Bijatyka na Ksw 35

01c0ae78a722.jpg
Tak jest.
 
To, że takie wydarzenia szkodzą KSW to trudno, nie życzę organizacji najlepiej, ale to jednak odbija się na wizerunku całego polskiego MMA. Można sobie wyjaśnić różne sprawy w ustronnym miejscu, a ze spontanu wyszła patologia.

Brakuje jeszcze klatek jako sektorów dla gości, tak kilka różnych na gale oddzielonych od siebie kordonem zaciężnej ochrony. I serpentyn rzucanych na oktagon wraz z rozpoczęciem walki.
 
Eee przecież w futbolu jest jeszcze gorzej, tylko ludziska już przywykli. Jakby policja naszych chłopaków pozamykała (a ponoć zważywszy na skłonność niższych rangą "gangsterów" do opowieści nie byłoby to bardzo trudne), to weszło by w biznes jeszcze więcej panów ze wschodu i wtedy kłopot. Tak jak w Krakowie - dopóki nie ruszają zwykłych ludzi to policja nic nie widzi a czasem i pomoże.
 
Na obecną kulturę kibicowania na piłce złożyło się kilkadziesiąt lat historii. Patologia na rodzimym MMA pojawiła się nagle i przyszła wraz ze stylem "lans, koks i lasery". Kiedy MMA było niszowe w organizacje i kibicowanie były silnie zaangażowane osoby wywodzące się ze stadionów, z ulicy, charakterni goście mający też swoje na sumieniu, ale na wydarzeniach nie było patologii, to byli kibice sportowi zainteresowani konfrontacją zawodników.
 
Tam gdzie jest agresja i sporty walki tam wiecznie są mniejsze lub większe niesnaski. Przywyknijmy.
 
Czyli "Polacy nic się nie stało", za chwile to będzie czymś normalnym, że na galach na każdym sektorze ktoś zaliczy KO.
 
A jak twoim zdaniem to wygląda na tle bjj, zapasów, boksu, judo itd?
Mysle, ze sporty chwytane - olimpijskie z uwagi na mniejsza brutalnosc ciesza się wiekszym "etosem". To tylko moje przypuszczenia. W Polsce jednak sytuacja wyglada nieco inaczej niz Stanach, gdzie sporty walki są elementem wychowania fizycznego w szkołąch oraz w ramach nauki. U nas jednak na sale często trafiają chłopaki z problemami i potrzebą wyładowania agresji. Oczywiscie zmienia sie to z uwagi na wieksza popularnosc dyscypliny oraz jej ucywilizowanie.
 
Back
Top