Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Ktoś ma jakieś słuchawki dokanałowe bezprzewodowe i może je polecić, bo trzymają kilka dobrych godzin i w pokrowcu tak rzeczywiście jak reklamuje producent do 30h łącznie?
Bo miałem edifiery x6 to te kurwy nawet godziny nie były w stanie wytrzymać, teraz szukam jakichś do 250pln ale żeby potrzymały dłużej na jednym ładowaniu.
Creative Outlier Pro
 
@lugasek
Kurka mam problem.

Po dołożeniu 4x3,5" w RAID 10 nie uruchamia sie windows (próbuje się podnieść ale nie daje rady, restart i tak w kółko).

No to spoko, zainstaluje ponownie, nic tam przeciez jeszcze nie mialem - ale nie mam do wyboru M2 na liście dyskow. WTF?

Ok, co zmienialem w BIOSie? Jedynie to co jest niezbedne to stworzenia macierzy dyskow: RAID / Optane function na Enabled.
9qMnuF0.png


Wtedy pojawiaja sie opcje...
ZmLEfWI.png


a w menu Settings\Advanced (po restarcie) pojawia się opcja Intel Rapid Storage Technology, to tu mozna tworzyć sobie RAIDy
tFl0k6H.png

qjuMXTi.png


Co ciekawe jak sie RAID / Optane function wlaczy to wtedy zadnych dyskow nie widac w tym miejscu:
FKyiufs.png



Po wylaczeniu RAID / Optane function windows wstaje bezproblemowo. Ale nie ma RAID :(

Tak naprawde chyba robie to dobrze, jak tu:

EDIT:
Czy musze M2 wrzucic w inny slot?

A moze da sie stworzyc macierz bez tego Optane?

EDIT:
Ogarnąłem.

Tutaj trzeba:
ZmLEfWI.png

Map this Root Port under VMD ustawić na disabled dla 0/6/0 i enabled SATA Controller.

Posta zostawiam - moze sie to komus kiedys przydac.
O matko, ten post mnie uratował.

Ja pitole, nie sądziłem że update BIOS zmienia ustawienia RAIDa. Co ciekawe OEMowy windows wymagał re-aktywacji na linii Microsoftu.

EDIT:
Jest jakaś opcja by informacje POST były wyświetlane na monitorze podłączonym do karty graficznej? Mam tylko na integrze, a na dedykowanej nie: czarny ekran, a potem od razu winda. Oczywiscie na czuja wejsc do BIOSu moge, ale czy to normalne ze nie widac calego bootowania?
 
Last edited:
@Szaba
Czy na tym smartwatchu mozna ustawiac sobie szybkie alarmy? np. woda 17.30 szama 18.30 itp.? pytam bo nigdy nie mialem
Można ustawiać alarmy. Jest opcja że raz ustawiony alarm może się powtarzać codziennie lub w wybrane dni tygodni. Można ustawić wiele alarmów ale nie ma opcji nazywania tych alarmów. Nie ma dźwięków alarmu a jedynie informacja na ekranie i wibracje.
 
@w4ar dobrze. A wiec na swieta chce sobie nowy tel kupic. Koniecznie android cos kolo tysiaka, dostanie sie 12gb ramu?

Niestety wymaganie 12 gb ram eliminuje sporo modeli. Na ten moment chyba ta motka najrozsądniejsza. Można też poszukać starszych flagowców, ale niestety nie jedną a dwie generacje w tył. Pytanie tylko co priorytetem. Bo raczej aktualizacji i zabezpieczeń już nie uaktualnią. Jesli mogę spytać to czemu 12 gb? Osobiście uważam, że największy wybór jest w kwocie do 2 tyś, no i modele często starczają na lata. Ta motka raczej ok ogólnie któraś już wersja modelu G80. Motka jak to motka, mało obciążone bzdurami systemy i działa szybko, ale nie należy liczyć na długie wsparcie modelu.
 

