Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

No ale to cie po fotelu nie kopia? U mnie w B6 nie bylo zbyt duzo miejsca na nogi wyst. Z fotelikow...
 
Nie no juz przodem dawno
Są też tyłem dla starszych dzieci tj. 9-25kg. Ja taki mam. Axkid minikid. To jest dopiero pochłaniacz przestrzeni. No. Ale coś kosztem czegoś. Jak masz przodem to nie widzę problemów nawet mając 2 foteliki z tylu.
 
Dorosly ma wiecej miejsca niz dzieci :) Po zdjeciu fotelikow of course :)
Oparcie fotela przedniego nie idzie pionowo do gory. Foteliki z tylu - a mam dwa naprawde ogromne (facet pomiedzy fotelikami sie nie zmiesci) - podwyzszaja siedzisko na tyle, ze
punkt 3/4 oparcia jest blisko nog wyprowadzonych z fotelika. Nie mowie ze sie nie mieszcza, ale luzu to nie maja, nie wiem o co wam kaman. A wcale nie jade na wyprostowanych nogach, moze z 95°.
 
no ale jakie ja mam znowu wymagania?
- ma sie dobrze prowadzic
- ma miec duzo miejsca
- ma miec w miare mocny silnik (1.9-2.2, >=140KM)
- nie ma byc golasem (=poduszki, przeciwmgielne, ksenony, itp)
- przebieg mniejszy niz 150kkm (przy takim przebiegu powinien to byc pierwszy wlasciciel) (tu jestem w stanie sie nagiac)
- najlepiej z salonu PL, a nie sprowadzane (z tego jestem w stanie zrezygnowac)

No fanaberie.

Dwukrotnie kupiłem samochód w komisie przy salonie marki. Raz poleasingowy, 2 lata, 100 tys. przejechane, drugi to 2.5 roku, samochód demo/zastępczy dla klientów salonu, 80 tys. przejechane. Minus taki, że kosztowały kilka tysi więcej, ale przynajmniej historia samochodu znana.
Może spróbuj tego podejścia ?

Ew. kup po prostu nowy, weź w leasing, można 2 razy VAT odliczyć ;)
 
Last edited:
no ale jakie ja mam znowu wymagania?
- ma sie dobrze prowadzic
- ma miec duzo miejsca
- ma miec w miare mocny silnik (1.9-2.2, >=140KM)
- nie ma byc golasem (=poduszki, przeciwmgielne, ksenony, itp)
- przebieg mniejszy niz 150kkm (przy takim przebiegu powinien to byc pierwszy wlasciciel) (tu jestem w stanie sie nagiac)
- najlepiej z salonu PL, a nie sprowadzane (z tego jestem w stanie zrezygnowac)

No fanaberie.

Bierz Passata :D
 
Tak, to ten test, ktory kiedys ogladalem.

- niewygodne siedzenie kierowcy
- skrzypiace plastiki
- slaba widocznosc przez przednia szybe (lusterko wewnetrzne na pol przedniej szyby - dla wysokiego kierowcy)
- slaba precyzja prowadzenia
- wspomaganie kierownicy w warunkach miejskich nie zdaje egzaminu
- agresywny ESP
- zawieszenie: zbyt twarde na prostej, zbyt miekkie w zakretach

No jak ja mam po takim tescie to kupic?


Problem nie dotyczy VW/B7 w stopniu wiekszym niz innych producentow. Teraz po prostu auta nie sa produkowane na milion kilometrow, poczytaj cos sie dzielo/dzieje z silnikami BMW.

