Skoki Narciarskie

Nowości na zime




Wilingen walczy jak może żeby zawodnicy nie olali tych konkursów, bo są one bezpośrednio przed IO. Myślę jednak, że zawodnicy będą mieć :gdzie:tę dodatkową kasę i część nie przyjedzie w ogóle do Niemiec. Reszta tak czy siak startować w kwali musi więc im lata czy Q się będą liczyć do punktacji tego "turnieju".
 
Właśnie w Willingen realnie ocenia się już możliwości skoczków. Kto nie ma formy na Willingen to na IO też nie będzie miał. Kamil kosił 4 lata temu przed IO. Freund(drugi wtedy 2x) na IO miał mega pecha i skończył bez medalu. W 2010r. Amman już zaczynał dobrze skakać, a i Adam przebijał się coraz wyżej. Przepatrzyłem też rok 2006 i podobna sytuacja. Słuchałem kiedyś wywiadu z Adamem i mówił, że forma Ammana w 2002r. na Willingen była kapitalna, ale wtedy ten upadek mu się przydarzył, a raczej też by był w czołówce.

Zmiany systemu kwalifikacji niestety takie średnie bym powiedział, bo jednak zdarzałoby się parę razy w zeszłych sezonach, że kilku naszych nie kwalifikowałoby się do konkursu gdyby nie 10-tka. A i wtedy mogła 10-tka traktować te skoki treningowo i nie spinać się za bardzo, teraz dojdzie jednak nutka stresu. Odpuszczanie kwali też było niezłe i stosowane przez Kamila czasem jak był chory, czy leczył kontuzje.
 
Właśnie w Willingen realnie ocenia się już możliwości skoczków. Kto nie ma formy na Willingen to na IO też nie będzie miał. Kamil kosił 4 lata temu przed IO. Freund(drugi wtedy 2x) na IO miał mega pecha i skończył bez medalu. W 2010r. Amman już zaczynał dobrze skakać, a i Adam przebijał się coraz wyżej. Przepatrzyłem też rok 2006 i podobna sytuacja. Słuchałem kiedyś wywiadu z Adamem i mówił, że forma Ammana w 2002r. na Willingen była kapitalna, ale wtedy ten upadek mu się przydarzył, a raczej też by był w czołówce.

Zmiany systemu kwalifikacji niestety takie średnie bym powiedział, bo jednak zdarzałoby się parę razy w zeszłych sezonach, że kilku naszych nie kwalifikowałoby się do konkursu gdyby nie 10-tka. A i wtedy mogła 10-tka traktować te skoki treningowo i nie spinać się za bardzo, teraz dojdzie jednak nutka stresu. Odpuszczanie kwali też było niezłe i stosowane przez Kamila czasem jak był chory, czy leczył kontuzje.
Może przykład nie z IO, ale Małysz w 2003 skakał okropnie przed MŚ i właśnie odpuszczenie ostatnich zawodów (pamiętam jak się wtedy Tajnerowi dostało od wszystkich za tę decyzję) przed imprezą docelową okazało się kluczem do sukcesu, a Hannawald przepadając w drugim konkursie ostatecznie pożegnał się z wysoką formą.

Druga sprawa, że w przypadku IO dochodzi zmiana strefy czasowej, a od zawodów w Niemczech do pierwszego konkursu na IO jest tylko pięć dni odstępu...
 
  • Like
Reactions: MZ
W inauguracyjnym konkursie w Wiśle będzie możliwość zobaczenia jak wygląda kontrola sprzętowa, bo umieszczą kamerę w tym pomieszczeniu.
 
W inauguracyjnym konkursie w Wiśle będzie możliwość zobaczenia jak wygląda kontrola sprzętowa, bo umieszczą kamerę w tym pomieszczeniu.

Gratzer miał zastrzeżenia, że skoczkowie od momentu odpięcia nart do miejsca kontroli w Wiśle przechodzą zbyt długi dystans i mogą się w tym czasie pojawić manipulacje i korekty przy sprzęcie mające na celu uniknięcie dyskwalifikacji przy ewentualnych próbach oszustwa :damjan: Nakazał zmianę miejsca kontroli
 
Gratzer miał zastrzeżenia, że skoczkowie od momentu odpięcia nart do miejsca kontroli w Wiśle przechodzą zbyt długi dystans i mogą się w tym czasie pojawić manipulacje i korekty przy sprzęcie mające na celu uniknięcie dyskwalifikacji przy ewentualnych próbach oszustwa :damjan: Nakazał zmianę miejsca kontroli
W Wiśle sprawę utrudnia ten przeciwstok, dlatego kontrola ma być u góry, bo do tej pory mieli sporo do przejścia faktycznie. Na większości skoczni nie ma potrzeby zmian, bo te kontenery są umiejscowione zaraz za bramką.

Wisła to w ogóle ma średnią miejscówkę i zdecydowanie za małe trybuny.
 
Przypomniała mi się dzisiaj pewna piosenka, a wraz z nią ten filmik:



Obyśmy w tym roku mogli przeżywać podobne emocje. Chociaż podejrzewam, że nawet jak Kamil znowu wygrałby IO, to i tak nie odczuwałbym takich emocji jak za czasów Małyszomanii czy nawet podczas oglądania tego filmiku.
 
