Tech njusy - nauka, technologia, bezpieczeństwo, oprogramowanie, inżynieria, gadżety

Musze zrobić prezentacje na temat: ". Sztuczne sieci neuronowe - pamięci skojarzeniowe" mam już jakies materiały, ale jakby ktoś się na coś natknął ciekawego głównie z ang języcznych źródeł to byłbym wdzieczny @VoRaNeK i inni.
 
@Dzihados : czy ja wiem, chyba powoli można bardziej ufać SI niz ludzkim kierowcom. Mają lasery, podczerwień, radary, widzą co jest za rogiem lepiej niż człowiek itd.:
 
@pajęczny bo Ty sie znasz.
potrzebuje czytnika ebook który także będzie czytnikiem komiksów - a wiec musi obsługiwać takie formaty jak CBR, CBZ itp. Kindle i inne papierowe ebooki chyba takich formatów nie będą obsługiwać.
Pytanie wiec - jeżeli mam kupić zwyklego, nie paperwhite ebooka, to możę lepiej sobie odpuscic i kupic zwykly, tani tablet? Chyba na jedno wyjdzie jak e-czytnik z zwyklym ekranem LCD.
 
Zdecydowanie Kindle
+ nie męczą się oczy
+ obsługuje CBZ
+ wgrasz na niego każdą książkę
+ ładujesz raz na miesiąc (chyba, że łykasz dwie ksiązki tygodniowo to raz na tydzień)
+ więcej akcesoriów (etui, plastik na wyświetlacz)
- w PL jest drogi chuj (mogę Ci ściągnąć, ale koło lipca będzie)
- słaba przeglądarka neta
- jak się wkręcisz to ciężko przestać czytać
 
Zdecydowanie Kindle
+ nie męczą się oczy
+ obsługuje CBZ
+ wgrasz na niego każdą książkę
+ ładujesz raz na miesiąc (chyba, że łykasz dwie ksiązki tygodniowo to raz na tydzień)
+ więcej akcesoriów (etui, plastik na wyświetlacz)
- w PL jest drogi chuj (mogę Ci ściągnąć, ale koło lipca będzie)
- słaba przeglądarka neta
- jak się wkręcisz to ciężko przestać czytać


W takim razie jutro w Warszawie sobie gdzieś z OLX.pl kupie, stoje 4 h to bede mial czas. Mysle ze do 500 zł cos ogarne używanego.
 
Zna ktoś jakieś filmy dokumentalne o wielkim zderzaczu hadronów (LHC)? I przy okazji zapytam też tutaj, bo pytałem tydzień temu w temacie "książki" i nikt nie odpowiedział. Może ktoś polecić ciekawe książki o fizyce i matematyce? Nie chodzi mi o definicje/wzory, tylko o jakieś nietypowe spojrzenie na te dziedziny, ciekawe doświadczenia.
 
Hawkinga wszystkie , ale toctez pytanie o jaki poziom pytasz?
Hmm... Jeśli chodzi o fizykę to najlepiej gdyby to było od jakichś prostych zagadnień. Co do matematyki to ciężko mi stwierdzić jaki mam poziom. Obecnie na uczelni skończyłem równania różniczkowe II rzędu, więc ktoś bardziej zaawansowany takie rzeczy może potraktować jako poziom podstawowy. Może być to jakikolwiek dział matematyki, chce po prostu dowiedzieć się jak najwięcej ciekawych rzeczy i to samo tyczy się fizyki.
 
@Overhood przeceniasz mnie :) ale z ciekawosci sobie przypomne co tam kiedys o strunach czytalem.
Kiedyś jak będzie Ci się nudzić i będziesz mieć wolne 20 minut to sobie zobacz ten film, bo mega ciekawy :D

Zmieniając temat, może ktoś wie co lepsze: nowa Nokia Lumia 730 czy w bardzo dobrym stanie używany Iphone 5s?
 
