Polityka

Za czasów III RP szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego złożył dymisję tylko 2 razy:
1. Generał Mieczysław Gocuł - jako protest przeciwko niekonstytucyjnym działaniom szefa MON - Macierewicza (PiS)
2. Generał Rajmund Andrzejczak - jako protest przeciwko niekonstytucyjnym działaniom szefa MON - Błaszczaka (PiS)
 
Jeśli to gest polityczny to i tak nic nie zmieni. Myślę, że to nie ma żadnego wpływu na elektorat.
Tam jest więcej na rzeczy. Nie wiem czy wpłynie czy nie. Ale to jest ruina pisowskiego haselka: bezpieczna Polska. To co sie dzieje w armii od czasu awansu kakaowego berecika to jest nazwijmy to 'razor's edge'. DGRSZ przejmuje kompetencje, tam jest grubo nawet bardzo. Konflikt wewnątrz armii i konflikt z MON to coś co ma niebywały wymiar. Błaszczak to już jest wisienka na torcie.
 
No to jedziemy

2023-10-10 10_30_22-Onet – Jesteś na bieżąco.jpg
 
Nie znam kulis ale Andrzejczak wygląda na bardzo poważnego gościa. Jeśli to jest polityczna volta na osłabienie PiSu na finiszu kampanii, to uważam, że armia nie powinna robić takich numerów. Inna opcja, to widmo zmiany władzy i akcja "ratuj się kto może".
 
Nie znam kulis ale Andrzejczak wygląda na bardzo poważnego gościa. Jeśli to jest polityczna volta na osłabienie PiSu na finiszu kampanii, to uważam, że armia nie powinna robić takich numerów. Inna opcja, to widmo zmiany władzy i akcja "ratuj się kto może".
Żadne z powyższych. To jest gest sprzeciwu, a po części krzyk rozpaczy. Akurat gen. Andrzejczak nie musiał się obawiać zmiany władzy. Raczej portkami trzęsą Kukuła i Kowalski. Teraz wyjdzie jak głęboko w rowie Blaszczaka majdluje kakaowy berecik!
 
Skoro Błaszczak od początku ich pomijał we wszystkim to z daleka śmierdzi polityką. Ci co odeszli to pewnie są miłośnikami PO dlatego nie ma między nimi miłości.
Już widzę jak generałowie rzucają papierami w obronie Polski przed rządami PiS. Do teraz tego nie zrobili to na tydzień przed wyborami im flagi biało-czerwone załopotały w sercach.

Dobra, dobra, srutu tutu.::really::
 
Żadne z powyższych. To jest gest sprzeciwu, a po części krzyk rozpaczy. Akurat gen. Andrzejczak nie musiał się obawiać zmiany władzy.

Też tak mi się wydaje. Ciekawe jak Błaszczak sobie teraz z tym poradzi? Czy wyleją szambo na generałów? Czy będą chcieli przeczekać, zrobią komisję, i dociągną do wyborów?
PR-owo są w poważnym kryzysie.
 
Skoro Błaszczak od początku ich pomijał we wszystkim to z daleka śmierdzi polityką. Ci co odeszli to pewnie są miłośnikami PO dlatego nie ma między nimi miłości.
Już widzę jak generałowie rzucają papierami w obronie Polski przed rządami PiS. Do teraz tego nie zrobili to na tydzień przed wyborami im flago biało-czerwone załopotały w sercach.

Dobra, dobra, srutu tutu.::really::


To może chodzi o obronę Polski a robią to przed wyborami bo ma większą siłę, wydźwięk.

Gdyby zrobili to 2 lata temu to by nic się nie zmienilo, tutaj jest szansa że wplynie to na wynik wyborów i armia się zajmą inni ludzie, już świadomi siły takich protestów.
 
Skoro Błaszczak od początku ich pomijał we wszystkim to z daleka śmierdzi polityką. Ci co odeszli to pewnie są miłośnikami PO dlatego nie ma między nimi miłości.
Już widzę jak generałowie rzucają papierami w obronie Polski przed rządami PiS. Do teraz tego nie zrobili to na tydzień przed wyborami im flagi biało-czerwone załopotały w sercach.

