Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

A może trochę konkretniej Wujek, bo nie wiem czy rozmawiamy o:



http://allegro.pl/toyota-avensis-1-8vvti-125km-klima-alu-17-serwis-i4538043395.html



czy o



http://allegro.pl/toyota-celica-1-8-143-km-jedyna-taka-prawdziwa-i4546190359.html ?







Ze swojej strony dodam, że szukam głównie samochodu ekonomicznego i bezawaryjnego.
 
Vito? Daj se siana :P
Peugeot 307 1.6 hdi jest bardzo ekonomiczny. Ford C-max 1.6 tdi (albo chyba tdci, nie pamiętam dokładnie) również. Nie miałem tych samochodów, ale znam dobrze ludzi, którzy takimi jeździli.
 
Panowie, jakie 4ry kółka polecacie do 25k?


Podaj jakieś wymagania, bo do tej kwoty można już wybrać coś ciekawego.



Diesel czy benzyna? Hatchback/sedan/kombi/van? Jaki rocznik?
 
Diesel, hatchback, rocznik nie ma wielkiego znaczenia, bezawaryjny, oszczędny. To wszystko jeżeli choodzi o wymagania. Nie musi być piękny, ale jak będzie ładniejszy od Multipli to nie będę zły. :)
 
Nie wierzę w bezawaryjne diesle, więc Ci nie pomogę :P Ale skoro się uparłeś to do tej kwoty szukałbym Focusa 1.6, Bravo 1.9 JTD albo Peugeota 308 1.6. Mimo wszystko skłaniałbym się ku benzynie, wydasz nieco więcej na paliwo, ale zaoszczędzisz na naprawach. Nie jest to wyłącznie moja opinia. Znajomy prowadzi zakład mechaniczny oraz diagnostykę i mówi, że gdyby nie diesle to zwinąłby interes. Za całej poleconej trójki chyba skłoniłbym się ku Bravo. Bardzo dynamiczny silnik, bardzo dobry układ jezdy i wygląd. Miałem okazję jeździć i ten silnik robi wrażenie. W domu mam 1.4 benzynę, i lata aż miło, a już 180k stuknęło w 7 lat.
 
Na szybko też bym polecił Focusa ale jednocześnie zgadzam się z Comberem że też lepiej się skłonić ku benzynie bo są oprócz wyjątków niezniszczalnie w porównaniu do diesli.
 
Temat Focusa już przerabiałem, faktycznie ciekawa opcja. O Bravo poczytam, bo też ciekawie wygląda i chyba też jeździ. Mam pytanie co sądzicie Panowie o dieslach w tym przedziale cenowym z fabryki Audi i Volkswagena (Golf V, Audi A3 druga generacja)?
 
Octavia 1,6 FSI rocznik około 2007 - coś tam powiniennes wyhaczyć w tej cenie. Auto ok(choć kopa nie ma ;-) )
 
Nie kupuj Audi ani VW, te samochody z 2 ręki z dieslem zwykle mają kręcone przebiegi i są dośc sfatygowane. Do tego dochodzi wysoki odsetek kradzieży, a jak się domyslam AC nie kupisz do auta za 25 kafli. Do tego zwykle po przygodach blacharskich i niemiec płakał jak sprzedawał. Raczej odradzam.
 
Benzynowe Bravo jak najbardziej,ale tylko wersja z turbiną-zwykłe 1.4 90KM bez T-Jet będzie miało mało wspólnego z komfortową jazdą



Golf V to ciekawa propozycja,ale poniżej 20k.Te auto już jest dość stare,wnętrze jest nieciekawe,oferta silnikowa też szału nie robiła.Za 25k można kupić młodsze i nowocześniejsze konstrukcje.



Jeśli interesuje cię diesel,to dodałbym tu jeszcze Kia Ceed z prostym dieslem bez koła dwumasowego i filtra DPF.Łatwo kupić krajowego od prywatnego właściciela.
 
