Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

@Seven25 mówił mi na zlocie, że Akop też wlicza tylko pełnowartościowe białko tzn. zwierzęce. To jest bardzo ważny aspekt, bo możesz dać za mało, za dużo, albo optymalnie. 33% szans na powodzenie to za mało, mnie interesuje tylko 100%.
Ilu specjalistów tyle teorii - co po raz enty potwierdza, że organizm organizmowi nie równy. Ja dla przykładu wliczam wszystko, głównie gdy jestem na PCT. Gdy mam dłuższą przerwę od wspomagania, nie jestem już tak skrupulatny w liczeniu i wliczam tylko białko zwierzęce. Taki układ mi odpowiada.
 
Nie chce mi się opisywać ale urwałem -14 kg w troszkę ponad miesiąc. Przy bardzo małej ilości treningów tnąc tylko węglowodany. Jem od zawsze intuicyjnie NIGDY nie liczę kalori. Liczę tylko w głowie proporcje B/W/T
 
Proporcje są proste, 1,7-2g bialka, 0,5g tłuszczu, reszta z węgli. Dla mnie 3000-3100kcal to utrzymanie, w DT powinienem dobijać nawet, bo wtedy tygodniowo wyjdzie deficyt. Teraz wjeżdżam na 3300-3500kcal i 2m-ąc jadę z Carb backloading tj. 30% węgli z bilansu w pierwszej połowie dnia, jak jem 4x, to śniadanie daję bez węgli, tylko białko-tłuszcz, potem te ok.30% i resztę dobijam po treningu/w drugiej połowie dnia.

No ale co z tym białkiem? To z ryżu/kaszy liczyć czy wbijać cwela? Na razie będę wbijał 1,7 ze zwierzęcych, a reszta jako dodatek i zobaczymy...
 
Proporcje są proste, 1,7-2g bialka, 0,5g tłuszczu, reszta z węgli. Dla mnie 3000-3100kcal to utrzymanie, w DT powinienem dobijać nawet, bo wtedy tygodniowo wyjdzie deficyt. Teraz wjeżdżam na 3300-3500kcal i 2m-ąc jadę z Carb backloading tj. 30% węgli z bilansu w pierwszej połowie dnia, jak jem 4x, to śniadanie daję bez węgli, tylko białko-tłuszcz, potem te ok.30% i resztę dobijam po treningu/w drugiej połowie dnia.

No ale co z tym białkiem? To z ryżu/kaszy liczyć czy wbijać cwela? Na razie będę wbijał 1,7 ze zwierzęcych, a reszta jako dodatek i zobaczymy...
Wliczac
 
To jak to już wiem, to napisz mi jeszcze jedną rzecz. 1,7-2g białka to jest liczba na kilogram, ale suchej masy. Jak obliczyć najprościej, albo chociaż tyle o ile % tłuszczu? Na podstawie tych slawnych zdjęć kilku sylwetek czy da się to zrobić lepiej? Michał Karmowski spojrzał na Resta z projektu Dixon 47 i na oko podał jego % tłuszczu, możliwe to?
 
Za duzo rozkminiasz te kwestie. Patrzysz w lustro i szczerze sobie odpowiadasz, mam duzo, srednio lub malu fatu. Jesli masz duzo to trzymasz sie dolnej granicy g/kg masy ciala (ogolnej masy ciala, a nie tylko beztluszczowej). Jesli masz srednio fatu to gdzies po srodku, a jak malo fatu to w gornej granicy. Ponadto trzeba brac pod uwage czy to jest masa, deficyt czy utrzymanie. Oczywiscie deficyt uzasadnia wyzsze spozycie bialka. Ja jem np. 2.5 g/kg (ogolnej masy ciala) obecnie.
 
No gdzieś 15-18%, aktualnie wbijam na dodatni bilans po m-cu rekompozycji. Zostanę przy ok.2g wliczając wszystko.

P.S. Przy periodyzacji falowej małe partie jak barki/bicepsy/tricepsy też trenować 5x5?
 
