Polityka

Mam tylko nadzieję, że to nie prawica się bardziej zradykalizuje tylko lewica ogarnie. Naiwniak ze mnie, nie? :-(
Niemożliwe. Lewi mają zaniżony trend do ogarniania czegokolwiek, a prawi zawyżony do radykalizacji. Będzie dokładnie na odwrót niż piszesz.
 
Nakręcanie spirali nienawiści do niczego nie prowadzi. Wizja świata, w której muzułmanie są piętnowani jako źródło wszelkiego zła i wrzucani do jednego worka jest strasznie prymitywna i szkodliwa. Doprowadzi tylko do tego, że wśród tysięcy młodych, którzy się asymilują zrodzi się poczucie bycia pogardzanymi i wyrzucanymi poza nawias społeczeństwa, co puści ich w ramiona radykalnych organizacji. Fundamentalizm islamski to wciąż tylko ułamek tej grupy, nie ma potrzeby konfliktowania się z milionami "normalnych" muzułmanów w Europie.
 
Różnica polega na tym, że chrześcijanin (nie mówimy o historii, żeby mi ktoś z krucjatą nie wyskoczył) nie zabija w imię religii. Nie słyszałem nigdy przy zamachu czy morderstwie okrzyku w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, tylko zawsze jest to Allahu Akbar, dlaczego? A niech ci, którzy piszą, że to promil muzułmanów niech zobaczą w sieci ilu się CIESZY z tego przelewu krwi...

O, już mamy pierwszy wpis o ułamku :-)
 
Nakręcanie spirali nienawiści do niczego nie prowadzi. Wizja świata, w której muzułmanie są piętnowani jako źródło wszelkiego zła i wrzucani do jednego worka jest strasznie prymitywna i szkodliwa. Doprowadzi tylko do tego, że wśród tysięcy młodych, którzy się asymilują zrodzi się poczucie bycia pogardzanymi i wyrzucanymi poza nawias społeczeństwa, co puści ich w ramiona radykalnych organizacji. Fundamentalizm islamski to wciąż tylko ułamek tej grupy, nie ma potrzeby konfliktowania się z milionami "normalnych" muzułmanów w Europie.
Właśnie takie myślenie doprowadziło do tego co mamy. Więcej tolerancji, więcej.
 
Nakręcanie spirali nienawiści do niczego nie prowadzi. Wizja świata, w której muzułmanie są piętnowani jako źródło wszelkiego zła i wrzucani do jednego worka jest strasznie prymitywna i szkodliwa. Doprowadzi tylko do tego, że wśród tysięcy młodych, którzy się asymilują zrodzi się poczucie bycia pogardzanymi i wyrzucanymi poza nawias społeczeństwa, co puści ich w ramiona radykalnych organizacji. Fundamentalizm islamski to wciąż tylko ułamek tej grupy, nie ma potrzeby konfliktowania się z milionami "normalnych" muzułmanów w Europie.

To może wytłumaczysz wszystkim jak rozróżnić dobrego ciapatego od złego i kto miałby to robić?
 
Nakręcanie spirali nienawiści do niczego nie prowadzi. Wizja świata, w której muzułmanie są piętnowani jako źródło wszelkiego zła i wrzucani do jednego worka jest strasznie prymitywna i szkodliwa. Doprowadzi tylko do tego, że wśród tysięcy młodych, którzy się asymilują zrodzi się poczucie bycia pogardzanymi i wyrzucanymi poza nawias społeczeństwa, co puści ich w ramiona radykalnych organizacji. Fundamentalizm islamski to wciąż tylko ułamek tej grupy, nie ma potrzeby konfliktowania się z milionami "normalnych" muzułmanów w Europie.
Zanim zahejtujecie Franka, podajcie konkretne pomysły co chcecie zmienić i jaki wyobrażacie sobie efekt. Bo ja już w nocy słyszałem o obozach i wypędzeniach. Rozumiem że Francuzi mają wypędzić wszystkich Algierczyków?
 
