Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Własnie niekoniecznie bardziej interesuje mnie awaryjnosc, znojamy mial zwykla wersje 2.0 DCI i też sobie chwalił ponoć ta wersja jest juz o niebo lepsza do 1.5 nawet się nie przymierzam :) Czyli polecasz QQ rozumiem? :)
 
Mial ktos do czynienia z Mitsubishi Space Star 1.3 benzyna? sprawdzi sie jako auto dla kobiety? jak z awaryjoscia itd
 
Po raz kolejny ponawam pytanie kto posiada jakieś kamerki w samochodzie i może polecić.
 
Ja mam readleaf 32 II ale nie używam w samochodzi. Choc patrząc ogólnie - dałaby sobie radę spoko.







Ps. Muszę na dniach kupić 4 kółka 16 ki do Oktawii 3. Opony+felgi. Wcześniej maiąłem żelazne, ale zastanawiam się, czy nie dać alu może. Jakieś linki, co da radę i jakoś wygląda? Letnie mam 17-tki, ale wujas, co się trochę zna, mówi, żebym na zimę wziął 16-tki. Dobrze prawi, czy pierdoli 3 po 3 ?
 
na zime lepsza grubsza opona, mniejsza felga, nawet 15" przy skodzie to niebyloby zle - choc mogloby nie wygladac



ja na lato i zime mam 2 komplety alusów i jakos nic sie z nimi nie dzieje
 
Tez mysle,ze alu na zime to po prostu bedzie drozsze od stali i tyle. Snieg z sola ruszą jakos alu? Chyba nie,co?
 
Kaczy na zimę lepsze balony, jak wpadniesz w dziurę to ci nie zniszczy opony, dokup stalowe felgi. Szkoda alusów niszczyć solą.
 
Różnica na 16" to ok 500 stówek w porównaniu alu vs. stal . Biere alu. Co do soli - to mam nadzieję , że Comber doradził dobrze, jakby coś sie działo.



Co do dziur - jak wjadę i zniszczę felgę, to ....kupię nową felgę :-)



Dodatkowo, niebieska skodiczka, jakoś musi sie prezentować nawet zimową porą, kolpaki, jakos mi nie pasują do tego modelu ;-)



Reasumując:



#o2400zikabiedniejszynadniach
 
Wujek znany z przepychu doradza jak oszczędzać! Dzieje się :D ja nigdy nie zmieniałem alusów na zimę i nie zauważyłem żadnych zmian spowodowanych solą. Dla mnie najważniejsze na zimę to konkretna opona, ale ja mieszkam w górach także to obowiązek. Co do kamerek ja kupiłem jakiś czas temu z ciekawości kamerkę w biedronce za 80 zł, nie nastawiałem się na jakąś wyjątkową jakość ale pozytywnie mnie zaskoczyła. Ważne żeby było nagrywanie w hd a praktycznie każda kamerka ma tą funkcję.
 
Pamietacie jak kilka osob sie smialo z wyboru samochodu jaki chcialem kupic do 20 tys :)



Kilka dni temu kupilem e60 545l w gazie ,2005 r za 35 tys zl ,przebieg 177 tys samochod sprawdzony jedynie co do zrobienia jest to tylni zderzak pekniety poprzedni wlasciciel mial stluczke przy cofaniu .Znajomy mierzyl samochod i jest dobrze nie byl lakierowany .Samochod nie jest zniszczony wiadome kierownica lekko wytarta jak i fotel kierowcy bardziej niz inne.



Do 20 mysle ze bedzie juz zrobione wiadome przyplyw gotowki jest 10 wiec jakies polotra tygodznia i bedzie git zdjecia wstawie dla niedowiarków.
 
@CongaBonga



Naprawdę bezawaryjności bo w tych betach mimo że PB to już chyba dwumas masz i od chuja innych ciekawych cześci.



Automat ?
 
Ja właśnie planuję zakup placka tak jakoś zimową porą (styczeń/luty), ponieważ sprzedałem swojego żepota a i fundusz będzie tak jakoś na zimę. Interesuje mnie e46 touring, wersja oczywiście po liftowa. Silniki, które biorę pod uwagę są tylko dwa. 2.0 o mocy 143 koni i 2.2 o mocy 170 koni przy czym skłaniłbym się ku temu drugiemu. Byłaby to moja pierwsza styczność z bawarką, wcześniej miałem okazję siętylko przejechać kilka razy przedlifotwym modelem kuzyna jeszcze na starym silniku. E46 jest uznawane za jedną z solidniejszych konstrukcji BMW. Pytanie do was, szukać alternatywy dla tego auta czy zaufać "sercu" ponieważ beemka śni mi się dosłownie po nocach, jeszcze chyba nie miałem ciśnienia na żadne inne auto jak na te. No i opinia odnośnie silników jakaś by się przydała. obczytałem chyba całe internety no i w sumie ludzie raczej nie narzekają ale forumowiczom ufam bardziej :)
 
Jak się śni po nocach to kupować ale niestety "99%" e46 w Polsce walone i to mocno. Chociaż czego nie można powiedzieć to wg mnie przy silnikach które podałeś szansa na dobry egzemplarz bardzo bardzo wzrasta bo nie są tak chodliwe.
 
pem1990 za kogo ty mnie masz za milionera oczywiscie ze manual przy tych silnikach malo jest ich ale znalazlem ;P



Ja jestem czlowiekiem takim ze w automacie sie nudze jezdzilem w221 przez dluzszy czas i autko fajne ale brakowalo zabawy prawa reka .



