Absurdy poprawności politycznej.

Czyli sędzia spoza kasty wydałby wyrok spoza kodeksu karnego? :)
słaba prowokacja wypadasz z formy, ale cieszę sie, że już nie piszesz o obsesji na punkcie sędziów: jak kpie z całej budżetówki, nawet ze skarbówki w której pracowałem, chociaż akurat dzięki temu widze, kiedy kpiny Mentzena z urzędników sa słabe :korwinlaugh:
 
Całe lato było ponad 40 stopni w cieniu?
Z artykulu

Pierwsze uderzenie upałów nastąpiło pod koniec lipca 1921 roku. Wtedy i tylko wtedy udało się zanotować na ziemiach polskich temperatury równe lub przekraczające 40 stopni Celsjusza (pomiary prowadzone są dla temperatury w cieniu, ta w słońcu z reguły jest kilkanaście stopni wyższa).
Najwyższa temperatura na ziemiach polskich, do dzisiaj niepobity rekord, została zanotowana w Prószkowie na opolszczyźnie. Temperatura 29 lipca 1921 roku wyniosła tam rekordowe 40,2 stopnie Celsjusza. Natomiast w Zbiersku w Wielkopolsce zanotowano równe 40 stopni Celsjusza. Trzecia najwyższa temperatura tego dnia została zmierzona w Pętkowie, także w Wielkopolsce, gdzie było 39,6 stopni Celsjusza. Natomiast w stolicy Wielkopolski, w Poznaniu, zanotowano wtedy 38,7 stopni Celsjusza.
Te rekordy należy odnosić do okresu, kiedy prowadzono w Polsce pomiary temperatury. Historycy klimatu przypuszczają, że podczas suszy w 1540 roku temperatura mogła być wyższa od tej w XX wieku o ok. 5-7 stopni Celsjusza. Zatem całkiem możliwe, że wówczas w Koronie Królestwa Polskiego temperatury były nawet wyższe niż w 1921 roku. To jednak pozostaje sferą wyłącznie przypuszczeń.
Druga fala nadciągnęła w połowie sierpnia. Najcieplej było wówczas w Małopolsce i łódzkiem. W Łowiczu, 12 sierpnia, zmierzono temperaturę wynoszącą 38,7 stopni Celsjusza, taka sama temperatura była w Skierniewicach. Natomiast w małopolskich Mydlnikach zmierzono 38,5 stopni Celsjusza, w Wieliczce 38,3 stopni Celsjusza, Chrzanowie i Tarnowie po 38,2 stopni Celsjusza, a w Krakowie 37,4 stopni Celsjusza. Do dzisiaj rekord temperatury z lipca 1921 roku nie został pobity, a także nie zanotowano w żadnym z wymienionych miejsc od 1921 roku wyższej temperatury. Inne wysokie temperatury zanotowano 12 sierpnia także w Złotym Potoku (38,7 stopni Celsjusza), Końskich (38,3 stopni Celsjusza), Żywcu (38,0 stopni Celsjusza) oraz Sobieszynie (38,0 stopni Celsjusza).

W XXI wieku temperatury równe lub wyższe od 38 stopni celsjusza zanotowano czterokrotnie. Największa temperatura w tym okresie została zapisana 26 czerwca 2019 roku w Radzyniu (województwo lubuskie) i wyniosła 38,2 stopni Celsjusza.
 
czyż ona nie wyszarpywała ludziom różnych przedmiotów? Czy nie okładała kogoś kijem? I dostała nagrodę pieniężną od sądu a nie minimum 3 lata więzienia.
Ta Marika chyba jest konkret pojebana (jak każdy z nazistowskimi symbolami), ale nietrudno dostrzec absurd jej surowego osądzenia za zbrukanie szmaty lpg
Wiesz też był nawet areszt chyba 6 miesięczny za chyba grafiti na bramie Kościoła.
Mamy do czynienia z tym, że może akurat wyroki nie są kupione, ale pewna grupa osób w sędziowskich togach próbuje się przypodobać partiom politycznym licząc, że później bedą mieli przywileje/lepsze traktowanie jak duchowieństwo po 89.
Jedni próbują się popisywać wyrokami, że można zakłócać msze, doktor prawa może jebnąć się w oświadczeniu majątkowym o kupę kasy (który z nas się nie myli? :korwinlaugh: ), zablokowanie marszu niepodległości, konfidentką Kasią (którą krytykuje np. Anna Żukowska, że szuka ciągle zaczepki) o prześladowaniach kiboli za czasów Tuska nie wspominająć...
... a inni bawią się w dziwne procesy jak długie areszty za graffiti...
A że prokuratura Ziobry też czasami odpuszcza niektóre sprawy byle fanatycy PO chodzili bezkarni to porażka...

