Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Mówiłem że mam cztery instrukcje?
Więcej będziesz o tym aucie czytał niż nim jeździł :D Właśnie kupiłem sobie nową kierownicę. Wprawdzie nie jest skórzana tak jak planowałem, ale skusiłem się ceną. Zapłąciłem 50 zł za kierownicę, która wygląda prawie jak nowa :D
 
Dlaczego zrezygnowałeś z pomysłu na Volvo XC60?
XC60 to SUV, skupiam sie na kombi. Za to spogladam od czasu do czasu na V60 (bo V70/XC70 poza budzetem).

Zycie napiernicza tak, ze z niczym nie zdazam.

Na szybko wiec, ogladalem:
1) VW Touran (2012)
- duzo miejsca z przodu
- z tylu 3 foteliki (2 foteliki + pasazer) odpadaja :(
- dobra widocznosc, siedzi sie wyzej, bryle auta sie dobrze czuje, i z tylu i z przodu
- przy wiekszych predkosciach to jednak nie to co kombi/sedan
- ogolnie pozytywnie zaskoczony

2) Ford Mondeo kombi (2009)
- duzo miejsca z tylu i z przodu. chyba oczko wiekszy od passata
- dobrze sie prowadzi, pasuje mi
- egzemplarz z 2009 a stan karoserii oceniam na gorszy niz passata 2007 (polowa chromu na relingach, duzo drobnych, ale jednak, uszkodzen w lakierze). Skora na kierownicy do wymiany (przebieg 170tys). Moze ten tak mial, nie wiem...
- tego sie mniej wiecej - od modelu - spodziewalem. Egzemplarz troszke mi nie pasowal.

3) Skoda Superb kombi (2010)
- wypas auto. to ile miejsca jest w drugim rzedzie to SZOK. Bagaznik to samo.
- prowadzenie jak w passacie
- gdyby nie wszechobecne fajury to autentycznie bylbym blisko kupna

Serio napalilem sie na superba.

A teraz pytanko, jak to jest z AutoSscout24.pl? Popowodziowe? Potureckie? Popolskie? Czy jak cos tam pisza, to w miare jest to zblizone do rzeczywistosci?

EDIT:
http://autokult.pl/24551,utrata-wartosci-samochodu-po-3-latach-sprawdz-ile-stracisz

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwszy-Supercharger-na-stacji-Orlen-juz-dziala-7369388.html
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Volvo-sprzedamy-1-mln-elektrykow-do-2025-r-7367808.html
 
Last edited:
Zasiegnalem opinii na temat Superba. Nawet pojezdzilem i jestem pod wrazeniem. Kolega kupił za 40k w full wypasie. Biała skóra. Jeździ nia jako kierowca VIPow. Amerykanie się wpuszczają nad tym autem. Kolega robi spore przebiegi i bardzo chwali.
 
Dzihados, a japońce?
Accord VIII, albo Mazda 6 GH dobrze utrzymana to radość w codziennej eksploatacji.
Mechanicznie się nic nie psuje, czasem elektronika szwankuje (ale lekko:lol:)
Benzyniaki bezawaryjne, fajne przebiegi można znaleźć.
Prowadzi się na pewno lepiej, niż Fordy/Szkody/dowolny vag.
 
Zasiegnalem opinii na temat Superba. Nawet pojezdzilem i jestem pod wrazeniem. Kolega kupił za 40k w full wypasie. Biała skóra. Jeździ nia jako kierowca VIPow. Amerykanie się wpuszczają nad tym autem. Kolega robi spore przebiegi i bardzo chwali.
Za 40k to jaki przebieg można ogarnąc w takim Superbie?
 
Za 40k to jaki przebieg można ogarnąc w takim Superbie?
On już ma na blacie ponad 300k w 6 letnim aucie. Takich trzeba się niestety spodziewac, bo nikt nie kupuję takiego auta żeby stało. Z reguły ponad 200 maja już auta 4 letnie z tego co wiem, bo za granicą takie przebiegi to norma.

@mewson akurat Fordy zjadają japonce w kwestii prowadzenia. Hondy są nadsterowne, a Nissany jak wozy z węglem.
 
Last edited:
On już ma na blacie ponad 300k w 6 letnim aucie. Takich trzeba się niestety spodziewac, bo nikt nie kupuję takiego auta żeby stało. Z reguły ponad 200 maja już auta 4 letnie z tego co wiem, bo za granicą takie przebiegi to norma.
Smuteczek w takim razie:(
 
On już ma na blacie ponad 300k w 6 letnim aucie. Takich trzeba się niestety spodziewac, bo nikt nie kupuję takiego auta żeby stało. Z reguły ponad 200 maja już auta 4 letnie z tego co wiem, bo za granicą takie przebiegi to norma.

@mewson akurat Fordy zjadają japonce w kwestii prowadzenia. Hondy są nadsterowne, a Nissany jak wozy z węglem.

