Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Tylko jeśli planujesz zostać profesjonalnym biegaczem, czy jakiś inny sport, gdzie telefon w kieszeni czy nerce to zbyt wiele.

A ile tej dopłaty? Choć fakt, że i tak część funkcji jest dostępna z telefonu poniekąd wymusza posiadanie telefonu ze sobą. Samsung to to nie jest, ale w końcu 400, a nie 1000 czy 2000.
Normalna wersja ok 109 funtów a PRO ok 140. Mi się nie opłacało dawać więcej hajsu za tę opcję, ale wiadomo fajna sprawa.
 
Jestem bardzo zadowolony z zakupu i cieszę się, że nie kupiłem nic droższego. W ciągu dnia w zasadzie go nie noszę, zakładam tylko podczas wyjść i na noc. Nie uprawiam sportów a moja jedyna aktywność fizyczna to marsze. Zegarka używam to poglądowego sprawdzenia stanu mojej wydolności i czasu marszu. Na końcu wrzuce screeny z danymi jakie zegarek przekazuje do aplikacji Zepp po zakończonej aktywności.

Co mi się podoba w zegarku.
- Duży czytelny i jasny wyświetlacz
- Czytelna i fajna aplikacja na telefon
- Cena
- Bateria - trzyma bardzo długo. Przy moim użytkowaniu to nawet 3 tygodnie.
- Możliwość sterowania muzyką z telefonu. Ograniczone ale jest - play/pausa, nastepna i poprzednia piosenka oraz głośność
- Mozliwosc odpisania na wiadomosci - uwaga nie mozna napisac samodzielnie - trzeba przygotowac sobie gotowe odpowiedzi (nie wiem ile maksymalnie mozna ich miec) np. Zaraz bede, oddzwonie pozniej itp. Tresci mozna modyfikowac.
- Powiadomienia o przychodzacych rozmowach. Mozna odebrac przez zegarek ale nie mozna rozmawiac. Tak czy siak powiadomienie jest widoczne
- Opcja znajdz telefon. Dosc czesto klade telefon w roznych miejscach i wystarczy przycisnac przycisk i o ile telefon jest w zasiegu to zaczyna wydawac głosne piski i łatwo mozna go zlokalizowac

Co mnie wkurwia:
- płatne tarcze. Darmowych jest chyba z 5 a za reszte trzeba placic. Ja zadnej nie kupiłem i uzywam stockowych

Inne opcje zegarka
- Pogoda
- Saturacja krwi
- Alarm
- Kalendarz google (tylko podglad)
- Wschod i zachod slonca
- Kompas
-Barometr
- Stoper
-Minutnik
- Lista "do zrobienia" - tylko podglad
- Mozliwosc sterowania aparatem telefonu - wyzwalacz
- Analiza snu - plytki - gleboki sen (czy to dziala nie mi oceniac) oraz moment w ktorym zasypiamy i budzimy sie oraz ewentualne pobudki podczas spania - to wg mnie dziala dobrze

W zegarku mozna ustawic jak czesto ma dokonywac sprawdzania saturacji i tetna - podczas wykonywania treningu automatycznie zmienia sie to na wysoka czestotliwosc
Edit: Gps w zegarku dziala precyzyjnie - nie mam zastrzezen
View attachment 83477View attachment 83476View attachment 83475View attachment 83474View attachment 83473View attachment 83478
Jak jebnę ketlem to się rozleci? Mam opaskę od siajomi. Wiadomo, że siajomi najlepsze, ale przy podrzutach czy rwaniu ketla opadający czajnik uderza w ekran, który jest porysowany. No i nie wiem czy to od tego, czy ze starości pomiar tętna ogłupiał i reaguje na machanie ręką a nie bicie serca co jest na swój sposób zabawne, bo machanie bicków daje loty w okolicach maksów vo2 a przy pompkach pokazuje, że jestem zrelaksowany. Wymieniłbym to na coś co mierzyłoby uczciwie puls przy interwałach, ale żeby tego nie rozjebać ketlami.
 