Diesle awaryjne? Nie no teraz polecieliście. ;) Ja mam diesla i jest spoko :) Każdy samochód coś ma czy jest w benzynie, czy w dieslu. Takie opinie można między bajki włożyć :P Każdy silnik działa inaczej i inne są mniej inne bardziej awaryjne.
 
@Batman



Faktycznie masz racje Diesle są bezawaryjne natomiast Turbodiesle na commonrail/popowtryskach z kołem dwumasowym , turbo , filtrem DPF , zaworem EGR są awaryjne i drogie w naprawach bo "jest" co naprawiać.



:-)
 
@Wujek a niby czemu nie kupować AC do samochodu wartego 25tyś? Ja miałem AC nawet w samochodzie wartym 5tyś zł. Płaciłem za nie 280 zł rocznie za pakiet na full wypasie także grosze. O nic się nie musiałem martwić w razie stłuczki, kradzieży itp itd. Masz samochód o wartości 25tyś złotych i weź go rozbij z własnej winy i nie miej AC. Ciekawe skąd przeciętny człowiek ma wziąć kilka tysięcy na naprawę ot tak.
 
@respect aktualnie nie można kupić AC do auta starszego niż 13 lat, nie wiem jak kupiłeś AC do auta które jest warte 5 tysięcy.
 
Nie wiedziałem o tym, auto sprzedałem przed wakacjami. Miałem AC w Warcie, skończyło mi się i wykupiłem nowe w PZU. To było jakoś w lutym, być może od tamtej pory coś się zmieniło, ale pierwsze słyszę.


EDIT: "Istotne jest to, że oferty ciągle są rozszerzane przez firmy ubezpieczeniowe, polisę AC może również kupić właściciel auta z przedziału 10 do 20 lat. Warto być na bieżąco z nowościami"
 
Chłopaki jeździ ktoś z was Nissanem qashqaiem? Zastanawiam się nad kupnem wersji +2 aczkolwiek chciałbym poznać opinię z pierwszej ręki.
 
Marcin jeździł chyba rok. Mój sąsiad ma. Auto małe, wbrew pozorom. Taki napompowany suv. Bagażnik jak na niby rodzinne auto moim zdaniem ma niezadowalająca wielkość.
 
Nie wiem jak jeździ,ale wiem,że jak w nim siedziałem,to bardzo fajne wrażenie zrobiło na mnie wykonanie wnętrza:-)
 
a, sorry. Mówię o zwykłej. +2 Nie miałem okazji poznać :( Coś zbyt rozkojarzony jestem.
 
Ktoś chętny ?



http://allegro.pl/polonez-karawan-bella-stance-cult-youngtimer-i4613102780.html



Imo mega ciekawy projekt z możliwościa rozwoju, kwestia pomysłu.
 
Polecam Qashqaia. Zrobiłem nim jakies 30 tys. km w pół roku i wymieniłem tylko olej. Zakładałem gaz, na którym jeździł idealnie, 8l/100 km czyli za darmo :) Jeśli chodzi o wersje 2+ to tam jest kawałek bagażnika, bo w zwykłym jest bardzo mało miejsca na bagaź. Jeśli kupować to TYLKO benzynę, są to oryginalne silniki Nissana, produkowane w Japonii. Diesel to francuskie dziadostwo, w którym przekrecają się panewki. 2.0 dci jeszcze ujdzie, ale od 1.5 UCIEKAJ!!! Ja miałem wersję 1.6 115 km, jeśli chcesz poszaleć w trasie i lubisz przycisnąć to zdecydowanie nie jest silnik dla Ciebie :)
 
Ktoś z Was kojarzy sklep webautoservice.pl? Jeśli tak, to co może powiedzieć o obsłudze + tempie wysyłki? Szukam pewnej części, widzę, że mają ją/mieli, ale wolę się spytać :)
 
Back
Top