Polityka

Jak to jest, ze po tym jak PO stracilo wladze okazuje sie, ze nagle Marsz Niepodleglosci moze obyc sie bez zadym zupelnie inna sytuacja niz przez te wszystkie lata kiedy to platforma byla u wladzy. Hm... Jakies wnioski panowie? #ThingsThatMakeMeGoHm
 
Jak to jest, ze po tym jak PO stracilo wladze okazuje sie, ze nagle Marsz Niepodleglosci moze obyc sie bez zadym zupelnie inna sytuacja niz przez te wszystkie lata kiedy to platforma byla u wladzy. Hm... Jakies wnioski panowie? #ThingsThatMakeMeGoHm

I to ich wlasnie boli. Narod sie jednak potrafi zachowac.
 
A mnie to w marszu najbardziej przeszkadzają te faszystowskie okrzyki: Bóg Honor Ojczyzna? Czy ty rodzicu wziąłbyś swoje dziecko i narażałbyś je na utratę słuchu?
 
I to ich wlasnie boli. Narod sie jednak potrafi zachowac.
no ja jako totalny paranoik i milosnik wszelkiej masci teorii spiskowych (pozdro Eddie Bravo) niesmialo zauwazam, ze to policja jest tu sednem sprawy. W poprzednich latach po prostu mieli polityczne wytyczne (czuje jak rymuje) zeby sprowokowac zadyme co udawalo im sie wysmienicie, dzieki roznego rodzaju przebierancom a gawiedz podniecala sie straszliwie jacy to ci patrioci/faszyci/nazisici/kibole zli i wstretni. Naprawde ten marsz mam nadzieje, ze otworzy troche oczy co poniektorym i wezma chociaz pod uwage opcje, o ktorej wspomnialem. Nie musza jej brac za pewnik ale nie powinni tego wykluczac.
 
Jak to jest, ze po tym jak PO stracilo wladze okazuje sie, ze nagle Marsz Niepodleglosci moze obyc sie bez zadym zupelnie inna sytuacja niz przez te wszystkie lata kiedy to platforma byla u wladzy. Hm... Jakies wnioski panowie? #ThingsThatMakeMeGoHm ...
To naprawdę dobrze świadczy o uczestnikach, że nie dali się sprowokować i utrzymali samodyscyplinę, w takim tłumie wystarczy iskra, żeby zapłonęły samochody. Oby tak dalej.
 
Jutro usłyszycie w TV taką narracje z powodu braku rozrób:

- Wiać, że faszyści są od PIS, bo jak PIS ma władzę to już rozrób nie było
- Widać, żę faszyści chcą się napierdalać z policją, bo jak policji w tym roku prawie nie było, to nie było rozró.
- co z tego, że nie było rozrób jak głoszą hasła nazistowskie "Bóg, honor, ojczyzna" i "Polska dla Polaków"
- do tego łamali prawo racami

i podsumowanie obchodów w całej Polsce:
- Polacy nie potrafia sie cieszyć, ciągle martyrologia, smutek, szukanie wrogów.
I nie zobaczycie żadnego obrazka z zabaw i usmiechnietych twarzy jakich było pełno, tylko fragmenty z okrzykami "śmierć wrogom ojczyzny". Nie zobaczycie rekonstrukcji historycznych w całym kraju się odbywających - to zaprzecza idei że radośnie obchodzimy to święto.

Tu nie chodzi o walkę z naroowcami ale w ogóle z patriotyzmem, z jego obrzydzeniem. Tak jak powiedział dziś Sierakowski w TVN "Mazowiecki czy Kuroń, Michnik to byli prawdziwi patrioci, nie używali słowa patriotyzm, brzydzili się go, bo byli tak skromni"
 
To naprawdę dobrze świadczy o uczestnikach, że nie dali się sprowokować i utrzymali samodyscyplinę, w takim tłumie wystarczy iskra, żeby zapłonęły samochody. Oby tak dalej.
no dobra to wytlumacz mi zatem dlaczego rok, dwa, trzy lata temu tej samodyscypliny nie mieli?
 
no dobra to wytlumacz mi zatem dlaczego rok, dwa, trzy lata temu tej samodyscypliny nie mieli?

Bo rok, dwa lata temu na przeciwko nich stawały masy policji co chwile zatrzymując pochód i czekając aż komuś żyłka pęknie?
W tym roku policji było kilka razy mniej, i jest spokój.

I organizatorzy lepiej dbali. W pewnym momencie jakaś banda chciała napaść na Wietnamczyków mijanych, ale uczestnicy marszu sami rzucili się na tych durni i nie pozwolili im na takie akcje.
 
"Bylo spokojnie z wyjatkiem kilku incydentow".

Kurwa mac.

Jak to jest, ze media w Polsce ogromny, spokojny marsz ku czci Niepodleglej staraja sie zawsze przedstawic w mozliwie negatywnym swietle? Cos tu sie zdrowo popierdolilo...juz dawno.

Marsz Niepodleglosci - zle... marsze "rownosci" - dobrze...
ja pierdole.

Najgorsze, ze pis i po beda sie wymieniac wladza. Wieczne zemsty, rozliczenia i byle zajebac jak najwiecej (bo nie wiadomo jak z przyszla kadencja). Jedni nie istnieja bez tych drugich i na odwrot. Patola pelna.

Edit.
Andrzej, Gamer, Borys - wiecie co z nimi zrobic.
 
no dobra to wytlumacz mi zatem dlaczego rok, dwa, trzy lata temu tej samodyscypliny nie mieli?
Myślę, że to efekt wygranych przez prawicę wyborów (niedawno), uczestnicy mają jeszcze nadzieję. Za rok będzie powrót do przeszłości, wystarczy, że ludzie się zorientują, że Jarek różni się od Tuska tylko kolorem włosów.
 