BTW przypomniał mi się ten filmik: no nie dziwie się, że Adama Michnik potrafi kierować takie idiotyczne pisma do sądu jak sędziowie chodzą na polityczne spędy a organizacja tęczowych sędziów nawet opublikowała oświadczenie w sprawie sporu Agory z wyborczą...
 
Jak obejrzysz, to nic Ci się nie stanie, zapewniam. Więcej -- "odchamisz" się po całej tej niezdrowej ekscytacji światem freaków, która dosyć mocno Cię zajmuje ;-)
e tam chciałem ciebie sprowokować :korwinlaugh:

Nie no znam wiele przykładów dyskryminacji mężczyzn. Głównie mają one związek z przyznawaniem prawa opieki nad dzieckiem (słynna ostatnio sprawa zakatowanego dziecka: konkubent kryminalista lepszy do opieki nad dzieckiem od ojca bez wyroku...) plus wskaźnik rozwodów z orzeczeniem o winie mężczyzny jest coś dziwnie wysoki. Plus w niektórych zawodach z przyczyn społeczno-kulturowych lepiej są odbierane kobiety niż mężczyźni mimo, że jest to oparte głównie na stereotypach a nie nie faktach.

Niezdrowa ekscytacja światem freaków?:siuu:
Oj niezbytnio, to jedno z wielu guilty pleasure. Jestem w takich grupach fejsowych, że no gdyby ktoś ukradł mi laptopa to trochę głupio by mi było, że ktoś by odkrył, że wchodzę do takiej chorej części internetu, ale w sumie kiedyś podobnie myślałem o cohones i MMA:waldeklaugh:
Faktycznie może się przyda nowy lewicowy kanał do słuchania, bo odchodzi mój ulubieniec pokonany przez kapitalizm, ścigany przez ABW Towarzysz Michał


O Boże dopiero zauważyłem, że Napierała miał z nim debatę: @JB_ słuchałeś?
 
O Boże dopiero zauważyłem, że Napierała miał z nim debatę: @JB_ słuchałeś?
Nie da się typa słuchać, po 15 minutach odpadłem bo wybitnie religijne podejście. Z takich lewicowych ludzi u Napierały to mogę polecić rozmowę z Zygmuntowskim i zwłaszcza - o zgrozo, sam nie wierzę że to piszę XD - z Szumlewiczem o Szwecji.
 
Nie da się typa słuchać, po 15 minutach odpadłem bo wybitnie religijne podejście. Z takich lewicowych ludzi u Napierały to mogę polecić rozmowę z Zygmuntowskim i zwłaszcza - o zgrozo, sam nie wierzę że to piszę XD - z Szumlewiczem o Szwecji.
to widzę, że mam dużo do nadrobienia jeszcze.

Z Towarzyszem Michałem to była najlepsza rozmowa na Wojnie Idei. OMG tak na szybko komentarze :siuu:

-"W Związku Radzieckim nie było głodnych dzieci"
-"Nie licząc tych które umarły z głodu"


-Na jakiej podstawie twierdzisz że zakfalifikował bym Obame jako osobe o niskim IQ?
- Bo jego ojciec jest z kenii

,racje ma ten kto posiada autorytet naukowy” aż przypomniał mi się taki stary żart mój i jeszcze jednego kolegi, że jeżeli my mamy 6 z matematyki, to możemy stwierdzić że 2+2=5 i ktoś kto ma 2 nie może tego podważyć



i jeszcze jak fajnie śpiewa




Syn posłanki Wandy Nowickiej
 
  • Bones
Reactions: JB_
słaba prowokacja wypadasz z formy, ale cieszę sie, że już nie piszesz o obsesji na punkcie sędziów: jak kpie z całej budżetówki, nawet ze skarbówki w której pracowałem, chociaż akurat dzięki temu widze, kiedy kpiny Mentzena z urzędników sa słabe :korwinlaugh:

To nie jest prowokacja. Gdy jest konkretny temat z zakresu wymiaru sprawiedliwości to zaczynasz rozpisywać się naokoło. Za każdym razem. Teraz również. Czasami mam wrażenie że masz obsesję jak Napierała na punkcie Bartosiaka, a innym razem ze piszesz bzdury dla sportu.

czyż ona nie wyszarpywała ludziom różnych przedmiotów? Czy nie okładała kogoś kijem? I dostała nagrodę pieniężną od sądu a nie minimum 3 lata więzienia.
Ta Marika chyba jest konkret pojebana (jak każdy z nazistowskimi symbolami), ale nietrudno dostrzec absurd jej surowego osądzenia za zbrukanie szmaty lpg

Czy babcia Kasia razem i w porozumieniu z innymi osobami dokonała rozboju o charakterze chuligańskim?