Przypomniała mi się dzisiaj pewna piosenka, a wraz z nią ten filmik:



Obyśmy w tym roku mogli przeżywać podobne emocje. Chociaż podejrzewam, że nawet jak Kamil znowu wygrałby IO, to i tak nie odczuwałbym takich emocji jak za czasów Małyszomanii czy nawet podczas oglądania tego filmiku.

Ja od zeszłego sezonu jestem nakręcony na skoki jak za dawnych lat :bleed: Nawet śledzę "tabelkowe" relacje FIS z treningów :goldi:

TVP pokaże nie tylko kwali i konkursy z Wisły, ale również treningi (w TVP Sport i pewnie u siebie na stronie) :penn:
 


Żyła się kończy. W tym sezonie Kubacki z Kotem będą ciągnąć nasz zespół, zaraz za nimi Stoch.
 
Schlierenzauer naderwał więzadło poboczne w kolanie (tym samym, w którym zerwał krzyżowe w 2016 i naruszył w zeszłym sezonie w Oberstdorfie) i czeka go kilka tygodni rehabilitacji.
Napisałbym, że gość ma pecha, ale wydaje mi się, że to efekt eksploatacji młodego organizmu. Przecież mając 17-18 lat zaliczał pełne sezony PŚ, więc teraz ciało się sypie.
 
Koniec kariery jego, nic wielkiego już nie osiągnie. Czas "wielkich" sprzed lat niestety przemija, choć do Gregora jakąś wielką sympatią nigdy nie pałałem.
Ciekawe jak bracia Prevc się zaprezentują w tym roku. Śledzę tylko zimowe konkursy więc nie wiem czy w letnich wogole startowali, i jak im szło.
 
Ciekawe jak bracia Prevc się zaprezentują w tym roku. Śledzę tylko zimowe konkursy więc nie wiem czy w letnich wogole startowali, i jak im szło.
Domen miał osobny tok przygotować i wystartował tylko kilka razy w Letnim Pucharze Kontynentalnym, a Peter słabo skakał w LGP.
 
Domen miał osobny tok przygotować i wystartował tylko kilka razy w Letnim Pucharze Kontynentalnym, a Peter słabo skakał w LGP.

Bardziej o Domena mi chodzi, Peter w tamtym sezonie już nie blyszczal, może w tym roku odpali. Co do Domena, mi się wydaje że za szybko w jego przypadku się to wszystko toczy, oby się nie wypalił przedwcześnie, bo w wieku 25 lat będzie już tylko przeciętny.

Widzę że siedzisz w temacie. Co tam u naszego Klemensa, będą z niego ludzie czy nie ma opcji? Już przestałem wierzyć w jego ogromny talent.
 
Co do Domena, mi się wydaje że za szybko w jego przypadku się to wszystko toczy, oby się nie wypalił przedwcześnie, bo w wieku 25 lat będzie już tylko przeciętny.
Właśnie dlatego startował tylko kilka razy w Kontynentalu, żeby odpocząć od dziennikarzy i tego szumu. Z resztą z tego co wiem, to tam w Słowenii bardzo Domena pilnują, żeby mu nie odjebało. Mają w pamięci problemy z Primożem Peterką i teraz chuchają i dmuchają na młodego Prevca :)
Co tam u naszego Klemensa, będą z niego ludzie czy nie ma opcji? Już przestałem wierzyć w jego ogromny talent.
Chyba jako jedyny z kadry B prezentował latem niezłą dyspozycję (wygrał generalkę Kontynentalnego). Nie nastawiam się na jakieś mega sukcesy w jego wykonaniu, ale wierzę, że będzie mógł rywalizować z chłopakami z kadry A.
 
To już dzisiaj Mordeczki. 17:45 kwalifikacje.
:bayan::yahoo::happy dance::tysonhappy:::snoopd:::gospeldance:

O ile się odbędą. W Wiśle zaczęło padać, żeby im nie zmyło śniegu...

Nie śledziłem jakoś treningów/przygotowań. Kto już wygląda jakby był w formie?
Polacy. Ale i Austriacy, Niemcy, Norwegowie, Słoweńcy. Trochę Czesi, Japończycy i Finowie. Szwajcarzy, Włosi, Francuz i Bułgar jakby nieco mniej.
 
Nie śledziłem jakoś treningów/przygotowań. Kto już wygląda jakby był w formie?
Oprócz Polaków to nie wiem :fjedzia:
O ile się odbędą. W Wiśle zaczęło padać, żeby im nie zmyło śniegu...


Polacy. Ale i Austriacy, Niemcy, Norwegowie, Słoweńcy. Trochę Czesi, Japończycy i Finowie. Szwajcarzy, Włosi, Francuz i Bułgar jakby nieco mniej.
Dobrze, że do nas dołączyłeś na ten sezon. Pewnie Igrzyska Cię przekonały :lol:
 
Tvp sie postaralo i przygotowali ddodatkpwo transmisje z treningow i probnej. Z racji, ze poczatek sezonu i ciekawowc kto w jakiej jest formie pewnie obejrze wszystko ;)
 
S. Kraft jest faworytem bukmacherów do wygrania PŚ 2017/18. Notowania

Kraft 3,5

Wellinger 6,5

Stoch 6,75

P. Prevc 8,0

Tande 10,0

Kot i Forfang po 12,0

Kubacki 18,0
 
Konkurs jutro? Dziś otwarcie tylko?

0edcfa578df05.jpg
 
Back
Top