Zanim zahejtujecie Franka, podajcie konkretne pomysły co chcecie zmienić i jaki wyobrażacie sobie efekt. Bo ja już w nocy słyszałem o obozach i wypędzeniach. Rozumiem że Francuzi mają wypędzić wszystkich Algierczyków?
Ja bym tylko nie przyjmował imigrantów do Polski. Resztą niech się zajmują ci, którzy rozlali to mleko.
 
A co innego zrobić? Wywozić masowo każdego, kto jest muzułmaninem, trudno, odpowiedzialność zbiorowa.
 
Zanim zahejtujecie Franka, podajcie konkretne pomysły co chcecie zmienić i jaki wyobrażacie sobie efekt. Bo ja już w nocy słyszałem o obozach i wypędzeniach. Rozumiem że Francuzi mają wypędzić wszystkich Algierczyków?
15c2d768-fc2e-4919-bd0a-6bfe80d32ceb.jpg

Antonio poprowadzi europe!
;)
 
Sytuacja w tym momencie już wymkneła się spod kontroli. Tak jak napisał @Masu : niby co taki kraj jak Francja ma zrobić z muzułmanami, którzy posiadają obywatelstwo?

Ciesze się, że siedze w "zacofanej" Polsce, ale martwi mnie to, że za 2-3 lata zwiedzanie Europy będzie dość ryzykowone.
 
A co innego zrobić? Wywozić masowo każdego, kto jest muzułmaninem, trudno, odpowiedzialność zbiorowa.
Tatarów też? Rozumiem że ich majątki rekwirujemy? Strasznie się sramy o to co trzeba zrobić ale nie decydujmy za Francuzów-boisz się zamachów to nie odwiedzaj Paryża-to ty jesteś tam gościem. Nie da się wyrzucić wszystkich.
 
Ten typ jest od wszystkiego. Co jakiś zamach, to stary Dziewulski który zatrzymał się wiedzą w latach 80tych głosi swoje mądrości. Przypominam że ten były antyterrorysta postrzelil się z własnej broni na strzelnicy :lol:
Już nawet nie chodzi o to, kiedy się zatrzymał, ale jaki z niego ekspert skoro go uczyli tylko pałować i strzelać (tego drugiego słabo w dodatku, jak sam napisałeś).
 
A co innego zrobić? Wywozić masowo każdego, kto jest muzułmaninem, trudno, odpowiedzialność zbiorowa.

No spoko - ale to Ty weźmiesz na siebie setki tysięcy martwych Europejczyków i muzułmanów którzy w trakcie tej wojny zginął?
Ty pojedziesz pierwszy ryzykować życie i ich wyrzucać, z rodziną, bez?
 
Stary, co dzis w nocy przeczytałem na profilu https://www.facebook.com/SexDrugsWalkaKlas/?fref=ts

Chciałbym tylko zauważyć, że zamachy w Paryżu są dziełem terrorystów z IS, którzy z przeciętnymi wyznawcami islamu zamieszkującym w Europie nie mają nic wspólnego. Przypominam, ze Breivik mordował ludzi na Utoyi w imię wartości chrześcijańskich. Czy ktokolwiek przypisywał wówczas wspólnocie katolickiej zbrodnicze skłonności?

Jeśli kogoś można by przyrównać do dżihadystów, to z pewnością faszyzujących psychopatów ze skrajnej prawicy, zrzeszonych w takich organizacjach jak Jobbik, Front Narodowy, Forza Nuova, NPD czy Ruch Narodowy. To ci ludzie mają na sumieniu napaści, pobicia i inne akty fizycznej agresji, to oni podburzają do nienawiści, a w przeszłości przeprowadzali ataki terrorystyczne (np. Bolonia '80). I może właśnie ich powinniśmy deportować do Syrii. Na tereny kontrolowane przez IS.