Myślę, że to efekt wygranych przez prawicę wyborów (niedawno), uczestnicy mają jeszcze nadzieję. Za rok będzie powrót do przeszłości, wystarczy, że ludzie się zorientują, że Jarek różni się od Tuska tylko kolorem włosów.
Dałbym 10 lajków, ale nie mogę.
Święta prawda.
My się tutaj troszkę poprztykamy o pierdoły, a za kilka miesięcy będzie powrót do przeszłości 2.0 (nieświadomie użyłem tego samego zwrotu :fly:)

No, ale póki orkiestra gra, póki wódki starczy, obijać będziemy sobie gębę. Lecz gdy zabawa się skończy niechybnie, wrócimy do masowych lamentów, jakie to wszystko złe, brudne i brzydkie.
 
Myślę, że to efekt wygranych przez prawicę wyborów (niedawno), uczestnicy mają jeszcze nadzieję. Za rok będzie powrót do przeszłości, wystarczy, że ludzie się zorientują, że Jarek różni się od Tuska tylko kolorem włosów.
Przecież Pis to partia lewicowa i każdy to wie.
 
No właśnie, PiS to prawicowa partia? Jeżeli mówimy o kwestiach światopoglądowych to może się zgodzę, ale gospodarczo to lewica pełną gębą.
 
No właśnie, PiS to prawicowa partia? Jeżeli mówimy o kwestiach światopoglądowych to może się zgodzę, ale gospodarczo to lewica pełną gębą.

Na razie poczekajmy. W praktyce okazała się do tej pory najmniej lewicowa: najwięcej ułatwień dla przedsiębiorców i najwięcej obniżek poatków.
Teraz mają ministra finansów korwiniste - może nie będzie tak źle.

No ale szkoda, że Przemka nie ma.
 
Ludzie nie cieszą się z wygranej PISu tylko z klęski PO.
Dlatego jestem pewien że następne wybory wygra Nowoczesna. Ale niewysoko i będzie w sumie 8 lat zastoju. No może nie zastoju bo liczę na Antka-tylko trzeba się do zbrojeniówki załapać a nie na mięso armatnie;)
 
Myślę, że wypadkowa dwóch rzeczy. Pierwszej, o której mówi @lemmy, zeszło nieco ciśnienia z ludzi. Oczywiście nie mam wątpliwości, że chwilowo i euforia po odsunięciu PO minie dość szybko. Druga sprawa może dotykać samych tajniaków: "poczekamy, zobaczymy. Nie wiadomo co ten wariat Ziobro zrobi więc na razie się nie wychylamy."
 
Myślę, że wypadkowa dwóch rzeczy. Pierwszej, o której mówi @lemmy, zeszło nieco ciśnienia z ludzi. Oczywiście nie mam wątpliwości, że chwilowo i euforia po odsunięciu PO minie dość szybko. Druga sprawa może dotykać samych tajniaków: "poczekamy, zobaczymy. Nie wiadomo co ten wariat Ziobro zrobi więc na razie się nie wychylamy."
no ja mysle podobnie. Fakt, ze ludzie pokladaja jakies nadzieje w tym nowym rozdaniu, czy slusznie o tym sie przekonamy moze wplywac na ich spokojniejsze zachowanie lecz uwazam, ze glownie kwestia policyjnych prowokacji,(roznego rodzaju przebierancow) ktorych mam wrazenie na tym marszu nie bylo jest glowna przyczyna tego, iz odbyl sie wyjatkowo bez zadnych wiekszych zadym. Co jest prawdziwym ewenementem biorac pod uwage ostatnie lata. Jakbym mial procentowo okreslic te dwa faktory to zmiana wladzy plus nadzieja mialaby u mnie 30% a zachowanie policji 70. Gdyby dzielni stroze prawa zachowywali sie tak jak w ostatnich latach to nic nie uchroniloby tego wiecu przed zadymami, NIC. Kwestia do zastanowienia jest to, czy we wczesniejszych marszach media, w wiekszosci nie pokazywaly po prostu policyjnych przebierancow bo naprawde dziwna sprawa jest, ze nagle wszystko moze odbyc sie w miare spokojnie.
 
Ej po prostu kibole dostali zakaz dymienia od swoich mocodawców czyli polityków i był spokój. Psy wzięte na łańcuch po prostu.
 
Ej po prostu kibole dostali zakaz dymienia od swoich mocodawców czyli polityków i był spokój. Psy wzięte na łańcuch po prostu.
ale co Ty myslisz, ze Jarek jest ich mocodawca? no prosze Cie, mysle, ze nad nimi to raczej ciezko zapanowac a ich umiarkowany spokoj spowodowany jest tym, ze obecny oboz rzadzacy byl raczej, przez ostatnie lata im przychylny w przeciwienstwie do Donka z ekipa, ktorzy z kibica zrobili wroga publicznego numero uno.
 
Kibole to nie jest taka ciemna masa jak się ich przedstawia w mediach, zwyczajnie podjęli decyzję, że nie robią gnoju. To, że potrafili utrzymać dyscyplinę tylko ich wzmocni, może nowa władza pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi regulacje na których zależy kibicom np. bezpieczne użycie piro na stadionach.
 
  • Like
Reactions: mat
:facepalm:
To raczej wy dostaliscie zakaz prowokowania i dlatego tak spokojnie bylo.
Nie no jasne. Wszystkimi rządzą służby a lewakami Bruksela i żydzi a TVN Niemcy itd a jedynie narodowcy i kibole sami oddolnie bez kontroli ..... hahahaha haha. Proszę cię.
Normalnie chyba masz 13 lat.
 
Back
Top