Analiza kursów BetSafe UFC 181/KSW 29

Według mnie Anderson bo ma zapasy i przeciwnika z doskoku. Sergio mnie od początku nie przekonuje. Boję się go ruszać a już w ogóle po kursach jakie oferują buki.
 
Goran + Vaso Bakocevic dają ako. 5,06 a obydwaj mają szanse z Polakami większe niż pokazują to kursy, przynajmniej moim zdaniem ;)
 
Johny Hendricks vs. Robbie Lawler
Choć pierwsze starcie było epicką batalią, tym razem spodziewam się delikatnego zawodu. Walka będzie podobna do poprzedniej, lecz z większą dominacją Hendricksa. Warto dodać, że
65% rewanży w MMA wygrywa zwycięzca pierwszego starcia(link).
Johny Hendricks przez decyzję jednogłośną.


Artur Sowiński – Vaso Bakocevic
Vaso mnie jakoś szczególnie nie przekonuje. O ile potrafi dać wyrównane starcie, o tyle niespecjalnie potrafi wygrywać ważne walki. Wierzę, że będzie to miła dla oka walka.
Artur Sowiński, KO 2 runda


Mateusz Gamrot – Łukasz Chlewicki
Doświadczenie przeciwko młodzieńczej finezji. Teoretycznie obaj zawodnicy mają atuty pozwalające sięgnąć po zwycięstwo, mamy więc ciężki orzech do zgryzienia, a w takich sytuacjach warto postawić na lepszego zapaśnika.
Gamrot, jednogłośna decyzja.

Tomasz Narkun – Goran Reljic
To starcie nie dość, że wyrównane to jeszcze na bardzo wysokim poziomie sportowym - prawdziwy ukłon KSW w stronę niejanuszy. Goran wydaje się bardziej wszechstronnym zawodnikiem. Choć jego nazwisko pamiętam głównie z jakiejś listy niespełnionych nadziei w MMA, a za żyrafę będę trzymał kciuki - przewduję wygraną Chorwata.
Goran Reljic, decyzja jednogłośna

Borys Mańkowski – David Zawada
Borys jest zdrowy i głodny walki. Jest kilka półek wyżej niż młody Zawada. Ale ten sport to MMA, a David, cóż... David ma fajną ksywkę. Stawiam na niego tak na zachętę, niech da dobrą walkę.
David Zawada przez
Sagat-ttigergenocide.gif
KO, 1 runda

Piotr Strus – Jay Silva
Plama jaką była porażka z nieświeżym kebabem w postaci Aziza Karaoglu może zostać zmazana gęstą od anabolicznych cudów krwią Jaya Silvy. Znany z bojów z Michałem Jay będzie nacierał od pierwszych sekund w chaotyczny i nieprzemyślany sposób, a gdy to nie przyniesie efektów pogrąży się w dwurundowej zadyszce w czasie której równie spocony Polak zdobęcie wystarczającą przewagę aby przekonać do siebie sędziów.
Strus, decyzja

Mariusz Pudzianowski – Paweł Nastula

Ustąp aby zwyciężyć. Korzenie Pana Pawła to judo, w którym jest legendą. Judo pozwala wygrywać z silniejszym przeciwnikiem. Mam nadzieję, że pokaże Mariuszowi co to znaczy łapać i rzucać jak olimpijczyk. Nie chcę słyszeć o innym wyniku niż:
Paweł Nastula, duszenie zza pleców 1 runda.

Mamed Khalidov – Brett Cooper

Cooper zły nie jest. Ale Mamed jest jakby sporo lepszy. Z wiekiem rosną szanse na to, że polski Czeczen złapie w klatce jakąś kontuzję i przez to przegra, ale chyba jeszcze nie teraz.
Mamed, poddanie 2 runda

Jeśli już mam aktywny zakład na Strusa, to się liczy?
 
bylem za graniem Nastuli po 2.9 ale teraz kurs spadl
a na BaH na pudziana placa 1.6 jak jeszcze podrosnie to gram Pudziana
 
Postawiłem Goran + Samman 5,52.
Goran bardziej doświadczony, nie przegrał nigdy przez poddanie,a podczas przygotowań trenował w Vegas z Vinimi M. czy Drysdalem.
Wywiady też bardzo pozytywne.
Samman, walka bardzo wyrównana,ale stawiam,że wygra przez tzw. czynnik X. Jest to data gali,która wypada w dniu urodzin jego dziewczyny, która zginęła w wypadku samochodowym. Sam twierdził,że nie będzie to dla niego zwykła kolejna walka,a do klatki wniesie duży bagaż emocjonalny. Sam wypraszał się o walkę w tym terminie i w ten sposób odzyskał chęć do dalszych startów w mma. Oczywiście typ ryzykowny związany z 18-miesięczną przerwą Josha.
 