Dobra, dobra, srutu tutu.::really::
Przecież Andrzejczak dostał awans za PiSu i akurat jeśli o niego chodzi to tutaj nie możesz mówić o jakichś politycznych hucpach, bo to fachowiec najwyższej klasy, który powinien być na tym stanowisku niezależnie od tego kto rządzi. O używaniu wojska do własnej propagandy chyba pisać Ci nie muszę, bo to wie każdy kto śledzi temat. Wojsko ma być apolityczne, a w dowództwie generalnym rządzący zrobili sobie kurwa partyjną przybudówkę.
 
Gdyby zrobili to 2 lata temu to by nic się nie zmienilo, tutaj jest szansa że wplynie to na wynik wyborów i armia się zajmą inni ludzie, już świadomi siły takich protestów.
Zesra się, a nie wpłynie na wynik wyborów. Ludzie się nie obudzili po szczaniu na ryj w postaci lockdownów, wyborów kopertowych, wałów przy zakupie respiratorów i maseczek, ograniczeniu dostępu do służby zdrowia i nadmiarowych zgonach, sprzedania praworządności za pieniądze z KPO, które są de facto nie zostały wypłacone, rekordową imigrację itd. to się na pewno zreflektują po dymisji generała, który, strzelam, dla 90% uprawnionych do głosowania jest nonamem.
 
Ja Tuska lubię:). Morawiecki wypadł beznadziejnie, mam wrażenie, ze on ma Aspergera. Tusk zrobił co miał zrobić. Nie rozumiem zachwytów Bosakiem, to był jego standard, czyli fantazyjne pierdolamento wyglaszane w dobrym tempie. Holownia na duży plus, Wielgus zaskoczyła, Maj też w porządku. Najlepsze było to, jak zapietego w studiu pod szyję krzywomordego wypuscili na mróz w koszulinie z podwinietymi rekawkami:).
MM może przeskoczył A. z Obajtka... ale to chyba medycznie nie możliwe...
 
Też tak mi się wydaje. Ciekawe jak Błaszczak sobie teraz z tym poradzi? Czy wyleją szambo na generałów? Czy będą chcieli przeczekać, zrobią komisję, i dociągną do wyborów?
PR-owo są w poważnym kryzysie.
Jaro wsadzi łapę w pacynkę Dudu i szanowny tfu pan prezydent będzie próbował przeciągnąć to do wyborów. Wylanie szamba na generałów jest ryzykowne. Z pisem został już tylko kakaowy berecik, a on jest slabym elementem. Ludzie bardzo dużo o nim wiedzą, wystarczy, że któryś uchyli wieka szamba, a smród będzie zabijał. Ewentualnie pójdą w mixa typu: 'niedobre, niewdzięczne generały ale lekko i do tego ciągnięcie do wyborów.
 
Zesra się, a nie wpłynie na wynik wyborów. Ludzie się nie obudzili po szczaniu na ryj w postaci lockdownów, wyborów kopertowych, wałów przy zakupie respiratorów i maseczek, ograniczeniu dostępu do służby zdrowia i nadmiarowych zgonach, sprzedania praworządności za pieniądze z KPO, które są de facto nie zostały wypłacone, rekordową imigrację itd. to się na pewno zreflektują po dymisji generała, który, strzelam, dla 90% uprawnionych do głosowania jest nonamem.

Jest bardzo duża liczba niezdecydowanych i dużą z zdecydowanymi, ale lekko ..choćby to wpłynęło na 1% to zawsze wpłynie. Ludzie nie muszą znać tych generałów by mieć zaszczepione "o nie, PiS zniszczył armię". Mogą się od nich odwrócić nawet głosujący patrioci dla których armia jest bardzo ważna, i zagłosować np za to na konfe
 
Rozwaliła mnie Szajbus Wielgus.
Pytanie o zbrojenia.
Hej dla mnie ważne jest też bezpieczeństwo na drogach bo mój mąż zginął (ona jest tak zakłamana że wcale bym się nie zdziwił jak kłamie) i oczywiście aby nikt nie musiał iść do wojska kto nie musi.
Ale jest postęp, wojna na Ukrainie ma jedną zaletę: w końcu zaczyna się mówić o wojsku.
Pamiętam Biedronia z akcjami: zupy dla bezdomny zamiast rakiet,
Hołownie po co czołgi lepiej oddłużać szpitale
Biedronia z tekstami: F35 pożaru nie ugasi, więc po co nam...