Jak jebnę ketlem to się rozleci? Mam opaskę od siajomi. Wiadomo, że siajomi najlepsze, ale przy podrzutach czy rwaniu ketla opadający czajnik uderza w ekran, który jest porysowany. No i nie wiem czy to od tego, czy ze starości pomiar tętna ogłupiał i reaguje na machanie ręką a nie bicie serca co jest na swój sposób zabawne, bo machanie bicków daje loty w okolicach maksów vo2 a przy pompkach pokazuje, że jestem zrelaksowany. Wymieniłbym to na coś co mierzyłoby uczciwie puls przy interwałach, ale żeby tego nie rozjebać ketlami.
To raczej nie jest sikor stworzony do takich harców.
Ewentualnie możesz zrobić tak jak ja podczas ćwiczeń. Zakładam zegarek na pistolet bo akurat jest średnicy nadgarstka więc wszystko pasuje.
:arab:

Pamiętam że jak szukałem zegarków to były też z szafirowym szkłem. O! Właśnie sprawdziłem i Xiaomi S1 ma właśnie takie szkło. Bardziej wytrzymałe ale nie wiem czy na tyle żeby wytrzymać obijanie ketlami
 
Właśnie mi się przypomniało coś ale musisz to potwierdzić sobie bo nie wiem czy dobrze pamiętam.
Wersja PRO posiada wbudowaną pamięć podręczna do której można wrzucić muzykę i słuchać bezpośrednio z zegarka. Pytanie czy ta opcja jest warta dopłacania chociaż ceny może już i tak spadły.
A zauważyłeś coś takiego u siebie: Przekłamuje na ilości zrobionych kroków ponieważ nalicza podczas jazdy ciężarówka, w ciągu 1 godziny jazdy potrafi naliczyć od 3000 do nawet 5000 kroków. Nie wiem czym to jest spowodowane bo podczas jazdy samochodem osobowym nalicza również, ale śladowe ilości max 200 kroków na 1 godzinę jazdy. Pewnie wartosci spalonych kalorii rowniez sa zawyżane? I pytanie czy to poprawili: W wersji softu ze stycznia 2022 nie ma możliwości zablokowania ekranu podczas ćwiczeń, co dyskwalifikuje zegarek do sportowych zastosowań, przy założeniu długich rękawów (może zapauzować aktywność w dowolnym momencie) ?
 
A zauważyłeś coś takiego u siebie: Przekłamuje na ilości zrobionych kroków ponieważ nalicza podczas jazdy ciężarówka, w ciągu 1 godziny jazdy potrafi naliczyć od 3000 do nawet 5000 kroków. Nie wiem czym to jest spowodowane bo podczas jazdy samochodem osobowym nalicza również, ale śladowe ilości max 200 kroków na 1 godzinę jazdy. Pewnie wartosci spalonych kalorii rowniez sa zawyżane? I pytanie czy to poprawili: W wersji softu ze stycznia 2022 nie ma możliwości zablokowania ekranu podczas ćwiczeń, co dyskwalifikuje zegarek do sportowych zastosowań, przy założeniu długich rękawów (może zapauzować aktywność w dowolnym momencie) ?
Mi nie nalicza kroków podczas jazdy. Raz sprawdziłem po przejściu stu kroków ile naliczył i było 105 ale jakoś tego nie monitoruje.
Nie wiem na jakiej zasadzie działa to mierzenie, ale zgaduje że na podstawie żyroskopu i GPS.

Ekranu nie można zablokować podczas ćwiczeń z tego co pamiętam, ale sprawdzę za kilka dni jak wrócę do domu to Ci powiem.

Aktywność można zapauzować w dowolnym momencie.
 
A zauważyłeś coś takiego u siebie: Przekłamuje na ilości zrobionych kroków ponieważ nalicza podczas jazdy ciężarówka, w ciągu 1 godziny jazdy potrafi naliczyć od 3000 do nawet 5000 kroków. Nie wiem czym to jest spowodowane bo podczas jazdy samochodem osobowym nalicza również, ale śladowe ilości max 200 kroków na 1 godzinę jazdy. Pewnie wartosci spalonych kalorii rowniez sa zawyżane? I pytanie czy to poprawili: W wersji softu ze stycznia 2022 nie ma możliwości zablokowania ekranu podczas ćwiczeń, co dyskwalifikuje zegarek do sportowych zastosowań, przy założeniu długich rękawów (może zapauzować aktywność w dowolnym momencie) ?
Jak depczesz po pedałach to liczy kroki :suchykarol:
 
Pany jest problem z fonem, utknął z aktualizacja androida, na forach piszą żeby użyć VPN, polećcie jakiś bezpieczny, za darmo, bez logowania i dawania emaili
 
Pany jest problem z fonem, utknął z aktualizacja androida, na forach piszą żeby użyć VPN, polećcie jakiś bezpieczny, za darmo, bez logowania i dawania emaili
W czym ten vpn ma pomóc i jak utknął? Zawiesił się w trakcie updejtu?
 
W czym ten vpn ma pomóc i jak utknął? Zawiesił się w trakcie updejtu?
Był z 10ką, a w międzyczasie wyszły do tego modelu 11 i 12 ka, a cały czas pokazuje 10, że jest aktualny. Jakby taka aktualizacja nigdy nie wpadła.