No gdzieś 15-18%, aktualnie wbijam na dodatni bilans po m-cu rekompozycji. Zostanę przy ok.2g wliczając wszystko.

P.S. Przy periodyzacji falowej małe partie jak barki/bicepsy/tricepsy też trenować 5x5?
Uwazam, ze 5x5 przy malych partiach miesniowych jest bez sensu. Chyba ze chodzi o wyciskanie wasko na lawie czy militarne. Ale bic 5x5? c mon bez sensu i zwiekszamy ryzyko kontuzji uzywajac bardzo duzych ciezarow (stosunkowo).
Na masie przy takim poziomie tkanki tluszczowej starczy Ci te 1.7-2g bialka.
 
Finalnie po wielu tygodniach splitu uznałem, że przejdę na FBW w zakresach 10-12powt. WK poleca od 40 do 70powt na trening dla danej partii. Plecy i nogi zostawię na poziomie bliższym 40, bo to moje najmocniejsze partie na tle reszty. Problem mam z klatką, która jest priorytetem. Czy jako poważne ćwiczenie wliczające się do tych 70powt. mogę zaliczyć bramę/rozpiętki czy tylko wyciskania i poręcze? Na barki robiąc 2 ćwiczenia 3x12 w zamkniętej RAMPie wyjdzie dokładnie 72, bic + tric podobno jest traktowany w zupełności jako ćwiczenie suplementacyjne i robi się go 2serie, ale wtedy nie ma mowy o wypełnieniu dolnego limitu 40powt na partię, jak to ugryźć?
 
Finalnie po wielu tygodniach splitu uznałem, że przejdę na FBW w zakresach 10-12powt. WK poleca od 40 do 70powt na trening dla danej partii. Plecy i nogi zostawię na poziomie bliższym 40, bo to moje najmocniejsze partie na tle reszty. Problem mam z klatką, która jest priorytetem. Czy jako poważne ćwiczenie wliczające się do tych 70powt. mogę zaliczyć bramę/rozpiętki czy tylko wyciskania i poręcze? Na barki robiąc 2 ćwiczenia 3x12 w zamkniętej RAMPie wyjdzie dokładnie 72, bic + tric podobno jest traktowany w zupełności jako ćwiczenie suplementacyjne i robi się go 2serie, ale wtedy nie ma mowy o wypełnieniu dolnego limitu 40powt na partię, jak to ugryźć?
Blood flow restriction czyli trening okluzyjny. Zwiaz rece guma tak by odciac odplyw krwi, jednoczesnie umozliwiajac tylko jej doplyw. Wykonaj po 20 powtorzen w serii, ciezar oczywiscie ulega zmniejszeniu, powiedzmy 75-80% tego co bys normalnie uzyl na taka serie w tym zakresie powtorzen. Umozliwia to budowanie zmeczenia metabolicznego tak jak w przypadku wykonywania normalnej pracy, badania to potwierdzaja. Poczytaj wiecej o tym w necie, jest duzo informacji, chociazby- http://www.strengtheory.com/blood-flow-restriction-the-holy-grail-for-accessory-work/
 
Gdybym jednak wybrał standardową metodę, to wg Ciebie 2x12 na bic i tric styknie, oczywiście bez żadnych izolacji tj. wycisk wąsko, francuskie, uginania stojąc itp.?
 
Gdybym jednak wybrał standardową metodę, to wg Ciebie 2x12 na bic i tric styknie, oczywiście bez żadnych izolacji tj. wycisk wąsko, francuskie, uginania stojąc itp.?
Jezeli nie BFR to ja bym zrobil taka metode, ktora widze zaczyna robic duzo osob na akcesoryjki: ustawiasz sobie czas np. 5 min na biceps i 5 min na triceps, wybierasz ciezar i probujesz zrobic jak najwiecej pracy w tym czasie (trzeba liczyc zeby progres sledzic). Uwazam, ze 2x12 to na pewno zbyt malo dla wzrostu.
 
Tak na logikę jeśli w splicie robimy 8-9 serii, to dzieląc to na 3xFBW wychodzi powiedzmy 3s na trening, dodając do tego każdorazowo trening pleców/klatki, to bic/tric powinien być równie dobrze dociążony wg ideologii FBW...
 
