Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Wujas to po prostu ma chyba ostre kompleksy w realu, że dowartościowuje się na cohones prawie na każdym kroku jaki to jest bogaty.
 
Jak to było? Pracuj jak niewolnik, a jedz jak lord? :-)



Niech każdy tankuje za ile mu się podoba. Ja nigdy nie tankowałem za grosze, nie tankowałem wcale, bo po prostu nie jeździłem samochodem jak nie pracowałem i mnie nie było stać na utrzymanie pojazdu. Jak zacząłem pracować i czasem pożyczałem samochód od ojca to tankowałem z reguły za więcej niż planowałem jeździć, potem się wyleczyłem z tego, gdy niemal zawsze ojcjec zostawiał mi samochód na rezerwie ;) Teraz z reguły zalewam za kilka stów i mam spokój. Natomiast rozumiem osoby, który tankują za kilkanaście złotych jeśli użytkują czyjś samochód. A Wujka trzeba traktować z przymrużeniem oka, bo on się żywi byciem w centrum uwagi.
 
Małe wyjaśnienie.



Wujek kupił auto za 130 tysiecy, ale do pracy dalej jeździ solarisem bo trzeba ciąć koszta. #pewneinfo #fakty
 
Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje ... Dobrze pamiętam z video konferencji, że @WujekGórnik to taki pryszczaty typ w okularkach? Szata nie zdobi człowieka ale widać że kolega poczuł trochę kasy (za kilka-kilkanaście tysięcy/miesięcznie, bez kredytu i tak mieszkania/domu się nie kupi więc nie znowu taki bogacz) i tym próbuje leczyć swoje kompleksy. Duży szacunek dla ludzi, którzy wiele w życiu osiągnęli, a się z tym nie obnoszą. @Wujek jak się tak obnosisz z kasą to uważaj żeby Ci panna rogów nie doprawiała - skarbonka w domu, bolec na mieście.



Co by post nie został skasowany: Ja jeżdżę od 1,5 roku Mazdą 6 2003 rocznik. Poza tym że łatwo bierze korozja od spodu to autko godne polecenia. Jeżeli moja opnia nie ulegnie zmianie to jak będę zmieniał auto to też na Mazdę 6 albo Audi A4.



Pozdrawiam skromnych i wyważonych użytkowników cohones.
 
Wujek naucz sie czytac pisalem ze lanso jest nie moj :) wiec nie jestem biedotą polska typy d .Tak a propor wlasciciel lanosa ma dom i dwa mieszkania w centrum miasta troche lasu on biedote polska reprezentuje ... Wiadome jak ma sie kwit to trzeba sie chwalic na lewo i prawo ch... ze Wieswagenem lata sie za 120 tys .Znam ludzi co jezdza samochodem po 20 lat i pieniedzy maja wiecej niz ty ale to biedota dla cb jest.



E32 zdgnije to pojade tam to dwojego lakiernika gdzie same zlomy przyjezdzaja ale musze je pierw kupic.



Kolego a jak jezdzilem w221 to jaki poziom prezentowalem dziad emeryt czy moze zlodziej albo polska biedote



Kupie pochwale się i zobaczysz jakie autko bedzie i wtedy bedziesz mnie wysmiewał :)



Temat jest o motoryzacji wiec nie spamuj o twoich wielkich zarobkach gornika co nie przekraczaja emerytury niemca ...
 
Witam Was Serdecznie

Kilka dni temu poszukiwałem LEXUS-a i właśnie odebrałem go dzięki Wam z KPP Warszawa Białołęka.
Policjanci cieszyli się z sukcesu jednakowoż nie wiedząc,że ich sukces kosztował 15000 euro wykupki.
Dziękuję Sebastianowi że pomógł dotrzeć do złodziei . Złodzieje okazali się być ludźmi honoru i wskazali,że samochód wystawił do kradzieży salon LEXUS-a w Piasecznie przy Puławskiej 52 który wykonał kpię modułu w czasie kiedy auto było na serwisie.
Puławska-zapewniam Was nie ma za kilka dni autoryzacji


Pierydole Fiskusa i Zlodziei z Wiejskiej na Facebooku. Ciekawa Sytuacja...
 
Konkret pojechac do aso a oni ci samochod wystawia zlodziejowi ... Dobrze ze lexusem nie jezdze haha



Zakaz pracy w tym zawodzie i po 5 lat do pierdla taki wyrok powinni dostac .
 
Panowie mam pytanko do osób, które miały styczność z chip tuningiem, ponieważ sam nie wiedzy w tym temacie. Jakie macie doświadczenia z tym związane?



Korci żeby troszkę wzmocnić :)
 
Marcin - jesli silnk jest turbodoladowany to warto, jesli wolnossacy to nie.



Polecam poczytac na forum danej marki/modelu zapytac o polecanego tunera z hamownia i nie decydowac sie na pseudofachowcow wrzucajacych gotowe "programy". Powerboxy dobre do nowych aut zeby nie utracic gwarancji.
 
Chipow z allegro za 100 zl nie oplaca sie bo mocy w ogole nie zwiekszaja tylko wiecej auto pali.Chip tuning jak jest dobry to nie jest tani ale tanszy niz mechaniczny .Marcin jakim samochodem jezdzisz moze podales wczesniej ale nie chce mi sie szukac.
 
