Polityka

A jak państwo bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zakazuje broni to to nie jest to samo? Tak z ciekawości pytam o logikę
Dajmy na to rabują Twój dom. Jeśli masz dostęp do broni, to chyba czujesz się bezpieczniej niż bez niej.
 
A jak państwo bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zakazuje broni to to nie jest to samo? Tak z ciekawośc
Zupełnie inną kwestia, która rozbija się o własność. Ktoś organizuje mecz i ma prawo ustalić na nim takie zasady jakie uważa za stosowne. Jeśli ktoś czuje się przez te zasady zagrożony bo np. nie może wnieść broni palnej, to nikt go nie zmusza, żeby na taką imprezę szedł.

Natomiast miejsca publiczne nie mają żadnego właściciela, albo właścicielem jest każdy - w zależności od aksjomatu - więc nikt nie powinien odbierać człowiekowi prawa do obrony w ich obrębie. Kwestia broni w domu w tym wypadku jest jeszcze bardziej jasna.
 
Nie wiem czy oglądaliście inaugurację posiedzenia nowego Sejmu (?), Marszałek Senior Kornel Morawiecki wygłosił bardzo dobrą mowę, podobnie Prezydent Duda. Naprawdę z przyjemnością ich słuchałem, dawno nie widziałem czegoś takiego w polskim parlamencie.
 
Nie wiem czy oglądaliście inaugurację posiedzenia nowego Sejmu (?), Marszałek Senior Kornel Morawiecki wygłosił bardzo dobrą mowę, podobnie Prezydent Duda. Naprawdę z przyjemnością ich słuchałem, dawno nie widziałem czegoś takiego w polskim parlamencie.
Oglądałem - Morawiecki naprawdę dobra przemowa. Duda ujdzie. Dopiero Ewka zrównała do standardowego poziomu obrad. Mocno zażenowany byłem jej wystąpieniem.
 
  • Like
Reactions: mat
Kopacz dała na koniec dupy na całej linii. Zdesperowana kobieta która nie umie przyjąc do wiadomości, że PO jest przeznaczone do likwidacji już dawno, a zastąpić ma ich Nowoczesna. Ciągle walczy o bycie przewodniczaca i zachowanie PO.
 
... Dopiero Ewka zrównała do standardowego poziomu obrad. Mocno zażenowany byłem jej wystąpieniem.
Tak to jest jak ktoś ma coś przygotowane i nie potrafi zaimprowizować i dostosować się do sytuacji. Cienka była jak barszcz, poziom powiatowy.
 
Oglądałem - Morawiecki naprawdę dobra przemowa. Duda ujdzie. Dopiero Ewka zrównała do standardowego poziomu obrad. Mocno zażenowany byłem jej wystąpieniem.
Nawet klakierzy PO z natemat pisali niepochlebnie na temat jej wystąpienia.
 
Tak BTW - znacie jakąś sensowną kobietę w polskiej polityce? Wbrew pozorom to nie jest pytanie retoryczne, bo myślę nad tym i nie mogę wymyśleć.
 
Last edited:
Tak BTW - znacie jakąś sensowną kobietę w polskiej polityce? Wbrew pozorom to nie jest pytanie retoryczne, bo myślę nad tym i nie mogę wymyśleć.
Kurde, czy tylko ja przeczytałem seksowną?
Seksownej to ciężko, ale sensowną to tym bardziej nie widać.
 
Tak BTW - znacie jakąś sensowną kobietę w polskiej polityce? Wbrew pozorom to nie jest pytanie retoryczne, bo myślę nad tym i nie mogę wymyśleć.
NmgEOP-G_400x400.jpeg
 
Niezły obaw miałem czytając wasze komentarze o Marszu. W dupie byli, gówno widzieli, ale poklikać w klawiaturę trzeba.
 
Niezły obaw miałem czytając wasze komentarze o Marszu. W dupie byli, gówno widzieli, ale poklikać w klawiaturę trzeba.

W takim razie zamnijmy temat. W sejmie byli, widzieli? Znają układy polityczne, należą do partii? No ale powalić w klawiature trzeba.
 
W takim razie zamnijmy temat. W sejmie byli, widzieli? Znają układy polityczne, należą do partii? No ale powalić w klawiature trzeba.
Słyszałem, że był jeden zgon. Może się zagotować w ławach sejmowych. Info od znajomego sprzątającego korytarze.
 
Słyszałem, że był jeden zgon. Może się zagotować w ławach sejmowych. Info od znajomego sprzątającego korytarze.

No i się okazało, że był zgon. Jabole z Biedronki i zezgonował ;p
I jakbyś czytał ze zrozumieniem to bys widzial tysiac razy przy tym powtórzone ze gosciu któy był operatorem na czele marszu powiedzial ze wokół niego chodzą takie ploty i mogą być niebezpieczne.
Ale szukasz afery, zaraz Cie Masu polajkuje.
 
No i się okazało, że był zgon. Jabole z Biedronki i zezgonował ;p
I jakbyś czytał ze zrozumieniem to bys widzial tysiac razy przy tym powtórzone ze gosciu któy był operatorem na czele marszu powiedzial ze wokół niego chodzą takie ploty i mogą być niebezpieczne.
Ale szukasz afery, zaraz Cie Masu polajkuje.
Chłopie jakby na czele marszu chodziły takie ploty to chuligani kręcący się z przodu szybko by to podłapali i byłaby duża draka.
 
Pytanie do znających się- Duda złamał prawo nie powołując jeszcze wybranych już sędziów trybunału?
Powinien ich zaprzysiąc, bo samo zaskarżenie ustawy o Trybunale nie powoduje jej niekonstytucyjności, więc należy stosować domniemanie zgodności z Konstytucją. Inną sprawą jest, że sama nowelizacja była robiona w pośpiechu pod PO.
 
Back
Top