Bieganie

@Shajs @Betonowy Krzychu
Dobre będą?
http://www.go-sport.pl/meskie/6741-...rtuje+druga+fala+WYPRZEDAŻY:+taniej+aż+do+70%!

downshifter-7-1n17.jpg
 
Ja nie znam się na markach i modelach. Dobre buty do biegania wcale nie muszą być drogie. Ja biegam w Jomach, które kosztowały mnie raptem stówkę. Polecam się jednak przejść do jakiegoś sklepu dla biegaczy, żeby sprzedawca dobrał buty do Twojej masy - no i warto buta założyć na nogę by sprawdzić jak Twoja nogą się w nim czuje.
 
Co do opcji wyższa waga i buty to polecam się wybrać do profesjonalnego sklepu. Mi ziomek zajeviscie dobral buty do sposobu biegania Plus dobra amortyzacja przy wadze 94kg jest elegancko. Mam jakieś mizuno, Ale nie polecam nazwy jakby ktoś chciał to mogę podklepac później dokładną nazwę
 
@Dzihados przypominam, że dostałem "dyspensę" od samego @defthomas w tym temacie ;-) więc działam. Co do klipu kręcony z ręki z komóreczki ;-) przez mojego braciachę górskiego ;-) Ale kamerkę już zakupiłem, także jak będzie zdrówko i czas spodziewajcie się rozrywkowych filmików z biegania po skałach - po grani ;-) #RunningRocks
 
@Tjo
A to ty? Nawet jakos nie wnikalem :) to zalajkuje profil :) niech zyje grupa medialna Rocksow! ;)
 
  • Like
Reactions: Tjo
Dobra mordeczki, mam parę pytań. Ostatnie dwa lata dosyć mocno dojebałem z delikatnych powodow ze zdrowiem.
Waga mkasymalna 107kg
Waga na dziś 96-97kg
19,05 chce zrobuć amatorską w 84 wiec do zbicia mam 13kg - 4msc easy w chuj. Ale nie o tym,
Ostatnio dołozyłem bieganie, mimo tego, że niektórzy odradzali bo jestem jeszcze za cięzki - według mnie, pierdolenie.
Normlanie biegam, nóg mi nie rozkurwia, kolana całe, nic mnie nie boli.

Teraz do rzeczy :
Wczoraj zrobiłem testowe 5km - nie spuszczałem się jakoś za mocno, chciałem po prostu przebiec dobrym [dla mnie] tempem, no i tak :
Dystans 5km
Czas : 33:47
Tempo : 6,45/km
Średnia prędkośc : 8,88km/h

I teraz pytanie, jak to poprawiać, jakiś system, moze suple ? podpowie ktoś ?
Chce dorzucić bieganie bo dobrze się po nim czuję, no i jak by nie było palę fat i pewnie też kondycja urośnie.

Kocham Was. :kissed:
 
Dobra mordeczki, mam parę pytań. Ostatnie dwa lata dosyć mocno dojebałem z delikatnych powodow ze zdrowiem.
Waga mkasymalna 107kg
Waga na dziś 96-97kg
19,05 chce zrobuć amatorską w 84 wiec do zbicia mam 13kg - 4msc easy w chuj. Ale nie o tym,
Ostatnio dołozyłem bieganie, mimo tego, że niektórzy odradzali bo jestem jeszcze za cięzki - według mnie, pierdolenie.
Normlanie biegam, nóg mi nie rozkurwia, kolana całe, nic mnie nie boli.

Teraz do rzeczy :
Wczoraj zrobiłem testowe 5km - nie spuszczałem się jakoś za mocno, chciałem po prostu przebiec dobrym [dla mnie] tempem, no i tak :
Dystans 5km
Czas : 33:47
Tempo : 6,45/km
Średnia prędkośc : 8,88km/h

I teraz pytanie, jak to poprawiać, jakiś system, moze suple ? podpowie ktoś ?
Chce dorzucić bieganie bo dobrze się po nim czuję, no i jak by nie było palę fat i pewnie też kondycja urośnie.

Kocham Was. :kissed:
Ja dojebalem 20kg w 7 miesiecy. Aktualnie juz zrzucilem 8 w miesiac. Biegam 5-6 w tygodniu i nic mi sie nie dzieje mimo ze BMI wskazuje I stopien otylosci. Jak już biegać to ja bym biegał w w strefie tętna 60-70% maxa zeby palic fat. Albo tez robie SFP2.0 czyli rozgrzewka, interwaly, bieg, interwaly. Po sobie widze ze im mniej waze tym szybciej, dluzej i latwiej mi sie biegnie. Zrzucaj zbedne kg i dopnij koryto.
 
Ja dojebalem 20kg w 7 miesiecy. Aktualnie juz zrzucilem 8 w miesiac. Biegam 5-6 w tygodniu i nic mi sie nie dzieje mimo ze BMI wskazuje I stopien otylosci. Jak już biegać to ja bym biegał w w strefie tętna 60-70% maxa zeby palic fat. Albo tez robie SFP2.0 czyli rozgrzewka, interwaly, bieg, interwaly. Po sobie widze ze im mniej waze tym szybciej, dluzej i latwiej mi sie biegnie. Zrzucaj zbedne kg i dopnij koryto.
Możesz mi rozpisąc jakoś to SFP2.0 ? ciekawe jestem jak to wygląda
 
Możesz mi rozpisąc jakoś to SFP2.0 ? ciekawe jestem jak to wygląda
– 5-10 minut rozgrzewki

- 5-10 minut interwałów lub do 20 minut treningu metabolicznego , interwały od 10x 15/45 do 5x 1/1 , każdy interwał w tym przedziale robiony na maks będzie odpowiedni ( może być także tabata ). 5 standardowo , jeśli masz niesamowitą zdolność regeneracji możesz próbować 10 minut.