Jeśli uważasz, że to bez znaczenia i jej czyn powinien być tak samo surowo karany, to trzeba mieć pretensje do Ziobry i Zjednoczonej Prawicy o niezaostrzenie karania również tego typu czynów które popełniła babcia Kasia.

Uważam że Marika dostała zbyt wysoką karę ale to nie ja byłem za radykalnym zaostrzeniem karania. Jestem ciekawy jak wyglądało głosowanie w sejmie nad tą nowelizacją. Nie zdziwilbym się gdyby Ci broniący Mariki głosowali za, a Ci mówiący o sprawiedliwej karze byli przeciwko.
 
Faktem jest, że "dziesiona" to "dziesiona" I czy torba jest w tęczowe paski czy w symbole ONR to nie ma nic do rzeczy.
Tu chodzi o surowość kary. Nie wiem czy to była jej pierwsza akcja czy miała wcześniej jakieś zawiasy ale jestem ciekaw jaki procent sprawców skazanych z tego artykułu dostaje za pierwszym razem karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodam, że przez całe moje życie przewinęło się kilku patusów trudniących się tym fachem i żaden z nich nie poszedł do puchy za pierwszym razem.
 
Faktem jest, że "dziesiona" to "dziesiona" I czy torba jest w tęczowe paski czy w symbole ONR to nie ma nic do rzeczy.
Tu chodzi o surowość kary. Nie wiem czy to była jej pierwsza akcja czy miała wcześniej jakieś zawiasy ale jestem ciekaw jaki procent sprawców skazanych z tego artykułu dostaje za pierwszym razem karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodam, że przez całe moje życie przewinęło się kilku patusów trudniących się tym fachem i żaden z nich nie poszedł do puchy za pierwszym razem.
Tylko z tego co da się przeczytać to Ziobro sam zwiększył karę, że rozbój z narzędziem to bezwzględne.wiezienie od 3 lat xD
 
Tylko z tego co da się przeczytać to Ziobro sam zwiększył karę, że rozbój z narzędziem to bezwzględne.wiezienie od 3 lat xD
Czytałeś mój post? Chuj z zerem. Czy w tym artykule widełki zaczynają się od 3 lat puchy? Czy można dać np. Zawiasy itp
Z jakiego konkretnie artykułu ona została skazana?
 
Czytałeś mój post? Chuj z zerem. Czy w tym artykule widełki zaczynają się od 3 lat puchy? Czy można dać np. Zawiasy itp
Z jakiego konkretnie artykułu ona została skazana?
Właśnie nikt tego nie wie, bo od momentu wycieku nie ma akt sprawy ani niczego. Najczęściej przewija się rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co jest wyrok nie krótszy niż 3 lata.
 
Właśnie nikt tego nie wie, bo od momentu wycieku nie ma akt sprawy ani niczego. Najczęściej przewija się rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia za co jest wyrok nie krótszy niż 3 lata.
I w tym problem, że "cała Polska" Gada tak na prawdę nie wiadomo o czym.
 
I w tym problem, że "cała Polska" Gada tak na prawdę nie wiadomo o czym.
Wiesz jak nagle po roku ktoś sobie przypomniał o sprawie i robi aferę taka, że nikt do niczego nie może mieć dostępu to będzie takie gadanie. A samą sprawę można by zamknąć w ciągu chwili. Pokazują z jakiego paragrafu poszła i mam odpowiedź czy to jebane sądu LGBT czy jednak reforma pana Zero.
 
Wiesz jak nagle po roku ktoś sobie przypomniał o sprawie i robi aferę taka, że nikt do niczego nie może mieć dostępu to będzie takie gadanie. A samą sprawę można by zamknąć w ciągu chwili. Pokazują z jakiego paragrafu poszła i mam odpowiedź czy to jebane sądu LGBT czy jednak reforma pana Zero.
Jak się dowiesz to daj znać :beer:
 


Nie jest to najlepsze źródło informacji. Pewnie teraz będzie przez większość prasy zrobione kopiuje wklej.

Ja trafiłem na takie coś
III K 230/21, wydał sąd rejonowy w Poznaniu stare Miasto.
Ale wyszukiwarka saos nie znajduje takich akt
 
Właśnie o to mi chodziło. Dostanie pozwolenia w Polsce nie jest łatwe i wg. mnie bardzo dobrze. Masz całkowitą rację, nie powinien omijać prawa, mimo, że znał kwestie i teoretyczne i praktyczne dotyczące broni. Oni byli tak pewni siebie, że nikt tam nie przybił papierów. Zero broń w teorii mógł mieć ale: w kaburze, niewidoczną i w stanie rozładowanym. Ale jak się nie ma fiuta, to trzeba mieć przedłużacz:). USA to stan umyslu :).
Broń do obrony osobistej trzeba mieć rozladowaną? Trochę bezsens.
 
