Sport

Chłopaki pokazali wielkie serducho. Ile emocji było to da się tego opisać. Jesteśmy dumni!
 
Francuzi fajny gest zrobili gdy poszli po całej ceremonii z pucharem do naszych, podczas gdy ten cały emir spieprzył ze swoją świtą olewając Polaków.
 
Piękny mecz Polaków, wspaniałe emocje, bardzo wysoki sportowy poziom. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy, wielkie gratulacje i gromkie brawa dla naszych Szczypiornistów.
W finale poza nielicznymi akcjami sędziowskimi mecz stał na świetnym poziomie, a spokój z jakim Francuzi wygrali ten mecz zasługuje na podziw. Wielkie brawa dla Saricia, który po raz kolejny zagrał dobre zawody, nie ustępując Omeyerowi ani na krok.

Świetni dzień w światowym szczypiorniaku i jeszcze lepszy ze względu na nasz medal. Brawa również dla Francuzów za złoto, dla Kataru, który sprawił nielada niespodziankę, a także dla Hiszpanów, którzy nie mieli przyjemności zawiesić na szyi medal.
Teraz pozostaje nam czekać na następne mistrzostwa, tym razem to ściany będą po naszej stronie.
Dzięki Panowie za emocje.
 
sorry ale ten sport jest chujowy. :D



Ty;lko co jest w nim chujowego? od kazdym wzgledem przewyzsza kazy inny sport druzynowy: najbardizej skomplikowany i trudny taktycznie, do tego dochodzi fakt ze mase skomplikowanych decyzji nalezy podjac czasem w mniej niz sekunde, do tego najbardziej emocjonujacy czysto fizycznie i sportowo - tutaj kazda sekunda gry to niesamowita akcja(nie ma miejsca na pdoawanie pilek, czy...no cokolwiek co nie jest niesawmoita akcja, jakei np w pilce noznej zdarzaja sie przy dobrych wiatrach w 10% czasu gry)..
kazdy aspekt tutaj jest niesamowity. I Indywidualny patrzac na charatkerystyke kazdej pozycji z osobna, i jako calosc.

Tylko trzeba najpierw poznac zasady gry.

Rozumiem ze Ty je dobrze poznales, wiec umiesz wyartykuować ktore aspekty sa dla Ciebie chujowe i dlaczego?

Dzis juz musialem kłócić sie na forum futbolu z gosicem ktory obrazil moje ukochane MMA. Teraz musze na forum MMA bronic futbolu ;p ;p
 
pierwszy raz to dzisiaj oglądałem i powiem Ci, że nawet spoko :D



Spoko, i to jak! Trzy razy zwroty akcji kompletne, trzy razy dawalo sie pewnosc na zwyciesto jednej stronie, trzy razy zdarzylo sie cos niesamowitego co zmienilo zwyciesce. Myslalem ze sie posram jak Wilson 1 jard od pola punktowego zle podal. Debilny blad a ile kosztuje
 
dla mnie to jest nudne nie musze znac w 100% zasad zeby to stwierdzić
za duże przestoje w grze i nudna schematyczna gra, rzut i run nigga run


Za bardzo schematyczna? Ok, ale schematyczna jest najmniej ze wszystkich sportów drużynowych(chyba ze w takiej pilce noznej znajdziesz mi chociaz kilkaset roznych schematów zagran, wtedy sie zgodze. Bo tyle to minimum w futbolu. O przepraszam, pilka nozna ma jeden schemat: biednij, podaj, biegnij).
Tutaj w kazdej sekundzie meczu czekasz na wybor sposrod setek mozliwosci. W inynch sportach tego nie ma.

Przestoje w grze, fakt, sa. Ale bierzmy pod uwage sam czas gry - to przestojow nie ma w ogole. A np w Pilce noznej - owszem, nie ma przestojow. Bo cala gra to przestuj, przestuj, czlyi podanie bez akcji, pdoanie bez akcji, oooo, akcja na 5 sekund, znowu kolejnde poltorej minuty bez akcji, znowu akcja.
 
I właściwie to tak , musisz nzac zasady by ocenić. To tak jakby oceniac czy lepsze sa warcaby czy szachy nie znajac zasad. Albo lepszy jest Hobbit od Wladczy Pierscieni nie znajac ktoregos.
 
Schematyczna najbardziej to jest siatkówka, ręczna też dość. Wiadomo, że drobne różnice występują, ale ogólny odbiór jest zbliżony. W futbolu czy rugby może być wiele schematów zagrań, ale dla nieprawionego oka to ma małe znaczenie. Tak czy inaczej chodzi o rzut,złapanie i biegnięcie do celu. Jednak akcje w piłce są bardziej indywidualnie konstruowane, dochodzi granie na szerokość, do tyłu wycofanie. W futbolu i rugby, byle do przodu, byle zdobywać metry/jardy i przyłożenia. Nieważne jakiej urody, a jednak bramki w piłce są esencją tego sportu i ciężko do końca go porównywać poza tym, że wszystkie są "zespołowe". Ważne by każdy miał co lubić, a nie udowadniał sobie wzajemnie, że ten drugi interesuje się jakimś szajsem ;-)

Bez znajomości minimum paroletniej jakiegokolwiek ze sportów mamy takie samą wiedzę i obiektywizm zdania jak janusz oglądający parter w MMA, a nigdy nie widział walki BJJ czy zapaśniczej.
 