Potwierdzam. Mam Mazde 6 i teraz Mondeo, ktore zjada Mazde na sniadanie w kwestii prowadzenia plus komfort zbierana nierownosci ze 2 razy lepszy co najmniej.
 
Niewygodny jak sam skurwysyn. Miota w aucie jak w nysce. Każda nierówności jest odczuwalna. Tyle mogę powiedzieć po 15 minutach jazdy tym autem :)
 

latest
 
Wystawiłem motocykl na olx, napisał rzekomo Anglik i nie interesuje się kompletnie stanem itp, a chce kupić już dobijać targu, numer nazywa się nigeryjski szwindel i polega na tym, że gość przesyła lewe potwierdzenie przelewu i mówi, że musisz wpłacić opłatę za przelew, a on dopłaci to w sumie która wysyła ;), kurestwo się szerzy ;). Jebane nieroby kombinują jakby tu człowieka ojebac na kasę...
 
Wystawiłem motocykl na olx, napisał rzekomo Anglik i nie interesuje się kompletnie stanem itp, a chce kupić już dobijać targu, numer nazywa się nigeryjski szwindel i polega na tym, że gość przesyła lewe potwierdzenie przelewu i mówi, że musisz wpłacić opłatę za przelew, a on dopłaci to w sumie która wysyła ;), kurestwo się szerzy ;). Jebane nieroby kombinują jakby tu człowieka ojebac na kasę...
Hehhe cfaniaki :) drugiej strony kto sie na to nabierze?
Ja z kolei dzwonilem na jedno ogloszenie, pytam sie kiedy mozna oberzec, a kolo, ze auto jest w DE, i jak wplace 3% to sciagna :)
 
Nabierają, się nabierają właśnie ciężko uwierzyć ale tak jest ;)
To jest uszyte grubymi nićmi żeby tylko ten promil debili się nabrał-każdy drugi, trzeci mail do kogoś kto ma choć krople oleju w glowie to strata czasu bo się na którymś etapie wycofa. Oni jada na efekcie skali
 
To troche jak z pytaniem: "ruchasz sie?". Nawet jesli 50/100 da ci liscia a 49/100 sie obrazi, a 1/100 sie zgodzi, to i tak efekt/wysilek jest calkiem spoko? :)
Dokladnie. Pewnie gdzieś na świecie jest hala pełna chińczyków, którym placa od maila. Maja skrypty, kierowników sprzedaży i normy do wyrobienia.
 
Dokladnie. Pewnie gdzieś na świecie jest hala pełna chińczyków, którym placa od maila. Maja skrypty, kierowników sprzedaży i normy do wyrobienia.
Chinczykow sie jeszcze nie boje. Ale hindusi zalewaja rynek tania niekompetencja :(
 
Wystawiłem motocykl na olx, napisał rzekomo Anglik i nie interesuje się kompletnie stanem itp, a chce kupić już dobijać targu, numer nazywa się nigeryjski szwindel i polega na tym, że gość przesyła lewe potwierdzenie przelewu i mówi, że musisz wpłacić opłatę za przelew, a on dopłaci to w sumie która wysyła ;), kurestwo się szerzy ;). Jebane nieroby kombinują jakby tu człowieka ojebac na kasę...

Jak sprzedawałem auto prawie dwa lata temu to miałem identyczną sytuację. Jebane cwaniaki ;)
Hehhe cfaniaki :) drugiej strony kto sie na to nabierze?
Ja z kolei dzwonilem na jedno ogloszenie, pytam sie kiedy mozna oberzec, a kolo, ze auto jest w DE, i jak wplace 3% to sciagna :)
Najlepsze jest to, że ludzie się na to nabierają! Mój kolega, wydawałoby się ogarnięty chłopaczyna, zaradny, inteligentny a dał się w coś takiego wjebać i przelał 10tys zł oszustom. Chciał kupić jakąś limitowaną wersję Skody Octavii.
Serio nie kumam jak można tak dać się nabrać :DC:
 
On już ma na blacie ponad 300k w 6 letnim aucie. Takich trzeba się niestety spodziewac, bo nikt nie kupuję takiego auta żeby stało. Z reguły ponad 200 maja już auta 4 letnie z tego co wiem, bo za granicą takie przebiegi to norma.

@mewson akurat Fordy zjadają japonce w kwestii prowadzenia. Hondy są nadsterowne, a Nissany jak wozy z węglem.
Po przejażdżce za kierownicą Mk4 (trasa 300km, 50km po mieście zrobione) w życiu bym nie powiedział, że prowadzi się lepiej, niż twardo zestawiona GH na 18stkach. Jak widać kwestia gustu, bo Mondziakem jechałem też na 18stkach.
Chciałbym się za to przejechać najnowszym Mondeo, z zewnątrz robi dobre wrażenie.
 
Back
Top