1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

brak sił, zmeczenie, wyczerpanie

Discussion in 'Suplementacja i Odżywianie' started by curtis-07, Sep 18, 2012.

1. Fr33d0m

Fr33d0m Jungle Fight
    Lightweight

Komentarze:
    266
    Zdobyte Lajki:
    201
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    World
    Bronson mnie ubiegł.Powinienes zaczac od lekarza i zrobic badania krwi przy 2 treningach tygodniowo objawy ktore masz sa troche niepokojace dlatego że cieżko przetrenować organizm przy 2 jednostkach treningowych w tyg. ( jest to możliwe przy określonych warunkach , za mało danych podałeś typu ile lat masz? , jak waga? , czy jeszcze coś procz tych treningow robisz? , stresy jakieś? , praca? itp itd )

Co do brania witamin i odzywek, jeśli trenujesz 2 razy w tyg. to w zasadzie witaminy w kapsułkach +jakies odzywki nie sa ci potrzebne, spokojnie zaspokoisz potrzeby organizmu codzienna dawka miesa ,ryb, owocow i warzyw.Poza tym na początku treningów starczaja witaminy a to dlatego,że organizm i tak ma nowe bodzce, wiec przyrosty siły , zdrowia ( czyt.kondycji i wydolności ) są spore i nie trzeba , wrecz niewskazane jest faszerowanie się odzywkami , czy też jakimis gadzetami typu: hmb ,kreatyna itp.Pózniej lub jeżeli na badanich wyjda niedobory ( co jest wielce prawdopdobne ) kup witaminy dla sportowcow na sieci mozna znalesc kilka renomowanych sklepow ktore maja taki preparaty w ofercie, sa drogie, wiec jesli nie bedzie ci sie oplacalo ich kupowac to chociaz centrum czy cos w tym stylu.

Powtórzę się zacznij od lekarza to powinien byc absolutny priorytet, ponieważ na badaniu krwi wyjdzie co jest grane.

2. RaV

RaV BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    13
    Punkty:
    1,790
    Gościu pewnie jest świerzakiem i wchodząc tutaj liczył na fachową pomoc a tu od razu pojazd. ???

Sądzę, że to może być jakiś pierwszy objaw przetrenowania. Zaleciłbym od kilku dni do tyg odpoczynku, dużo snu i wartościowe jedzenie może nawet troszkę cukrów prostych dla zwiększenia pobudzenia, energii. Być może masz niski poziom żelaza w organizmie... ???Nie zaszkodzi przejść się do lekarza. Jeżeli będziesz kontyunował treningi to zastanów się nad kupnem jakichś dobrych aminkwasów szybkowchłanialnych i dawkować przed i po treningu.

3. noodles

noodles Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,731
    Zdobyte Lajki:
    447
    Punkty:
    1,790
    2 treningi w tygodniu to raczej nie przetrenowanie. Spróbuj więcej zjeść. Ja kiedyś przed trenigiem za lekko zjadłem, upał był w dodatku to po rozgrzewce już padałem a po treningu schodziłem na kolanach. Następnym razem najadłem się do syta odpowiednio przed i było zajebiście.

4. RaV

RaV BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    801
    Zdobyte Lajki:
    13
    Punkty:
    1,790
    Z tym najedzeniem się do syta przed treningu to nie przesadzajmy. ;-) Różnie to z tym bywa. To musi być odpowiedni czas przed treningiem np ok 2 godzin, raczej nie wcześniej no chyba, że to jakiś batonik. Nawet przy 2 treningach w miesiącu przy niewystarczającym śnie i tak jak ktoś już wspomniał przy sezonie na grypę, przetrenowanie mogłoby wystąpić.

5. noodles

noodles Bellator
    Light Heavyweight

Komentarze:
    4,731
    Zdobyte Lajki:
    447
    Punkty:
    1,790
    no właśnie 2 godziny przed, bo akurat na trening ja dojeżdżam ponad godzine ;) Ale niech spróbuje, jak ja zjem sobie porządnego kurczaka z ryżem to czuje moc hehe

6. Cziris

Cziris BAMMA
    Welterweight

Komentarze:
    914
    Zdobyte Lajki:
    1
    Punkty:
    1,190

No ciekawe dlaczego. Ja osobiście łykam witaminy i magnez w tabsach i bardzo dobrze na mnie działają. Mimo, że jem warzywa do każdego posiłku.

7. Kazuya

Kazuya Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    683
    Zdobyte Lajki:
    272
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Hajnówka ( Podlaskie)
    Podstawa to jesc nie byle co,warzywa ,mięso,wysypiac sie ,regeneracja to podstawa,dobrze nawadniac ogranizm ,ja pije 5 l dziennie wody plus posiłki i czuje sie znakomicie do tego witaminy w koncentracie 2 razy dziennie rozrabiam na litr wody,jestem pobudzony i nic mi nie szkodzą