W przypadku futbolu amerykańskiego to owszem przerw jest sporo, jednak oglądając mecz rugby przerw niemal nie ma. Teraz odbywa się Puchar 6 Narodów, na którym na prawdę można obejrzeć ciekawe mecze i przede wszystkim poznać ten sport. Polecam serdecznie, właśnie zakończyła sie 1 kolejka, zostały jeszcze 5.
Porównywanie jedengo sportu do drugiego jest raczej bezsensowne, bo jak porównać szachy do piłki nożnej. Tutaj do różnicy w zasadach dochodzą różnice w technice, manualnych zdolnościach, w piłce nożnej kopie się nogą, w rugby raczej się rzuca (choć też się kopie, jednak zdecydowanie mniej). I jak porównać zdolność do kopania ze zdolnością do rzucania.
Każdy sport można zgeneralizować, można powiedzieć, że tego nie lubię, nie oglądam, powinni zabrać to z olimpiady, ale to, że ja nie lubię danej dyscypliny nie powinno być podstawą do deprecjonowania osiągnięć. To samo dotyka mma, kibic piłki nożnej czy boksu powie: e tam leją się po mordzie w klatce jak zwierzęta (wciąż to spotykany argument). Na jakiej podstawie ta opinia ma wpływać na dany sport, oby nie wpływała.
Tak samo schematyczność, nie można powiedzieć, że szachy są schematyczne, choć jest w nich tak wiele opisanych przez stulecia schematów, w których jedne są lepsze inne gorsze, ale na najwyższym poziomie partie wygrywają z reguły Ci, którzy nie grają typowych i obliczonych schematów. W piłce nożnej też są schematy, gra w obronie, gra w ataku, jednak jak to ma się do schematów w szachach? Oczywiście można czerpać pomysły z innych dyscyplin, ale zarzucanie, że coś jest gorsze, nudne, bardziej schematyczne na podstawie własnego uwielbienia danej dyscypliny ma bardzo wątłe podstawy do dyskusji. Przynajmniej tak mi się wydaje.
 
Ogląda ktoś Puchar 6 Narodów? Ja w ten weekend widziałem mecze Irlandia - Francja i Szkocja - Walia. Dwa kapitalne starcia. W drugim sędzia trochę zabrał emocji, bo w końcówce nie uznał prawidłowego według mnie przyłożenia(dopatrzył się rzekomego podania do przodu). Ogólnie Walia i Irlandia wyglądają bardzo dobrze. Szkoda, że nie widziałem meczu Walia - Anglia w 1 kolejce. Za dwa tygodnie szykują się mega spotkania. Irlandia - Anglia(obie ekipy dwa zwycięstwa po 2 kolejkach) i Francja - Walia.
 
Widziałem mecze pierwszej kolejki, Francję ze Szkocją. W tym tygodniu na śmierć zapomniałem, kurde szkoda.
Anglicy na faworytów rosną z tego co widzę.
 
Dawniej ostro rugby oglądałem. Głównie dla Umagi i jego hak :) Kurwa od prowadzonych przez niego hak stadiony drżały!

Teraz tak bardzo nie śledzę. Tylko mecze naszych orłów i mistrzostwa świata. Sporadycznie jakieś towarzyskie, puchar 6 Narodów czy francuską ligę na Polsacie Sport obejrzę.
 
Obejrzałem wszystkie mecze tej kolejki P6N i już nie mogę doczekać się mistrzostw świata w Anglii. Co to będzie za turniej! Nie mogę się doczekać tej atmosfery!
 
Dziś Irlandczycy ładnie przejechali się po Angolach. Przyłożenie w drugiej połowie klasowe. Puchar po tym meczu mocno zbliżył się do Irlandczyków. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie w meczu Walia - Irlandia będą fajerwerki.
 
Puchar 6 Narodów dla Irlandii. Ostatnia kolejka pełna emocji i przyłożeń. Niestety obejrzałem jedynie spotkanie Anglia - Francja. Mega otwarty mecz. Wydawało się, że Anglicy nie mają jakichkolwiek szans na zrobienie 26 punktów różnicy by zdobyć Puchar. Jednak w ostatnich minutach zbliżyli się na jedno przyłożenie z podwyższeniem do trofeum. Na wzmiankę zasługuję także Walia, która ograła Włochów zdobywając 47 punktów w 2 połowie. Irlandczycy ograli Szkotów 30 punktami i to pozwoliło im zdobyć puchar. Żałuję, że pozostałe spotkania pokryły mi się z meczem Stomilu i nie miałem jak obejrzeć. Po tych rozgrywkach nie mogę się już doczekać mistrzostw świata w Anglii. Będzie się działo.
 
Skra przegrała z jakimiś ekologami z Berlina na własne życzenie, tylu zagrywek spierdolić to nawet dziewczyny na wf nie potrafią...
 
Przypominam, że dzisiaj w Warszawie wielkie święto żużla. Inauguracja sezonu GP na Stadionie Narodowym

Początek zawodów o 19:00. Transmisja na Canale + Sport

552fe35d0be809_31689788.jpg
 
A ja przypominam,że trwaja juz Mistrzostwa Swiata w Snookera, drugim najpopularniejszym sportem na cohones!

Oba Eurosporty transmituja caly dzien
 
@halibut Cieszę się, że o tym wspominasz. Snooker jednym z moich ulubionych sportów

Wczoraj było blisko sensacji ale Mark sie wyratował.
Nie bede oryginalny, Ronnie po szósty tytuł!
 
Back
Top