Polityka

Czarnek to się staje naprawdę jakąś ofiarą nagonki: ten człowiek nic nie robi, tylko mówi i nawet riposta mu wyszła


Chociaż na jego miejscu bym powiedział, dlaczego wyborcza nic nie mówi o znanym rektorze toruńskiej uczelni, który postawił być sędzią na zapas w 2015 roku, później został rektorem Uniwersytetu Toruńskiego i przypadkiem ten uniwersytet wykupił mase cyfrowej prenumeraty wyborczej...
Oj ciekaw skąd są pieniądze na pensje dziennikarki i dlaczego nie jest to kasa prawdziwych czytelników...

Wracając jeszcze do tego tematu. Tak się tworzy "newsy":

1662568881742.png


Naprawdę? Zapytała o seks?

Radiozet. Niech każdy sobie sam odpowie czego słucha czy co czyta.
 


O dronach w Rosji - dla zainteresowanych




Potem opis programu wydarzenia i cwiczen - sporo ćwierków to pominę

Wnioski




O, to z pewnością spodoba się na cohones :) Troszkę niedocenia chyba USA w dezinformacji strategicznej (niby USA tylko interesuje sie poziomem taktycznym), a tutaj mozna by pomyslec o decouplingu łańcuchow dostaw, a coz takiego to sie dzieje ostatnie 3 lata w tym temacie? A tak poza tym to ciekawie - polecam...


Jak zwykle nic nie jest czarno-białe.
A więc, przeinaczono wypowiedź Makreli (co sam tu wstawialem), ale jednak pod właściwymi w tejże wypowiedzi słowami, jest prawdziwy interes: koncert mocarstw RU-FR a podmiotem, wedle mocarstwowej logiki tychże, jest Wschod Europy i Polnoc Afryki. O silach specjalnych FR w UA nie wiedzialem, podobno pisal o tym NYT, moze jaki podcast o tym znajde. No a nasi tak w koszarach pompki robią?
Takze o dezinformacji ktora bierze sie znikad i potem informacyjnie narasta jak w grze w gluchy telefon (przyklad wywiadu Zelenskiego we Wloszech, tlumaczonego przez kilka jezykow)... Także o akcji tureckiej Śluza, nawet nie wiedzialem ze taka nazwe toto miało, albo mnie z dziurawej głowy się umsknęło. Rozsądny kolunio: interesy wzmaniają pieniadze i krew. Spoczko ten cytat z dowodcy FR SZ (o ile dobrze zrozumiałem Strzelców Alpejskich) w Rumuni (za pomoc w Mali): "nie przyjechaliście tutaj serwować kocy uchodźcom, przyjechaliście serwować ołów wrogom Francji. Na razie jest spokoj, zobaczymy co bedzie dalej" XD
Co przebija z tej rozmowy to to jak frankocentryczne jest spojrzenie Francji na EU, a przeciez wiemy jak germanocentryczne jest spojrzenie Niemiec.


Czyli UK oficjalnie już kompletnie padło.
Najważniesze ze minister obrony został, a więc dla naszej czesci Europy poki co nie zmienia sie nic. A to nie bylo takie oczywiste.
A te ich seksualne Narnie to juz niech se mają :) Gdzies wierzą w VooDoo a jak widac gdzies w pierdyliard płci. Zawsze mozna pojechac na wakacje i dzieciom pokazac :) Albo lepiej nie :)





A to nieniemiecki Niemiec








Do kogo mowi Putin?
















Geubo














 


Dodam tylko, ze kontrkandydatem byl Rishi Sunak, przeciwko ktoremu sa prowadzone postepowania wyjasniajace skad sie biora ruskie pieniadze wpompowywane w firme (Infosys) jego zony(oficjalnie projektantki mody). Corki jednego z najbogatszych ludzi w Indiach i biznesmena robiacego interesy z Putinem. Uwaga: zona pana Sunaka posiada udzialy w firmie Infosys warte 400MLN funtow, ale jak uslyszycie w wywiadzie z panem Sunakiem na dole, ten nie ma pojecia czym jest Infosys. Pewnie zapomnieliscie o tym wspomniec, wiec tak to tutaj zostawie.