Niestety wymaganie 12 gb ram eliminuje sporo modeli. Na ten moment chyba ta motka najrozsądniejsza. Można też poszukać starszych flagowców, ale niestety nie jedną a dwie generacje w tył. Pytanie tylko co priorytetem. Bo raczej aktualizacji i zabezpieczeń już nie uaktualnią. Jesli mogę spytać to czemu 12 gb? Osobiście uważam, że największy wybór jest w kwocie do 2 tyś, no i modele często starczają na lata. Ta motka raczej ok ogólnie któraś już wersja modelu G80. Motka jak to motka, mało obciążone bzdurami systemy i działa szybko, ale nie należy liczyć na długie wsparcie modelu.
teraz mam skaner moto w robocie i odpada ze wzgledu na baterie... tragedia :arielcry:
 
Bierzesz pod uwagę zarządzanie pamięcią RAM przez nakładki systemowe danego prdudenta smarfona, czyli jakby nie patrzeć softowe serce urządzenia? Co Ci po takiej ilości pamięci, jeśli w chińskich paździerzach aplikacje potrafią być na siłę ubijane w tle niezależnie od ilości wolnej pamięci. Dlaczego? Dlatego, że skośnoocy komuniści wypuszczają rocznie po kilkadziesiąt słuchawek i nie są w stanie ogarnąć, a raczej im się nie chce podchodzić indywidualnie do optymalizacji softu pod każdą z nich. Przykładowo, Xiaomi ma do ogarnięcia słuchawki pod własną nazwą, potem Redmi i jeszcze POCO. Mają w dupie, czy słuchawka posiada 4GB RAM, czy 12GB; leci do nich to samo MIUI, teraz to się chyba nazywa HyperOS. Zatem, obyś się nie zdziwił, że 12GB RAM działa w chińskich paździerzach jak 4GB.
Jeśli nie wiesz o co chodzi, to przewiń równo do 11:20 i obejrzyj przez kilkanaście sekund.
 
No niestety moim skromnym zdaniem 2tyś to minimalna kwota jaką należy wydać by kupić smartfon na 2-4 lata którego będziesz używać bez wkurzania się na jego kulturę pracy.
 
No niestety moim skromnym zdaniem 2tyś to minimalna kwota jaką należy wydać by kupić smartfon na 2-4 lata którego będziesz używać bez wkurzania się na jego kulturę pracy.
W sumie racja ale jednak nie do końca. Jak ci się przyfarci to da radę taniej. 350 euro zapłaciłem za mi 10 lite I lata już tak sobie 3 lata, do dzisiaj się nawet raz nie zawiesił.
 
W sumie racja ale jednak nie do końca. Jak ci się przyfarci to da radę taniej. 350 euro zapłaciłem za mi 10 lite I lata już tak sobie 3 lata, do dzisiaj się nawet raz nie zawiesił.
Tak zgadzam się, ale to w przypadku często świetnych promocji np.: BF lub świątecznych. Jeśli @Roshi się nie śpieszy to szkoda moim zdaniem kupować teraz coś by kupować. Lepiej dozbierać i poczekać na fajną promkę na model w okolicach 2k. No i zadaj sobie jednak to pytanie czy naprawdę potrzebujesz 12 gb ram. Aktualnie połowa smartfonów nie wykorzystuje tego ramu jak wspomniał @Słaby a ubywa Ci jakieś 90% modeli.
 
Jest coś czym można zastąpić POCO X3? Nie potrzebuję żadnych wodotrysków i ten poco spoko i mi wystarcza, ale w styczniu będzie miał 3 lata i niestety bateria już zauważalnie słabnie. Za ten telefon dałem niewiele ponad tysiąc, więc nie wiem czy telefony tak podrożały czy co, że piszecie, że dopiero od 2 tysięcy zaczynają się rozsądne? Nie chciałbym tyle wydawać, bo moje telefony zazwyczaj żyją krócej niż to poco z racji roboty - ekran pęka. Ten który mam teraz wyjątkowo długo się uchował. Gdybym chciał go zastąpić czymś co robi w miarę przyzwoite zdjęcia, bateria trzyma długo i żeby cohones i yt na luzie na tym chodziły, to za czym się rozejrzeć?
 
