Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Z tym Avensisem to jakis prezent. One chodza po 20k przeciez. Rozwazalem w kombi taka jak szukalem dla siebie.
 
Moje początkowe założenie (10+2 tys.) było podyktowane tym, że chciałem kupić coś na rok, może dwa a potem zamienić na jakiś bardziej docelowy model. No ale wiecie jak to jest, człowiek przegląda oferty i zaczyna się dokładanie do swojego początkowego limitu - a to bo młodsze, a to bo ładniejsze itp. Może rzeczywiście zejdę segment niżej.
 
Zawsze możesz coś z Reichu sprowadzić. Teraz sporo samochodów nie może wjeżdzać do centrum bo nie spełniają tych gównianych norm Euro, więc za drobniaki możesz coś od rodziny odkupić. Mój kumpel ostatnio przyprowadził Mondka '02 2,0 diesel ( nie wiem jaki silnik ) w wypasionej opcji za tysiac euro ;d
 
Jak szukam dla siebie,to tak jak Marcin-siedzę i regularnie odświeżam oferty,do tego wiadomix,że na miejscu zawsze można coś ponegocjować w rozsądnych okolicach.Tylko trzeba szybko działać,bo pseudo-handlarzyki na bezrobociu,też dyżurują 24h na ogłoszeniach i łowią perełki:-)
 
Może za późno, bo temat stary i go nie widziałem wcześniej, ale też się chcę pochwalić moją strebrną strzałą w postaci Citroena c3!!:P Przeszklony dach 1,6 benzyna 110 (chyba nie pamiętam na pewno ale powyżej 100)KM 2003 rok:) Ale przybyło nas w postaci mojego małego synka i jeździmy zapakowani po sam dach, więc w przyszłym roku z okazji ślubu mam zamiar dozbierać grosza, pozbyć się strzały i zakupić coś większego;)
 
Nie, nie:-) przymierzam się do Astry IV kombi. Nie wiem czy to dobry wybór, bo nie jestem znawcą samochodów. Ma się zmieścić wózek do bagażnika i inne klamoty, tak żeby w środku było miejsce dla mnie, żony i małego, ewentualnie naszego cocer spaniela;) No i oprócz tego w miarę dobry samochód. Zobaczymy na czym się skończy, bo nie wiem jak z funduszami. Zakładam jakies 20tys budżetu;) Może macie jakieś rady?
 
Chyba miales na mysli Astre III. Do 20k spokojnie cos znajdziesz. Jesli benzyna to min. 1.6 albo 1.8, jesli diesel to 1.9cdti. Bagaznik jest spory, ogladalem dwie zanim kupilem ostatecznie focusa mk2 fl. Jakos bardziej mi ford podpasowal, znacznie lepiej sie prowadzil.
 
Żeby kupić Astrę IV,to dołóż jeszcze drugie tyle do budżetu:-)



Akurat wyżej wypisałem ciekawe propozycje za około 20 tysi.Chyba,że ponownie chcesz francuza,to już ktoś inny musi doradzić



Haczyk z kombi jest taki,że bardzo dużo z tego segmentu jeździło jako auta służbowe,stąd najlepiej szukać benzynówki.We flotach z reguły śmigają diesle.
 
jestem otwarty na propozycje nie mam sprecyzowanej marki ani nic, ma byc pojemny i nie starszy niż ten co mam:) myślałem żeby coś kupić za granicą, bo wiadomo tam mniej zajeżdżone niż u nas. Tak będę tym niedzielnym handlarzem, o których ktoś wcześniej pisał:D może być nawet lekko uderzony.
 
Jeszcze w kwestii Focusów, to powiem wam, że miałem przyjemność pojeździć trochę III hatchbackiem w automacie w US i bardzo przypadła mi do gustu ergonomia i wygoda użytkowania. Tyle, że to była funkiel nówka, więc nie wiem jak to się przekłada na poprzednie i do tego trochę wysłużone generacje. Sporo rozbijałem się po ichniejszych drogach różnymi wypożyczonymi samochodami ale Focus miał najlepszy system tempomatu. W rodzinie przewinęło się też Mondeo Mk III i bardzo dobrze służyło, więc generalnie jestem nastawiony na tak dla Fordów.
 