Dżihadyści i europejscy faszyści są wyznawcami tej samej logiki - ograniczenia wspólnoty do kategorii wąsko pojmowanego "my" i wskazania na całe zewnętrze jako śmiertelnego wroga, którego należy zniszczyć za pomocą przemocy i mordów. Jednym i drugim zależy na podsycaniu konfliktu Europa vs Bliski wschód, chrześcijaństwo-islam i obie ideologie dążą do polaryzacji społeczeństwa, opartej na chorych pseudowartościach.
 
A co innego zrobić? Wywozić masowo każdego, kto jest muzułmaninem, trudno, odpowiedzialność zbiorowa.

To jakaś totalna abstrakcja. Zdajesz sobie sprawe co za tym idzie? Jeśli nawet jakimś cudem, ktoś wpadłby na tak kretyński pomysł, to zauważ, że w tym momecnie mówimy o inwigilacji obywateli. Kamery, kontrole itd. Bo ok pozbędziesz się - teoretycznie - wszystkich muzułmanów w kraju. A co z tymi ukrytymi? Co jeśli ktoś podczas szczegółowej kontroli na granicy będzie się podawał za ateiste i jak to zweryfikować? Taki ktoś ma być cały czas śledzony, gdy już otrzyma pozwolenie na wstęp?

I gdzie Ty chcesz wywieźć obywatela Francji?
 
Tatarów też? Rozumiem że ich majątki rekwirujemy? Strasznie się sramy o to co trzeba zrobić ale nie decydujmy za Francuzów-boisz się zamachów to nie odwiedzaj Paryża-to ty jesteś tam gościem. Nie da się wyrzucić wszystkich.
To mam nie odwiedzać żadnego kraju bo muzułmanie? Lol co za logika. No jak się nie da z tym nic zrobić, to jedyne czego nam życzę, to żebyśmy zginęli z rąk muzułmanów później niż prędzej.
 
Mnie rozwala jedna rzecz:

Lewica walczy z prawicą bo jest ksenofobiczna, nietolerancyjna dla obcych i dla gejów.

Ale broni muzułmanów którzy w wersji light są skrajniej nietolerancyjni i ksenofobiczny, plus jest to podszyte religijnym poczuciem wyższości, o stosunku do gejów nie trzeba wspominać.
 
Zanim zahejtujecie Franka, podajcie konkretne pomysły co chcecie zmienić i jaki wyobrażacie sobie efekt. Bo ja już w nocy słyszałem o obozach i wypędzeniach. Rozumiem że Francuzi mają wypędzić wszystkich Algierczyków?

Trudno się nie zgodzić z tym co Franek napisał, ale w dobie naszych czasów to serio mam w dupie ich religie ( która jest podobno religią pokoju ) i nie bardzo chce czekać i patrzeć jak Europa zamienia się powoli w Nigierie ( poczytać o Boko Haram ) więc jeśli jakieś działania które by przyniosły poprawe i miałby dotknąc ludność cywilno-muzułmańską to sory ale taki teraz mamy klimat, a prawda jest taka, że po każdym takim zamachu do islamu dołącza nowych fanatyków, więc czego byśmy nie zrobili i tak będzie źle. Skończmy z poprawnościa polityczną i cackaniem się z kimś kto jest gościem w naszym domu.
 
To mam nie odwiedzać żadnego kraju bo muzułmanie? Lol co za logika. No jak się nie da z tym nic zrobić, to jedyne czego nam życzę, to żebyśmy zginęli z rąk muzułmanów później niż prędzej.
Orest chodzi mi o to, że to Francuzi, którzy od lat kupują bułki od tej samej muzułmanki, która kupiła mieszkanie, jej córka ohajtała się z Francuzem i mają dzieci, mają zdecydować że wszyscy oni zostaną wywiezieni...gdzie.


Po prostu racjonalnie myślę a nie rzucam hasła.
 
Back
Top