Od dziś mam Focusa 1.6 diesel 2011 rok. :)



No właśnie dzwoniłem do takiego profesjonalnego zakładu i powiedzieli, że za 1 000 zł mogą zrobić 130-140 KM. Trochę mała kwota czy mi się wydaje?
 
Tanio jak dobra opinie ma ten tuninger to rob ale nowe auto szkoda przerabiac moim zdaniem ;p



Ile masz km trzy wersje sa jak 105 to powinno tobie wystarczyc.



Wiesz nowe autko to malo awaryjne jest bo nowe cos po zmieniasz i moze sie nagle zaczac psuc jak jestes taki kierowca rajdowca ^^ to sobie zrob tego cipa, tylko pamietaj nie najtanszym kosztem lepiej doplacic kilka stowek i miec dobrze zrobione niz jakis bumel.



Dobre auto ford focus sluszny wybor .
 
@Dzihad o ile pamiętam Nissana Kaszkaja.



Pytanie, wsadzał ktoś silnik z BMW/Mercedesa do kanta? Bo chciałbym takie dziecko spłodzić po godzinach pracy w garażu.
 
No to zalezy z jakim silnikiem, ale focus w dieslu 1.6 potrafi byc zwawy (>50kmh)
 
Pytanie, wsadzał ktoś silnik z BMW/Mercedesa do kanta? Bo chciałbym takie dziecko spłodzić po godzinach pracy w garażu.


nie, jedyne swapy jakie mialem okazje zrobic (nie wlasnymi rekoma oczywiscie) to :



fiat 126p z silnikiem od uno 1.1



Golf MK2 z silnikiem 1.8 Turbo



generalnie fajna zabawa ale klopotow duzo nie mowiac juz o ilosci poswiecanego czasu na utrzymanie i kasy na realizację



kumpel mial corse b z silnkiem od calibry - to byl potwor
 
Ja robiłem tylko swapy w Seicento z pb 1.1 na 2.7 TDI BiTurbo,oraz w PUGu 206 z 1.4 75KM na 5.4v12 z e38,także niestety też nie pomogę:-)







Co do chiptunningu to ceny kształtują się +- w tych okolicach.Przede wszystkim poczytaj sobie na forum forda o jakichś polecanych tunerach tej marki,żeby nie trafić w ciemno. Pare elementów po tunningu będzie się szybciej zużywało,przede wszystkim dwumasowe koło zamachowe.Tak,czy inaczej,jak będzie to zrobione w dobrym zakładzie,z hamownią to nie ma czego się bać,dobiorą moc indywidualnie do możliwości danego egzemplarza:-)
 
@ Marcin



Tylko profesjonalny warsztat i to "podkręcenie " nie może być zbyt mocne bo poleci silnik. Kwota jaką Ci podali jest wmiarę przystępna a ceny ciągle spadają bo wiele osób się zaczyna trudnić. Oczywiście ważne są pomianry na hamowni przed i po zmianacz dla poróniania.



Po zmianach musisz uważać na sprzęgło bo nieumiejętna jazda może bardzo skrócić jego życie.



Moj kolega podkręcał 1.9 tdi ze 130 na 180 km i było bardzo ok. ale szybko poszły dwa sprzęgła w przeciągu ok 80 tys km.
 
No jak ktoś przesadzi,to sprzęgło się będzie regularnie jebao przez zbyt wysoki moment obrotowy



Tak czy owak w dobrym zakładzie powiedzą ci ile mogą wycisnąć z twojego silnika,ale nie musisz zlecać,żeby od razu 'poszli na całość'
 
To i ja dołącze się do dyskusji, do niedawna jeździłem jedynie Fiatem pożyczanym od mamy, ale od około miesiąca mam swojego Seata Alhambre 1.9 TDI 115KM rocznik 2002, wiem wiem to mamowóz, już się kumple śmiali ale potem jakoś wszyscy chcą ze mną jechać bo 7 osobówka. Auto zadbane bo z firmy ojca, a on dba o samochody i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolony, szczególnie na dłuższej trasie bo wiadomo w tłocznym mieście nie jest to najzgrabniejszy samochód ale też daje radę.
 
Swapow nie oplaca sie robic bo pozniej autko sprzedac .Oczywiscie jak jestes jakims fanatykiem lub drifterem albo amatorem rajdow to mozesz sobie takie cacko zrobic tylko pamietaj ze kasa kasa i kasa za tym idzie .Droga zabawa ale przyjemnosc jest i duzo czasu przez to sie traci.



Seat alahambra git woz sasiad ma 7 osob przewiezie autko bardzo dobre moim zdaniem .Smieja sie z tych samochodow osoby dla ktorych git samochodami sa stare bece lub jakies wiejskie tuningi .Jak patrzec finansowo to samochod bardzo ekonomiczny i praktyczny.



Ja znalazlem dzisiaj ogloszenie z samochodem bardzo fajnym moge ujawnic troche tajemnicy jest to Mercedes .Jak go kupie i bedzie mial to sie nim pochwale ,a jak bedzie to padaka to nie ;d
 
Do maluszka ciekawym silnikim Imo mogłoby być fiatowskie 1.4 turbo z punto gt o seryjnej mocy 133 km, 7.9 s do setki w budzie punto, dobra mapa i w budzie od burchla mogłoby to działać cuda :)
 
Back
Top