- 5 minut kompletnego odpoczynku

- 20-40 minut treningu cardio o niskiej intensywności ( 65-70% hr max )

- 5-10 minut długich interwałów wszystko od 5x 30/30 do 5×1/1 , mają byc dłuugie interwały o niższej intensywności niż 1`sze
 
– 5-10 minut rozgrzewki

- 5-10 minut interwałów lub do 20 minut treningu metabolicznego , interwały od 10x 15/45 do 5x 1/1 , każdy interwał w tym przedziale robiony na maks będzie odpowiedni ( może być także tabata ). 5 standardowo , jeśli masz niesamowitą zdolność regeneracji możesz próbować 10 minut.

- 5 minut kompletnego odpoczynku

- 20-40 minut treningu cardio o niskiej intensywności ( 65-70% hr max )

- 5-10 minut długich interwałów wszystko od 5x 30/30 do 5×1/1 , mają byc dłuugie interwały o niższej intensywności niż 1`sze
:gabi_much_love:
 
@kapusta @MysticBęben @Jerzy Chojnicki wiem, że znacie się/macie doświadczenie w zegarkach biegowych. Mam Suunto Ambit3 Run i zastanawiałem się ostatnio czy można ustawić tak zegarek, żeby odczytał mi trening biegania na bieżni? Albo czy gps nadąży podczas gry w piłkę na hali, gdzie co kilka metrów zmienia się kierunek i tempo? No i za cholerę nie mogę znaleźć czy da radę ustawić zegarek tak by przy stoperze np. co 30 sekund dawał jakiś sygnał, co pomogłoby mi w treningu nie koniecznie biegowym. Do tej pory w terenie świetnie mi się sprawdzał, ale chciałem zacząć trochę inaczej go wykorzystywać.
 
@kapusta @MysticBęben @Jerzy Chojnicki wiem, że znacie się/macie doświadczenie w zegarkach biegowych. Mam Suunto Ambit3 Run i zastanawiałem się ostatnio czy można ustawić tak zegarek, żeby odczytał mi trening biegania na bieżni?
Nigdy nie dodawałem bez GPS ale można dodać trening ręcznie albo w Endomondo albo na Movescount. Z tym że w tej opcji nie będziesz miał zczytanego tętna.

Kojarzę, że Run jest mocno uproszczony i chyba można na nim ustawić tylko bieganie. W mojej wersji sport w serwisie wybieram sobie sport jaki będę uprawiał i jak chce żeby mi zczytywał dane:
[ATTACH=full]10437[/ATTACH]

[ATTACH=full]10438[/ATTACH]
Na rowerze i piłce mam 1 s przez co na prawde dokładnie zczytuje dane, ale dużo szybciej zużywa baterię. Dla biegania i chodzenia mam 10 s. Przez co wykres z gry w piłkę na hali wygląda tak:
[ATTACH=full]10439[/ATTACH]


[QUOTE="rash, post: 1976646, member: 12376"][USER=4272]@kapusta
@MysticBęben @Jerzy Chojnicki No i za cholerę nie mogę znaleźć czy da radę ustawić zegarek tak by przy stoperze np. co 30 sekund dawał jakiś sygnał, co pomogłoby mi w treningu nie koniecznie biegowym. Do tej pory w terenie świetnie mi się sprawdzał, ale chciałem zacząć trochę inaczej go wykorzystywać.[/QUOTE]
Nigdy z czegoś takiego nie korzystałem, ale zdaje mi się że można to zrobić. Masz masę aplikacji które możesz używać:
upload_2018-3-27_21-25-55.png

No i możesz też sam sobie tworzyć aplikację, teraz spróbowałem ale jest to tak rozbudowane że trzeba przy tym na spokojnie posiedzieć i ułożyć pod siebie. Ale np pikanie co 30 sekund jest na pewno do zrobienia.[/user]
 

Attachments

  • upload_2018-3-27_21-6-26.png
    upload_2018-3-27_21-6-26.png
    121.4 KB · Views: 17
  • upload_2018-3-27_21-12-10.png
    upload_2018-3-27_21-12-10.png
    182.4 KB · Views: 180
  • upload_2018-3-27_21-13-35.png
    upload_2018-3-27_21-13-35.png
    160.8 KB · Views: 182
  • upload_2018-3-27_21-16-32.png
    upload_2018-3-27_21-16-32.png
    176 KB · Views: 228
@kapusta co do grania w piłkę, to w sumie pytałem bardziej kontrolnie bo i tak planuję sprawdzić. Co do sygnału co jakiś czas wiem, że pewnie da się to jakoś zrobić tylko kompletnie nie wiedziałem gdzie szukać, największą niewiadomą jest dla mnie bieżnia bo nie mam pojęcia jak zegarek miałby "łapać", że biegnę itp.
Ale dzięki, pogrzebie w movescount.
 
Back
Top