@ALRI pytanko do ciebie. Wyszlo mi po ekspertyzie jednego z najlepszych neurochirurgów w kraju, że moim największym problemem jest brak stabilności kręgów słupa l4 l5. Wynika to ze zbyt słabych i otłuszczonych mięśni głębokich. Bardzo głębokich. Dosłownie widać przerosty tłuszczyku na MRI. Nie wolno mi szybko tracić wagi, w zasadzie tlenowo mam zalecenie 3 szybkie spacery plus raz w tygodniu basen. Do tego będę robił bardzo ograniczoną siłkę. I tu pytanie konkretnie do ciebie-czy johimbina lub "coś" innego ma sens żeby uderzyć w te trudne miejsca?

Co najlepsze diagnoza jest taka że mam za słabe core muscles, ale dzieki temu że są ponadprzeciętnie silne nie zostałem kaleką #paradokskurwa
 
Przede wszystkim ogólna redukcja tkanki tłuszczowej, joszkę lepiej wrzucić gdy BF będzie stosunkowo niski, wtedy łatwiej o bardziej ukierunkowane działanie.
Będzie dieta, będzie trening - będzie poprawa.
 
@ALRI pytanko do ciebie. Wyszlo mi po ekspertyzie jednego z najlepszych neurochirurgów w kraju, że moim największym problemem jest brak stabilności kręgów słupa l4 l5. Wynika to ze zbyt słabych i otłuszczonych mięśni głębokich. Bardzo głębokich. Dosłownie widać przerosty tłuszczyku na MRI. Nie wolno mi szybko tracić wagi, w zasadzie tlenowo mam zalecenie 3 szybkie spacery plus raz w tygodniu basen. Do tego będę robił bardzo ograniczoną siłkę. I tu pytanie konkretnie do ciebie-czy johimbina lub "coś" innego ma sens żeby uderzyć w te trudne miejsca?

Co najlepsze diagnoza jest taka że mam za słabe core muscles, ale dzieki temu że są ponadprzeciętnie silne nie zostałem kaleką #paradokskurwa
Masu dieta cud zawiodla? Oczywiscie, bez zlosilwosci, zycze powodzenia w powrocie do zdrowia.
 
Masu dieta cud zawiodla? Oczywiscie, bez zlosilwosci, zycze powodzenia w powrocie do zdrowia.
Nie, nie. Ja mam wg. zaleceń lekarza starać się utrzymać wagę. Ale za to mamy popracować nad stabilizacją miednicy i "tłoczni brzusznej" Ciężko będzie odtłuścić te mięśnie stabilizujące utrzymując wagę. Wiesz-mam zjeść ciastko i mieć ciastko. Najgorsze że postęp prac będę kontrolował dopiero za rok na MRI. Kombinuję jak przyspieszyć rekompozycję tylko głębokich mięśni bez zrzucania wagi. A nawet nie wiem jaki zestaw ćwiczeń dostanę na te mięśnie.

Tyle dobrze że mogę chociaż robić swing kettlem oburącz bo z aerobów mam tylko spacery i basen raz w tygodniu dozwolony.
 
Potrzebuje pomocy chłopaki. Od dłuższego czasu jestem cały czas zmęczony i nic mi się nie chce. Miał ktoś kiedyś coś takiego?
 
Śpię minimum 7 godzin dziennie ( od tygodnia w domu u rodziców tak po 9). OD Lipca cały czas była dopięta dieta na masę i 3 razy w tygodniu na siłownię chodziłem.
 
Śpię minimum 7 godzin dziennie ( od tygodnia w domu u rodziców tak po 9). OD Lipca cały czas była dopięta dieta na masę i 3 razy w tygodniu na siłownię chodziłem.
Może brak słońca ? Może coś psychicznie cię męczy? Jak taki stan się utrzymuje i nie jesteś w stanie przyczyny znaleźć to lepiej zrobić podstawowe badania.
 
Back
Top