Absurdy poprawności politycznej.

Z całą pewnością, jeszcze jak! Jednakże czy jesteś w stanie wskazać mi jakieś fizyczne miejsce na Ziemi i powiedzieć: tam jest Mordor, a tam Gondor? Bo "miejsce akcji" Biblii znam i potwierdza to archeologia. Ponadto występują tam postacie historyczne znane z innych źródeł np. Asarhaddon. Można, chociażby poznać zwyczaje ludzi żyjących tysiące lat temu. Skoro pisma Ksenofonta, Plutarcha czy Tukidydesa można rozpatrywać jako źródła pewnych informacji historycznych, to Biblię może też? Mam nadzieję, że ująłem, o co mi chodzi w zrozumiały sposób.
Mordor masz na Domaniewskiej. Orki to z Majorki i w donieckich lasach. Trolle to na cohones i twiterze. Lego lasy bez problemu do dostania na necie. https://promoklocki.pl/lego-architecture-21047-las-vegas-p8743
No i gdzie Ty z tymi swoimi Kanaanami czy innymi Filistynami?
 
No i gdzie Ty z tymi swoimi Kanaanami czy innymi Filistynami?
:deniro:

200w.gif
 
Last edited:
Z całą pewnością, jeszcze jak! Jednakże czy jesteś w stanie wskazać mi jakieś fizyczne miejsce na Ziemi i powiedzieć: tam jest Mordor, a tam Gondor? Bo "miejsce akcji" Biblii znam i potwierdza to archeologia. Ponadto występują tam postacie historyczne znane z innych źródeł np. Asarhaddon. Można, chociażby poznać zwyczaje ludzi żyjących tysiące lat temu. Skoro pisma Ksenofonta, Plutarcha czy Tukidydesa można rozpatrywać jako źródła pewnych informacji historycznych, to Biblię może też? Mam nadzieję, że ująłem, o co mi chodzi w zrozumiały sposób.
Jak tak to przepraszam. Czyli bardziej Harry Potter? Fikcje postacie z supermocami i miejsce umiejscowione w normalnym świecie.
 
Jak tak to przepraszam. Czyli bardziej Harry Potter? Fikcje postacie z supermocami i miejsce umiejscowione w normalnym świecie.
He, he... ale mi błyskotliwie odpisałeś – aż mi w pięty poszło! Napisałem, że jest jak inne starożytne źródła, więc raczej nie "miejsce umiejscowione" i Harry Potter. A jeżeli Harry Potter jest dla Ciebie takim samym źródłem wiedzy, co np. pisma Plutarcha o Aleksandrze Macedońskim lub Iliada Homera, to cóż – pozostaje mi współczuć. W Biblii jest mnóstwo postaci historycznych, ale kiedy komuś zawiść przesłania umysł, to dyskusja nie ma sensu, bo każdy merytoryczny argument zbije bełkotem, nie odnosząc się do faktów (najczęściej są to ci najbardziej tolerancyjni).
:tiphatb:
 
A to nie wiem czy dać do Absurdów czy Podludzi


Zwłaszcza polecam @Karateka@ Mowa o pseudonauce, usuwaniu z platform itp. No spoko: tylko dlaczego na miniaturce są osoby z którymi autor się nie zgadza? Nie ma Śmiszka i Spurek?

Zajebista koncepcja wolności słowa. Oczywiście uważam, że media społecznościowe powinny się brać na poważnie za te maskonta, masowe akcje trolingowe gdzie publicyści promują własne anonimowe konta i też irytujące jest to, że o publicystach nie można już mówić, że wykonują pracę umysłową....

Prosty przykład: wirtualnemedia pisały o tym, że właściciele tytułów takich jak DoRzeczy i Wprost myślą o sprzedaży bo małe zyski.
Była ta amerykańskia loteria z wygraną kilkaset mln $. Załóżmy, że to wygrywam i kupuje te dwa tytuły.

Zdrowe byłoby powiedzieć: Warzecha, Ziemkiewicz z DoRzeczy oraz Feluś i reszta tego lewactwa z Wprost -od dzisiaj będziecie pracować umysłowo, a nie zajmować się plotkowaniem. Zaczynamy opieranie ocen na faktach, robieniu researchu a nie plotkach. To chyba byłoby logiczniejsze i sprawiedliwe, ale podejrzewam, że dużo osób po raz pierwszy od dłuższego czasu musiałoby się pocić umysłowo...
 
Back
Top