W sumie chetnie poczytam raporty, masz cos pod reka? Bo to ze ktos opinie gdzies tam napisze, nie daje pelnego obrazu rynku.
Jako użytkownik tego auta nie narzekam a wręcz jestem bardzo zadowolony. Zawieszenie mi się podoba, na wertepach zębów nie tracę ani nie obijam się łbem o szybę na zakrętach:) jak na długość tego samochodu, jego wspomaganie jak dla mnie ok. Ja go kupiłem ze względu na to, że po 1 podobał mi się, po 2 czytając o nim nie znalazłem zbyt wielu wad, po 3 rodzina mi się powiększyła i potrzebowałem na prawdę dużego auta. Co do lusterka to rzeczywiście dużo w nim nie widać przy cofaniu ale to dlatego, że tylna szyba jest tak ścięta. Ale rekompensują to czujniki parkowania. Plastiki szczerze mówiąc jeszcze nie skrzypią, może zaczną. Jedyna rzecz z tego to otwiera mi się od czasu do czasu skrytka z zapalniczką ale zauważyłem, że przy wyższych temperaturach to się dzieje. Co do siedzenia kierowcy, jest ono zrobione trochę na sportowe. W moim modelu można uwypuklać oparcie ale są takie które mogą się przedłużać. Zrobiłem nim już 18k i jestem bardzo zadowolony. No ale moja opinia może być trochę spaczona jako posiadacza tego samochodu:) Wrzucam link do odcinka automaniaka, w którym porównali właśnie 508, passata i mondeo.
http://player.pl/programy-online/automaniak-odcinki,139/odcinek-2,S14E02,37139.html
 
@Dzihados jeśli faktycznie brakuje Ci miejsca w passacie b6 to najlepszym rozwiązaniem będize szukanie mini vana mający dzielony drugi rząd siedzeń. Na Twoim miejscu skupiłbym się na wyborze auta typu S-Max/Galaxy, Zafira, Mazda 5, Honda Odyssey, Chrysler Voyager, VW Touran, Citroen c4 Gran Picasso.
 
1. O ile mniejszy jest VW Touran II? Mam na mysli strefe kierowcy + odleglosc tylnej kanapy od oparc pierwszego rzedu.

Strefa kierowcy porownywalna do Passata, za to jak dla mnie bardzo wygodna pozycja za kierownica, siedzi sie wyzej, bardziej wyprostowanym, bardzo dobra widocznosc, nic nie zaslania, nic nie przeszkadza. Co do odleglosci "na nogi" z tylu, to ja przy 183cm wzrostu mialem duuzo miejsca jeszcze, jest naprawde komfortowo. Ogolnie bardzo ciekawe auto, warte przemyslenia ;)
 
Wysokie auta są dla kobiet, które nie radzą sobie z oceną przestrzeni. Stąd tyle kobiet w suvach :D
 
Pewnie całe w czujnikach :D
Daj spokój, ja sie gubię mając lusterka, okna, czujniki i kamerę. Wszystko na lusterkach bo to za dużo bodźców. Tym bardziej, że czujniki są przystosowane do parkowania w garażu w domu a nie na krakowskich ulicach. Trochę mało pozwalają.
 
Daj spokój, ja sie gubię mając lusterka, okna, czujniki i kamerę. Wszystko na lusterkach bo to za dużo bodźców. Tym bardziej, że czujniki są przystosowane do parkowania w garażu w domu a nie na krakowskich ulicach. Trochę mało pozwalają.
Są plusy i minusy, trzeba się przyzwyczaić. Z reguły im bliżej przeszkoda tym intensywniejszy dźwięk, więc trzeba wyczuć auto.
 
Są plusy i minusy, trzeba się przyzwyczaić. Z reguły im bliżej przeszkoda tym intensywniejszy dźwięk, więc trzeba wyczuć auto.
Dość daleko od przeszkody jest już ciągły. Gdybym mieszkał jak dawniej np. na Bonerowskiej to bym je wyłączył. Ostatnio przejeżdżając wzdłuż tej ulicy piszczały przez połowę czasu bo tak tam wąsko. To fajne dla ludzi, którzy się uczą ale zwariować można jak ma się mało miejsca.
 
Dość daleko od przeszkody jest już ciągły. Gdybym mieszkał jak dawniej np. na Bonerowskiej to bym je wyłączył. Ostatnio przejeżdżając wzdłuż tej ulicy piszczały przez połowę czasu bo tak tam wąsko. To fajne dla ludzi, którzy się uczą ale zwariować można jak ma się mało miejsca.
Aha, bo ja jeździłem na takich min. w nowej TT, że ciągły był tak ustawiony, że do przeszkody naprawdę niewiele brakowało. Da się to jakoś wyregulować?
 
Aha, bo ja jeździłem na takich min. w nowej TT, że ciągły był tak ustawiony, że do przeszkody naprawdę niewiele brakowało. Da się to jakoś wyregulować?
Nie sprawdzałem. Instrukcja ma z milion stron i jest w pdfie. Jestem na trzydziestej-blokowanie drzwi.
 
Back
Top