Polityka

Wracając jeszcze do tego tematu. Tak się tworzy "newsy":

View attachment 44916

Naprawdę? Zapytała o seks?

Radiozet. Niech każdy sobie sam odpowie czego słucha czy co czyta.

zresztą co się dziwić, skoro dziennikarz piszący ten nagłówek mógł mieć takiego wykładowce: Żakowski nie nauczy studentów UW ani merytoryki, retoryki, rzetelności, researchu, przyzwoitości, a dziennikarze wyborczej żyją z kasy podatników, żeby to jeszcze żyli z kasy czytelników...

Pozostaje tylko chyba modlitwa, że któryś z miliarderów wykupi któreś z polskich mediów i z litości wobec Polski zdecyduje się dopłacać do interesu...
Też chyba radio zet miało być sprzedane Agorze za 90 mln zł tylko UOKiK zablokował to. 90 mln zł? To jakiego piłkarza można za to kupić? :korwinlaugh:

Jeśli w sprawie reparacji jest drugie dno, a nie tylko kwestia zbliżających się wyborów (w co trudno mi uwierzyć bo w geniusz komendanta już dawno zwątpiłem), to raczej chęć grillowania Niemców. Celem tego może być osłabienie ich pozycji i zmuszenie do posunięcia się przy europejskim stole. Jest dużo głosów w UE, które twierdzą, że po wybuchu wojny i kompromitacji polityki energetycznej UE (RFN), Polska jako reprezentant Europy Wschodniej ma papiery żeby stać się poważnym graczem obok Francji i Niemiec.

Czyli gra toczy się o sprawczość w UE i jej przyszły kształt, podskórnie czuję, że to Amerykanie mówią naszym wodzom co mają robić, tym bardziej, że to im zależy, żeby Niemcy zaakceptowały atlantycki model Europy (bez współpracy z Rosją, z silnymi armiami itd..). Nam to bardzo pasuje, ale Niemcy musieliby zupełnie zmienić swoją politykę, a nie są na to jeszcze gotowi. Najbardziej pomogą im w tym sukcesy ukraińskiej armii i naciski z USA.

tak wszedłem sobie na linkedin aby poczytać co tam młodzi, dobrze wykształceni z większych ośrodków miejskich o tym myślą i ktoś ładnie napisał, że to przypomina nigeryjski szwindel: załatwię ci biliony zł tylko zamiast przelewu oddaj na mnie głos za rok...

Chociaż trzeba przyznać, w końcu zaczęła się jakaś debata o tych niemieckich zbrodniach. Masa mediów światowych o tym mówiła i wyszła też wiedza "ekspertów", profesor Niemiecki śmiejący się słysząc Ausschwitz. Już nie mówiąc o tekście: Niemcy też ginęli. Ja bym zripostował aby wymienił niemieckich opozycjonistów i że możemy zrobić sondę uliczną w Berlinie czy ktoś ich zna...
Jelcyn odpowiedział na pytanie co sądzi o kulcie Stalina, że nigdy nie będzie tego popierał, bo też dużo osób z jego rodzinny zginęło za jego rządów.
Faktycznie łatwiej udowodnić, że Rosjanie byli największą ofiarą komunizmu niż Niemcy ofiarą nazizmu.


Polska pozwoliła na to, że dużo osób na świecie myśli, że głównymi ofiarami IIWŚ byli żydzi, a okupacja niemiecka wyglądała wszędzie tak jak w Holandii czy Belgii, a przecież to na wschodzie było wyjątkowe okrucieństwo, wręcz nielogiczne. Hans Frank mówił, że można po wojnie zmniejszyć populacje Słowian o kilkadziesiąt procent... Specjalnie Niemcy nie uczą w szkołach dużo o Polsce...
Teraz gdyby TVP było mocniejsze to powinno wyemitować serie dokumentalną:
a) jacy zbrodniarze niemieccy rządzili w Niemczech po wojnie np. rzeźnik Warszawy był burmistrzem
b) ile SSmanów ma emeryturę wojskową
c) ilu zbrodniarzy chodziło wolno dzięki Adenauerowi
d) i prawdziwe korzenie nazizmu: Otto von Bismarck bohater narodowy Niemiec...
 
... Specjalnie Niemcy nie uczą w szkołach dużo o Polsce...
A może za bardzo nam się wydaje, że nie osiągnelismy więcej przez innych, zamiast myśleć, że to my nie robimy tego co powinniśmy najlepiej?

