Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Rufus87



Tak, tak, D5 2.4 miały dobre opinie, tylko do V50 ich nie "wkładali", przynajmniej tak mi się wydaje. Na rynku wtórnym głównie dostępne są 1.6 i 2.0. Ja myślałem o benzynowym 1.8i 125 KM
 
Co do Volvo, to przymierzam się do C70 I generacji. Ktoś moze polecić w jakim silniku szukać?
 
http://olx.pl/oferta/moj-przyjaciel-szuka-innego-przyjaciela-CID5-ID6Oud1.html#176d6eff8c



Grunt to dobry opis :)
 
CongaBonga napisał :
-przebieg nie wiekszy niz 200 tys
HHAHAHAHHAHAHAHHAHAH kolejny cebularz co chce kupic 10-15 letnie auto z przebiegiem 200 k. Powodzenia w przebieraniu w kreconych zlomach. Pozdro kup se tego złoma spawanego z 10 aut.
 
Gornik cebularz to ty jestes bo sie smiejesz ale matka kupiła golfa 3 z 93 r z przebiegiem 89 tys km :) od niiemca pierwszego wlasiciela w 2006 r i przebieg na 100% pewny w chwili obecnej przebieg 123 tys .Za samochod dała 4 tys euro .Jedyne co samochod mial to wgniecana przednia maske bez odprysku lakieru w jedym miejscu ,bo wichura byla i gałąź spadła i lampa lewa wymieniona .



Do konca wrzesnia zobaczysz co bede mial zdjecia wstawie.Przy kupnie samochodu nie mozna sie spieszyc trzeba czekac i szukac az sie znajdzie a nie ze trzeba sie pochwalic za tydz bo kasa jest kupic badziew.Później mówić że nie mozna kupic dobrego samochodu w Polsce bo krecone liczniki bo bite 6 razy itp
 
Pytam tutaj, bo w hydeparku może zginąć ;) Ma ktoś jakąś aplikację na telefon, która ostrzega przed fotoradarami? Jak tak to jakiej używacie i czy polecacie.?
 
Z darmowych wiem ze Yanosik ma taka opcje, ale skutecznosc zalezy od ilosci kierowcow ktorzy z niego korzystaja
 
Nie korzystalem, ale jak sprawdzilem w google wydaje sie calkiem ciekawy. Musze wyprobowac
 
Jakbyś korzystał, to daj znać jak działa ;) Chciałem już ten program zainstalować, ale jestem w Niemczech, a tutaj jest to niedostępne ze sklepu play.
 
Ja polecam Yanosika. Liczba użytkowników online rzędu dziesiątek tysięcy sprawia, że jest skuteczny. Jak dla mnie przewyższa CB a z czasem będzie tylko lepiej.
 
Watpie zeby dzialal po za Polska



No Yanosik fotoradary widzi chyba perfekcyjnie, ale jakos nie mam zaufania do patroli policyjnych. Wkrecam sobie ze zaden kierowca ktory jechal przede mna nie wyslal informacji o policji z suszarka. Sam wprowadzilem kilka ostrzezen jako pierwszy, gdzie psiaki staly juz dluzsza chwile.
 
Chodzi głównie o fotoradary. Takie aplikacje wogóle namierzają te fotoradary, czy to jest z informacji użytkowników?
 
Ja widzialem na tvn turbo w jazda polska ze jest szpraj taki ktory psikasz na tablice i fotoradar biala tablice widzi .Nie dziala na wszystkie a i na misiaczkow ktorzy stoja tez nie dziala ;p No i ulotka trzeba zaslonic naklejke na szybie
 
@CongaBonga Moja rodzina ma dużą sieć zakładów lakierniczo blacharskich. Widze ile setek złomów się przez nie przewija. Ale grunt że kupisz sobie BMW E32 z 120 tysięcy na liczniku. Pozdro zobacz sobie ile takie auta mają przebiegu na autoskoucie. Ja jak szukałem e60 to w Polsce max 200, a z niemiec wyjeżdzają jak mają 380-450 tysięcy i Potem tacy jak ty kupują nówka igła od niemca emeryka z luftwaffe co tylko w niedziele wystawiał przed garaż.