 
Dodam tylko, ze kontrkandydatem byl Rishi Sunak, przeciwko ktoremu sa prowadzone postepowania wyjasniajace skad sie biora ruskie pieniadze wpompowywane w firme (Infosys) jego zony(oficjalnie projektantki mody). Corki jednego z najbogatszych ludzi w Indiach i biznesmena robiacego interesy z Putinem. Uwaga: zona pana Sunaka posiada udzialy w firmie Infosys warte 400MLN funtow, ale jak uslyszycie w wywiadzie z panem Sunakiem na dole, ten nie ma pojecia czym jest Infosys. Pewnie zapomnieliscie o tym wspomniec, wiec tak to tutaj zostawie.


Tak tylko delikatnie zasugerowałeś, że zleceniodawca rozkazał nam to przemilczeć, dlatego mocniej dociągnęliśmy rant onucy i pominęliśmy ten temat? Nie pomyślałeś o tym, że nie każdy obserwuje wszystko na świecie i mógł nawet o tym nie wiedzieć, bo lepiej trochę antyruskich tekstów nam powciskać?
 
Tak tylko delikatnie zasugerowałeś, że zleceniodawca rozkazał nam to przemilczeć, dlatego mocniej dociągnęliśmy rant onucy i pominęliśmy ten temat? Nie pomyślałeś o tym, że nie każdy obserwuje wszystko na świecie i mógł nawet o tym nie wiedzieć, bo lepiej trochę antyruskich tekstów nam powciskać?
 
Czyli jedna eskadra na dywizje
Podejrzewałem że oni tak tylko przed wyborami pierdolą o dwóch dodatkowych dywizjach bo 4 obecne mają braki a jedna ma trzy brygady ale oni chyba serio wierzą w to co mówią :damjan:
 
Serio oni się chwalą wysłaniem zapytania? To tak jakby napisać tweeta że starej listę zakupów zrobiłeś.
:jarolaugh:
Tak tylko jeszcze dodam że Australia za 29 sztuk zapłaciła prawie 4mld $ a infrastruktura ma ich wynieść prawie 3,5mld$
Mówi się jeszcze o eskadrze f15ex na kolejną eskadrę f35 nie mają chęci bo wysokie koszty eksploatacji
Do 250 Abramsów zamówili dziadowskie pociski które które szwaby opracowały w latach 90 potem chyba sprzedali licencje amerykanom a sami powiedzieli że nie będą ich produkować bo są przestarzałe a nasi rządzący oficjalnie zamówili je w 2022
Oni mnie rozpierdalają :DC:
Kraba mogę jeszcze przeżyć bo jestem fanem k9 Thunder mimo wszystko jest to trochę lepsza maszyna od kraba
Krab to tak naprawdę składak z wielu krajów
Ale jeśli zrobią to borsukiem co z krabem to nie wytrzymam
Borsuk to jeden z najlepszych bwp na świcie
Ma ich być 1400 więc mają moje pozwolenie na zakup tak do 600 AS21
Ten cały k2 to chyba najlepszy z możliwych czołgów do kupienia teraz przez Polskę ale ta modyfikacja do k2pl tak naprawdę nie będzie żadną modyfikacją tylko literki a klepać tak naprawdę będziemy od 2026 zwykłe k2
Mógłbym się rozpisać 10x dłużej ale po co
Jak tak dalej pójdzie to kupią lotniskowiec :korwinlaugh:
A i finalnie z tych 96 sztuk skończy się pewnie na 64 albo 32
500 himarsów też nie ma sensu
Lepiej mieć ich 100 a za cenę kolejnych 400 kupić atacmsy i gmlrsy
I jak mają nam sprzedać 500 skoro klepią ich rocznie 48 a mówi się że max maxów to prawie 70 sztuk rocznie :pociesznymirek:
Wiem jak wygląda doktryna NATO i strategia obrony państ sojuszu ale my o siły powietrzne naprawdę nie musimy się martwić
Siły powietrzne NATO zniszczyłyby ruSSkie lotnictwo szybciutko
Wydaje mi się że nawet szwaby czy Włochy nie miałyby problemu by wysłać swoje eurofightery by sobie poszczelały
Brytyjczycy też by swoje pewnie na luzie wysłali oni to w ogóle mają zajebiste lotnictwo
Francuzi chuj wie czy mają amunicje do swoich rafale bo raz prosili Amerykanów by im pożyczyli bo się skończyła xDD
Nasi chcą mieć potężne siły lądowe trochę ich rozumiem ale niech nie lecą w chuja i zaczną kupywać z głową
Wiem że to jest tajemnica ale powiem wam szczerze że Polska ma dzisiaj amunicji na miesiąc może dwa konfliktu :matt:
Ostatnio mówią że do 2035 wydamy ponad 500mld pln na zbrojenia a to więcej niż głośny fundusz bundeswehry chociaż tam połowę pewnie biurokracja zeżre jak zawsze
Ci so się dzisiaj śmieją że Ukraina daje sobie rade z podobno drugą armią świata to prawdopodobnie niewiedzą że mieli oni przed wojną najmocniejszą w Europie obronę przeciwlotniczą
Oni tam mieli ponad 150 systemów s300 a Polska obrona dzisiaj tak naprawdę nie istnieje
Dopóki druga faza wisły nie zostanie zakończona (a tak naprawdę jeszcze się nie zaczęła) i cały program narew to tak naprawdę jesteśmy bezbronni i będziemy kopani przez pierwsze tygodnie wojny do której i tak nie dojdzie
Rozmawiałem z zawodowymi żołnierzami i co do opl mają takie samo zdanie
MON podjął też dużo dobrych kroków ale nie chce mi się o nich pisać bo chciałem tylko tu przedstawić swoją opinię
My to tam jeszcze pół biedy co mają powiedzieć państwa bałtyckie ze swoim budżetem
W 2035 po tych wszystkich wydatkach napiszę czy możemy spać spokojnie :beer:
 
