Tech njusy - nauka, technologia, bezpieczeństwo, oprogramowanie, inżynieria, gadżety


Problemem niestety są blokady na stronach, bo łatwo to oprogramowanie wyłapać i nie działa cała strona. Wiem, że są rozwiązania, ale zabawy jak ukrywać się przed światem oglądając YT są nieco podejrzane.

Niebezpiecznik ostatnio idzie w paranoję. Pamiętam art. o tym, żeby karty kredytowe wyrzucić, wykupić VPN za minimum 100$ za miesiąc i inne jakieś walnięte kwestie. Przesadzają w tej prywatności.

Ostatnio na wykopie był super tajny poradnik jak korzystać z laptopa, aby cię nie wyłapali. I gość radził konkretny model, 4 routery oczywiście z prywatnym VPN, rozwiercanie karty Wifi, korzystanie gdy nikt nie widzi gdzie jesteś, ciągłe zmiany miejsca korzystania z laptopa, zmiana tożsamości. Także lekko creepy. Polecam:lol:: http://www.wykop.pl/ramka/3829209/o...k-jak-byc-prawie-100-anonimowym-w-internecie/
 
ja mam taki mix
uBlock Origin (wiadomo)
uBlock Protector Extension (na chujki blokujące adblockery - póki co działa świetnie)
Disconnect (na blokady social gówien, google anal itp)

zero jakichś dodatkowych konfiguracji, czasem wyłączę jakieś rzeczy w Disconnect, np na cohones, żeby ładowały się rzeczy z FB, twittera itd
 
Widząc jak co ludzie sami udostępniają, to takie blokowanie treści w 70% mija się z celem. Na instagramach zdjęcia kart z wszystkimi danymi, zdjęcia paszportów i później płacz:crazy:.
 
@SynRomana Słuchaj a co sądzisz o LG K10 (2017). Bo jeszcze takie coś dostałem w propozycji.
Najlepszy z nich wszystkich - RAM (nieznacznie, ale jednak), Procesor, bateria (ale wiadomo bateria mało cię obchodzi bo i tak ładujesz codziennie telefon). Aparat też lepszy, ogólnie o wiele lepszy telefon choć LG (czyli zabezpieczamy i tak dodatkowym szkłem ochronnym i żelową nakładką na tył, bo jakościo LG nie lubią się z podłogą czy nawet nieco twardszym materacem, o czym przekonała się moja siostra kiedyś :mamed:). Z takich innych dupereli: Android 7.0 więc w razie czego możliwe że telefon będzie ci służył circa 1,5 roku zanim aplikacje zaczną mieć problem z za starym systemem operacyjnym (to już zależne od aplikacji i samego androida). Strzelam że pewnie ma też wiekszą pojemność na karty pamięci niz J3 ale jeśli posiadasz karty które zapełnione masz ponad 100GB to podziwiam :lol: Dowiedz się jeszcze ile pamięci wbudowanej ma, bo chyba są 2 albo 3 wersje, ale głowy teraz za to nie dam, ale i tak więcej będziesz miał pamięci dla użytkownika dla siebie (a co za tym idzie, więcej miejsca dla aplikacji których jakas spora częśc danych musi być na pamięci telefonu)
Konkluzja:
Jeśli jest za taką samą lub nieco wyższą cenę abonamentu, bierz.
 
Grubo, szyfrowanie w wifi

Tak chcąc uspokoić to fala ognia została niejako ugaszona wcześniej niż zajął się cały Internet :) Problem był znany od miesięcy(teraz upubliczniony) i większe firmy jak M$ zaktualizowały co potrzeba. Oczywiście problem istnieje i dla bezpieczeństwa podczas przeglądania sieci można używać np. dodatków takich jak HTTPS Everywhere. Co najważniejsze atakujący musi być w zasięgu waszej sieci.
 
Tak chcąc uspokoić to fala ognia została niejako ugaszona wcześniej niż zajął się cały Internet :) Problem był znany od miesięcy(teraz upubliczniony) i większe firmy jak M$ zaktualizowały co potrzeba. Oczywiście problem istnieje i dla bezpieczeństwa podczas przeglądania sieci można używać np. dodatków takich jak HTTPS Everywhere. Co najważniejsze atakujący musi być w zasięgu waszej sieci.
Taa, tajemnica poliszynela, jak często. Tutaj dobrze opisane:
https://niebezpiecznik.pl/post/krac...z-wi-fi-jak-bardzo-powinienes-sie-go-obawiac/
 
Nie wiem, czy wrzucać w ten temat, czy w pogotowie, ale radzę wstrzymać aktualizację Windows 10 do FCU, bo pojawia się sporo problemów ze sterownikami szczególnie na laptopach. Wypuścili po raz kolejny bubla.
 
Nie wiem, czy wrzucać w ten temat, czy w pogotowie, ale radzę wstrzymać aktualizację Windows 10 do FCU, bo pojawia się sporo problemów ze sterownikami szczególnie na laptopach. Wypuścili po raz kolejny bubla.
dzikjpg_qrwspse.jpg

:kis:
 
Nie wiem, czy wrzucać w ten temat, czy w pogotowie, ale radzę wstrzymać aktualizację Windows 10 do FCU, bo pojawia się sporo problemów ze sterownikami szczególnie na laptopach. Wypuścili po raz kolejny bubla.
u mnie obylo sie bez problemow i u kazdego kogo znam z zainstalowana 10
 
ktoś poleci mi jakiś darmowy antywirus do laptopa? kiedys mialem avast, ale raczej kiepski był.
 
Wszystko mi działa na 7, to nie mam zamiaru przechodzić na 10.
Przeszedłem głównie ze względu na DX12 i różnica w przypadku narzutu karty amd na intela jest zauważalna.

ktoś poleci mi jakiś darmowy antywirus do laptopa? kiedys mialem avast, ale raczej kiepski był.
Mimo wszystko jak masz na pokładzie Win10 to polecam pozostać przy WindowsDefender. Wystarcza.
 
Przeszedłem głównie ze względu na DX12 i różnica w przypadku narzutu karty amd na intela jest zauważalna.


Mimo wszystko jak masz na pokładzie Win10 to polecam pozostać przy WindowsDefender. Wystarcza.
ja wiem, w kilku grach na razie chyba przejscie na dx12 cos daje. Widziałem tez sporo testow, gdzie gry na tym samym sprzecie i ustawieniach dzialaly lepiej na win7 niz win10. Zreszta wyjebane, mam w overwatchu +200fps :), w nic wiecej nie gram.
 
Pany, posiadam telefon oraz tablet z systemem Android i z jednego urządzenia chciałbym nadać strumień wideo, czyli inaczej mówiąc stworzyć kamerę. Jak się za to zabrać i wspólnie podłączyć? Niestety jestem zielony w tych sprawach.
 
Back
Top