Seriale

w rzeczywistosci awaria w czarnobylu nie byla tak powazna, w zaden sposob nie zagrazala polsce, ani tak naprawde nikomu, w 2005 r. wyszedl raport, sygnowany przez who, iaea, undp, ze ludzie narazeni na promieniowanie po awarii czyli ok. 600 000 ludzi dostalo minimalna dawke promieniowania, gdzie przecietny polak otrzymuje 3-4 wyzsza dawke promienowania od zrodel naturalnych. Generalnie bylo o tym sporo pisane i ta awaria po prostu byla rozdmuchana informacyjnie, poprzez brak informacji.

A ty co Gorbaczow? :lol:Gdyby nie wypompowali tej wody i pierdoły zbiorniki z tym paliwem razem z pozostałymi reaktorami chyba nie byłoby co zbierać.
 
A ty co Gorbaczow? :lol:Gdyby nie wypompowali tej wody i pierdoły zbiorniki z tym paliwem razem z pozostałymi reaktorami chyba nie byłoby co zbierać.
tylko, ze ci ludzie nie wiedzieli co robia, to nie bylo bohaterstwo, tylko tak im kazali, a i tak najwiecej osob zmarlo przez wypadki, jak m.in. wypadek smiglowca.
 
tylko, ze ci ludzie nie wiedzieli co robia, to nie bylo bohaterstwo, tylko tak im kazali, a i tak najwiecej osob zmarlo przez wypadki, jak m.in. wypadek smiglowca.

Posłużę się cytatem, oni akurat wiedzieli na co się piszą.
Inżynierowie szybko opracowali plan działania, by zabezpieczyć pozostałe trzy bloki reaktora przed eksplozją. Ustalono, iż trzech ochotników ma przepłynąć przez zalany wodą blok nr 4, dotrzeć do basenu, odnaleźć i zawory awaryjne, otworzyć je, umożliwiając odprowadzenie skażonej wody zanim dojdzie do jej kontaktu z rozżarzoną lawą. Każdego z uczestników tej samobójczej misji czekała niechybna śmierć na skutek choroby popromiennej.

Zgłosiło się trzech ochotników: Walery Bezpałow – żołnierz, w elektrowni był inżynierem, Aleksiej Ananenko – inżynier znający położenie zaworów awaryjnych, i Borys Baranow – zwykły robotnik, który zgodził się pomóc. Mieli oni pobrać sprzęt do nurkowania, zejść pod wodę i poruszając się wzdłuż rur dotrzeć do zaworów. Ananenko wiedział gdzie dokładnie one się znajdują, a Baranow miał pomagać obu inżynierom oświetlając drogę. Zdecydowali się na tę samobójczą misję, mieli jedynie jedną prośbę: aby po ich śmierci państwo zajęło się opieką nad ich rodzinami.

Reflektor Baranowa przestał pracować dość szybko po zejściu pod wodę, na szczęście ratownicy zdążyli dotrzeć do rur odpływowych i od tego momentu Ananenko był w stanie na ślepo poprowadzić trójkę do celu. Mężczyźni pomyślnie otworzyli zawory, a następnie powrócili do reszty ekipy ratunkowej. Wszyscy trzej zmarli w dwa tygodnie później. Zostali pochowani w trumnach pokrytych grubą warstwą ołowiu. Wiele miesięcy później ustalono, że lawa faktycznie przepaliła podłogę pomieszczenia reaktora i oceniono, że gdyby nie misja odważnych nurków, śmierć od promieniowania miliony Europejczyków.

Chociaż sam nie jestem pewien co jest prawdą, a co nie, dzisiaj np. na tt jakaś panna wrzuca ruskie stronki gdzie niby piszą, że jeden z tych gości odebrał medal w 2018 roku, a ludzie podają to dalej :o o::o o::o o:

Tutaj np. bardzo fajna analiza pierwszego epa
https://czarnobyl.pl/artykuly/blog/czarnobyl-odc-1-analiza-miniserialu
 
Posłużę się cytatem, oni akurat wiedzieli na co się piszą.


Chociaż sam nie jestem pewien co jest prawdą, a co nie, dzisiaj np. na tt jakaś panna wrzuca ruskie stronki gdzie niby piszą, że jeden z tych gości odebrał medal w 2018 roku, a ludzie podają to dalej :o o::o o::o o:

Tutaj np. bardzo fajna analiza pierwszego epa
https://czarnobyl.pl/artykuly/blog/czarnobyl-odc-1-analiza-miniserialu
jesli cie interesuje temat to podrzuce ci pozniej kilka ksiazek, nie wiem jak to wyglada w serialu, bo nie ogladam, z ksiazek wynika tylko chaos, niedoinformowanie, wypadki, a tak naprawde dostajesz wiecej promieniowania podczas zdjecia rtg niz gdy wtedy dostali polacy. I nie ma tu mowy o zadnej strefie zero na terenach Polski.
 
Ktoś orientuje się od którego sezonu Ramin Djawadi robi muzykę do Gry o Tron?
Bo uwagę na niego zwróciłem ja, jak i pewnie większość dzięki "Light of the seven", a nie kojarzę żeby wcześniej były tak dobre utwory w serialu, nawet "Rains of Castamere" Sigur Ros nie miało takiego klimatu.
 