Dodam tylko, ze kontrkandydatem byl Rishi Sunak, przeciwko ktoremu sa prowadzone postepowania wyjasniajace skad sie biora ruskie pieniadze wpompowywane w firme (Infosys) jego zony(oficjalnie projektantki mody). Corki jednego z najbogatszych ludzi w Indiach i biznesmena robiacego interesy z Putinem. Uwaga: zona pana Sunaka posiada udzialy w firmie Infosys warte 400MLN funtow, ale jak uslyszycie w wywiadzie z panem Sunakiem na dole, ten nie ma pojecia czym jest Infosys. Pewnie zapomnieliscie o tym wspomniec, wiec tak to tutaj zostawie.


Klasyczny wybor bez wyboru. Chcesz byc ruchany w dupe tulipanem czy drutem kolczastym :jjsmile:
 
Ciezko ogarnac, co sie dzieje naprawde, co nie. Ciezko ogarnac co bedzie mialo znaczenie za pol roku, mimo ze jest prawda, a co nie.
W tej niepewnosci cie




No za dobrze idzie to trza nukami postraszyc?


Amerykanie tez maja swoje problemy








Czy Niemcy przepracowali wojnę? Jak wpływa na to wojna na Ukrainie?




Oj tam, nie spiseg, ale jeszcze mniejszosc


Ten mem okrutny XD


XD






Czuła tęczowa lewoca




 
Krolowa Elzbieta II umarla.

Dla mnie to takie nienaturalne. Wiesz, ona była zawsze, i miało się wrażenie, że będzie zawsze. Podobne odczucia miałem po śmierci JPII.
Już chyba nie ma takich postaci na świecie. Może poza Stonesami.


Ps. Ekspert TVN24 właśnie podkreślał jak wspierała osoby LGBT xd
 
Dla mnie to takie nienaturalne. Wiesz, ona była zawsze, i miało się wrażenie, że będzie zawsze. Podobne odczucia miałem po śmierci JPII.
Już chyba nie ma takich postaci na świecie. Może poza Stonesami.


Ps. Ekspert TVN24 właśnie podkreślał jak wspierała osoby LGBT xd
Wiecznie zyc nie mogla. Ja osobiscie nie moge zrozumiec jak w swiecie wszechobecnej poprawnosci polityzcznej monarchie zachowaly racje bytu.
 
Wiecznie zyc nie mogla. Ja osobiscie nie moge zrozumiec jak w swiecie wszechobecnej poprawnosci polityzcznej monarchie zachowaly racje bytu.

Zwłaszcza, że są to monarchie czysto symboliczne. A jednak lewicowe państwa je pielęgnują.
Widać poczucie tradycji jednak jest jeszcze silne.
No i to jest symboliczny koniec Cywilizacji Białego Człowieka.

Koniec monarchii niestety jest tak naturalny jak koniec dyliżansów, rycerstwa itd.
 
Back
Top