Jak nie jesteś biedakiem to polecam BMW F10.

Coś w tych klimatach
http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=257199559&cd=635443773330000000&asrc=st|fs
 
Conga Bonga co jak co ale to Wuja ma 100 % racji sam z ojcem z 4 lata po giełdach jeździłem



13 letni golf z 89 k przebiegu :-) , pewnie w Dieslu ?



@Szady



Jeśli chodzi o Volvo to kolega miał S40 2.0 diesel i bardzo ładnie to jeżdziło i silnik się nie sypał oprócz tego że on turbine zajechał. A wiadomo że ten benzyny bez Turbo to nie do zajechania raczej tylko gazu nie ładować raczej .
 
up nie chce się wypowiadać co do całego tematu związanego z CongaBonga, ale drażni mnie takie gadanie jak wyżej, że nie ma możliwości kupienia 13 letniego auta z przebiegiem mniejszym niż 100tyś. No kurwa Pany, nie wszyscy ludzie na świecie robią po 40 tyś rocznie. Kumpel ma peugeota 206 14 letni z przebiegiem ok 70 tyś, pierwszy właściciel, kuzynka ma civica o którym pisałem wcześniej 16 lat auto, przebieg ok 90, znam jeszcze conajmniej kilka osób, które mają nastoletnie auta z oryginalnym przebiegiem poniżej 100tyś. Może to jest trochę abstrakcja dla niektórych, ale to jest możliwe ;)


Co do tego co pisał bibi, że Yanosik jest lepszy od CB to nie zgadzam się kompletnie. Chciałbym poznać jakieś argumenty :D Dla mnie CB jest niezastapione przez aplikacje itp. Ale to tylko moje zdanie.
 
W benzynie bez gazu 1.8l 90km



Hehe konkretnie napisales jak mnie na f10 nie stac to biedak jestem :D Nie mam sponsorów bo w moim wieku to ludzie raczej takimi samochodami nie jezdza ewentualnie jak od ojca pozycza.



Jakby Polska miala takich biedakow jak ja czy innych co na f10 nie stac to byloby dobrze.



Jeżdzilem mercem 5,5 l(oczywiscie nie moj) wiec nie widze sensu szukac samochodu malego czy tez slabego autka.Potrzebuje sedana mocnego i do tego cos w graniacach rosadku bo spalanie po 25 l nie interesuje mnie .Jezdze lansem 1.6 tez nie swoim i tankowanie moje to 25 zl 100km i finansowo dobrze ale psychicznie nie dobrze



Wujek w Polsce duzo jest takich ludzi co licnziki kreca i oszukuja.Lepiej kupic bryke co ma 200 tys km z lakierowanym zderzakiem czy blotnikiem a nie mial powaznego wypadku niz jakiegos zdychalca co ma pół miliona przjechane ale nie byl lakierowany
 
No w CB będę musiał tez się zaopatrzyc, jak tylko zrobie auto. A właśnie, ma ktoś może Volvo v 40 na sprzedaż? Silnik może być uszkodzony. Interesuje mnie kasta. :)
 
Batman nie kupuj najtanszych bo nie oplaca sie i tez nie za drogich .A i pamietaj ze jak mowia czysto to nie zapierdalasz 200 na 90 bo jest duzo takich co podpuszczaja zeby inni tracili prawko ale w sumie maja racje bo debili z drog trzeba usuwac .Chuj ze sie rozpierdoli ale jak zabije ludzi innych lub najgorzej ciebie to radio zycia nie odda .Trzeba miec rozum jak sie jezdzi
 
Jestem raczej spokojnym kierowca i fantazja mnie nie ponosi, ale wiadomo, że czasem przekroczy się o te 10, czy 20 czasem i może być "cyk". Nawet na autostradzie jezdze ttak do 130, no przy wyprzedzania bywa więcej, ale.tam tez ślimakiem być nie można. ;)
 
CB ma wiele zastosowań. Dowiesz się gdzie stoi patrol, gdzie jest radar, w nocy sobie z kimś pogadasz, w korkach zawsze śmiechu masa no i dla mnie jeden z największych plusów to gdy jest jakiś wypadek lub droga zablokowana z innego powodu to zawsze dowiesz się o tym kilkanaście, kilkadziesiąt km wcześniej i masz dużo czasu żeby wypytać o jakis objazd itp zanim wpakujesz się w korek.
 