Jedynym konkretem u Hołowni to był ten tekst o płatności podatku od faktury, dopiero jak zostanie ona zapłacona. Oj panowie i panie w bankach nie ucieszyliby się gdyby to wprowadzono. Przecież przez nieopłacone faktury firmy biorą dużo kredytów...

Odnośnie Bosaka: no dało się w paru punktach przyczepić (jak np. o likwidacji farm norek i jednocześnie o ograniczenie imigracji taniej siły roboczej: oj w tych farmach to czasami pracownicy z Mołdawii są nawet za drodzy xD) ale przy takiej konkurencji wyszedł dość dobrze
 
Lemmy, tam już było rzucenie papierami po słynnej rakiecie, tylko NATO interweniowało. To jest gest pokazujący, że armia ma dość i że w razie W nie pójdzie za PiS. PiS juz wie, że nie utrzyma władzy, a oni są gotowi na wszystko. Moment wybrany strategicznie, po wojskowemu - Żydki, Ukry i wybory.
wiesio.JPG


Wiesław tez wyraźnie zdziwiony
:korwinlaugh:
Pewnie też ładne kanapki przytulał na tych zakupkach Błaszczaka.
 


No i kuuurna przekonała! Daje głos na Lewicę! :juanlaugh:


To jest pierdolony dramat. jedni sprzedawali cały kraj i zwijali polskie wojsko, odsłaniali granice itd (PO) Drudzy upolityczniają i nie potrafią sie dogadać na lini Politycy - Dowództwo... (PIS) Kurwa coś jebnie i będziemy jak IZrael... nieprzygotowani, slepi, głusi z ręką na kutasie i bomby na łeb bd spadać....

PRZYCZYNY REZYGNACJI NIE DYMISJI! - nie wiem co gorsze...
 
No i kuuurna przekonała! Daje głos na Lewicę! :juanlaugh:



To jest pierdolony dramat. jedni sprzedawali cały kraj i zwijali polskie wojsko, odsłaniali granice itd (PO) Drudzy upolityczniają i nie potrafią sie dogadać na lini Politycy - Dowództwo... (PIS) Kurwa coś jebnie i będziemy jak IZrael... nieprzygotowani, slepi, głusi z ręką na kutasie i bomby na łeb bd spadać....

PRZYCZYNY REZYGNACJI NIE DYMISJI! - nie wiem co gorsze...


Jeżeli byśmy byli jak Izrael i po "niespodziewanym" ataku w dwa 24 h odparlibysmy atak i zmusili wroga do obrony na swoim terytorium- to by było zajebiście.
 
Może to gest do opozycji, że jakby doszli do władzy, to on jakby co jest do dyspozycji, a tego PiSu to nigdy nie lubił.
Andrzejczak jest na to za mądry. Myślę, że nawet przy zmianie rządu by się utrzymał, bo ma bardzo wysokie notowania u wielkiego brata. Na TT pojawiają się jakieś wersje, że Błaszczak chciał się zemścić za ich działania po znalezieniu rakiety w Przewodowie i wpakować w jakieś kompromitujące gówno. I, że od dłuższego czasu ich pomijali i faktycznie oddali zarządzenie armią Kukule. Podobno też NATO odcięło nasz SG od jakiś tajnych danych po odtajnieniu i publikacji planów obrony.

Cholera wie jaka jest prawda, ale mi to wygląda, że nie chcieli już firmować czegoś na co nie mieli wpływu. A, że Błaszczak to dyletant i menda, to przy okazji chcieli mu po ludzku trochę przypier...ić.
 
Back
Top