Musimy wybierać mądrych przywódców, reformować szkoły i uczelnie, budować silną gospodarkę i szczęśliwe społeczeństwo. Wtedy będzie nam wisiało co Niemcy wiedzą o PL, albo o swojej historii.
 
A może za bardzo nam się wydaje, że nie osiągnelismy więcej przez innych, zamiast myśleć, że to my nie robimy tego co powinniśmy najlepiej?

Musimy wybierać mądrych przywódców, reformować szkoły i uczelnie, budować silną gospodarkę i szczęśliwe społeczeństwo. Wtedy będzie nam wisiało co Niemcy wiedzą o PL, albo o swojej historii.
Tak, będzie nam wisiało jak nadal będzie forsowana narracja o Polakach jako oprawcach w trakcie II wojny światowej. Akurat w tym temacie to od dawna powinnismy brać przykład z żydów, mieć odpowiednie organy odpowiedzialne za ściganie, nagłaśnianie i kierowanie do sądów na całym świecie przypadków negowania Polski i Polaków jako ofiar oraz wszelkich prób przypisywania nam roli oprawcy.
 
A może za bardzo nam się wydaje, że nie osiągnelismy więcej przez innych, zamiast myśleć, że to my nie robimy tego co powinniśmy najlepiej?

Musimy wybierać mądrych przywódców, reformować szkoły i uczelnie, budować silną gospodarkę i szczęśliwe społeczeństwo. Wtedy będzie nam wisiało co Niemcy wiedzą o PL, albo o swojej historii.
Wisza Ci "polskie obozy zagłady" i te sprawy? Rozwój Polski nie wyklucza czkawki sprawianej szwabom.
Nie zapominaj, że jesteśmy gospodarczo w takim a nie innym miejscu w dużym stopniu przez to, że szwaby nas ograbiły. Najpierw, w momencie przemian przemysłowych jako zaborcy, a później z dorobku odradzającego się państwa jako oprawcy. Nie ma szwaba, który by na tym nie skorzystał.
 
306214566_3259969300913143_1831325693406848046_n.jpg
 
@szplin @Mnichu Nie zgadzam się, w świecie szanuje się silnych i bogatych, resentymenty są dla biednych. Rosjanie też żyją urojeniami o swoim imperium, a chodzą srać za stodołę. Dlatego dzisiaj rzucili nam temat reparacji, a tvp wypisuje na paskach czego nam zazdroszczą Niemcy. Historie trzeba znać, a tradycje szanować, ale przyszłość buduję się nauką i pracą.
 
@szplin @Mnichu Nie zgadzam się, w świecie szanuje się silnych i bogatych, resentymenty są dla biednych. Rosjanie też żyją urojeniami o swoim imperium, a chodzą srać za stodołę. Dlatego dzisiaj rzucili nam temat reparacji, a tvp wypisuje na paskach czego nam zazdroszczą Niemcy. Historie trzeba znać, a tradycje szanować, ale przyszłość buduję się nauką i pracą.
Ale jedno drugiego nie wyklucza.
 
A może za bardzo nam się wydaje, że nie osiągnelismy więcej przez innych, zamiast myśleć, że to my nie robimy tego co powinniśmy najlepiej?

Musimy wybierać mądrych przywódców, reformować szkoły i uczelnie, budować silną gospodarkę i szczęśliwe społeczeństwo. Wtedy będzie nam wisiało co Niemcy wiedzą o PL, albo o swojej historii.

Obojętnie czy to duża korporacja czy państwo to rządzi prawo: ,,jeśli ty nie napiszesz własnej historii to ktoś napisze ją za ciebie".
Dlatego korporacja spożywcza na N ma miły wizerunek mimo że ma procesy z wypędzaniem Indian z ich ziem itp. przegrane zresztą.

O a jak banki dbają o swój wizerunek: jeden "nie czekamy sto lat na równouprawnienie", drugi ,,wiesz ile śmieci jest w oceanie? Patrz nasza karta jest ekologiczna!", trzeci "hej Owisiak nas chwali za WOŚP" -jednocześnie mnóstwo przegranych procesów, gdzie tak cholernie mocno gwałcili prawo...


USA ma potężną gospodarkę, uczelnie z takim ogromnym budżetem (przecież nigdy w Polsce uczelnia nie będzie miała budżetu plus 2 mld $) i mimo wszystko Departament Obrony współfinansował wiele filmów, dzięki którym to USA ma wizerunek wybawiciela światowego, mimo że no delikatnie mówiąc tacy ludzie jak Bush czy Kennedy to według wielu religii ciekawego życia po śmierci mieć nie będą.


