Boks

Oficialnie Tomasz Adamek vs Wiaczesław Głazkow 16 listopada w USA !



Przemek Majewski przegrał na punkty z Patriciek Nielsenem w pojedynku o pasy Interkontynentalne fedrecji WBA i WBO kategorii średniej.



Chris Arreola zdemolował Setha Mitchela i wygrał w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut w głównym wydarzeniu gali w Indio, zdobywając pasy WBC International i WBO NABO wagi ciężkiej.
 
Głazkow a kto to? Kolejny buum dla Adamka na obicie, nigdy nie słyszałem tego nazwiska.
To już końcówka adamka w boksie, a później co KSW? :)
 
Głazkow a kto to? Kolejny buum dla Adamka na obicie, nigdy nie słyszałem tego nazwiska.
Osiem lat młodszy Głazkow odniósł 15 zwycięstw, a raz zremisował. Jako amator Polak zdobył brąz mistrzostw Europy w Mińsku (1998 rok), z kolei Ukrainiec wywalczył srebrny medal MŚ w Chicago (2007) i brązowy igrzysk w Pekinie (2008).
 
Adamek sparowł z nim przed walką z Guinem. Nie mówmy o Głazkowie (15-0-1) bum bo nim nie jest. W rankingach stoi całkiem wysoko. Rywali może nie miał zbyt wymagających ale porażki jeszcze nie doznał. Najcięższym przeciwnikiem był Malik Scott (35-1-0), z którym zremisował.



adamek_spar_lead.jpg








Rywal do przyjęcia ale lekkim bólem. Z zapowiedzi, które leciały od Adamka, że na jesieni duża walka z mocnym przeciwnikiem nie zostały spełnione



DEC na korzyść Górala



Jeśli chodzi o moje przemyslenia co do doboru przeciwnika to wydaje mi się, że na sparingach Adamek łatwo sobie z nim radził dlatego wybór padł na niego. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Nie jestem fanem tego zestawienia ale przecież wszyscy wiemy, że kasa number one. Gala będzie pokazywana na stacji NBC (rok temu Adamek wykecił tam rekord oglądalności) Nie dziwie się, że Tomek ponownie zawita do ich stacji. Miało być HBO i walka z Jenningsem ale nie dogadali się
 
No tak, a jak to przekłada się na jego szanse w walce z Adamkiem, czy jest wysoko notowany gdzieś w rankingach, czy to kolejny rywal dla Tomka na przetarcie po przetarciu. Niewiem ja mam wrażenie, że coraz słabsi sportowo Ci rywale, po bolesnej porażce z Kliczko, Adamek nie walczył z nikim ze ścisłej czołówki, same ogóry i no name, a mimo to z wszystkimi wygrywa na punkty, nie na tej siły prawdziwych ciężkich, a co ważniejsze nie ma warunków. David Haye umiał przystosować się do nowej kat.wagowej siła ciosu została i co ważne nie zwiększał swojej wagi, tylko poprawiał umiejetności. Trener Adamka natomiast mówił, że poprzez zwiększenie wagi Adamek będzie miał większą siłe ciosu i szybkość ja to wyglądało widzieliśmy podczas II walki z Cunningham'em. Dla mnie Adamek wagi ciężkiej nie zwojuje, nawet jak tytuł WBC po Vitaliju się zwolni
 
Jennings odmówił walki z Głazkovem, myśle, że tym sposobem Wiaczesław został wybrany dla Adamka.
 
Adamek to się skończył po KliczkO teraz tylko dorabia do emerytury robiąc dobrą mine do złej gry i licząc, że powoli obijając ogórów dostanie jeszcze jedna dużą wypłate za jeszcze jedną walke z Kliczko która skończy się tak samo, albo jeszcze gorzej, cień boksera który kiedyś zostawiał serce na ringu a teraz wygląda tak jakby wchodzil tylko po czek.
 
Te ciosy KliczKO spustoszenie w głowie zostawiły, to już nie ten sam zawodnik, widać że ciągle nie może pogodzić się z tak sromotną porażką, gdzie nie był w stanie nic zrobić, tylko przyjmować mocne uderzenia po których chwiał się od lin do lin. Późniejsze jego tłumaczenia, tylko pogarszały całą sprawe, aklimatyzacją itp



Zrezygnował z walki z Pulevem, gdzie jakby wygrał byłby obowiązkowym pretendentem dla młodszego Kliczki. Zdawał sobie jednak sprawe, że szans wielkich nie, a ryzyko wielkie. Wybrał droge poprzez nisko notowanych rywali, z którymi "przechadza się w ringu" poprzez 12 rundówki. Wychodzi po czek, gdzie podział jest na jego korzyść, wątpie by dostał jeszcze jedną szanse na tytuł mistrzowski
 
Ja pierdziele Canelo wyżyłowany na maksa. Ciekawe czy nie odbije się to na jego postawie w ringu.
 
O której godzinie powinni wyjść do ringu? Gala startuje od 3 na OS, ale 3 walki przed nimi - na 5 ustawić budzik?



Hubi, Orange Sport.
 
Ostatnio takie emocje związane z boksem miałem przed Donaire vs Rigondeaux. Tamta walka ciutkę mnie zawiodła. Oby ta była godna tego wyczekiwania.
 
Emocje dziś naprawde wyjątkowe w boksie jak mało kiedy, warto wstać wcześniej o oglądnąć to wydarzenie na żywo, na + transmisja w OS. Obstawiam, że wygra Canelo mimo wszystko
 
Vaicavalo


Nie wiem jak mogła cię zawieśc walka Donaire z Kubańczykiem- przecież to była doskonale rozegrana "partia szachów" ze strony "Szakala" .


Jeśli nie umiesz docenić obrony i przebiegłości ringowej - to dzisiejsza walka też może Cię nie uwieść :-)
 
Ja wstaje również na Garcia vs Matthysse. Przedsmak przed głównym daniem może być równie interesujący. Wielcy pięściarze, wielka kasa i to wszystko w mekkce boksu czyli w MGM Grand w Las Vegas



Typ:



Floyd DEC



Garcia DEC choć tutaj mam wątpliwości czy Lucas nie ustrzeli Dannego, a jak doskonale wiemy ma czym przyłożyć
 
The real deal


Spodziewałem się wyrównanej wojny. Tymczasem zobaczyłem jednostronną dominację Rigo i Donaire'a, który nie za bardzo wiedział, jak to ugryźć. Tutaj mam trochę inne oczekiwania. Wiem, że może nie być zbyt efektowna. Mam tylko nadzieję, że Canelo dotrzyma kroku Floydowi.
 
BTW



Yagiel źródło ?



Chcą ułatwić życie ułomnym ? Nie czepiam się starszych ale adresuje to do młodych. Uszy mnie bolą jak słysze takie babole, pisze, wziąść, włonczyć, poszłem ...
 
Back
Top