Faktem jest, że "dziesiona" to "dziesiona" I czy torba jest w tęczowe paski czy w symbole ONR to nie ma nic do rzeczy.
Tu chodzi o surowość kary. Nie wiem czy to była jej pierwsza akcja czy miała wcześniej jakieś zawiasy ale jestem ciekaw jaki procent sprawców skazanych z tego artykułu dostaje za pierwszym razem karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodam, że przez całe moje życie przewinęło się kilku patusów trudniących się tym fachem i żaden z nich nie poszedł do puchy za pierwszym razem.

I takie właśnie było uzasadnienie zaostrzenia kar za rozbój.
 
To nie jest prowokacja. Gdy jest konkretny temat z zakresu wymiaru sprawiedliwości to zaczynasz rozpisywać się naokoło. Za każdym razem. Teraz również. Czasami mam wrażenie że masz obsesję jak Napierała na punkcie Bartosiaka, a innym razem ze piszesz bzdury dla sportu.
Więcej szacunku.
Po pierwsze nie Napierała,
tylko doktor Napierała (kto wie ten wie), a po drugie w przeciwieństwie do ciebie potrafi pocisnąć w bardziej wyrafinowany sposób, a nie tylko słabą ironią :korwinlaugh:
A bzdury: no cóż. Mówi to człowiek mówiący, że Tusk jest za rozsądną polityką imigracyjną bez inżynierii społecznej, chęć wpuszczania nielegalnych imigrantów z krajów arabskich i czepianie się wpuszczania legalnych imigrantów to punktowania hipokryzji PiSu (jest różnica czy ktoś płaci przemytnikowi czy chodzi do ambasady po wize pracowniczą) oraz truskawka na torcie jak by to klasyk powiedział czyli z kilkanaście stron kłótni czy można powiedzieć "ideologia LGBT" i robienie z Petru rozsądnego człowieka.
Plus mówisz o przestrzeganiu praw człowieka, nie wspieraniu przestępców, podwyższaniu kar za przemyt ludzi i jednocześnie...
... bagatelizujesz Tuska, który był w 2015 roku za przyjmowaniem Syryjczyków nie z lotniska z wizą pracowniczą...

Masz czarny pas w pisaniu bzdur :roberteyeblinking:
Jeszcze obsesje: mówi to człowiek na siłę wbijający szpileczki Konfederacji posługując się jakimiś Karocluckami fanami kazirodztwa. Mimo, że mi się zbytnio Konfederacja nie podoba to widzę nagonkę :siuu:
 
Last edited:
Przy przenoszeniu na zgromadzeniach publicznych.
chyba samej broni nawet nie możesz mieć i na siłę ktoś nadgorliwy pewnie by się przyczepił, a teksty "idę na strzelnicy" nie pomogłyby

Zresztą: granatnika w pociągu też nie możesz przewozić ani w innych środkach komunikacji zbiorowej: prawo dla plebsu :roberteyeblinking:
 
Last edited:
chyba samej broni nawet nie możesz mieć i na siłę ktoś nadgorliwy pewnie by się przyczepił, a teksty "idę na strzelnicy" nie pomogłyby

Zresztą: granatnika w pociągu też nie możesz przewozić ani w innych środkach komunikacji zbiorowej: prawo dla plebsu :roberteyeblinking:
Co do zera. To odnosiłem się właśnie do jego przypadku. W teorii broni podczas zamkniętego zgromadzenia czy zgradzenia publicznego mieć nie mozesz. Tak samo jak wchodząc do urzędów państwowych jeśli ja masz, musisz ją zdać w depozyt. Zero tlumaczyl, że nie chciał zostawić broni w samochodzie. Teraz dochodzimy do sedna. On tę broń powinien zdać dowódcy ochrony SOP, a ten powinien ja zabezpieczyć. Zero dodatkowo w tym wypadku byl osobą ochraniana, więc z automatu nie powinien miec broni jeżeli jest cywilem, o to powinien zadbać ww. dowódca ochrony. Karygodne było wsadzenie sobie tej broni w stringi. W tym wypadku należy przenosić broń w kaburze, niewidoczną i rozładowaną. Na co dzień mając pozwolenie na noszenie broni, pierwsze dwa punkty też obowiązują! Dodatkowo dla bezpieczeństwa nie należy nosić broni z wprowadzonym do komory nabojem. Wracając do zera, kiedyś był typ zwany 'Malym Tomkiem' nosił w podobny sposob Glocka z bezpiecznikiem na spuscie, dzisiaj nie ma polowy dupy i jezdzi na wozku.
 
Back
Top