Kursy na Vaso już spadają więc trzeba stawiać czym prędzej (zagrałem na BAH po 2,5), a o dziwo na Gorana rośnie :)
 
Moje zakładziki na chwilę obecną:
Gilbert Melendez, 3.10
Vaso Bakocevic, 2.22
Chalidow przez poddanie, 1.67
 
Hendricks vs. Lawler - tym razem Jaś wykorzysta dużo lepiej swoje zapasy i to przeważy na jego korzyść. Hendricks, decyzja
Bakocevic vs. Sowiński - Serb sporo napsuje krwi Arturowi, ale zawsze przegrywał z Polakami i nie inaczej będzie tym razem. Sowiński, poddanie
Gamrot vs. Chlewicki - Łukasz to bardzo dobry zawodnik, który będzie górował doświadczeniem nad rywalem. Postawi twardy opis, ale ostatecznie to zapasy i kontrola w parterze Gamrota zadecydują o zwycięstwie Poznaniaka. Gamrot, decyzja
Narkun vs. Reljic - ani Narkun nie bił się z tak dobrym zawodnikiem, ani Chorwat nie mierzył z tak dobrym grapplerem. Treningi z Drysdalem pomogą Goranowi uniknąć poddania. Reljic, decyzja
Mańkowski vs. Zawada - Zawada ma dobry rekord i nic poza tym. Mańkowski, KO/TKO
Strus vs. Silva - bardzo trudny do wytypowania pojedynek. Myslę jednak, że Silva znajdzie drogę do tego, aby pokonać Polaka przed czasem. Silva, KO/TKO
Pudzianowski vs. Nastula - Mariusz pod okiem PJa walczy bardzo fajnie. Myślę, że sobie spokojnie poradzi z Nastulą, który w drugiej rundzie będzie miał duże problemy, aby przetrwać do końca walki. Pudzianowski, decyzja
Chalidow vs. Cooper - Cooper ma mocne uderzenie, ale przegrywał dość szybko przez poddanie i tym razem znowu będzie klepał. Mamed, poddanie

Poszła mała tasiemka m.in. z Gamrotem
 
Na Vaso stówkę dałem. Wagi nie zrobił, ale z tego co czytam, nie będzie zbijać dalej, także na jego dyspozycji się nie powinno odbić. Jak na moje to Kornik wejdzie w jego grę i da się zdominować. Nie jest tak silny psychicznie jak Irokez, który na ważeniu nie tylko się nie dał sprowokować, co sam jeszcze podkrecał "napinkę". ;)
PS. Jeszcze mnie Trujillo kusi...
 
Na Betsafe jest teraz 2.95. Kusi mocno, Fergusona lubię, ale daje się trafiać - jak Abel przyceluje, to będzie koniec
 
dzięki

Johny Hendricks – Robbie Lawler
pierwsza walka była bardzo dobra, teraz Robbie jest po 2 zwycięstwach które go podbudowały, Jonhy z kolei jest w pełni zdrowy, postawie w tej walce na Lawlera który po początkowej przewadze Johna przejmie inicjatywę i wygra decyzją jednogłośną
Robbie Lawler decyzja jednogłośna

Artur Sowiński – Vaso Bakocevic
uważam że szalone od początku ataki Vaso dadzą efekt i trafi on Kornika, po czym dobije w parterze.
Vaso Bakocevic 2 runda, TKO

Mateusz Gamrot – Łukasz Chlewicki
stawiam na młodego wilka, który nie bez trudu wyszarpie decyzję po bardzo dobrej walce.
Mateusz Gamrot decyzja jednogłośna

Tomasz Narkun – Goran Reljic
dla mnie ta walka to 50/50 w stójce lepszy Goran w parterze Żyrafa, stawiam że Goran wypunktuje Tomka.
Goran Reljic decyzja jednogłośna

Borys Mańkowski – David Zawada
trafienie w stójce i dobicie w parterze i Borys cieszy się z obrony pasa.
Borys Mańkowski 1 runda, TKO


Piotr Strus – Jay Silva
nie przepadam za Jayem i dlatego patriotycznie stawiam na Piotrka, uważam że jak zawalczy tak jak z Azaitarem to wymęczy decyzję sędziowską.
Piotr Strus decyzja jednogłośna


Mariusz Pudzianowski – Paweł Nastula
lubię Pawła i mam nadzieje że po tej walce zakończy długą i bogatą karierę w MMA, chociaż Pudzian tanio skóry nie sprzeda to liczę że jedyny Polak w Pride go podda.
Paweł Nastula 2 runda, poddanie


Mamed Khalidov – Brett Cooper
trochę magii w stójce, potem parter i do domu.
Mamed Khalidov 1 runda, poddanie


Kupon konkursowy stawiam na Goran Reljic
 
Po ważeniu coraz bardziej się utwierdzam, że trzeba zagrać jednak Gorana. W wywiadach też od niego jakiś taki pozytyw bije.

@mateusz19191010 Przed startem KSW musisz się uwinąć.
 
Na betsafe można postawić remis w walce Mameda z Brettem. Kurs 150.0 :eek: To taki kurs jaki BAH daje na to że nowym bondem będzie Hugh Grant :D
@lukasz4493 przyznam, że nie brzmi to jakoś źle jeśli ktoś planuje teraz wpłacać kasę to ma 30% bonusu do 7krotnego obrócenia po kursie min. 1.5/ to lepsze niż bonus powitalny.
 
