oraz w ciągu dnia.
 
Bronson mnie ubiegł.Powinienes zaczac od lekarza i zrobic badania krwi przy 2 treningach tygodniowo objawy ktore masz sa troche niepokojace dlatego że cieżko przetrenować organizm przy 2 jednostkach treningowych w tyg. ( jest to możliwe przy określonych warunkach , za mało danych podałeś typu ile lat masz? , jak waga? , czy jeszcze coś procz tych treningow robisz? , stresy jakieś? , praca? itp itd )



Co do brania witamin i odzywek, jeśli trenujesz 2 razy w tyg. to w zasadzie witaminy w kapsułkach +jakies odzywki nie sa ci potrzebne, spokojnie zaspokoisz potrzeby organizmu codzienna dawka miesa ,ryb, owocow i warzyw.Poza tym na początku treningów starczaja witaminy a to dlatego,że organizm i tak ma nowe bodzce, wiec przyrosty siły , zdrowia ( czyt.kondycji i wydolności ) są spore i nie trzeba , wrecz niewskazane jest faszerowanie się odzywkami , czy też jakimis gadzetami typu: hmb ,kreatyna itp.Pózniej lub jeżeli na badanich wyjda niedobory ( co jest wielce prawdopdobne ) kup witaminy dla sportowcow na sieci mozna znalesc kilka renomowanych sklepow ktore maja taki preparaty w ofercie, sa drogie, wiec jesli nie bedzie ci sie oplacalo ich kupowac to chociaz centrum czy cos w tym stylu.



Powtórzę się zacznij od lekarza to powinien byc absolutny priorytet, ponieważ na badaniu krwi wyjdzie co jest grane.
 
Gościu pewnie jest świerzakiem i wchodząc tutaj liczył na fachową pomoc a tu od razu pojazd. ???



Sądzę, że to może być jakiś pierwszy objaw przetrenowania. Zaleciłbym od kilku dni do tyg odpoczynku, dużo snu i wartościowe jedzenie może nawet troszkę cukrów prostych dla zwiększenia pobudzenia, energii. Być może masz niski poziom żelaza w organizmie... ???Nie zaszkodzi przejść się do lekarza. Jeżeli będziesz kontyunował treningi to zastanów się nad kupnem jakichś dobrych aminkwasów szybkowchłanialnych i dawkować przed i po treningu.
 
2 treningi w tygodniu to raczej nie przetrenowanie. Spróbuj więcej zjeść. Ja kiedyś przed trenigiem za lekko zjadłem, upał był w dodatku to po rozgrzewce już padałem a po treningu schodziłem na kolanach. Następnym razem najadłem się do syta odpowiednio przed i było zajebiście.
 
Z tym najedzeniem się do syta przed treningu to nie przesadzajmy. ;-) Różnie to z tym bywa. To musi być odpowiedni czas przed treningiem np ok 2 godzin, raczej nie wcześniej no chyba, że to jakiś batonik. Nawet przy 2 treningach w miesiącu przy niewystarczającym śnie i tak jak ktoś już wspomniał przy sezonie na grypę, przetrenowanie mogłoby wystąpić.
 
no właśnie 2 godziny przed, bo akurat na trening ja dojeżdżam ponad godzine ;) Ale niech spróbuje, jak ja zjem sobie porządnego kurczaka z ryżem to czuje moc hehe
 
Nie słuchaj się i nie bierz tablet, jedz dużo warzyw.






No ciekawe dlaczego. Ja osobiście łykam witaminy i magnez w tabsach i bardzo dobrze na mnie działają. Mimo, że jem warzywa do każdego posiłku.
 
Podstawa to jesc nie byle co,warzywa ,mięso,wysypiac sie ,regeneracja to podstawa,dobrze nawadniac ogranizm ,ja pije 5 l dziennie wody plus posiłki i czuje sie znakomicie do tego witaminy w koncentracie 2 razy dziennie rozrabiam na litr wody,jestem pobudzony i nic mi nie szkodzą
 
Dzięki wielkie za wszystkie porady, za zainteresowanie moim postem. Od razu musze zaznaczyc pewna kwestie: to trwa juz jakis czas i byłem u lekarza rodzinnego. Dostałem skierowanie do laryngologa ( byc moze cos z błednikiem-zawroty głowy ), ale on stwierdzil ze to nei błędnik i ze on nic nei widzi złego. Nastepnei udałem sie do okulisty ( badanie dna oka ), równiez nic. Mam mała wade ale o tym wiedzialem i lekarz mówił ze to nie ma wplywu na złe samopoczucie, ciagłe zmeczenie , bark sił i zawroty głowy jakie mam...Byłem tez na wynikach: mocz, krew, ekg...wszystkie wyniki mam bardzo dobre, cisnienie książkowe...Lekarka jest zdziwona moimi objawami i nawet widzialem jak na mnei patrzy jakbym cos troche symulował moze...Nie bylem juz na 2 treningach bo jestem ciagle zmeczony samym dniem a co dopiero 1.5 h ostrego wysiłku, chyba bym tam zszedł na noszach, nie ma sensu. Ale juz nei moge sie doczekac kolejnego treningu, myslami już tam jestem, kocham trening i wszystko z tym zwiazane...Co do witamin to przez ponad rok stosuje wszystkie witaminy w tabletkach ( cos pokroju Centrum ), odżywiam sie tez dobrze: węgle, białko, tłuszcz, nawadniam sie tez tylko ze snam czasem jest kiepsko. Tzn czasem nie dospie ( 5h ). Dodam jeszcze ze nie pije prawie alkoholu, nie pale petów, zioło też nie. Innych dragów tym bardziej wiec zupelnei nei wiem o co chodzi. Boje sie czy to cos nei powaznego, ale tez nie chce sobie nakrecać na czarne scenariusze...Juz sam nie wiem co robic...
 
To może być problem z brakiem odpowiedniego wypoczynku. Co to jest 5 h snu? Niektórzy ludzie potrzebują nawet ponad 9 godzin. Postaraj się kłaść spać tak, żebyś miał 9-10 godzin snu każdej doby.
 
Back
Top