Skoki Narciarskie

Z Polaków Żyła i Kubacki w gazie, myślę, że Stoch złapie formę od nowego roku, a Kot i tak bedzie 5.
 
a Kot i tak bedzie 5.

:lol:

23517570_1464844596897507_3744661129571892631_n.jpg
 
Kraft wciąż bardzo mocny. Główny niedzielny faworyt

Kamil spokojnie podszedł do lata i teraz to widać, forma będzie rosnąć
Kot, Żyła swoje

Kubacki jak to Kubacki. Powtórki z lata na pewno nie będzie. Trzeba liczyć, że będzie plasował się w okolicach czołowej 10, na więcej nie liczę
 
Kraft wciąż bardzo mocny. Główny niedzielny faworyt

Kamil spokojnie podszedł do lata i teraz to widać, forma będzie rosnąć
Kot, Żyła swoje

Kubacki jak to Kubacki. Powtórki z lata na pewno nie będzie. Trzeba liczyć, że będzie plasował się w okolicach czołowej 10, na więcej nie liczę
Kubacki w Wiśle często gówno skakał, więc i tak nie było źle
 
Zeskok nie najlepiej przygotowany, rok temu było podobnie. Pierwszy skok serii próbnej i upadek, już kolejny tego weekendu ...


Stursa wczoraj najbardziej to odczuł


- To dopiero początek... Skakanie na górze lodowej, super... - tak Vojtech Stursa rozpoczął wpis na swoim profilu na Facebooku: - Wszystko będzie w porządku za kilka dni, nic wielkiego.

- Mam do przekazania trzy komunikaty. Po pierwsze : nie będę mógł skakać ani jutro, ani w niedzielę. Po drugie: mój całkowicie nowy kombinezon jest zniszczony. A po trzecie: doprawdy nie mam bladego pojęcia, jak można skakać na górze lodowej! - nie ukrywa swojej złości reprezentant Czech.

- Muszę powiedzieć jedno. Nie chcę nikogo obwiniać, bo upadek to był mój błąd, ale skocznia była dziś w tragicznym stanie! Ja wiem, że nie łatwo jest przygotować zawody przy +15°C, ale ogólnie ich organizacja to już jest kompletny nonsens! Matka Natura stuka się w czoło - grzmi zawodnik.

- Powinniśmy wszyscy pamiętać, że zdrowie zawodników powinno być ważniejsze od pieniędzy! Po tych wszystkich urazach, których człowiek działający w tym sporcie nabawił się przez lata, teraz jestem wykluczony z rywalizacji na dwa dni! Jedyne, co mnie martwi, to że po długich przygotowaniach do sezonu, oni jutro będą startować na tej lodowej górze... Ponieważ w dzisiejszych czasach pieniądze są ważniejsze od zdrowia - kończy swój wpis Stursa.

 
Na styku. Jedziemy od zera, przewaga praktycznie żadna, każde miejsce na podium wchodzi w gre. Oglądałem próbną i tam Kamil zanotował lepszy skok, w locie i stylistycznie lepiej to wyglądało. Liczę na poprawę.w II serii. Ciężko typować, warunki sprawiedliwe dla wszystkich, osiągane rezultaty prawie identyczne. Będzie walka do ostatniego skoku czuje
 
Zaczyna kręcić. Dawid skacząc 122,5m miał o 0,1pkt gorszą note od Fraitaga, który osiągnął 130,5m. Bardzo dobrze sobie Kubacki poradził. Odrobilismy nieco do Norwegii ale wciąż jest dużo

Żyła miał podobną rekompensate co Dawid i myślę, że te 116m to niekoniecznie spowodowane było warunkami na skoczni. Forma jeszcze nie ta
 
Inauguracja bardzo udana. Zostajemy wciąż bez drużynowego zwycięstwa na polskiej ziemi ale trzeba przyznać Norwegom, że forme przygotowali zacną i zasłużenie wygrali. Kraft jednak nie taki mocny jak wczoraj wyglądał, będzie ciekawie

Junshiro Kobayashi czarnym koniem sezonu? :crazy:
 
Co uważacie o Babiarzu za mikrofonem?

Jak na debiut daje rade chociaz zdarzają sie pomyłki i przejęzyczenia. Emocje przy skokach Polaków oddaje w sposób jaki znamy z innych dyscyplin, które komentuje czyli przezywa i wczuwa sie strasznie. Jednym odpowiada innym nie. W moim rankingu do Rudzińskiego, Szaranowicza i Błachuta wjazdu nie ma. O Nieszczęsnym specjalnie nie wspomniałem bo mam na niego zwyczajnie uczulenie...

W grudniu Włodek ma wrócić za mikrofon. Pewnie będą się wymieniać


Seria próbna napawa optymizmem. OGLĄDAMY!

DO_9FkBW4AA50AI.jpg
 
Last edited:
:frankapprove:




"Kobajaszi" iście imponująca kariera :lol: W jednym dzisiejszym konkursie zdobył więcej punktów niż w poprzednich całych sezonach

09162f24a3252.jpg



I jeszcze Polska liderem Pucharu Narodów :OK:
 
Na 18 (odliczając Wolnego i Zniszczoła) skoków konkursowych wczoraj i dziś aż 5 zesputych mniej lub bardziej ewidentnie prób, a i tak 2x srebrne podium i lider PN. Niezły początek :)
 
Żyła zdyskwalifikowany za nieprawidłowy kombinezon i rywalizacja w konkursie drużynowym dla nas się skończyła ... Walczymy o ewentualny awans do drugiej serii ale kogo to teraz obchodzi
 
Back
Top