Mi się wybitnie nie podobają wnętrza fordów,te niby aluminowe wstawki z plastiku wyglądają tandetnie



Chociaż być może w wyższych wersjach wyposażenia wygląda to lepiej



Tak jak we Fiatach,podstawowe wersje kiepskie,a w tych wyższych trochę inne materiały,wstawki karbonowe,lakier fortepianowy i od razu elegancki wygląd
 
Mi tez się nie podobają Fordy, mam czasami okazję jeździć Fordem Fusion i plastiki użyte do wykończenia wnętrza są żałośnie tandetne. Jakość chińskich zabawek. Zresztą to się tyczy całego GM, bo w oplu plastiki tez dupy nie urywają twarde jak hełm wojskowy.
 
Fusion to ogolnie budzetowka. Jezdzilem w swoim zyciu wieloma autami z roznych polek i fordy w swojej klasie sa bardzo dobre. Wnetrze to kwestia gustu, mi odpowiada :)
 
Ja się poważnie zastanawiam nad Toyotą Auris / Avensis. Kupił bym coś ze stajni VAG bo jakoś tych samochodów jest świetna, ale boje się kradzierzy samochodu jak będe w pracy. A raczej nie chciał bym po robocie zobaczyć że nie ma mojego auta na parkingu. A ostatnimi czasy sporo VW/ Audi jest kradzionych pod kopalnią.
 
Ja mam aktuanie Focusa III hatchback, 1.6 diesel 115 KM, prowadzenie to bajka, wnętrze jak dla mnie piękne, dodatkowo dokupiłem felgi od Focusa 2, tzw. szprychy i wyglada bajecznie :) Wykończenie bardzo solidne w porównaniu do wcześniejszych Fordów.
 
Taka ciekawostka :

On November 7th of 2014, on the famous Circuit Paul Ricard located at Le Castellet in South of France, Franóois Gissy has reached an incredible speed of 333 km/h on the rocket-propelled bicycle designed by his friend Arnold Neracher. More than 300 km/h on a skinny and completely stripped bicycle, this is amazing, and crazy! Who thought that one day a daredevil on a bicycle, with a rocket under the saddle, could travel the quarter mile in less than 7 seconds?


nieźle, ferrari wącha smród po rowerze:-)



https://www.youtube.com/watch?v=WREyAicJXkM
 
http://olx.pl/oferta/ford-focus-kombi-2004rok-tddi-klima-bardzo-dobry-silnik-CID5-ID7LtjT.html#8db05e77d9



Tak propo focusów. Mi się wydaje tani jak na ten rocznik. Co wy na to?
 
Och, chyba komuś zaraz żyłka pęknie. Myślałem, że taki troll jak Ty potrafi używac google.
 
A Auto Świecie czasem podają statystyki.Z tego co pamiętam,to w Wawie w czołówce jest Corolla e15,a ogólnie w całej Polsce Leon II i Honda CR-V
 
http://www.smartdriver.pl/kradzieze-samochodow-osobowych-w-polsce-2000-2013



A tu dane z Policji:



http://www.statystyka.policja.pl/st/informacje/93833,Najczesciej-kradzione-marki-samochodow-2013-rok.html
 
Pany! ten interfejs bluetooth OBD2 dziala! Mozna wszystkie pierdolki z pracujacego silnika podgladac i tak ladnie i kolorowo sobie poogladac! Pomyslec ze sam interfejs to pare piwek (30zl). Normalnie jakbym mial 10 lat a pod choinka znalazl zestaw malego elektronika!:)



Opoznienie jest minimalne, tak na oko ~0,2 sekundy.
 
Back
Top