8. curtis-07

curtis-07 Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    25
    Zdobyte Lajki:
    0
    Punkty:
    1,190
    Dzięki wielkie za wszystkie porady, za zainteresowanie moim postem. Od razu musze zaznaczyc pewna kwestie: to trwa juz jakis czas i byłem u lekarza rodzinnego. Dostałem skierowanie do laryngologa ( byc moze cos z błednikiem-zawroty głowy ), ale on stwierdzil ze to nei błędnik i ze on nic nei widzi złego. Nastepnei udałem sie do okulisty ( badanie dna oka ), równiez nic. Mam mała wade ale o tym wiedzialem i lekarz mówił ze to nie ma wplywu na złe samopoczucie, ciagłe zmeczenie , bark sił i zawroty głowy jakie mam...Byłem tez na wynikach: mocz, krew, ekg...wszystkie wyniki mam bardzo dobre, cisnienie książkowe...Lekarka jest zdziwona moimi objawami i nawet widzialem jak na mnei patrzy jakbym cos troche symulował moze...Nie bylem juz na 2 treningach bo jestem ciagle zmeczony samym dniem a co dopiero 1.5 h ostrego wysiłku, chyba bym tam zszedł na noszach, nie ma sensu. Ale juz nei moge sie doczekac kolejnego treningu, myslami już tam jestem, kocham trening i wszystko z tym zwiazane...Co do witamin to przez ponad rok stosuje wszystkie witaminy w tabletkach ( cos pokroju Centrum ), odżywiam sie tez dobrze: węgle, białko, tłuszcz, nawadniam sie tez tylko ze snam czasem jest kiepsko. Tzn czasem nie dospie ( 5h ). Dodam jeszcze ze nie pije prawie alkoholu, nie pale petów, zioło też nie. Innych dragów tym bardziej wiec zupelnei nei wiem o co chodzi. Boje sie czy to cos nei powaznego, ale tez nie chce sobie nakrecać na czarne scenariusze...Juz sam nie wiem co robic...

9. bax

bax Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,461
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    To może być problem z brakiem odpowiedniego wypoczynku. Co to jest 5 h snu? Niektórzy ludzie potrzebują nawet ponad 9 godzin. Postaraj się kłaść spać tak, żebyś miał 9-10 godzin snu każdej doby.

10. ziggy123

ziggy123 BAMMA
    Featherweight

Komentarze:
    815
    Zdobyte Lajki:
    114
    Punkty:
    1,790
    @curtis: a kawę pijesz?

11. _Bronson_

_Bronson_ Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    590
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,190
    curtis ja mialem to samo,tez myslalem,ze blednik,bo zawroty konkretne.Okazalo sie,ze to zainfekowane migdalki.Piszesz,ze byles u laryngologa wiec sam nie wiem.Zrob koniecznie badania krwi tak jak Ci pisalem,tam to napewno wyjdzie. tez myslalem,ze to cos powaznego bo czulem sie strasznie,mailem zainfekowane migdaly paciorkowcem,Twoje objawy sa bardzo podobne

12. bax

bax Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,461
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    pisał, że robił krew, mocz i EKG.

13. _Bronson_

_Bronson_ Brutaal
    Light Heavyweight

Komentarze:
    590
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,190
    ty pisal bez kitu, MY BAD jaki masz wynik ASO,bo to jest czynnik majacy wykryc czy nie masz paciorkowca?? nie w kazdej morfologi robia badanie pod katem wykrycia paciorkowca ASO

14. marcos

marcos Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    118
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790

Pump nie będzie ale siłaaaa bez lipy ;]

Po takiej suplementacji ketlami robię dziury w suficie, tak wysoko skacze :)

15. magik

magik ONE FC
    Welterweight

Komentarze:
    2,415
    Zdobyte Lajki:
    850
    Punkty:
    1,790
    Noo.. Odżywki typu no-booster na zle samopoczucie, dla gościa który zaczyna trenować. Doskonały pomysł milordzie...

16. marcos

marcos Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    118
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790
    Człowieku to tylko dodatek do braku siły/energi/koncentracji , problemów innych wiadomo że nie rozwiązuje milordzie

17. Kazuya

Kazuya Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    683
    Zdobyte Lajki:
    272
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Hajnówka ( Podlaskie)
  18. magik

magik ONE FC
    Welterweight

Komentarze:
    2,415
    Zdobyte Lajki:
    850
    Punkty:
    1,790
    marcos: wiesz, chodziło mi o to, ze takie specyfiki to się nawet na siłowni wrzuca po konkretniejszym stażu a nie na start. Pozdro.

19. marcos

marcos Oplot Challenge
    Middleweight

Komentarze:
    118
    Zdobyte Lajki:
    12
    Punkty:
    1,790
    I masz rację, ale zawsze można zacząć od 1/4 miarki

20. Kazuya

Kazuya Brutaal
    Super Heavyweight

Komentarze:
    683
    Zdobyte Lajki:
    272
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Hajnówka ( Podlaskie)
    Tabletki tabletkami ale trzeba pamietac o 3 podstawowych rzeczach w jakim kolwiek sporcie :wysypianie sie,jeść w miare zdrowo i nawadniac organizm,ja po sobie wiem np jak nie zadbam o picie wody regularnie to mocz ma kolor żółty,gdy nawodnie sie mocz jest biały i dobrze sie czuje,mniej mecze mam wiecej siły i wytrzymałosci na treningu.Niby taka mała drobnostka ale pamietaj gdzie nie idziesz czy to szkoła,mpraca dom czy koledzy to bierz ze sobą butelke wody i pij powoli ,uzupełniaj płyny,woda to zycie i energia,mały ubytek w postaci kilku % wody prowadzi do osłabienia i mniej wydajnej pracy organizmu.Dobrze jest czasem wyjsc z domu na powietrze lub do lasu na spacer ,mi to poprawia samopoczucie i nadaje świerzosci

Share This Page