Na forach piszą, że po wymuszeniu przez VPN i połączenie np z Niemcami, takie aktualizacje wskakiwały.

Nie znam się na tym gównie, rodzice będą korzystać, pewnie byłoby bezpieczniej z nowszym androidem.
 
Bez logowania i podawania maili to chyba tylko open vpn ale tam musisz się bawić w ręczną konfiguracje. Inne to proton vpn, surfshark ale musisz się zalogowac, utworzyć konto
 
Pany bratowa męczy mi bułe o polecenie tabletu który będzie prezentem dla brata na Mikołaja i tu prosiłbym o waszą pomoc bo ja jestem zielony w temacie.Wymagania są proste głownie ma służyć do grania w World of Tanks , fajnie gdyby płynnie chodził na nim net ,wyświetlacz nie musi być przesadnie duży , kwota ok 1000 zł.
Co polecicie ???
 
Był z 10ką, a w międzyczasie wyszły do tego modelu 11 i 12 ka, a cały czas pokazuje 10, że jest aktualny. Jakby taka aktualizacja nigdy nie wpadła.

Na forach piszą, że po wymuszeniu przez VPN i połączenie np z Niemcami, takie aktualizacje wskakiwały.

Nie znam się na tym gównie, rodzice będą korzystać, pewnie byłoby bezpieczniej z nowszym androidem.
Miałem podobną przypadłość na Xiaomi i pomogła zmiana regionu zgodnie z poniższym poradnikiem (nie potrzebowałem żadnych VPN):

Jeśli to jest smartfon innej marki to może również warto zmienić po prostu region i wtedy sprawdzić dostępność aktualizacji.
 
Miałem podobną przypadłość na Xiaomi i pomogła zmiana regionu zgodnie z poniższym poradnikiem (nie potrzebowałem żadnych VPN):

Jeśli to jest smartfon innej marki to może również warto zmienić po prostu region i wtedy sprawdzić dostępność aktualizacji.
Dzieki, ale nie pomaga. Realme to jest
 
Pany bratowa męczy mi bułe o polecenie tabletu który będzie prezentem dla brata na Mikołaja i tu prosiłbym o waszą pomoc bo ja jestem zielony w temacie.Wymagania są proste głownie ma służyć do grania w World of Tanks , fajnie gdyby płynnie chodził na nim net ,wyświetlacz nie musi być przesadnie duży , kwota ok 1000 zł.
Co polecicie ???

Lub bardziej hardkorowo


Ewentualnie możesz poszukać używanych w takiej cenie (ale nie schodź poniżej 6 GB operacyjnej, bo wszystko się dławi wtedy).

PS. Tutaj masz o stówkę tańsze te Blackview, bo to sklep któregoś z głównych sprzedawców na rynku, tylko tańszy bo inaczej sprzedaż mają urządzoną - https://www.neonet.pl/komputery/tab...-gb,8-gb,12-gb.html?dir=ASC&order=final_price
 
Last edited:
@Yoshi 1899 łap tego doogee na promocji za niecałe 600 pln, jak się spierdoli to kupisz drugiego i wyjdzie na to samo :jjsmile:

Kurde, aż zerknę na testy i może sam sobie do domu wezmę do przeglądania neta czy czytania książek.

 
@Yoshi 1899 łap tego doogee na promocji za niecałe 600 pln, jak się spierdoli to kupisz drugiego i wyjdzie na to samo :jjsmile:

Kurde, aż zerknę na testy i może sam sobie do domu wezmę do przeglądania neta czy czytania książek.

Obejrzałem taką recenzję: Chłop na końcu mówi że nie jest to tablet do grania a jak już to do lekkiego pogrania.A ja za chuj.. nie wiem czy to całe World of Tanks jest wymagające czy powinno na tym hulać płynnie ??? A Ty obczajałeś może testy tego sprzętu?
 
Pany bratowa męczy mi bułe o polecenie tabletu który będzie prezentem dla brata na Mikołaja i tu prosiłbym o waszą pomoc bo ja jestem zielony w temacie.Wymagania są proste głownie ma służyć do grania w World of Tanks , fajnie gdyby płynnie chodził na nim net ,wyświetlacz nie musi być przesadnie duży , kwota ok 1000 zł.
Co polecicie ???
Elegancki tablecik, polecam, world of tanks będzie śmigał :beczka:

Dobra, ten chyba będzie lepszy:


a do niego takie etui


i powinno trochę przetrwać
 
Obejrzałem taką recenzję: Chłop na końcu mówi że nie jest to tablet do grania a jak już to do lekkiego pogrania.A ja za chuj.. nie wiem czy to całe World of Tanks jest wymagające czy powinno na tym hulać płynnie ??? A Ty obczajałeś może testy tego sprzętu?