Jest coś czym można zastąpić POCO X3? Nie potrzebuję żadnych wodotrysków i ten poco spoko i mi wystarcza, ale w styczniu będzie miał 3 lata i niestety bateria już zauważalnie słabnie. Za ten telefon dałem niewiele ponad tysiąc, więc nie wiem czy telefony tak podrożały czy co, że piszecie, że dopiero od 2 tysięcy zaczynają się rozsądne? Nie chciałbym tyle wydawać, bo moje telefony zazwyczaj żyją krócej niż to poco z racji roboty - ekran pęka. Ten który mam teraz wyjątkowo długo się uchował. Gdybym chciał go zastąpić czymś co robi w miarę przyzwoite zdjęcia, bateria trzyma długo i żeby cohones i yt na luzie na tym chodziły, to za czym się rozejrzeć?
Podniosła się cena za którą kupisz coś lepszego od gówna. Kiedyś za 1000 i w okolicach można było jakiś złoty środek znaleźć, teraz tak okolice 1500zł. Obejrzyj ten film co wrzuciłem może coś wyjaśni. Konkretnymi modelami nie będę rzucał bo sam siedzę na kilkuletnim telefonie i wypadłem z obiegu
 
Tak zgadzam się, ale to w przypadku często świetnych promocji np.: BF lub świątecznych. Jeśli @Roshi się nie śpieszy to szkoda moim zdaniem kupować teraz coś by kupować. Lepiej dozbierać i poczekać na fajną promkę na model w okolicach 2k. No i zadaj sobie jednak to pytanie czy naprawdę potrzebujesz 12 gb ram. Aktualnie połowa smartfonów nie wykorzystuje tego ramu jak wspomniał @Słaby a ubywa Ci jakieś 90% modeli.
Zaproponowałem mu dobry tel, to nie chce żyd
 
Jest coś czym można zastąpić POCO X3? Nie potrzebuję żadnych wodotrysków i ten poco spoko i mi wystarcza, ale w styczniu będzie miał 3 lata i niestety bateria już zauważalnie słabnie. Za ten telefon dałem niewiele ponad tysiąc, więc nie wiem czy telefony tak podrożały czy co, że piszecie, że dopiero od 2 tysięcy zaczynają się rozsądne? Nie chciałbym tyle wydawać, bo moje telefony zazwyczaj żyją krócej niż to poco z racji roboty - ekran pęka. Ten który mam teraz wyjątkowo długo się uchował. Gdybym chciał go zastąpić czymś co robi w miarę przyzwoite zdjęcia, bateria trzyma długo i żeby cohones i yt na luzie na tym chodziły, to za czym się rozejrzeć?
@VitoC dobrze prawi inflacja zrobiła jednak swoje i niektóre modele mają cenę równą tej na premierę. Ogólnie najlepszy czas na zakupy to BF i święta i okres po tych wydarzeniach bo można dostać używki w 50% cenach.
 
@VitoC dobrze prawi inflacja zrobiła jednak swoje i niektóre modele mają cenę równą tej na premierę. Ogólnie najlepszy czas na zakupy to BF i święta i okres po tych wydarzeniach bo można dostać używki w 50% cenach.
Noworoczne promocje często są lepsze niż na święta i BF
 
Jest coś czym można zastąpić POCO X3? Nie potrzebuję żadnych wodotrysków i ten poco spoko i mi wystarcza, ale w styczniu będzie miał 3 lata i niestety bateria już zauważalnie słabnie. Za ten telefon dałem niewiele ponad tysiąc, więc nie wiem czy telefony tak podrożały czy co, że piszecie, że dopiero od 2 tysięcy zaczynają się rozsądne? Nie chciałbym tyle wydawać, bo moje telefony zazwyczaj żyją krócej niż to poco z racji roboty - ekran pęka. Ten który mam teraz wyjątkowo długo się uchował. Gdybym chciał go zastąpić czymś co robi w miarę przyzwoite zdjęcia, bateria trzyma długo i żeby cohones i yt na luzie na tym chodziły, to za czym się rozejrzeć?

Właśnie wczoraj się rozglądałem za czymś bo ładowanie w moim X3 szwankuje. Za swojego w lipcu 21 dałem 999 na promce, kiedyś to było. POCO X5 wydaje się spoko albo raz jeszcze X3 :fjedzia:
 
Back
Top