Ktoś orientuje się od którego sezonu Ramin Djawadi robi muzykę do Gry o Tron?
Bo uwagę na niego zwróciłem ja, jak i pewnie większość dzięki "Light of the seven", a nie kojarzę żeby wcześniej były tak dobre utwory w serialu, nawet "Rains of Castamere" Sigur Ros nie miało takiego klimatu.
Od początku :)
 
Co do Czarnobyla to się dopiero za niego zabiorę ale tak tylko napomknę, że byłem tam na przełomie roku i polecam się tam wybrać. Historia chwyta za serce i daje wiele do myślenia patrząc na to wszystko od wewnątrz. Chodziłem z licznikiem Gaigera, były miejsca gdzie napierdalało z powodu wyższego promieniowania ale na tak na prawdę można tam już normalnie mieszkać i funkcjonować. Pod sarkofag można normalnie podchodzić

555e8e7e3b214.jpg
 
Tak twierdziła wikipedia, ale nie chciało mi się wierzyć. To dlaczego dopiero tak późno się rozkręcił z dobrymi utworami...
Było pełno zajebistych utworów od pierwszego sezonu, nie wiem o czym ty piszesz. Nuty Starków czy Baratheonów to moje top 5.
 
w rzeczywistosci awaria w czarnobylu nie byla tak powazna, w zaden sposob nie zagrazala polsce, ani tak naprawde nikomu, w 2005 r. wyszedl raport, sygnowany przez who, iaea, undp, ze ludzie narazeni na promieniowanie po awarii czyli ok. 600 000 ludzi dostalo minimalna dawke promieniowania, gdzie przecietny polak otrzymuje 3-4 wyzsza dawke promienowania od zrodel naturalnych. Generalnie bylo o tym sporo pisane i ta awaria po prostu byla rozdmuchana informacyjnie, poprzez brak informacji.
ja pamietam jak w przedszkolu, codziennie dawali nam takie male tableteczki do polkniecia, bodajze jod.


jeszcze nie zaczalem 8 sezonu GOT raz, ze po tej przerwie nie bardzo pamietam co tam sie w ogole dzialo a dwa, ze obrzydziliscie mi to konkretnie:confused:
 
ja pamietam jak w przedszkolu, codziennie dawali nam takie male tableteczki do polkniecia, bodajze jod.


jeszcze nie zaczalem 8 sezonu GOT raz, ze po tej przerwie nie bardzo pamietam co tam sie w ogole dzialo a dwa, ze obrzydziliscie mi to konkretnie:confused:
Oglądaj śmiało. Mnie kilka rzeczy solidnie wkurwilo (brak logiki, zapieprzanie z fabułą, byle podomykac wątki; spierdolenie charakterologiczne niektórych postaci, zepsucie wątków z magią), ale ogółem ogląda się bardzo dobrze. Krytyka sezonu jest słuszna, ale niektórzy też poszli w przesadę szukając na siłę błędów, zamiast podejść do tego jak do prostej rozrywki
 
Było pełno zajebistych utworów od pierwszego sezonu, nie wiem o czym ty piszesz. Nuty Starków czy Baratheonów to moje top 5.

Była dobra muzyka, ale jednak nie takie arcydzieła kompozytorskie jak te dwa które podałem. W sumie wtedy nie towarzyszyły takim mrocznym wydarzeniom i nie budowały takiego rodzaju napięcia.
 
Jest gdzieś do obejrzenia Spartakus w dobrej jakości? Pisałem w temacie o linkach, ale bez odpowiedzi. Myślałem, że to popularny serial i nie będzie problemu.
 
Jest gdzieś do obejrzenia Spartakus w dobrej jakości? Pisałem w temacie o linkach, ale bez odpowiedzi. Myślałem, że to popularny serial i nie będzie problemu.
Na Netflixie masz wszystkie sezony. Jak nie to torrenty. Ewentualnie przypomnij się w temacie to może Ci wygenerują.

Dokładnie 9 lat temu skończył się najlepszy serial komediowy ever ...

D6t18u4W4AEsopZ
 
Last edited:
Jest gdzieś do obejrzenia Spartakus w dobrej jakości? Pisałem w temacie o linkach, ale bez odpowiedzi. Myślałem, że to popularny serial i nie będzie problemu.
Podrzuciłes mi dobry pomysł z tym Spartakusem. Włączyłem ale te efekty specjalne :siara: Chyba zabiorę się lepiej z Rome od HBO
 
Dzisiaj w nocy koniec Gry o Tron, nie tego się wszyscy spodziewaliśmy, ale cóż to i tak koniec pewnej ery.

Ile przyjdzie nam czekać na kolejny taki fenomen, o którym można było pogadać z prawie wszystkimi.
 
A ja ostatnio nadrobiłem 9 sezon Shameless US, niby spadek formy mocno odczuwalny, ale seria nadal ma serce po właściwej stronie i sentymentalnie to mój TOP. Najbardziej wkurzyło poprowadzenie postaci Fiony, która w pierwszych epach była chute as hell ...
 
Dzisiaj w nocy koniec Gry o Tron, nie tego się wszyscy spodziewaliśmy, ale cóż to i tak koniec pewnej ery.

Ile przyjdzie nam czekać na kolejny taki fenomen, o którym można było pogadać z prawie wszystkimi.

Miałem oglądać o 3, ale nie przygotowałem odpowiedniej szamy. Co prawda nie będzie tego samego klimatu i jutro znowu do 21 trzeba unikać jak ognia facebooka i youtube, żeby się nie natknąć na spoilery, ale cóż, małą ucztę sobie przygotuję na wieczór.
 
Back
Top