Genshin Impact to mocno wymagająca gra, i potrafi zacinać na dużo mocniejszych telefonach.

Tu masz wymagania WOT:

System operacyjnyAndroid 4.2 lub późniejszy
Karta graficzna (GPU)przynajmniej Mali-400MP, PowerVR SGX544, Adreno 320 lub Tegra 3
Procesor (CPU)1200 MHz (optymalnie 1500 MHz), dual core
Pamięć operacyjna (RAM)1 GB

Jak na moje oko to są niezbyt duże wymagania, wręcz niewielkie, choć nie wiem jak gra będzie działać na takim sprzęcie.

Branie czegoś mocnego żeby grać w grę sprzed dziesięciu lat to dla mnie trochę przesada, ale hej - ja gram namiętnie w pubg, który też jest grą online opartą o strzelanie w otwartym terenie i powiem tak - grałem na słabych telefonach (4 GB ramu i chyba takim samym procesorem jaki jest w tym doogee) i było ok - gra była płynna, jedynie wczytywanie planszy i ewentualnie renderowanie całego świata trzeba było wyłączyć, a zamiast tego render najbliższej okolicy (gra renderuje tereny odległe tylko wtedy, jak zrobisz zooma i celujesz w coś odległego), no i średnie detale.

Potem grałem na 6gb i w miarę procku więc detale już można było podkręcić, a teraz mam 12gb i procek pod gry (choć nie najmocniejszy) i właściwie nie widzę różnicy, poza czasem wczytywania. Co komu jest potrzebne - tym bym się kierował.

Poniżej masz filmik z pubg na doogee t20s, całkiem nieźle działa, choć widać po ścianach że nie ma tekstur wysokiej rozdzielczości, ale coś za coś. No i gość gra jak jakiś paralityk, więc normalnie gra się dużo płynniej. Jeszcze te cztery palce, skoro używa dwóch... :suchykarol:



Jak masz jednak mieć z tego tytułu wyrzuty sumienia to trza wziąć coś mocniejszego, żeby ciągnęło wszystko na full detalach.
 
Pany bratowa męczy mi bułe o polecenie tabletu który będzie prezentem dla brata na Mikołaja i tu prosiłbym o waszą pomoc bo ja jestem zielony w temacie.Wymagania są proste głownie ma służyć do grania w World of Tanks , fajnie gdyby płynnie chodził na nim net ,wyświetlacz nie musi być przesadnie duży , kwota ok 1000 zł.
Co polecicie ???
Bratowa musi dołożyć trochę siana, bo tablet do grania powinien prezentować w miarę przyzwoity poziom, by kasa nie okazała się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Co innego tablet pod przeglądarkę i VOD, co innego pod granie. Dziś gra w WOT, za chwilę może się zachcieć grać w co innego i będzie zgrzytanie zębami. Używkę pod granie wyrwiesz za tysiaka, nowego ni chuja. Kupisz tabletowy paździerz, będziesz zmuszony zapłacić dwa razy za kolejne tego typu urządzenie.
 
Pany, tak się zastanawiam by wymienić ojcu smartfona bo już trochę muli. Da się kupić coś nowego z małym ekranem (6cali) w cenie ok 600 pln?
 
Pany, tak się zastanawiam by wymienić ojcu smartfona bo już trochę muli. Da się kupić coś nowego z małym ekranem (6cali) w cenie ok 600 pln?
Do 6''

Ale nie pytaj mnie czy to działa i jak bo nie mam bladego pojęcia
:tiphatb:

Edit, ogólnie w tej cenie to z nowości nie kupisz nic co nie zamula. Po pół roku może dłużej będzie kolejna wymiana. Ważna jest ilość ram i pamięć dyskowa, żeby miał UFS 2.1 a najlepiej 3.0 i wyższy numerek. Nie daj boże żeby tel miał pamięć eMMC, do kosza od razu...)

Szukałem niedawno dla teścia coś w okolicach 1000zl, sama padaka. Ostatecznie dostał z szuflady poprzedni telefon który użytkowała żona
 
Last edited:
W dzisiejszych czasach, problemem nie jest 6 stów tylko 6 cali. Większość w miarę sensownych smartfonów za 6 stówek posiada ekran 6,5 cala. Mniejszych ze świecą szukać.
 
Dziś gra w WOT, za chwilę może się zachcieć grać w co innego i będzie zgrzytanie zębami.
U tu się mordo mylisz bo brachol od lat nie gra w nic innego jak te czołgi, poza tym mają w domu najlepszą platformę do grania w postaci PS5 (to jest moje zdanie jak ktoś jest fanem grania na xboksie czy piecu to jego sprawa)
 
Back
Top