Dlatego właśnie były szef FBI czy dziennikarka CNN w wywiadzie z Dudą mówiła bzdury o Polsce.

Niestety polscy politycy jakoś nie przyjmują zaproszeń od zagranicznych telewizji, a myślę, że warto powiedzieć im trochę prawdy...

PO -polityka historyczna niepotrzebna
PiS -powiemy, że jest potrzebna, ale tak naprawdę zrobimy z tej fundacji narodowej kolejny wydział pisowskiej fabryki milionerów....

Ile na tą fundacje wydały państwowe firmy przez ponad chyba 5 lat? 5 mld zł? Gdyby za 5 mld zł wytworzyli srebrne monety z wizerunkiem Pileckiego (gdyby on był Amerykaninem...) czy Jana Karskiego i sprzedali jakiemuś sklepowi nawet poniżej wartości rynkowej to więcej byłoby z tego pożytku.

IPN powinien przejrzeć każdy podręcznik do historii w UE, dopierdalać się o każdy szczegół, alarmować publicznie kto jest płaskoziemcą historycznym, że Niemcy udają, że nie było planów eksterminacji Słowian i tak naprawdę to okupacja w Polsce czy Belgii to w sumie to samo było...

Bo jeśli się odpuści to tacy ludzie jak ten szczerbaty i niemiecka komisarz od tekstu od głodzenia Polaków tylko na to czekają

1662843454056.png

Przechodzą takie teksty od praworządności do historii bo nie ma kontrofensywy, a powinno się ripostować szczerbatego: jesteś ksenofobem, promujesz ruską wersje antypolonizmu i byłeś ministrem kraju, który jeszcze po wojnie trzymał Murzynów w ZOO a teraz naściągał terrorystów rozbrajając własny kraj...
1662843793775.png

Przecież jak na poważnie weźmiemy te wszystkie debaty o Polsce w PE to są jakieś bzdury np. niezawisłość i apolityczność sędziów. Immunitet to wcale nie jest standardem europejskim, w Niemczech i we Francji sędziowie mogą należeć partii -w Polsce nikt jakoś nie ma odwagi wprowadzać takich zmian...

PS i najważniejsze pomijając etykę: Polska jest częścią niemieckiej gospodarki, cholernie zależną od NIemiec. Niemcy płacące reparacje Polsce (oczywiście jeśli zostałyby one wydane na inwestycje) wzmocniłyby...
... pośrednio niemiecką gospodarkę.


Tak, będzie nam wisiało jak nadal będzie forsowana narracja o Polakach jako oprawcach w trakcie II wojny światowej. Akurat w tym temacie to od dawna powinnismy brać przykład z żydów, mieć odpowiednie organy odpowiedzialne za ściganie, nagłaśnianie i kierowanie do sądów na całym świecie przypadków negowania Polski i Polaków jako ofiar oraz wszelkich prób przypisywania nam roli oprawcy.
ta narracja że Polska to gówno a reszta krajów to cywilizacja, postęp, polityka wstydu to oczywiście patologia, ale Żydzi to już poszli w jeszcze drugą skrajność (tak że nie tylko Polska ma pełno prawo zerwać z nimi stosunki dyplomatyczne) co w polskim wydaniu nie byłoby fajne. Jest ten Ośrodek monitorowania antypolonizmu i to zaczyna przypominać powoli ośrodek monitorowania zachowań rasistowskich i jakiś tam..
Chociaż oczywiście IPN powinien wysłać pismo do uczelni tych wykładowców z debaty z Rachoniem w al jazeera z zapytaniem dlaczego tolerują historyczne płaskoziemnstwo na uniwersytecie
 
Zastanówcie się nad tym jak nasi rodacy znają historię Polski, ile średnio, rocznie czytają książek? Zwykłe sondy uliczne sprawiają że można się załamać. Szanujmy się najpierw sami, a później uczmy szacunku innych.
 