Zmieniając temat, może ktoś wie co lepsze: nowa Nokia Lumia 730 czy w bardzo dobrym stanie używany Iphone 5s?
moja żona ma 5s ponad 2 lata , swietny telelefon, działa plynnie, nie zacina, baterita trzyma bardzo dlugo jak na smartfona, moge polecic
 
Kiedyś jak będzie Ci się nudzić i będziesz mieć wolne 20 minut to sobie zobacz ten film, bo mega ciekawy :D
nagarnie z lutego 2005 roku, jego przewidywania ze w 5-7 no moze 10 lat eksperymentalnie uda sie potwierdzic teorie strun troche przestrzelone w czasie czy cos mnie ominelo ?
 
nagarnie z lutego 2005 roku, jego przewidywania ze w 5-7 no moze 10 lat eksperymentalnie uda sie potwierdzic teorie strun troche przestrzelone w czasie czy cos mnie ominelo ?
Nie oglądałem tego od jakiegoś miesiąca, więc może mnie pamięć mylić, ale nie przypominam sobie, żeby wspominał tam coś o doświadczeniach w przeciągu paru najbliższych lat, które to potwierdzą. Mówił chyba, że póki co nie da się jeszcze tego potwierdzić, może kiedyś technologia będzie na takim poziomie. Jedyne co to wspomniał o wielkim zderzaczu hadronów, że może dzięki niemu uda się dowieźć istnienie czwartego wymiaru w najbliższych latach. Dla mnie teoria strun jest trochę przekombinowana, zdaje mi się, że jednak aż tak skomplikowany wszechświat nie jest, bo do teorii strun potrzeba 10 wymiarów... Dla mnie to lekko absurdalne, ale ciekawe zarazem. Kto wie, może ktoś kiedyś udowodni, że rzeczywiście tak jest, ale mocno w to wątpię.
 
Nie oglądałem tego od jakiegoś miesiąca, więc może mnie pamięć mylić, ale nie przypominam sobie, żeby wspominał tam coś o doświadczeniach w przeciągu paru najbliższych lat, które to potwierdzą. Mówił chyba, że póki co nie da się jeszcze tego potwierdzić, może kiedyś technologia będzie na takim poziomie. Jedyne co to wspomniał o wielkim zderzaczu hadronów, że może dzięki niemu uda się dowieźć istnienie czwartego wymiaru w najbliższych latach. Dla mnie teoria strun jest trochę przekombinowana, zdaje mi się, że jednak aż tak skomplikowany wszechświat nie jest, bo do teorii strun potrzeba 10 wymiarów... Dla mnie to lekko absurdalne, ale ciekawe zarazem. Kto wie, może ktoś kiedyś udowodni, że rzeczywiście tak jest, ale mocno w to wątpię.
wlasnie w odniesiesniu do zderzacza hadronow w cern mowil ze startuja eksperymenty, ktore pomoga potwierdzic teorie w 5, 7 do 10 lat. (18 minuta)
 
Hmm... Jeśli chodzi o fizykę to najlepiej gdyby to było od jakichś prostych zagadnień. Co do matematyki to ciężko mi stwierdzić jaki mam poziom. Obecnie na uczelni skończyłem równania różniczkowe II rzędu, więc ktoś bardziej zaawansowany takie rzeczy może potraktować jako poziom podstawowy. Może być to jakikolwiek dział matematyki, chce po prostu dowiedzieć się jak najwięcej ciekawych rzeczy i to samo tyczy się fizyki.
Krótka historia prawie wszystkiego Billa Brysona - bardzo przyjemnie się czyta
 
wlasnie w odniesiesniu do zderzacza hadronow w cern mowil ze startuja eksperymenty, ktore pomoga potwierdzic teorie w 5, 7 do 10 lat. (18 minuta)
Powiedział "we will be looking at" czyli będą się skupiać na tego typu eksperymentach w ciągu najbliższych 10 lat, a nie że je udowodnią. Prawdopodobnie nie udowodni się tego nigdy, ale fajnie, że przynajmniej ktoś próbował/próbuje się czymś takim zajmować.
 
Portal Forbot prowadzi ciekawe kursy m.in. lutowania, elektroniki właściwie od podstaw i przyznam szczerze, że aż chce się coś zlutować, czy stworzyć małego robocika: http://forbot.pl/blog/kursy
Polecam, bo mnie to zaciekawiło. Pewnie zapał zgaśnie. Chociaż?
 
Wczoraj kolejne udane wyniesienie/lądowanie rakiety Falcon9.
Zbiera ktoś już na podróż na Mars ? :>
 
Zna ktoś jakiś dokument/tekst cokolwiek opisujący programowanie w różnych językach? To znaczy nie taki który szczegółowo opisuje dany język (chociaż to też okej), ale taki który pokazuje jak się zabrać najlepiej za programowanie, od jakiego języka zacząć, jakie wspólne cechy mają poszczególne języki, do czego mi to będzie przydatne itd.
 
Back
Top