Czas wejść do gry!

Johny Hendricks – Robbie Lawler
Czekam na nie gorszą bitkę od tej marcowej. Sercem jestem za Robbie'm, ale jednak świadomość, że będąc kontuzjowanym Hendricks i tak obronił pas, nie pozwala mi stawiać inaczej niż na Johny'ego Hendricksa przez jednogłośną decyzję.
Artur Sowiński – Vaso Bakocevic
Vaso swoją eksplozywną stójką sprawi wiele kłopotów reprezentantowi Silesian Cage Club. Jakie niebezpieczeństwo sprawia w tej płaszczyźnie przekonaliśmy się doskonale podczas pierwszej rundy z Irokezem. Stawiam na podobny scenariusz, ale tym razem Czarnogórzec dokończy dzieło zniszczenia. Vaso Bakocević przez TKO w 1 rundzie.
Mateusz Gamrot – Łukasz Chlewicki
Młody, wielki talent, świetny zapaśnik, ANKOS. Dominacja przez 3 rundy. Mateusz Gamrot przez jednogłośną decyzję.
Tomasz Narkun – Goran Reljic
Jak wiadomo najgroźniejszą (jedyną?) bronią Żyrafy jest gra parterowa. Walka zaczyna się od stójki, a tam, bez wątpienia, o wiele bardziej doświadczony i lepszy jest Chorwat. Treningi z Drysdale'm i Vinny'm pozwolą mu uniknąć poddania. Goran Reljić przez jednogłośną decyzję.
Borys Mańkowski – David Zawada
Przebieg może być tylko jeden. Wjazd do klatki na pełnej ku***e i totalne zmiażdżenie Niemca przez Poznaniaka. Ankos power! Borys Mańkowski przez TKO w 2 rundzie.
Piotr Strus – Jay Silva
Nie jestem fanem obu zawodników. Jeżeli nie walczący od kilku lat Aziz Karaoglu przyjeżdża w ostatniej chwili na KSW i nokautuje w 1 rundzie Piotrka, to nie mam wątpliwości, że niedawny pretendent do pasa zrobi podobnie. Jay Silva przez KO w 1 rundzie.
Mariusz Pudzianowski – Paweł Nastula
Nie łudźmy się, to nie będzie dobra walka. Cardio Pawła nie będzie lepsze niż rok temu, gdy w 2 rundzie pojedynku z Bedorfem, z całym szacunkiem umarł. Pudzian przeleży. Mariusz Pudzianowski przez jednogłośną decyzję.
Mamed Khalidov – Brett Cooper
3 lowkicki, 2 obrotówki w powietrze, przy drugiej Mamed się potknie, Cooper będzie z góry, trójkąt nogami, Amerykanin klepie. Mamed Khalidov przez poddanie w 1 rundzie.

Kupon stawiam na Gorana, Gamrota, Borysa i Mameda.
 
30 na Coopera i 70 na Reljica
wiadomo KSW tutaj wygrywają polacy, ale zawsze są jakieś 1-2 pojnedyki wygrane przez zawodników z zagranicy
Relijc komplenty zawodnik dobry w każdej płaszczyźnie z przyzwoitym kardio, Narkuna walki olgądałem to wyglądał w większości słabo stójka, zapasy i cardio do poprawy, parter wiadomo bardzo mocny jednak Gorana nikt jeszcze nie poddał. Do tego najpierw musiałby go obalić, a to raczej się nie uda. Goran wypunktuje Tomka i wygra przez decyzje.
Mamed vs Brett
Kurs 7.00 może dobije do 8,00
Mamed jest u nas ogromyn faworytem. Cooper to bardzo solidny zawodnik mocny cios, dobra stójka, przyzwoite zapasy, parter raczej słaby. Tutaj większość osób upatruje wyniku walki czyli Mamed przez poddanie. Stójka Mameda nie jest jakaś niesamowita, tak samo zapasy, kondycyjnie też z Kendallem już w drugiej rundzie wyglądał na zmęczonego. Cooper w stójce zadaje dużo ciosów, do tego ich siła jest ogromna. Nikt nie przetestował szczęki Khalidova, a tutaj co chwile mogą być jakieś petardy na jego głowie. Cooper w ostatnich walkach ma słaby rekrod jednak walczył z bardzo dobrymi rywalami, z Shlemenko prawie wygrał, przegrał z aktualnym mistrzem Bellatora. Ostatni rywale Khalidova Sakurai i Manhoef jeden emeryt, drugi bez parteru i zapasów. Na ich tle Cooper wygląda bardzo dobrze i myśle, że za drobne można zagrać.
Co myślicie? Dla mnie Mamed nie jest aż tak ogromnym faworytem, rywal wydaje się mocniejszy od Drwala a kurs o wiele większy na niego.
Pozdrawiam
 
Back
Top