Pojemnosc duza ale jest lpg wiec i tak koszta tansze niz jezdzic jakims 3,5 l w benzynie
 
CongaBonga daj wypis z ASO że ma 177 tysięcy to uwierze. A 20 tysięcy a 35 to różnica jakbyś nie zauwazył 15 tysięcy. Choć osobiście bym nie kupił 9 letniego auta za 35 tysięcy. Zwłaszcza jak ktoś mówi że jest " igła ".
 
No mnie akurat nie dziwi cena taka bo jednak to są dość mało sprzedajne auta. Przebieg też wcale nie musi być ogromny.
 
BMW to świetne samochody. Osobiście jednak, do tej kwoty wolałbym kupić sobie znacznie świeższą benzynę np. Mondeo w wersji Titanum albo w c5 w pełnej opcji. No, ale rzecz gustu. Wspomniane wyżej samochody, obok S-maxa, mam na oku jako następne po foce.
 
@pem1990 autka szukał bede raczej za granicą z racji tego, że właśnie za granicą mieszkam na codzień :) W Polsce aut bardziej popularnych raczej nie ma sensu szukać bo większość to rozbitki, nie mówię, że nie ma bez wypadków ale ciężko znaleźć taką sztukę a nie mam zamiaru zjeżdżać całej polski w poszukiwaniu jednej zadbanej i nie bitej sztuki. Póki co mam jeszcze czas na zbieranie opini i informacji o aucie i staram się dowiedzieć o autku tak dużo jak się tylko da. Co do silników, to wybór padł taki a nie inny ze względu na większe szanse na trafienie niezbyt upalanej i katowanej sztuki, Nie ma się co oszukiwać, e46 są już też dosyć leciwymi autami więc i przebieg nie będzie mały, więc tylny most też już w jakimś stopniu będzie wyeksploatowany, mniejszy silnik daje szanse, że ten element był nieco bardziej oszczędzany niż dajmy na to przy jednostkach 2.5 czy 3.0.
 
@slowik



To 2,2 wydaje się super. Ja z kumplem całą młodość na wakacje przejeździłem jego e36 320 ale stan dosłownie fabryczny i super autko a miało już 11-15 lat.
 
@pem właśnie silnik 2.2 (rzędowa sztóskta, kto słyszał te silniki wie o jak pieknie potrafią mruczeć) jest dla mnie o tyle problematyczny. że zwyczajnie ciężko znaleźć go w wersji kombi. Sedanów z tym motorem jest jak przysłowiowych psów, coupe - silniki albo małe albo zbyt duże, kombi - wspominana wcześniej dwulitrówka. 2.2 to coś w co będę celował ale nie będę ukrywał, że jeśli trafi mi się 2.0 z dobrym wyposażeniem (fotele w alcantarze <3), to pewnie kupię bez zastanowienia oczywiście w zależności od stanu auta.



@Comber, ja ostatnie dwie zimy przejeździłem na Hankookach Icebear 300 i jeżeli mam być szczery to nie zachwyciły mnie jakoś specjalnie te opony, co do Kleberów - styczności z nimi nie miałem. Co roku chyba zawsze najlepsze zimówki wypuszcza Nokian jeśli sie nie mylę ?
 
Ja zawsze jezdzilem na Nokianach, i letnich i zimowych. Na zimowych trzeba uwazac na deszcz, pare razy mialem chwile niepewnosci, potem sie chyba dostosowalem.
 
Ja mam Bridgestone, kleją super :), czy w deszcz czy gdy jest sucho. Tylko kapcia też jest kawałek bo 225
 
Też szukam właśnie zestawu na zimę alu + felgi, ino nie mogę się zdecydować, czy wziąć 17, czy 16, bo zawieszenie mam całkiem twarde i latem potrafią mnie wnerwić byle płytka dziura przy 18'stkach i 225 :/
 
Przy szerokości opony 225 to niestety na lokalnych drogach i przełomach jest kiszka. Ja mam zimowe opony fulda 15" 185, jestem z nich zadowolony. Latem używam opony o max szer. 205, takie optimum moim zdaniem. W tej chwili są to opony toyo, potrafią znieść moje zachcianki : )
 
Back
Top