Aplikacjom ufac nie mozna. Ja tez piratem nie jestem ale czasami przekraczam limit. Swiezo po prawku przez miasto smigalem 150km/h i mnie policja drapnela, na moje szczescie nie mieli mnie na radarze i obylo sie bez mandatu. Po tym wydarzeniu zrozumialem ze to idiotyzm, ze moglem kogos zabic, na pasach nawet bym nie zauwazyl i sie ogarnalem. Co prawda niektore znaki moim zdaniem sa zle rozstawione, ale mocno przepisow nie naruszam juz. Duze predkosci tez juz mnie nie kreca.
 
Chociaż jak się jedzie przez autostrady, to czasem CB nie pomoże jak jest korek, bo nie ma gdzie zjechać, a się nie cofniesz ;) ale przynajmniej wiesz jaki jest duży ten kodem i co się stało. ;)
 
CongaBonga napisał:



Potrzebuje sedana mocnego i do tego cos w graniacach rosadku bo spalanie po 25 l nie interesuje mnie .Jezdze lansem 1.6 tez nie swoim i tankowanie moje to 25 zl 100km i finansowo dobrze ale psychicznie nie dobrze


HAHAHHA popłakałem się ze śmiechu, za 25 zł.
 
up nie chce się wypowiadać co do całego tematu związanego z CongaBonga, ale drażni mnie takie gadanie jak wyżej, że nie ma możliwości kupienia 13 letniego auta z przebiegiem mniejszym niż 100tyś. No kurwa Pany, nie wszyscy ludzie na świecie robią po 40 tyś rocznie. Kumpel ma peugeota 206 14 letni z przebiegiem ok 70 tyś, pierwszy właściciel, kuzynka ma civica o którym pisałem wcześniej 16 lat auto, przebieg ok 90, znam jeszcze conajmniej kilka osób, które mają nastoletnie auta z oryginalnym przebiegiem poniżej 100tyś. Może to jest trochę abstrakcja dla niektórych, ale to jest możliwe ;)


Oczywiście, że jest możliwość, jednakże auto z takim przebiegiem i takim rocznikiem to z reguły corvus albus. Takie samochody zazwyczaj nie są sprzedawane i służą wiecznie albo rozchodzą sie po znajomych, rodzinie, ewentualnie wystawione ogłoszenie znika w mgnieniu oka. Poza tym, podałeś samochody, które są typowo miejskimi wozidłami, więc przebiegi są w miare realne, biorąc pod uwagę infrastrukturę naszego kraju.
 
Co do tego całego przebiegu. Octavią II zrobiłem 80 000 km przez 8 lat (pierwszy właściciel w niecałe 2 lata przjechał dodatkowe 40 000) - więc nie pisałbym ciągle, o tym, że jak mały przebieg, to pewnie jakieś wałki. Także , jak trójkę będę sprzedawał (jeśli kiedys będę) - to kolejny włąściciel bedzie mial trafiejkę ;-)
 
Do wpisu kaczki dodalbym jeszcze ze w Poscle ludzie zaczynaja tez posaidac wiecej niz jedno auto w rodzinie i co za tym idzie ilosc pokonywanych kilometrow rozklada sie na kilka aut. Ja mam 2 samochodzy, jednym na codzien jezdzi zona, ja swoim jezdze raz na 2 tygodnie na dzialke zeby akumulator nie zdechl, auto w stanie idealnym, szkoda je sprzedac a czasmi sie przydaje wiec przebieg 2 tys km rocznie to maks ile nim robie, pewno za kilka lat jak sie zdecyduje sprzedac tez nikt nie uwierzy w niski przebieg.
 
Back
Top