Zastanówcie się nad tym jak nasi rodacy znają historię Polski, ile średnio, rocznie czytają książek? Zwykłe sondy uliczne sprawiają że można się załamać. Szanujmy się najpierw sami, a później uczmy szacunku innych.
no niestety od lewa od prawa rządzi historia wykopowa: od jakiś mitów o Ułanach atakujących szablami czołgi (niemiecka propaganda, przecież Ułani to była elita a nie idioci) czy powstaniu warszawskim aż po powtarzanie komunistycznej propagandy o żołnierzach wyklętych mimo, że to był bardziej skomplikowany temat....
A to jak nagle wszyscy poznali Wołyń mimo, że kiedyś tym tematem nie grał nawet LPR :brainoverload:
Niby PiS wprowadził Historię i Teraźniejszość, ale jeśli to ma polegać na takich tekstach jak np. te o dzieciach z in vitro to...

Ale robi wrażenie jak Niemcy i Francja robią z siebie obrońców uciśnionych, niemal azyl uchodźców, a przecież to są kraje, które do dzisiaj okradają Afrykę. Na zwykłej kawie nawet Afryka nie zarabia, bo UE walnęła takie cło, że głównie ziarna nieprzetworzone lądują w europejskich fabrykach...
Albo USA z wizerunkiem zbawcy świata.
 
Zastanówcie się nad tym jak nasi rodacy znają historię Polski, ile średnio, rocznie czytają książek? Zwykłe sondy uliczne sprawiają że można się załamać. Szanujmy się najpierw sami, a później uczmy szacunku innych.
A co z tymi, którzy trochę przeczytali i coś wiedzą? Mają milczeć?
 
Wizualizacja




Obaczymy


Obaczymy






XD


Operatorzy poszukiwani


Ruski człowiek to ma przejebane... Polecam bardzo. Trzeba czytać - napisy. No chyba że ktoś panimaje pa ruski.




Skrzypczak jak to Skrzypczak, ale w sumie serio jest okno możliwości dla UA




Buty spadly?


XD


Ja nie zgadlem


Pytel, trza zapamietac


XD
 
Last edited:
Wizualizacja




Obaczymy


Obaczymy






XD


Operatorzy poszukiwani


Ruski człowiek to ma przejebane... Polecam bardzo. Trzeba czytać - napisy. No chyba że ktoś panimaje pa ruski.




Skrzypczak jak to Skrzypczak, ale w sumie serio jest okno możliwości dla UA




Buty spadly?


XD


Ja nie zgadlem


Pytel, trza zapamietac


XD

Ktoś będzie pamiętał za miesiąc treść tego ostatniego tweeta?
 
Chcesz się założyć kto najbardziej zyska na tej wojnie?
Aż się uśmiechnąłem :) Ja myślałem że ty o Niemcach (bo dla mnie ten ćwierk o Niemcach był) XD ale w sumie to już powinienem sie domyslec jak to zinterpretujesz.

No to weź kogoś podburz żeby wjechał do Polski, ubijemy na tym interes :) Najlepiej 3x pod rząd - będziemy potegą :)
 
Aż się uśmiechnąłem :) Ja myślałem że ty o Niemcach (bo dla mnie ten ćwierk o Niemcach był) XD ale w sumie to już powinienem sie domyslec jak to zinterpretujesz.

No to weź kogoś podburz żeby wjechał do Polski, ubijemy na tym interes :) Najlepiej 3x pod rząd - będziemy potegą :)
Kiedy ja właśnie o szwabach. I tak każdy będzie miał w dupie, że Polacy więcej. To nie my będziemy beneficjentem. Wydymają nas ci z prawa i ci z lewa
 
A ja sie ciesze. Moze w koncu wroci normalnosc. Fachowiec bedzie dostepny i chetny do pracy. Termin realizacji liczony w tygodniach a nie w latach.
Upadek z wysoka boli. Żebyś się nie przeliczył z tymi fachowcami.
 
Kiedy ja właśnie o szwabach. I tak każdy będzie miał w dupie, że Polacy więcej. To nie my będziemy beneficjentem. Wydymają nas ci z prawa i ci z lewa
Oczy dookoła głowy i damy radę. Najważniejsze by Ruskim wjechała Smuta. Reszta to już zwykłe codzienne użeranie.

A ja sie ciesze. Moze w koncu wroci normalnosc. Fachowiec bedzie dostepny i chetny do pracy. Termin realizacji liczony w tygodniach a nie w latach.
Fakt, budowlanka miała eldorado i czesto latali w kulki. Nie chodzi nawet o termin jako taki, ale generalnie słowność.

Ale ja na drzwi mam termin 4mce, wiec jeszcze koncowki sa... Na pare miesiecy jak widac robota bedzie...
 
Back
Top