Tech njusy - nauka, technologia, bezpieczeństwo, oprogramowanie, inżynieria, gadżety

Tak z ciekawosci spojrzalem na Samsunga S8/S8+ i mi szczeka opadla: to teraz flagowce maja kosztowac 4tys, a nie 3? Czy ja az tak jestem do tylu?
 
Tak z ciekawosci spojrzalem na Samsunga S8/S8+ i mi szczeka opadla: to teraz flagowce maja kosztowac 4tys, a nie 3? Czy ja az tak jestem do tylu?
Liczba zamówień w przedsprzedaży w PL trzykrotnie wyższa niż w przypadku S7 w analogicznym czasie, choć brak jakichkolwiek danych liczbowych. Na świecie już prawie 1mln. sztuk w przedsprzedaży poszło.

Ten Samsung zgarnia niesamowicie pozytywne recenzje. Podobno ekran przewyższa to co do tej pory udało się innym zrobić. Więc płaci się nie tylko za markę(choć pewnie przede wszystkim) co za to jak jest zrobiony. Cud, miód orzeszki jak dotąd. Chyba niestety wart swojej ceny. Apple musi sporo zrobić, żeby iPhone 8 był konkurencyjny.
 
Ja pierdyle, ale zeby 4k za telefon?
Ktory i tak za 2, maks 3 lata bedzie obrysowanym i ledwo działającym (bateria, system) elementem szykowanym na wymiane?
To 4000/24=~167zł/mc, oczywiście nie licząc abonamentu, oczywiście nie licząc ubezpieczenia albo alternatywnie wymiany ekranu...
Quo vadis świecie...
 
Ja pierdyle, ale zeby 4k za telefon?
Ktory i tak za 2, maks 3 lata bedzie obrysowanym i ledwo działającym (bateria, system) elementem szykowanym na wymiane?
To 4000/24=~167zł/mc, oczywiście nie licząc abonamentu, oczywiście nie licząc ubezpieczenia albo alternatywnie wymiany ekranu...
Quo vadis świecie...
w przedsprzedaży flagowiec koreański kosztował 3.3k, lg za 3k na androidzie (gdzie z 4gb ramu 2.5-3 idzie na system)... dlatego coraz prężniej wchodzą xiaomi też na andku ale w rozsądniejszej kasie i mniejszym wydumaniu marketingowców (mimo kilku wad, jak aparat smużący w słabym świetle). Choć dalej niektóre osoby słysząc chiński widzą małego biednego skosa co rencyma i nogami składa telefon, w przerwach szyjąc ubrania.

Samsung musi się odbić po nieudanym NOTE :D
 
Dlatego ja kupuję flagowce z roku wstecz (i dodatkowo LG). Zrobiłem tak z G2 (za 1200zł), oraz rok temu z G4 (1350zł).
Jestem bardzo zadowolony i jakoś do Samsunga mnie nie ciągnie.
 
hej, nie wiem czy dobry dzial, jak wylaczyc powiadomienia co mi przychodza ciagle na maila z cohones?
 
hej, nie wiem czy dobry dzial, jak wylaczyc powiadomienia co mi przychodza ciagle na maila z cohones?
Najeżdżasz na coś jakby globusa(górny prawy obrazek), klikasz "allert preferences" i z menu SETTINGS, które masz po prawo wybierasz "preferences". Odznaczasz "
Automatically watch threads that you create or when you reply...
  • and receive email notifications of replies
 
Staram się unikać tej firmy, kilku znajomych je miało (Z,Z1,Z2,Z3) i każdy narzekał. Żaden z nich nie kupił ponownie ich produktu :)
Ja mialem z3 bylem bardzo zadowolony, teraz z5 tez jest spoko, oczywiscie mam swoje zastrzezenia ale jestem psychofanem sony, licze na jakas bombe z6 ale z tegoco czytalem nie maja jednak w planach produkcji:(
 

Ja tylko czekam, aż ktoś połączy ARKit oraz VR. To znaczy, w takim znaczeniu, że realnie będzie można sterować obiektami która widzimy po nałożeniu choćby zwykłych okularów. Aktualnie te wszystkie Oculusy itp są strasznie duże i nieporęczne. A tak to po nałożeniu okularów stary pokój może wyglądać jak nowoczesne mieszkanie ;) I nie jest to pobożne życzenie, maksymalnie kilka lat i coś takiego powstanie o ile już nie przegapiłem prototypu.

