Tech njusy - nauka, technologia, bezpieczeństwo, oprogramowanie, inżynieria, gadżety

a mogliby wymienic moją i7, bo dual channel mi nie działa. :jon:
Szczerze to myślałem, że masz mnie w ignorach, bo o jakieś głupoty(znaczy się dla mnie ciekawe) pytałem i nie odpowiadałeś.

Swoją drogą problem z dual channel to na pewno wada procesora u ciebie? Wada kontrolera? Rzadko spotykana, bardziej stawiałbym na mechaniczny problem.
 
Ale powiedz tak szczerze, myślisz, że dojdzie do sytuacji w której ludzie odzyskają swoją kasę za procesory sprzed 10 lat? Albo nastąpi wielka wymiana z powodu spowolnienia komputerów, czy telefonów i to za kasę od Intela? O ile doczytałem pach nie wpływa na gry(na Linux), a szkodzi AMD które już łata łatkę Intela :D Bo ja nie wierzę w żadne wymiany, ani odzyskanie kasy. A bugiem stał się cały Internet(a może i świat?) po 9/11.
A to to nie, daj spokój. Ja myślałem, że ty pijesz to teorii spiskowo-rządowych.
 
Szczerze to myślałem, że masz mnie w ignorach, bo o jakieś głupoty(znaczy się dla mnie ciekawe) pytałem i nie odpowiadałeś.

Swoją drogą problem z dual channel to na pewno wada procesora u ciebie? Wada kontrolera? Rzadko spotykana, bardziej stawiałbym na mechaniczny problem.
Nikogo nie mam w ignorach :) Musialo mnie ominac. Dawno?
 
Szczerze to myślałem, że masz mnie w ignorach, bo o jakieś głupoty(znaczy się dla mnie ciekawe) pytałem i nie odpowiadałeś.
:benny:
Swoją drogą problem z dual channel to na pewno wada procesora u ciebie? Wada kontrolera? Rzadko spotykana, bardziej stawiałbym na mechaniczny problem.
Nie pamiętam już dokładnie, ale siedziałem nad tym cały dzień i wyszło mi, że procek.
 
A to to nie, daj spokój. Ja myślałem, że ty pijesz to teorii spiskowo-rządowych.
Częściowo mogę się ku niej przychylać, ale patrząc na łatwość złamania coraz to poważniejszych zabezpieczeń przez ludzi, którzy po prostu zajmują się crackingiem bardziej stawiam na jakiś backdoor, ale u ludzi, którzy mieliby szansę nabroić u Intela i po prostu byli tam zatrudnieni.

Nikogo nie mam w ignorach :) Musialo mnie ominac. Dawno?
A nie, to do @lugasek pisałem :)
 
Na Mac była w grudniu, na razie nic nowego nie ma. Niech mi tylko spróbują spowolnić procka :nono:
Masz rację. Na Mac będzie jednak jeszcze jedna o numerze 10.13.3. W przypadku WIN10 to KB4056892.

Spowolnień w codziennej pracy praktycznie brak, choć niestety muszą jakieś być skoro działa to okrężną drogą teraz. Najwięcej oczywiście odczują serwery, VM itp ale podobno najgorszy scenariusz się nie sprawdził.
I co najciekawsze to na Meltdown podatne są podatne procesory Intel produkowane od 1995r(!) poza Intel Atom.
 
Moja codzienna praca to właśnie praca - programowanie, kompilowanie, jakiś photoshop też, do tego milion pincet innych rzeczy, zobaczymy co to będzie...
 
Moja codzienna praca to właśnie praca - programowanie, kompilowanie, jakiś photoshop też, do tego milion pincet innych rzeczy, zobaczymy co to będzie...
Zrób sobie testy, spadki będą jak wspomniałem, ale czy będzie potrzeba wymiany? Raczej nie. Swoją drogą myślałem, że większość pracujących w grafice, filmach od dawna siedzi na AMD, bo jednak w tym przeważały nad Intelem nawet przed Ryzenem.
 
Zrób sobie testy, spadki będą jak wspomniałem, ale czy będzie potrzeba wymiany? Raczej nie. Swoją drogą myślałem, że większość pracujących w grafice, filmach od dawna siedzi na AMD, bo jednak w tym przeważały nad Intelem nawet przed Ryzenem.
:travolta:
 

Program już od dawna znany, kiedyś oferował bardziej funkcjonalną wersję darmową, potem stopniowo ograniczano, usunięto darmową wersję, a teraz widzę, że powraca wersja z wykrywaniem keylogerów. Mimo wszystko coś dodatkowo, ale też bardzo ograniczona. Moduły płatne ciekawe, ale płatne:lol: Myślę, że taki typ dodatkowej ochrony bardziej można polecić do pracy na sprzęcie firmowym.
 
@Szady to dla Ciebie informacja. Podobno prowadzisz znany fanpejdż.

"Jakie posty na pewno znikną z Facebooka?
O tym wiemy już od grudnia ubiegłego roku, kiedy Facebook ogłosił początek walki z tzw. „engagement-baitami”. Wcześniej serwis zapowiadał jedynie ograniczenie zasięgów takich postów. Dziś podkreśla, że nie są wartościowe treści i będą one sukcesywnie eliminowane z newsfeedów.

O jakich postach mowa? Facebook wyróżnia pięć typów:

  • Vote baiting – obrazek podzielony na kilka sekcji z różnymi reakcjami (łapka w górę dla produktu X, serduszko dla produktu Y)
  • React baiting – posty w stylu “polub ten post, jeśli naprawdę ci się podobał, daj serduszko, jeśli chcesz znaleźć PRAWDZIWĄ miłość”
  • Share baiting – „udostępnij to 30 znajomym, aby wygrać szansę na X”
  • Tag baiting – chyba najbardziej irytujący „bait” z nich wszystkich. „Oznacz znajomego, który też chciałby tańczyć na rurze o zachodzie słońca na szczycie góry Fuji”. Tak, to mniej więcej ten poziom absurdu.
  • Comment baiting – zachęcanie do zostawiania bezwartościowego komentarza, np. „wpisz TAK, jeśli się zgadzasz”."
 
Dobra, spróbuję jeszcze tu. Jak nie to tylko HP zostaje. Pytanie wrzuciłem też do Auto-Moto i elektronikę.

Panowie jesteście w stanie polecić jakieś rejestratory jazdy do auta w miarę przystępnej cenie?
 


agtmbomg.gif
 
stosowal ktos te oczyszczacze powietrza?
bo sie zastanawiam czy by sobie nie kupic
 
Pany, stosował już ktoś te nowsze aplikacje? Warto?


1*M5JgwC4zOcX0LaQsLd1fkw.png


Używam Brave i mega mi się podoba. Team - na którego czele stoi twórca JavaScript i Mozilli - jest mega mocny i na bank zrobią dobry produkt.

Co mi się podoba:
- wbudowany adblocker, blocker tzw. trackerów, który można w(y) łączyć,
- podgląd zawartości karty bez otwierania jej,
- wbudowany klient torrentów.

Z wad: to wciąż beta, przez blokowanie trackerów niektóre strony nie działają w pełni (np. niektóre artykuły na Onecie).

Kibicuje im mocno i polecam chociaż przetestować.
 
Back
Top