Z ciekawostek z tech njusów to warto dodać, że projekt trasy Wrocław-Warszawa w Hyperloop przeszedł i zostanie oficjalnie zbudowany. Trasę 415km pokonywałoby się w 37min. Oczywiście nie byłaby to trasa bezpośrednia, a z przystankami np. w Łodzi, czy Oleśnicy.

A dziś jest dzień informatyka, więc zdrowie forumowemu IT:beer::lol:
 
Z ciekawostek to natknalem sie na podmiot, ktory umozliwial e-platnosc poprzez - nieznanego mi wczesniej - niemieckiego posrednika SOFORT (cos jak dotpay, payu).

No i przez SOFORT zostałem poproszony o hasło do konta w banku! Ja prdl czegos takiego jeszcze nie widzialem!
 


A to sie zastanawialem czy nie do GameZone, ale ostatecznie tutaj (Augmented Reality):
 
@SynRomana Czytałem po necie o tym samsungu że niby często ekran sam się "wylewa". Ludzie srogo narzekali na to, słyszałeś o tym? Czy to jakieś pierdoleto?
 
Co znaczy wylewa?

W sumie to nie wiem do końca, takie opinie na necie czytałem, że samoistnie się "rozlewa" czy tam "wylewa" albo pęka:

"Po upływie niespełna 6 miesięcy rozlał się wyświetlacz, ale nie naprawiałam,"
"elefon niestety po 2 miesiącach użytkowania uszkodzony. Samoistnie pękł w nim ekran bez jakiejkolwiek ingerencji. NIE POLECAM"
"Pękł wyświetlacz po dwóch miesiącach, jak w większości opisów poniżej, Serwis stwierdził uszkodzenie mech. nigdy więcej"

No chyba, że serio to jakieś jelenie rzucają nim i dziwią się, że "samoistnie" pękł.
 
W sumie to nie wiem do końca, takie opinie na necie czytałem, że samoistnie się "rozlewa" czy tam "wylewa" albo pęka:

"Po upływie niespełna 6 miesięcy rozlał się wyświetlacz, ale nie naprawiałam,"
"elefon niestety po 2 miesiącach użytkowania uszkodzony. Samoistnie pękł w nim ekran bez jakiejkolwiek ingerencji. NIE POLECAM"
"Pękł wyświetlacz po dwóch miesiącach, jak w większości opisów poniżej, Serwis stwierdził uszkodzenie mech. nigdy więcej"

No chyba, że serio to jakieś jelenie rzucają nim i dziwią się, że "samoistnie" pękł.
To są tanie telefony i raczej dla mni logiczne jest, że za taka cene albo inwestujemy w szkło ochronne albo czekamy aż ekra peknie. Moja znajoma dobra ma ten telefon bchuj czasu i nie widziałem by ekran sie rozjebal
 
W sumie to nie wiem do końca, takie opinie na necie czytałem, że samoistnie się "rozlewa" czy tam "wylewa" albo pęka:

"Po upływie niespełna 6 miesięcy rozlał się wyświetlacz, ale nie naprawiałam,"
"elefon niestety po 2 miesiącach użytkowania uszkodzony. Samoistnie pękł w nim ekran bez jakiejkolwiek ingerencji. NIE POLECAM"
"Pękł wyświetlacz po dwóch miesiącach, jak w większości opisów poniżej, Serwis stwierdził uszkodzenie mech. nigdy więcej"

No chyba, że serio to jakieś jelenie rzucają nim i dziwią się, że "samoistnie" pękł.
Taka specyfika szkła rysoodporego, podobnie było przy s5. Przy braku uszkodzeń mechanicznych samsung wymieniał ekrany. Pamiętać należy o nieeksponowaniu telefonu na słońcu i możliwie unikać sporych nagłych różnic temperaturowych.
 
To są tanie telefony i raczej dla mni logiczne jest, że za taka cene albo inwestujemy w szkło ochronne albo czekamy aż ekra peknie. Moja znajoma dobra ma ten telefon bchuj czasu i nie widziałem by ekran sie rozjebal


Gracias!
 
@Mojso
Od tej kolezanki:
"Gdyby za mocno naciskac, to faktycznie, rozjebac sie rozjebie. Jak sie nie nakurwia to jest spoko"

Dzięki wielkie!!! To huj biorę ten, 9 ziko, jak się rozjebie to się weźmie inny, telefon dla mnie to ma dzownić, pisać smsy, posłuchać muzy i fotke strzelic raz na jakiś czas, jakiś tam gadżetów i bajerów to mi za huja one nie potrzebne bo nie używam.
 
Back
Top